Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/12/2017 – Wadsworth Half Trog





  
Pos Name Category Club Time
1 Sam Watson M Wharfedale 01:11:12
2 Daniel Mills M Barlick 01:11:13
3 David Mirfield M Barlick 01:11:30
4 Ian Holmes M50 Bingley 01:13:41
5 Neal Crampton M Pudsey & Bramley 01:15:58
6 Mark O'Connor M CVFR 01:16:08
7 Nichola Jackson F Ribble Valley Harriers 01:17:35
8 Andy Berry M Barlick 01:17:58
9 Matthew Seddon M Pudsey & Bramley 01:18:00
10 Jonathan Melia M40 Rossendale 01:20:26
11 Martin Howard MU21 CVFR 01:21:01
12 Luke Meleschko M40 CVFR 01:22:54
13 Andy Ford M Horwich RMI 01:23:03
14 Adam Storer M40 01:23:07
15 Annie Roberts F Todmorden Harriers 01:23:12
16 Lucas Payne M40 Barlick 01:23:15
17 Bill Johnson M50 CVFR 01:23:17
18 Oliver Barker M Longwood Harriers 01:23:19
19 Rich Norgate M Longwood Harriers 01:23:22
20 Tim Chadwick M Skipton AC 01:23:24
21 Stephen Edwards M40 CVFR 01:24:30
22 Iain Powell M40 CVFR 01:25:29
23 Jonny Croston M 01:25:37
24 Duncan Cannon M Todmorden Harriers 01:26:44
25 Stephen Smithies M50 CVFR 01:26:49
26 David Fort M40 Trawden AC 01:27:09
27 Matthew Robinson M40 01:27:30
28 Marc Barrett M40 Rossendale 01:27:38
29 Jeff Singleton M Baildon Runners 01:27:42
30 John Laverick M 01:27:52
31 Craig Storazuk M Trawden AC 01:27:54
32 Pete Dimitrijevic M40 Wharfedale 01:28:34
33 Aidan Curley M40 Abbey Runners 01:30:44
34 Dom Leckie M 01:30:51
35 Stephen Morran M60 Bolton AC 01:30:53
36 Ian Sutcliffe M40 Stadium Runners 01:31:01
37 Neil Smith M40 Trawden AC 01:31:19
38 Ian Charlesworth M50 Penistone 01:31:32
39 Matt Wilcock M50 Trawden AC 01:32:01
40 Alastair Jewsbury M Bingley 01:32:29
41 Thornton Taylor M60 Rossendale 01:32:49
42 Paul Disney M40 Saltaire Striders 01:32:51
43 Will Duggan M50 Bingley 01:32:52
44 Paul Crabtree M50 KCAC 01:33:00
45 Robert Tyson M Todmorden Harriers 01:33:21
46 Andrew Webster M40 Clayton-Le-Moors 01:33:35
47 Dave Collins M60 Todmorden Harriers 01:33:38
48 Monica Padilla F Wharfedale 01:33:42
49 Craig Neville M40 01:34:20
50 Ben Holmes M Todmorden Harriers 01:36:08
51 Stuart Smith M Darwen Dashers 01:36:16
52 Jean Brown F40 Clayton-Le-Moors 01:36:48
53 Robert Halstead M50 Todmorden Harriers 01:38:09
54 Stuart McAleavy M40 Wharfedale 01:38:12
55 Philip Mayo M50 01:38:31
56 Sally Houghton F50 Ripon Runners 01:38:38
57 Andy Norgate M60 Longwood Harriers 01:38:50
58 Paul Patrick M50 Stainland Lions 01:41:14
59 Natalie Murphy F50 Rossendale 01:41:18
60 Andrew Smallwood M50 Leeds Bradford Tri 01:41:21
61 Zoe Dijkman F Todmorden Harriers 01:41:26
62 Mickey Griffin M40 Wharfedale 01:41:29
63 Patrick Garland M50 01:41:31
64 Ivan Whigham M50 Clayton-Le-Moors 01:41:50
65 Peat Fitzpatrick M50 01:41:58
66 Martin Roberts M50 Todmorden Harriers 01:42:10
67 Mark Storey M50 Trawden AC 01:42:13
68 Ian Shuttleworth M50 FRA 01:43:50
69 Robin Gray M50 Todmorden Harriers 01:43:52
70 Belinda Baquero F Pudsey & Bramley 01:44:08
71 Ian Page M50 Wharfedale 01:44:17
72 Anthony Costello M50 CVFR 01:44:20
73 Vincent Procter M40 KCAC 01:45:21
74 John-Paul Hopkinson M40 KCAC 01:45:22
75 Philip Greenwood M 01:45:34
76 Mark Whitaker M50 Todmorden Harriers 01:45:35
77 Adam Nodwell M Kirkstall 01:45:37
78 Emil Andrews M40 Pudsey & Bramley 01:45:39
79 Phil Hodgson M60 Todmorden Harriers 01:46:00
80 Robert Morrison M40 Clayton-Le-Moors 01:48:06
81 Stephen Ainsworth M60 Clayton-Le-Moors 01:48:07
82 Caroline Harding F40 Pudsey & Bramley 01:48:09
83 Emma Dodd F Wharfedale 01:49:12
84 Stacey Cleal F40 Queensbury RC 01:49:14
85 Dave Culpan M50 Stainland Lions 01:50:11
86 Ben Beckwith M Todmorden Harriers 01:51:29
87 Josie Rothera F Valley Striders 01:51:48
88 Bob Beattie M50 Marsh Harriers 01:53:28
89 Tom Lever M 01:53:37
90 Katy Thompson F60 Clayton-Le-Moors 01:53:41
91 Mark Williams M40 Todmorden Harriers 01:55:52
92 Chris Lawrence M50 Clayton-Le-Moors 01:55:53
93 Rosie Holdsworth F Todmorden Harriers 01:56:01
94 Elizabeth Brocke F Todmorden Harriers 01:56:07
95 David Greenwood M50 Rossendale 01:57:09
96 Richard Leonard M50 Todmorden Harriers 01:58:13
97 Julie Potter F40 Baildon Runners 01:58:15
98 Harry Atkinson M60 Bingley 01:59:27
99 Jane Leonard F60 Todmorden Harriers 01:59:55
100 Martin Burnside M50 FRA 02:00:02
101 John Nunn M50 CVFR 02:02:49
102 Stephen Batley M70 Skyrac AC 02:04:57
103 John Tayler M60 CVFR 02:05:07
104 David Shorrock M60 Darwen Dashers 02:05:31
105 Nick Oddy M40 Skipton AC 02:10:32
106 Anne Milner F50 Wharfedale 02:11:15
107 Sue Roberts F50 Todmorden Harriers 02:11:15
108 Rod Sutcliffe M60 CVFR 02:16:00
109 Raymond Mooney M50 Stainland Lions 02:16:33
110 Philip Jones M60 CVFR 02:18:39
111 Jill Gates F50 Settle Harriers 02:21:55
112 Chris Cash M60 Darwen Dashers 02:26:06
113 Kate Walter F50 Baildon Runners 02:37:02
114 Linda Carey F50 Baildon Runners 02:37:05
115 Reg Czudek M60 Todmorden Harriers 03:04:15
116 Antonio Cardinale M60 Otley AC 03:35:45