Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/08/2010 – Burnsall Classic





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Hope Pudsey & Bramley Ac 13:59:00
2 Ian Holmes V40 Bingley Harriers & Ac 14:11:00
3 Tom Adams Ilkley Harriers Ac 14:42:00
4 Ted Mason Wharfedale Harriers 15:09:00
5 Rob Shaw Keighley & Craven AC 15:26:00
6 Mike Fanning V40 Borrowdale 15:31:00
7 Stephen Brock Keighley & Craven AC 15:44:00
8 Fred Bosomworth Unattached 16:11:00
9 Colin Moses V40 Wharfedale Harriers 16:27:00
10 Tom Sessford Keighley & Craven AC 16:29:00
11 Dave Wilby Ilkley Harriers Ac 16:33:00
12 Jack Dugdale Clayton Le Moors Harriers 16:49:00
13 Noel Curtis Unattached 16:51:00
14 Chris Carter Unattached 17:02:00
15 Dave Walker Clayton Le Moors Harriers 17:05:00
16 Atephen Smithies V40 Calder Valley 17:10:00
17 Stuart Walker Pudsey Pacers Rc 17:11:00
18 Jim Stockdale V40 Unattached 17:14:00
19 Steven Baldwin Scarborough Athletic Club 17:23:00
20 Paul Mitchell V40 Bingley Harriers & Ac 17:38:00
21 Tony Cunningham Otley Ac 17:55:00
22 Jason Hensley V40 Wharfedale Harriers 18:00:00
23 Michael Raynes York Acorn Running Club 18:02:00
24 Hugh Illingworth Otley Ac 18:02:00
25 Chris Burke V40 Baildon Runners 18:03:00
26 Martin Kirby V40 York Acorn Running Club 18:05:00
27 Rhodre Pashley Cambridge Triathlon 18:12:00
28 Dave Collins V50 Todmorden Harriers & Ac 18:14:00
29 Geoff Gough V50 Clayton Le Moors Harriers 18:34:00
30 Andy Hirst V40 Otley Ac 18:36:00
31 Sam Richards Pendle 18:38:00
32 Helen Glover L Keighley & Craven AC 18:45:00
33 Graham Bird V40 Wharfedale Harriers 18:54:00
34 Paul TurnerJohnson V40 Sheffrec 18:58:00
35 Adam Worrallo Bingley Harriers & Ac 19:00:00
36 Simon Anderson Otley Ac 19:04:00
37 Adam Stockdale Unattached 19:06:00
38 Ralph Baines V40 Clayton Le Moors Harriers 19:17:00
39 Dan Murray Valley Striders 19:24:00
40 Andrew Shelbourne V40 Penistone Footpath Runners & A 19:26:00
41 Benjamin Cousen Otley Ac 19:33:00
42 Andrew Lake Unattached 19:39:00
43 Ed Pouylter Unattached 19:43:00
44 Steph Curtis L40 Unattached 19:44:00
45 Stuart Holmes V40 Cambridge Triathlon 19:52:00
46 Graham Jordan V40 Sheffrec 19:55:00
47 Rob Donald Shelton Striders 19:58:00
48 Darryl Stead Pudsey Pacers Rc 19:59:00
49 Tim Done V40 Wharfedale Harriers 20:00:00
50 Stephan Marchand France 20:06:00
51 Sam Thomas Unattached 20:28:00
52 Carl Robinson V40 Woodkirk 20:31:00
53 Chris Godridge Calder Valley 20:35:00
54 Graham Lake Airecentre Pacers Rc 20:37:00
55 Simon Harris V40 Nidd Valley Road Runners 20:39:00
56 Jonathan Gibson V40 Wharfedale Harriers 20:42:00
57 Alistair Barlow V40 Ilkley Harriers Ac 20:43:00
58 Judy Howells L Wharfedale Harriers 20:46:00
59 Fraser Hardie V40 Keighley & Craven AC 20:47:00
60 Adam Baird Otley Ac 20:52:00
61 Sharron Smith L Bingley Harriers & Ac 20:57:00
62 James Riley Todmorden Harriers & Ac 20:58:00
63 Carl Child Unattached 20:58:00
64 Marcel Darling Shelton Striders 21:17:00
65 Chris Beadle V40 Holmfirth Harriers Ac 21:20:00
66 Kjames Garland Unattached 21:27:00
67 Lionel Sands V50 Wharfedale Harriers 21:34:00
68 Alan Newby V40 Rolls Royce Harriers 21:39:00
69 Peter Merifield V50 West Yorkshire Police Harriers 21:41:00
70 Shaun Cooper Hatton Darts 21:43:00
71 Matthew Shearer Unattached 21:44:00
72 Dave Hicks Unattached 21:46:00
73 Michael Smith V50 Bingley Harriers & Ac 21:50:00
74 Kevin Eaglestone Dewsbury Road Runners 21:51:00
75 Oliver Cheyne Unattached 21:53:00
76 Peter Clarke V50 Todmorden Harriers & Ac 21:57:00
77 David Marsh Unattached 21:59:00
78 Brett Weeden V50 Keighley & Craven AC 22:03:00
79 Stephen Fish V50 Clayton Le Moors Harriers 22:07:00
80 Adam Speed Unattached 22:08:00
81 Joe Smith Unattached 22:09:00
82 Andrew Firth V50 Clayton Le Moors Harriers 22:10:00
83 Kevin Walker V50 Unattached 22:11:00
84 Ian Harmer V50 Pickering RC 22:13:00
85 Adrian Netherwood V50 Bingley Harriers & Ac 22:15:00
86 Karen Best L40 Otley Ac 22:16:00
87 Jeffrey Michael V50 Otley Ac 22:26:00
88 Ian Copley V40 Barnsley Athletic Club 22:28:00
89 Alfredo Verna V40 Ely Runners 22:29:00
90 Paul Crabtree V40 Unattached 22:30:00
91 Mark Latham V50 Bingley Harriers & Ac 22:38:00
92 Paul Sessford V40 Keighley & Craven AC 22:41:00
93 Andy Hicks V50 West Yorks Ldwa 22:47:00
94 Neil Bullen V40 Unattached 22:50:00
95 Neil Barrett V40 Bingley Harriers & Ac 23:02:00
96 Harry Atkinson V50 Bingley Harriers & Ac 23:04:00
97 Martin Farrar V40 Skyrac Athletic Club 23:05:00
98 David Parke V60 Scarborough Athletic Club 23:07:00
99 Mark Hammond Accrington Road Runners 23:09:00
100 Julie Clayton L45 Scarborough Athletic Club 23:16:00
101 Ian Goodyear V60 Bingley Harriers & Ac 23:18:00
102 Jane Hamp L50 Scarborough Athletic Club 23:22:00
103 Val Kerr L50 Ilkley Harriers Ac 23:24:00
104 Andy Brooks V40 Shelton Striders 23:30:00
105 Steve Milner V40 Dewsbury Road Runners 23:36:00
106 Paul Jackson V40 Chorley Harriers 23:47:00
107 Lucy Hurn L Unattached 24:02:00
108 Ian Crompton V40 Shelton Striders 24:14:00
109 Mary Green L40 Bingley Harriers & Ac 24:45:00
110 Steve Davies V70 Accrington Road Runners 24:47:00
111 Michael Fryer Otley Ac 25:08:00
112 Steven Carter V50 Fellandale 25:09:00
113 Martin Seddon V50 Holmfirth Harriers Ac 25:22:00
114 Nick Jones V40 Bingley Harriers & Ac 25:24:00
115 Fiona Glenn L Accrington Road Runners 25:37:00
116 Judith Marriot L40 Shelton Striders 26:01:00
117 Max Wood V50 Skyrac Athletic Club 26:03:00
118 Dominic Egan V40 Pudsey Pacers Rc 26:13:00
119 Richard Hamer V40 Otley Ac 26:32:00
120 Michael Imeson V50 Cheltenham 26:37:00
121 Roger Booth V60 Shelton Striders 26:46:00
122 Andrew Kitts V40 Keighley & Craven AC 26:48:00
123 Caroline Harding L Pudsey & Bramley Ac 26:49:00
124 Raj Madhas V40 Wharfedale Harriers 27:08:00
125 Peter Ehrhardt V60 Todmorden Harriers & Ac 27:18:00
126 Michael Fenton Unattached 27:33:00
127 Allan Barber V60 Shelton Striders 27:38:00
128 Cretel Edward L40 Wharfedale Harriers 27:45:00
129 Carolyn Hopkinson L40 Shelton Striders 28:25:00
130 Chris Hopkinson V50 Shelton Striders 28:25:00
131 Simon Britton Bingley Harriers & Ac 28:54:00
132 Tom Targett V60 Clayton Le Moors Harriers 29:39:00
133 Lorna Moore L Unattached 30:11:00
134 Ford Silke Kriegger L40 Shelton Striders 30:30:00
135 Nicholas Taylor V40 Unattached 31:13:00
136 Roger Dawson V60 Skyrac Athletic Club 31:50:00
137 Malcolm Roberts V70 Bingley Harriers & Ac 32:44:00
138 Paul Webster V50 Shelton Striders 32:50:00
139 Amanda Lewis L Shelton Striders 35:48:00
140 James Walker Shelton Striders 36:10:00
141 Sandra Butcher L40 Shelton Striders 36:44:00
142 Christine Donald L40 Shelton Striders 36:44:00
143 Fiona Corden L40 Shelton Striders 36:46:00
144 Steve Oliver V40 Shelton Striders 37:09:00
145 Dave Nunn V40 Shelton Striders 37:11:00