Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/09/2017 – Castle Carr





  
Pos Name Category Club Time
1 Sam Tosh MSEN Rossendale Harriers & AC 01:56:22
2 Carl Bell MSEN Keswick AC 01:57:29
3 Chris Arthur MSEN Bowland Fell Runners 02:00:44
4 Harry Holmes MSEN Pudsey & Bramley AC 02:02:49
5 Jack Wood MSEN Ilkley Harriers AC 02:03:54
6 William Neill MSEN Mercia Fell Runners 02:04:33
7 Sam Stead MSEN Keswick AC 02:04:45
8 Karl Gray M45 Calder Valley Fell Runners 02:04:49
9 Pete Vale M45 Mercia Fell Runners 02:04:52
10 Simon Bailey MSEN Mercia Fell Runners 02:04:54
11 Phil Marsden MSEN Horwich R M I Harriers 02:05:12
12 Joe Baxter MSEN Pudsey & Bramley AC 02:07:04
13 Gavin Mulholland M45 Calder Valley Fell Runners 02:08:02
14 Ben Abdelnoor MSEN Ambleside AC 02:08:40
15 Michael Ainsworth MSEN Helm Hill Runners 02:13:55
16 Nicholas Barber MSEN Pennine Fell Runners 02:14:13
17 Nick Leigh M40 Horwich R M I Harriers 02:14:32
18 Adam Perry MSEN Helm Hill Runners 02:15:02
19 Jonny Dry MSEN Windsor Slough Eton & Hounslow AC 02:15:18
20 Noah Hurton MU21 Eden Runners 02:15:32
21 Victoria Wilkinson WSEN Bingley Harriers & AC 02:16:12
22 Mark Roberts M55 Borrowdale Fell Runners 02:16:22
23 Jim Davies M50 Borrowdale Fell Runners 02:16:55
24 Stephen Pyke M50 Dark Peak Fell Runners 02:16:59
25 Garry Greenhow MSEN Ambleside AC 02:17:19
26 Ali Burns MSEN Wharfedale Harriers 02:17:51
27 Simon Coldrick M40 Pennine Fell Runners 02:18:54
28 Christopher Holdsworth MSEN Clayton-le-Moors Harriers 02:18:55
29 Shane Ohly M40 Helm Hill Runners 02:20:13
30 Chris Roberts MSEN York Knavesmire Harriers 02:20:57
31 Mark Burton M40 Pennine Fell Runners 02:20:58
32 Lou Roberts W45 Ambleside AC 02:21:35
33 Harold Wyber MSEN Ambleside AC 02:22:00
34 Todd Oates MSEN Ambleside AC 02:22:04
35 Neil Northrop MSEN Dark Peak Fell Runners 02:22:06
36 Peter Davies MSEN Dark Peak Fell Runners 02:22:18
37 Josh Hartley MSEN Black Combe Runners 02:22:47
38 Noel Curtis M40 Pennine Fell Runners 02:22:53
39 Mark Taylor M45 Calder Valley Fell Runners 02:23:56
40 John Hunt M50 Dark Peak Fell Runners 02:23:59
41 Darren Fishwick M45 Chorley Athletic And Triathlon Club 02:24:01
42 Andrew Worster MSEN Todmorden Harriers 02:24:12
43 Paul Sorrell M40 Ripley Running Club 02:24:25
44 Marc Sennett MSEN Wharfedale Harriers 02:24:42
45 Jim Mann M40 Helm Hill Runners 02:24:48
46 Nicholas Charlesworth M50 Wharfedale Harriers 02:24:55
47 Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & AC 02:25:05
48 Darren Kay M45 Calder Valley Fell Runners 02:26:07
49 Jonathan Wright M45 Todmorden Harriers 02:26:32
50 Jonathan Bruton MSEN Horwich R M I Harriers 02:28:07
51 Robert Little MSEN Dark Peak Fell Runners 02:29:43
52 Mike Nolan M50 Dark Peak Fell Runners 02:29:46
53 Ian Symington MSEN Calder Valley Fell Runners 02:30:32
54 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 02:30:42
55 Mark Walsh M45 Horwich R M I Harriers 02:30:58
56 Rob Furness MSEN Wharfedale Harriers 02:31:14
57 Stephen Edwards M40 Calder Valley Fell Runners 02:31:42
58 Paul Hobbs M40 Todmorden Harriers 02:32:21
59 Steven Knowles M45 Pennine Fell Runners 02:32:43
60 Barry Wilkinson M50 Borrowdale Fell Runners 02:34:13
61 Rick Stuart M50 Helm Hill Runners 02:35:54
62 Annie Roberts WU23 Todmorden Harriers 02:36:27
63 Anna Lupton WSEN Black Combe Runners 02:36:28
64 Calvin Routledge M45 Ambleside AC 02:36:34
65 Pez Holda M40 Dark Peak Fell Runners 02:36:40
66 Tom Bush MSEN Pennine Fell Runners 02:36:53
67 Andrew Holmes MSEN Pennine Fell Runners 02:36:55
68 Malcolm Fowler M50 Cheshire Hill Racers 02:37:01
69 Christian Poulton M50 Cambridge Harriers 02:37:05
70 James Byrne M40 Ambleside AC 02:37:14
71 William Procter M60 Helm Hill Runners 02:37:15
72 Virgil Barton M40 Barlick Fell Runners 02:38:00
73 Peter German MSEN Helm Hill Runners 02:38:37
74 Stephen Morran M60 Bolton United Harriers & AC 02:39:02
75 Matthew Rooke MSEN Black Combe Runners 02:39:12
76 Romans Sustovs MSEN Calder Valley Fell Runners 02:39:22
77 Thomas Foster M40 Mercia Fell Runners 02:39:25
78 Duncan Cannon MSEN Todmorden Harriers 02:39:38
79 Andy Thompson MSEN Helm Hill Runners 02:39:58
80 Mark Bonner M40 Black Combe Runners 02:40:05
81 Philip Pearson M55 Northern Fells Running Club 02:40:16
82 Rebecca Rooke WSEN Black Combe Runners 02:40:22
83 Dan Stewart M45 Holmfirth Harriers AC 02:40:31
84 Barry Atkinson M55 York Knavesmire Harriers 02:40:35
85 Majka Kunicka WSEN Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:40:36
86 Paul Jeggo M55 Springfield Striders RC 02:40:47
87 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:41:01
88 Ben Kent MU21 Helm Hill Runners 02:41:58
89 Kristian Groom M40 Dark Peak Fell Runners 02:41:59
90 Carlos Bedson M45 Cheshire Hill Racers 02:42:01
91 Heidi Dent WSEN Howgill Harriers 02:42:34
92 Jenn Mattinson WSEN Keswick AC 02:42:48
93 Tom Smith M50 Bowland Fell Runners 02:42:57
94 Chris Davies M60 Saddleworth Runners Club 02:43:01
95 Andrew Han MSEN Fulham Running Club 02:43:24
96 Garry Beardwood M45 Helm Hill Runners 02:43:45
97 Dave McGuire M45 Wharfedale Harriers 02:43:53
98 Matt Jackson MSEN Ripley Running Club 02:44:00
99 Philip Shaw M50 Mansfield Harriers 02:44:37
100 Hannah Russell WU21 Helm Hill Runners 02:44:51
101 Jake Lodge MSEN Meltham AC 02:44:51
102 Tim Werrett M45 Mercia Fell Runners 02:45:57
103 Tom Ratcliffe MSEN York Knavesmire Harriers 02:46:14
104 Alistair McInnes MSEN Ilkley Harriers AC 02:49:33
105 Helen Elmore W45 Dark Peak Fell Runners 02:49:35
106 John Beetham M40 Keswick AC 02:49:46
107 Andy Barnett M55 Dark Peak Fell Runners 02:49:50
108 Chris Wilcox M60 Buckley Runners 02:49:57
109 Michael Cottam MSEN Stadium Runners 02:50:00
110 Gemma Ford WSEN Todmorden Harriers 02:50:11
111 Natalie Hawkrigg W45 Northern Fells Running Club 02:50:22
112 Lorraine Slater W45 Barlick Fell Runners 02:50:30
113 Peter Tayler M55 Black Combe Runners 02:51:58
114 Rebecca Patrick W45 Todmorden Harriers 02:52:12
115 Jim Andrews M50 Helm Hill Runners 02:52:32
116 Stephen Storey M60 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:52:49
117 Adam Neale M45 Cheshire Hill Racers 02:52:51
118 Michelle Foxwell W40 Ambleside AC 02:52:55
119 Matthew Ray MSEN Calder Valley Fell Runners 02:53:01
120 Holly Martin WSEN Pennine Fell Runners 02:54:31
121 Vincent Booth M50 Cheshire Hill Racers 02:54:34
122 Alice Forster WSEN Black Combe Runners 02:54:38
123 Brian Walton M60 Horwich R M I Harriers 02:54:39
124 Peter Crompton M60 Cumberland Fell Runners 02:54:43
125 Trudy Beetham W40 Keswick AC 02:54:44
126 J Robert Williams MSEN Bingley Harriers & AC 02:55:07
127 Anna Jane Meeks W55 Borrowdale Fell Runners 02:55:13
128 Andy Dickenson M50 Dark Peak Fell Runners 02:55:18
129 Melanie Blackhurst W50 Todmorden Harriers 02:55:23
130 Lucy Spain WSEN Helm Hill Runners 02:55:35
131 Helen Roberts WSEN Calder Valley Fell Runners 02:56:29
132 Roger Laycock M55 Settle Harriers 02:56:39
133 Catherine Niblock WSEN Helm Hill Runners 02:56:52
134 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:56:58
135 Shaun Addison M55 Helm Hill Runners 02:57:05
136 Giles Bailey M50 Meltham AC 02:57:17
137 Andrew Bradley M50 Cumberland Fell Runners 02:57:21
138 Andrew Petrie M40 Stadium Runners 02:57:22
139 Huw Jones M50 Birmingham Running Athletics & Triathlon Club 02:57:26
140 Bianca Dyer W40 Helm Hill Runners 02:57:45
141 Jean Powell W45 Wharfedale Harriers 02:58:01
142 Judy Howells W45 Wharfedale Harriers 02:58:29
143 Brian Thompson M60 Helm Hill Runners 02:59:01
144 Martin Howard MU21 Calder Valley Fell Runners 02:59:01
145 Will Johnson MSEN Unattached 02:59:48
146 Peter Jackson M60 Barlick Fell Runners 03:00:26
147 Steve Webb M55 Valley Striders AC 03:00:40
148 Matthew Robinson M40 Unattached 03:00:45
149 Phil Wells M45 Calder Valley Fell Runners 03:00:57
150 Peter Stobbs M50 Trawden Athletic Club 03:02:20
151 Philip Hobbs M50 Holmfirth Harriers AC 03:02:48
152 Mark Lehrle M40 Glaxo Hoad Hill Harriers 03:04:10
153 Neil Sidaway M55 Cumberland Fell Runners 03:04:14
154 Steve Wathall M55 Retford AC 03:04:18
155 Gary Bradley M50 Barlick Fell Runners 03:04:22
156 Graham Brown M45 Macclesfield Harriers & AC 03:04:31
157 Natalie Murphy W50 Rossendale Harriers & AC 03:04:50
158 Claire Duffield W40 Todmorden Harriers 03:05:00
159 Keith G Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 03:05:34
160 Christopher Hewitson M40 Congleton Harriers 03:06:28
161 Robert Bumstead M45 Valley Striders AC 03:07:06
162 Paul Jennings M50 Cumberland Fell Runners 03:07:33
163 Wilfred Bell M60 Howgill Harriers 03:07:51
164 Jim Wheldon M65 Baildon Runners 03:08:40
165 Alistar Smith MSEN Unattached 03:08:42
166 Alison Richards W40 Helm Hill Runners 03:09:05
167 Jack Cooper MSEN Airienteers 03:09:14
168 Jim Gross MSEN Unattached 03:09:20
169 Pat Goodall W60 Totley AC 03:09:37
170 David Tait M70 Dark Peak Fell Runners 03:09:41
171 Ronald Rees M60 Pennine Fell Runners 03:09:47
172 David Safranauskas M50 Cheshire Hill Racers 03:10:03
173 Timothy Horrocks M50 Pennine Fell Runners 03:10:41
174 Clem Dixon M55 Cambridge Harriers 03:12:24
175 Simon Austin MSEN Black Combe Runners 03:12:40
176 Dan Taylor MSEN Todmorden Harriers 03:12:52
177 Rowena Browne W55 Bowland Fell Runners 03:13:00
178 Jo Wilcox W50 Helm Hill Runners 03:14:51
179 Garth De Roux M40 Horsforth Harriers 03:15:17
180 Neil Wallace M40 Pudsey & Bramley AC 03:16:16
181 Steve Jackson M60 Horwich R M I Harriers 03:22:27
182 Matthew Wilson MSEN Jackpot Racing 03:23:04
183 Tony Wimbush M65 Skipton AC 03:25:20
184 Sally Chesworth W50 Todmorden Harriers 03:25:57
185 Louise Greenwood W45 Todmorden Harriers 03:26:19
186 David Gould M60 Mercia Fell Runners 03:26:35
187 Paul Taylor M50 Saddleworth Runners Club 03:26:53
188 Simon Fisher M40 Calder Valley Fell Runners 03:28:50
189 Jackie Scarf W55 Calder Valley Fell Runners 03:29:47
190 Philip Barnes M55 Pennine Fell Runners 03:29:50
191 Katy Thompson W60 Clayton-le-Moors Harriers 03:35:23
192 Lesley Malarkey W65 Keswick AC 03:37:09
193 Debbie Hall W40 Holmfirth Harriers AC 03:37:16
194 Matthew Annison MSEN Todmorden Harriers 03:37:23
195 Karon Forster W55 Calder Valley Fell Runners 03:38:23
196 Tim Murray M55 Helm Hill Runners 03:38:31
197 Alan Brentnall M65 Pennine Fell Runners 03:38:37
198 Steve Milner M55 Wharfedale Harriers 03:39:02
199 David Culpan M55 Calder Valley Fell Runners 03:39:27
200 Zoe Dijkman WSEN Todmorden Harriers 03:43:12
201 Brent Lindsay M55 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:46:06
202 Robin Gray M50 Todmorden Harriers 03:48:26
203 Denise Tunstall W50 Durham Fell Runners 03:54:39
204 Melanie Bradley W55 Cumberland Fell Runners 03:54:45
205 Nick Andralojc M55 Harrogate Harriers & AC 03:55:08
206 Graeme Woodward M55 Calder Valley Fell Runners 03:56:43
207 Kim Ashworth WSEN Todmorden Harriers 04:05:40
208 Christine Bowen W60 Goyt Valley Striders 04:10:35
209 Les Thurston M65 Matlock Athletic Club 04:16:03
210 Mark Newell M55 Cambridge Harriers 05:13:32