Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/07/2017 – Warslow Beer Festival





  
Pos Name Category Club Time
1 Dan Haworth Senior Men Keswick AC 00:58:32
2 Noel Curtis M40 Pennine Fell Runners 01:00:23
3 Robert White M40 Buxton & District AC 01:01:49
4 Ben Greenwood Senior Men Macclesfield Harriers & AC 01:01:52
5 Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & AC 01:02:06
6 Tony Robson Senior Men Pennine Fell Runners 01:02:57
7 David Bethell Senior Men Dark Peak Fell Runners 01:03:11
8 Iain Botheroyd M40 Rugby & Northampton AC 01:04:44
9 Nick Kendall Senior Men Retford AC 01:05:33
10 Alastair Hodges Senior Men Cambridge & Coleridge AC 01:06:09
11 Tim Kieniewicz Senior Men Mercia Fell Runners 01:06:20
12 Mark Wyszynski M40 Holme Pierrepont RC 01:06:25
13 Andy McMurdo Senior Men Pennine Fell Runners 01:06:50
14 Nigel Jeff M50 Buxton & District AC 01:07:13
15 Ian Warhurst M50 Pennine Fell Runners 01:07:39
16 Chris Chambers M40 Mynydd Du 01:07:59
17 Nick Jones M40 Buxton & District AC 01:08:22
18 Adam Clarke M40 01:08:23
19 Helen Elmore F40 Dark Peak Fell Runners 01:08:31
20 Daniel Latham Senior Men Buxton & District AC 01:08:33
21 Bevan Adams M40 Retford AC 01:09:02
22 Martin Dearden M40 Staffordshire Moorlands AC 01:09:09
23 Jonathan Sewell M40 Buxton & District AC 01:09:36
24 Nick Bassett M50 Staffordshire Moorlands AC 01:09:40
25 Roger Taylor Senior Men Stone Master Marathoners 01:09:42
26 Andrew Noble M50 Folkestone RC 01:11:26
27 Martin Lee Senior Men Redhill Road Runners 01:12:41
28 Leigh Stubbs Senior Men Redhill Road Runners 01:12:50
29 Barnaby Crawshaw Senior Men Pennine Fell Runners 01:13:07
30 Martin Thomson M40 Buxton AC 01:13:20
31 Claire Prosser Senior Women Dark Peak Fell Runners 01:14:23
32 Tom Stoddart Senior Men 01:14:24
33 Claire Aspinall F40 Pennine Fell Runners 01:14:32
34 Paul Stephenson M40 01:16:09
35 Alistair Richards Senior Men 01:16:12
36 Dave Bowen M60 Pennine Fell Runners 01:16:15
37 James McMurtry M50 Ashbourne RC 01:16:23
38 Jo Bednall F50 Buxton & District AC 01:16:39
39 Richard Bouglas Senior Men Buxton & District AC 01:17:06
40 Mark Lay M40 Long Eaton Running Club 01:17:20
41 Ruth Keeley Senior Women Belper Harriers 01:17:45
42 Ronald Rees M60 Pennine Fell Runners 01:18:11
43 Dave Brock M50 Orion Harriers 01:19:40
44 Paul Wardman Senior Men Buxton & District AC 01:19:55
45 Tom Briggs M40 01:20:09
46 Rob Moore M50 Dark Peak Fell Runners 01:20:48
47 Geraint Davies Senior Men 01:21:12
48 Clare Griffin F40 Macclesfield Harriers & AC 01:22:00
49 Daniel Anderson Senior Men Belle Vue Racers 01:22:10
50 Glyn Sawford M50 Holme Pierrepont RC 01:24:16
51 Chris Bailey Senior Men Staffordshire Moorlands AC 01:24:41
52 Jim Warner M40 01:24:50
53 Andy Lindley M50 Ivanhoe Runners 01:25:05
54 Martin Ward M40 Buxton & District AC 01:25:23
55 Peter Richardson Senior Men Cheadle Running Club 01:25:44
56 Tim Horrocks M50 Pennine Fell Runners 01:26:51
57 Philip Barnes M50 Pennine Fell Runners 01:27:11
58 Ann Gould Senior Women Holme Pierrepont RC 01:27:15
59 Ruth Brandon F40 Holme Pierrepont RC 01:27:19
60 Will Meredith M40 Pennine Fell Runners 01:27:34
61 Elaine Fleuriot F50 Pennine Fell Runners 01:28:29
62 Paul Barrett M40 01:28:30
63 Michael Timm M50 Steel City Striders 01:28:56
64 John Sutherns Senior Men Holme Pierrepont RC 01:30:19
65 Debbie Hope F40 Staffordshire Moorlands AC 01:30:30
66 Janette Gledhill F50 Manx Fell Runners 01:30:44
67 Colin Bostock M60 Long Eaton Running Club 01:30:50
68 Paul Stevenson M50 Long Eaton Running Club 01:30:51
69 Andrew Kirby Senior Men 01:31:10
70 Ian Wolfendale M50 Pennine Fell Runners 01:31:11
71 Andy Stubbs Senior Men Belper Harriers 01:31:12
72 Simon Bray M40 Sinfin RC 01:31:15
73 Ian Ankers M60 Staffordshire Moorlands AC 01:32:04
74 Janet Atkinson F40 Holme Pierrepont RC 01:32:41
75 Caroline Curtis F40 Folkestone RC 01:33:17
76 Nick Hall M40 01:33:21
77 Chris Allen M50 Holme Pierrepont RC 01:34:17
78 Amanda Hibbert F50 Holme Pierrepont RC 01:35:47
79 Christine Bowen F50 Goyt Valley Striders 01:36:37
80 Heather Fryer-Winder F50 Buxton & District AC 01:38:55
81 Tracy Vernon F50 Goyt Valley Striders 01:39:38
82 Roger Spence M40 Holme Pierrepont RC 01:39:49
83 David Birtles Senior Men Crossfit Buxton 01:40:27
84 Tom Bailey Senior Men 01:42:03
85 Jack Race M23 Southwell RC 01:44:17
86 Janet Taylor F50 Buxton & District AC 01:44:28
87 Michele Noble F40 Holme Pierrepont RC 01:48:17
88 Christine Heaton F50 Holme Pierrepont RC 01:48:17
89 Ray Poynter M60 01:48:29
90 Chris Tetley M50 Goyt Valley Striders 01:49:03
91 Elizabeth Lakin Senior Women Long Eaton Running Club 01:49:11
92 Wendy Smith F40 South Cheshire Harriers 01:49:15
93 Nicola Blatherwick Senior Women Southwell RC 01:49:32
94 Michelle Hall F40 Southwell RC 01:53:17
95 Mark Salter M50 Redhill Road Runners 01:54:28
96 Jayne Sanders F40 Pennine Fell Runners 01:54:43
97 Helen Smith Senior Women Team Derby Runner 01:54:47
98 Joel Blatherwick Senior Men 01:54:59
99 Lucy Beck F50 Derwent Runners 01:55:54
100 Peter Henley M40 Redhill Road Runners 01:58:06
101 Paula Wood F40 Redhill Road Runners 01:58:23
102 Helen Gray F50 Goyt Valley Striders 01:59:10
103 Kate Bailey Senior Women 01:59:37
104 Andy Tidmarsh Senior Men Derwent Runners 02:01:54
105 Tara Ricketts Senior Women Holme Pierrepont RC 02:06:40
106 Rachel Toplis Senior Women Long Eaton Running Club 02:09:34
107 Barrie Evans M50 02:09:35
108 Andy Matthews M60 02:12:19
109 Steve Hand M50 Derwent Runners 02:18:56