Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/06/2017 – Grindleford





  
Pos Name Category Club Time
1 Jake Lane M Open Totley AC 00:31:49
2 Jordan Street M Open Clowne Road Runners Club 00:33:57
3 David Miller M V40 Grindleford Goats 00:34:02
4 Peter Davies M Open Dark Peak Fell Runners 00:34:03
5 Martyn James M Open Porter Valley Plodders 00:34:32
6 Austin Frost M V40 Dark Peak Fell Runners 00:34:37
7 Michael Tonkins M Open Porter Valley Plodders 00:34:50
8 Alan Ford M V40 Barnsley Harriers 00:35:27
9 Jonny Wilson M V40 Fat Boys R C 00:35:42
10 Simon Conroy M V40 Dark Peak Fell Runners 00:35:52
11 John Evans M V40 Beeston AC 00:36:09
12 Joel Siddall M Open North Derbyshire RC 00:36:34
13 Sam Heap M Open Team Outside 00:36:36
14 Sam Needham M Open Steel City Striders RC 00:36:39
15 Andrew Dickenson M V50 Dark Peak Fell Runners 00:36:54
16 Carl Bradford M V40 Dark Peak Fell Runners 00:37:16
17 Robert Owen M V50 Totley AC 00:37:16
18 Sally Fawcett F Open Dark Peak Fell Runners 00:37:38
19 Caroline Brock F Open Steel City Striders RC 00:37:43
20 Mike Taylor M V40 Fat Boys 00:37:50
21 Kevin Sibley M V40 Steel City Striders RC 00:37:54
22 Ian Shaw M V50 Fat Boys 00:38:04
23 Colin Earl M V50 Kimberworth Striders 00:38:12
24 Matt Rimmer M V40 Steel City Striders RC 00:38:23
25 Robert Coates M V40 Ripley Running Club 00:38:38
26 James Thompson M V40 Sheffield RC 00:38:43
27 John Kilcoyne M Open Steel City Striders RC 00:38:47
28 Mathew Heason M V40 Grindleford Goats 00:38:55
29 Joseph Buckman M Open Steel City Striders RC 00:39:18
30 Martyn Jones M V40 Dark Peak Fell Runners 00:39:42
31 Marcus Brewer M Open 00:40:01
32 Chris Holland M V40 00:40:05
33 Richard Chisem M Open 00:40:17
34 Rob Davies M V50 Steel City Striders RC 00:40:38
35 Ged Corkill M Open North Derbyshire RC 00:40:40
36 Robert Scriven M V40 North Derbyshire RC 00:40:41
37 Stewart Lavender M Open 00:40:41
38 Joseph Allan Wall M V50 00:40:44
39 Matthew Jones M Open Beeston AC 00:40:45
40 John Thompson M V40 Fatboys Rc 00:40:57
41 Vicky Penn F Open Smiley Paces 00:41:02
42 Nick Brimacombe M Open Totley AC 00:41:05
43 Garry Elkington M V50 North Derbyshire RC 00:41:15
44 Roger Gibbon M V40 00:41:17
45 Ben Clithero M Open 00:41:20
46 John Tomlinson M V40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 00:41:22
47 Geoff Cooper M V40 Ripley Running Club 00:41:24
48 Rob Betts M V40 Steel City Striders RC 00:41:28
49 Paul Hulbert M V40 Fat Boys 00:41:35
50 James Pace M V40 Tideswell Running Club 00:41:41
51 James Fletcher M Open Steel City Striders RC 00:41:45
52 John McMullan M V50 Fat Boys 00:41:45
53 David Wass M V50 Worksop Harriers 00:41:48
54 George Carman M V40 Porter Valley Plodders 00:41:48
55 David Beel M Open Steel City Striders RC 00:41:53
56 Andrew Reid M Open Porter Valley Plodders 00:41:54
57 James Isherwood M V40 Beeston AC 00:41:59
58 Chris White M Open N/A 00:42:07
59 Keith G Holmes M V60 Dark Peak Fell Runners 00:42:10
60 Rebecca Shutt F Open Steel City Striders RC 00:42:14
61 Jane Gardiner F V40 Smiley Paces 00:42:17
62 Mark Jelbert M Open 00:42:20
63 Rich Knowles M V40 Sheffield Tigers Running 00:42:22
64 Steven Briddon M V40 North Derbyshire RC 00:42:27
65 David Veryard M V50 Bakewell 00:42:31
66 Andy Walker M Open 00:42:33
67 Gary Newham M V40 Erewash Valley RC 00:42:38
68 Dean Hague M V40 Accelerate 00:42:40
69 Steven Hemsley M V40 00:42:40
70 Neal Pates M V50 Steel City Striders RC 00:42:45
71 Andy Prichard M V50 Porter Valley Plodders 00:42:50
72 Andrew Battye M V60 Woodstock Harriers AC 00:42:55
73 Robert Willis M V40 Totley AC 00:42:57
74 Arron Jackson M V40 Worksop Harriers 00:43:00
75 Deborah Lock F V40 North Derbyshire RC 00:43:08
76 Simon Ellis M V40 Steel City Striders RC 00:43:09
77 Mark Platton M V50 Steel City Striders RC 00:43:11
78 Jo Bednall F V50 Buxton AC 00:43:12
79 Pete Kerry M V50 North Derbyshire RC 00:43:20
80 Philip Burnip M V50 00:43:30
81 Shaun Clarkson M V50 Barnsley Harriers 00:43:37
82 Alex Buchanan M Open 00:44:06
83 Kevin Wood M V50 Barnsley Harriers 00:44:06
84 Dan Nightingale M V40 Ravenshead Runners 00:44:07
85 Kevin Rowles M V50 Killamarsh Kestrels 00:44:10
86 Shaun Swallow M V40 Barnsley Harriers 00:44:11
87 Jo Brown F Open Totley AC 00:44:13
88 Nicola Rafferty F V50 Steel City Striders RC 00:44:15
89 Connor Lomax M V40 Goyt Valley Striders 00:44:20
90 Matt Ridge M V40 Totley AC 00:44:22
91 Julia Nolan F V40 Dark Peak Fell Runners 00:44:27
92 Max Howard M V50 Retford AC 00:44:29
93 Sam Turner M V40 00:44:31
94 Ben Brindley M Open Tideswell Running Club 00:44:32
95 Emma Dent F V40 Totley AC 00:44:32
96 Michael Squires M V40 Steel City Striders RC 00:44:37
97 Claire Haycock F V40 Smiley Paces 00:44:38
98 Tom Nuttgens M V50 Steel City Striders RC 00:44:44
99 Barry Quirk M V40 00:44:54
100 Richard Smith M Open Steel City Striders RC 00:44:58
101 Jane Crowson F V50 Dark Peak Fell Runners 00:45:02
102 Peter Grover M V50 00:45:10
103 Scott Blanks M V40 Totley AC 00:45:13
104 Pat Goodall F V60 Totley AC 00:45:15
105 Nick Burns M V40 Steel City Striders RC 00:45:16
106 Stuart Rook M V40 Tideswell Running Club 00:45:19
107 Claire Grisdale F Open Steel City Striders RC 00:45:26
108 Darren Eccles M V40 00:45:29
109 James Ellwood M V40 Porter Valley Plodders 00:45:40
110 Paul Timms M Open Mountain Goats 00:45:46
111 Chris Duro M V50 Derwent Runners (Derby) 00:45:50
112 Julian Brealey M V40 Erewash Valley RC 00:45:52
113 Keith Norman M V40 00:45:53
114 Anton Newell M V50 Sutton In Ashfield Harriers & AC 00:45:55
115 Fiona Panes F V40 Smiley Paces 00:46:07
116 Andrew Watkins M V50 Tideswell Running Club 00:46:26
117 David Bone M V50 00:46:28
118 Keith Bell M V40 Steel City Striders RC 00:46:33
119 Caroline Lloyd F V40 Porter Valley Plodders 00:46:35
120 Andrew Davies M V40 Steel City Striders RC 00:46:48
121 Andy Green M V50 Steel City Striders RC 00:46:48
122 Dave Brunskill M V40 00:46:50
123 Heather Wallis F Open Steel City Striders RC 00:46:53
124 Julie Cuff F V40 Strideout 00:46:53
125 Emma Shepherd F Open Totley AC 00:46:56
126 Clare Howarth F Open Totley AC 00:47:01
127 Jacqui Herring F V40 None 00:47:06
128 Adrian Moss M V50 Steel City Striders RC 00:47:08
129 Miss Bishop F Open 00:47:13
130 Clare Trevitt F V40 Steel City Striders RC 00:47:17
131 Douglas Armstrong M V40 Steel City Striders RC 00:47:24
132 Manny Singh M Open 00:47:26
133 Bradley Elam M V40 00:47:28
134 Richard Bulmer M V40 Totley AC 00:47:32
135 Maeve Largey F Open Smiley Paces 00:47:36
136 Andrew Bragg M V40 Totley AC 00:47:56
137 Rachel Charles F V40 00:48:01
138 Richard Smith M Open 00:48:04
139 Alison Griffiths F Open Smiley Paces 00:48:09
140 Lizzie Rawson F J21 Fat Boys 00:48:09
141 Laura Garcia F Open Smiley Paces 00:48:17
142 Thomas McCart M Open Steel City Striders RC 00:48:21
143 Nigel Torrance M V50 00:48:24
144 Caroline Burrell F V40 00:48:26
145 Geoff Lewis M Open 00:48:45
146 Ian Fox M V50 00:48:47
147 Edward Higgins M V40 00:48:54
148 Victoria Hawkins F V40 Steel City Striders RC 00:49:05
149 Helen Barnett F V40 00:49:17
150 Sophie Tonkins F Open Porter Valley Plodders 00:49:22
151 Jackie Welburn F Open Beeston AC 00:49:23
152 Bethany Marney F V40 Smiley Paces 00:49:25
153 Clare Moody F V40 Smiley Paces 00:49:25
154 Tracy Hamilton F V50 Worksop Harriers 00:49:27
155 Kate Scott F V50 Steel City Striders RC 00:49:29
156 Fleur Jones F Open Smiley Paces 00:49:35
157 Hannah Milton F Open Steel City Striders RC 00:49:37
158 Helen Cain F Open Steel City Striders RC 00:49:45
159 Clare Thompson F V40 Smiley Paces 00:49:52
160 Sarah Gibbon F V40 Smiley Paces 00:50:07
161 Andrea Williams F V40 00:50:11
162 Andrew Marshall M Open 00:50:11
163 Ruth Gowers F V40 Buxton AC 00:50:17
164 Claire MacDermott F Open Smiley Paces 00:50:24
165 Colin Bostock M V60 Long Eaton Running Club 00:50:28
166 Gemma Panchal F Open 00:50:32
167 Tim Meekings M V40 00:50:37
168 Victoria Fell F Open Tideswell Running Club 00:50:42
169 Carolyn Whittle F V40 Goyt Valley Striders 00:50:49
170 Rosie Clegg F V40 Smiley Paces 00:50:57
171 Rachael May F Open Steel City Striders RC 00:50:59
172 Emma Staniland F V40 BASLOW NIGHTS 00:51:00
173 Rachel Conroy F Open BASLOW NIGHTS 00:51:02
174 Heather Elphick F V40 BASLOW NIGHTS 00:51:05
175 Lyndsay Burnip F V40 00:51:06
176 Paul Rage M V40 Beeston AC 00:51:12
177 Gillian Brown F V50 00:51:16
178 Pamela Leon F V40 Smiley Paces 00:51:35
179 Jennifer Price F Open Rebel Runners Nottingham 00:51:39
180 Elizabeth Bridgen F V50 Erewash Valley RC 00:51:44
181 Laura Hogg F Open Steel City Striders RC 00:51:45
182 Sarah Allcard F V40 Dronfield Diamonds 00:51:46
183 Ruth Jacobs F V50 Smiley Paces 00:51:48
184 Lucy Downes F V40 Smiley Paces 00:51:50
185 Angie Wright F V40 Smiley Paces 00:52:01
186 Jill Davies F V50 Steel City Striders RC 00:52:08
187 Emma Beal F Open 00:52:12
188 Sandi Carman F V40 Smiley Paces 00:52:26
189 Nicola Sewell F V50 Smiley Paces 00:52:30
190 Karen Calladine F Open Fetch Everyone 00:52:40
191 Lucy Begley F Open 00:52:56
192 Sam Edwards-Broome M Open 00:52:56
193 Linda Birch F Open 00:53:12
194 Julie King F V40 Clowne Road Runners Club 00:53:18
195 Cath Wheen F V50 Smiley Paces 00:53:28
196 Elizabeth Meekings F V40 Smiley Paces 00:53:33
197 Rachel Barnes F V40 Smiley Paces 00:53:33
198 Esther Preston F Open 00:53:47
199 Blaine Quigley M V40 Steel City Striders RC 00:53:49
200 John Bee M V70 North Derbyshire RC 00:53:51
201 Lotty Bradford F Open Smiley Paces 00:54:01
202 Naomi Rabin F Open Steel City Striders RC 00:54:01
203 Joanne Battersby F V50 Smiley Paces 00:54:07
204 Steve Monaghan M V50 00:54:08
205 Fee Hulley F V40 00:54:16
206 Thomas Dawson M Open 00:54:19
207 Grace Turner F V40 Smiley Paces 00:54:29
208 Rose Ward F Open Smiley Paces 00:54:34
209 Phil Gregory M V40 Tideswell Running Club 00:54:48
210 Jane Adlard F V40 Goyt Valley Striders 00:54:53
211 Lindsay Evans F V40 Totley AC 00:54:57
212 Holly McCain F Open Beeston AC / Vegan Runners UK 00:54:59
213 Earl Lever M V40 Kimberworth Striders 00:55:01
214 Vicki Beckitt F Open Kimberworth Striders 00:55:01
215 Leon Zablocki M V50 Tideswell Running Club 00:55:10
216 Jason Taylor M V40 00:55:17
217 Claire Brown F Open Strideout 00:55:31
218 Peter Grafton M V40 North Derbyshire RC 00:55:33
219 Josie Gill F Open Strideout 00:55:42
220 Rachel Suddrick F V40 00:55:48
221 Mike Arundale M V60 Dark Peak Fell Runners 00:55:51
222 Cara Morris F Open Steel City Striders RC 00:55:52
223 Sarah Halford F V40 Erewash Valley RC 00:55:55
224 Avril Cherry F Open 00:56:01
225 Kirsten Grafton F V40 North Derbyshire RC 00:56:28
226 Delia Watts F V50 Smiley Paces 00:56:30
227 Clare Eardley F V40 Wirksworth Running Club 00:56:34
228 Ian Hodson M V40 00:56:47
229 Diane Clewes F V50 Totley AC 00:57:00
230 David Watkinson M V50 Ravenshead Runners 00:57:39
231 Katherine Rogers F V40 00:57:57
232 Matthew Hennell M Open Wiggly Ears 00:58:12
233 Shelley Jackson F V40 00:58:17
234 Amanda Crossland F V40 Strideout 00:58:18
235 Julia Carter F V40 Goyt Valley Striders 00:58:26
236 Jill Longley F V50 Dronfield Diamonds 00:59:30
237 Freya Nolan F J17 00:59:49
238 Jane Hughes F V50 Totley AC 01:00:04
239 Elizabeth Carr F V50 Wingerworth Wobblers 01:00:22
240 Claire Norman F Open 01:00:44
241 Bronwen Doyle F V40 Smiley Paces 01:00:49
242 Julie Jones F V40 Smiley Paces 01:00:51
243 Tracey Helliwell F Open Strideout 01:00:58
244 Jessica Hague F Open Strideout 01:00:59
245 Philippa Moorhead F V50 Steel City Striders RC 01:01:03
246 Jane Meakin F V50 01:01:07
247 Alyson Rayner F V40 Smiley Paces 01:01:11
248 Yvette McCracken F V50 Smiley Paces 01:01:29
249 Sally Snowden F V40 Strideout 01:01:31
250 Lucy Price F V40 Smiley Paces 01:01:38
251 Beccy Coates F Open Strideout 01:01:41
252 Charlotte Chisell F V40 Strideout 01:01:41
253 Nicola Photiou F V40 Erewash Valley RC 01:01:56
254 Bev Ensor F Open Smiley Paces 01:02:31
255 Clare Newton F V40 Strideout 01:02:38
256 Colette Holden F V40 Tideswell Running Club 01:03:15
257 Louise Caudwell F V40 Smiley Paces 01:03:17
258 Jane Naylor F Open Smiley Paces 01:04:23
259 Fiona Jeffries F V40 Smiley Paces 01:04:26
260 Akua McGeoch F Open North Derbyshire RC 01:04:30
261 Jess Breider F Open Mansfield Harriers 01:04:38
262 Dawn Morley F V50 Notts Women Runners 01:04:40
263 Alastair McGeoch M Open North Derbyshire RC 01:05:10
264 Sophie Kirkwood F Open 01:05:56
265 Nicholas Kirkwood M V40 01:05:58
266 Ruth Merry F V50 Smiley Paces 01:06:03
267 Beverley Torrance F V60 Strideout 01:06:19
268 Julie Jordan F V50 Smiley Paces 01:06:22
269 Richard Garton M V50 Steel City Striders RC 01:07:07
270 Samantha Coleclough F V50 Clowne Road Runners Club 01:07:25
271 Liz Close F V40 Clowne Road Runners Club 01:07:27
272 Cassandra Dowthwaite F V40 Smiley Paces 01:08:11
273 Annabel Wales F V40 Smiley Paces 01:14:39
274 Ruth Siggs F Open Smiley Paces 01:14:41
275 Tina Brindley F V50 Mansfield Harriers 01:18:17
276 Beverley Hovell F V50 Canicross Midlands 01:18:21
277 Helen Spencer F Open 01:19:23