Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/06/2017 – Blacka Moor Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Jake Lane Msen Totley A.C. 00:39:10
2 Jordan Street Msen Clowne Road Runners 00:40:53
3 Adam Taylor Msen Dark Peak 00:41:03
4 Bart Shaw Msen Totley A.C. 00:41:09
5 Michael Kenyon Msen 00:41:17
6 Peter Davies Msen Dark Peak 00:41:55
7 Kieran Shanahan Msen 00:42:00
8 Aidan Linskill Msen Totley A.C. 00:42:11
9 Philip Morris Msen Handsworth Roadhogs 00:42:20
10 Michael Tonkins Msen Porter Valley Plodders 00:42:37
11 Austin Frost M40 Dark Peak 00:42:46
12 Thomas Beaumont Msen Totley A.C. 00:42:52
13 Daniel Page Msen Clowne Road Runners 00:43:28
14 Christopher Leach Msen North Derbyshire R.C. 00:43:29
15 Miles Winter M40 North Derbyshire R.C. 00:43:32
16 Ian Ridgeway Msen 00:44:00
17 Colin Osborne M40 Totley A.C. 00:44:04
18 Mathew Sedgewick M40 Totley A.C. 00:44:08
19 John Brannock Msen Porter Valley Plodders 00:44:19
20 James Halse Msen Dark Peak 00:44:32
21 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:44:40
22 Ben Stoker Mu23 U.O.S. Mountaineering Club 00:44:55
23 Samuel Heap Msen 00:44:58
24 Sally Fawcett Wsen Dark Peak 00:45:05
25 David Best Msen 00:45:28
26 Jon Osborne Msen 00:45:36
27 Thomas Pearson Msen 00:46:00
28 Sean James M40 00:46:17
29 Ian Shaw M50 Fat Boys R.C. 00:46:38
30 Mark Lay M40 Long Eaton R.C. 00:47:03
31 Tom Wild Msen 00:47:15
32 Tim Gleeson M40 Handsworth Roadhogs 00:47:27
33 Bethan Gay Wsen University Of Sheffield A.C. 00:47:31
34 Michael Taylor M40 Fat Boys R.C. 00:47:35
35 Dan Bewick Msen Totley A.C. 00:47:37
36 Chris Duncan Msen 00:47:48
37 Peter Durkin M40 00:47:56
38 Colin Lynch M40 Totley A.C. 00:47:58
39 Adrian Fisher M40 Dark Peak 00:47:59
40 Alice Rigby Wu23 Sh.U.O.C. 00:48:03
41 Philip Knapton M40 Sheffield Running Club 00:48:05
42 Edward Shattock Msen 00:48:10
43 Dan Cook M40 Steel City Striders 00:48:19
44 Ben Allen M40 00:48:25
45 Andrew Fry Msen Sheffield Hash House Harriers 00:48:49
46 Tamsin Moran Wu23 Usmc 00:48:58
47 Matt Reed M40 U.O.S. Triathlon Club 00:49:07
48 Nick Johnson Msen 00:49:15
49 Eleanor Lunt Wsen Long Eaton R.C. 00:49:16
50 Andrew Reid Msen Porter Valley Plodders 00:49:23
51 Jonathan Morgan Msen 00:49:31
52 Joshua Chambers Msen U.O.S. Mountaineering Club 00:49:38
53 Chloe Haines Wsen Dark Peak 00:49:39
54 Majka Kunicka Wsen Penistone Footpath Runners 00:49:47
55 Nick Kirk M50 Dark Peak 00:49:48
56 Jihanna Allard Wu23 University Of Sheffield A.C. 00:50:05
57 Nick Brimacombe Msen Totley A.C. 00:50:07
58 Simon Holmes Msen 00:50:12
59 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 00:50:14
60 John Thompson M40 Fat Boys R.C. 00:50:25
61 Samuel Hine Msen 00:50:38
62 Jade Bowling Wsen Usmc 00:50:52
63 James Fletcher Msen Steel City Striders 00:51:05
64 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:51:06
65 Jade Rogers Wu23 U.O.S. Athletics & X.C. Club 00:51:06
66 Mike Pullman M50 Fat Boys R.C. 00:51:09
67 Annette Haines Wsen 00:51:21
68 Steve Parkes Msen 00:51:27
69 Simon Palmer M40 00:51:38
70 John Tomlinson M40 Penistone Footpath Runners 00:51:39
71 Jim Paxman M50 Dark Peak 00:51:47
72 Joseph Wall M50 00:52:05
73 Simonp Gregory M40 Handsworth Roadhogs 00:52:08
74 Iain Smith M40 Buffalo Whippets A.C. 00:52:09
75 Keith Bell M40 Steel City Striders 00:52:13
76 David Wass M50 Worksop Harriers 00:52:16
77 Paul Hulbert M40 Fat Boys R.C. 00:52:19
78 Jane Gardiner W40 Smiley Paces 00:52:29
79 Michael Bamford Msen 00:52:34
80 Rob Willis M40 Totley A.C. 00:52:44
81 Rob Moore M50 Dark Peak 00:53:11
82 Jeremy Windsor M40 Fat Boys R.C. 00:53:23
83 Joanna Shimwell Wsen 00:53:25
84 Abbie Pearse Wsen 00:53:26
85 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 00:53:30
86 Marcus Adams M50 Totley A.C. 00:53:34
87 Thomas Entwistle Mu23 Sh.U.O.C. 00:53:40
88 Piers Miller M40 Totley A.C. 00:53:41
89 Chris Carue M40 00:53:47
90 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:53:50
91 John Green M40 00:53:51
92 Craig Ward M40 Danum Harriers 00:53:55
93 Ant Harris M40 Fat Boys R.C. 00:54:02
94 Clive Waddington M40 Totley A.C. 00:54:08
95 Sarah Jones-Morris W40 Penistone Footpath Runners 00:54:15
96 Richard Manterfield Msen 00:54:23
97 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:54:27
98 Matthew Chenery M40 00:54:28
99 Darren Eccles M40 00:54:28
100 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 00:54:45
101 Damien Herbert M40 Sheffield Striders 00:54:48
102 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:54:55
103 Phil Howson M40 Steel City Striders 00:55:01
104 Emma Dent W40 Totley A.C. 00:55:05
105 Stephen Davie Msen 00:55:07
106 David Naylor M40 00:55:16
107 Anthony Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 00:55:23
108 Pat Goodall W60 Totley A.C. 00:55:32
109 Steve Wickham M60 Erewash Valley R.C. 00:55:42
110 David Bone M50 00:55:53
111 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:56:05
112 Steve Garner M50 00:56:11
113 Jacqui Herring W40 00:56:21
114 Steve Larkin M40 00:56:31
115 Stuart Rooker Msen 00:56:32
116 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners 00:56:40
117 Wayne Parkinson M50 Penistone Footpath Runners 00:56:41
118 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 00:56:42
119 Lizzie Rawson Wu23 Fat Boys R.C. 00:56:46
120 Stuart Gall Msen St Theresas A.C. 00:57:02
121 Peter Stanley M50 Penistone Footpath Runners 00:57:08
122 David Walker M50 00:57:34
123 Gordon Pal Msen 00:57:37
124 Frederick Getz M60 00:57:41
125 Simon Wiles M50 Steel City Striders 00:57:43
126 Clare Howarth Wsen Totley A.C. 00:57:47
127 Anton Newell M50 Sutton-In-Ashfield Harriers 00:57:55
128 Martin Binnie Msen 00:58:11
129 David Ayrton M40 Totley A.C. 00:58:15
130 Charlotte Harden W40 00:58:33
131 Martin Harrison Seddon M60 Holmfirth Harriers 00:58:34
132 Rob Home Msen 00:58:35
133 Chris Guest M40 00:58:36
134 Paul Wright Msen Danum Harriers 00:58:41
135 Shaun Falkowski Msen 00:58:46
136 Richard Purdy M40 Danum Harriers 00:59:01
137 Paul Johnson M60 Borderliners 00:59:08
138 David Blakemore Msen 00:59:16
139 Ryan Holdsworth Msen 00:59:17
140 Daniel Gaunt Msen St Theresas A.C. 00:59:34
141 Andrew Bragg M40 Totley A.C. 00:59:36
142 Adrian Moss M50 Steel City Striders 00:59:51
143 Caroline Lloyd W40 Porter Valley Plodders 00:59:58
144 Matthew Barraclough M40 01:00:11
145 Rachel May Wsen Steel City Striders 01:00:14
146 James Norton M40 Steel City Striders 01:00:14
147 Kylie Mcateer W50 Totley A.C. 01:00:23
148 Maeve Largey Wsen Smiley Paces 01:00:24
149 John Edmunds M50 Dark Peak 01:00:33
150 Robert Savage M40 01:01:07
151 Andrew Charlesworth Msen 01:01:15
152 Jo Yoeman W40 01:01:20
153 Trevor Burton M60 Steel City Striders 01:01:26
154 Jill Davies W50 Steel City Striders 01:02:42
155 Sam Timmons Msen 01:02:54
156 Laura Hogg Wsen Steel City Striders 01:02:55
157 Colin White M70 Totley A.C. 01:03:11
158 David Ralph M50 Holme Pierrepont R.C. 01:03:18
159 Jack Higgins Msen 01:03:29
160 Katy Bennett Wsen 01:03:49
161 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 01:03:56
162 Elizabeth Lakin Wsen Long Eaton R.C. 01:03:59
163 Jane Cockerton W50 Penistone Footpath Runners 01:04:13
164 Katie Denton Wsen 01:05:08
165 Luke Gowling Msen 01:05:09
166 Andy Horsfall Msen Handsworth Roadhogs 01:05:46
167 Steven Taylor M40 01:05:52
168 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 01:06:32
169 Sally Nevitt Wsen Totley A.C. 01:06:34
170 Henryk Getz M60 01:07:05
171 Jonathan Proctor Msen 01:07:49
172 Lindsay Evans W40 Totley A.C. 01:08:55
173 Adele Morris W50 Kimberworth Striders 01:09:29
174 Katherine Michelle Rogers W40 01:10:00
175 Diane Clewes W50 Totley A.C. 01:10:14
176 Sophie Tonkins Wsen Porter Valley Plodders 01:10:58
177 Caroline Wickham W50 Erewash Valley R.C. 01:13:01
178 Helen Elleker W60 City Of Sheffield A.C. 01:13:33
179 Laura Murphy Wsen 01:13:34
180 Rebecca Hartley Wsen 01:19:02
181 Rob Owen M50 Totley A.C. D.N.F.
182 Kenny Turner M50 Dark Peak D.N.F.