Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

23/06/2017 – Tideswell





  
Pos Name Category Club Time
1 Dan Howarth M Keswick AC 26:05:00
2 Stuart Bond M40 Dark Peak Fell Runners 26:15:00
3 Billy Cartwright M Matlock AC 27:05:00
4 Andrew Lamont M40 28:01:00
5 Chris Jones M 28:15:00
6 Matthew Nichols M 28:21:00
7 Jordan Street M 28:40:00
8 Nick Barrable M40 Tonbridge AC 28:44:00
9 Joseph Wade M 28:45:00
10 Mike Blair M Matlock AC 28:46:00
11 Jon Pemberton M Dark Peak Fell Runners 29:10:00
12 Austin Frost M40 Dark Peak Fell Runners 29:23:00
13 Andrew Sheldon M Matlock AC 29:30:00
14 Bradley Stone M40 Matlock AC 29:56:00
15 John Johnston M Johnston's 30:09:00
16 Chris Jackson M Pennine 30:16:00
17 Ian Ridgeway M 30:35:00
18 Gareth Briggs M40 Dark Peak Fell Runners 30:37:00
19 Jo Purvis M Buxton AC 31:05:00
20 Carl Webster M40 Matlock AC 31:39:00
21 Billy Naylor M40 31:44:00
22 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 31:48:00
23 Paul Stuart M50 Steel City Striders 31:50:00
24 John Thorpe M Matlock AC 31:53:00
25 Daniel Latham M Buxton AC 31:53:00
26 Nick Johnson M 32:29:00
27 Craig Allen M40 Matlock AC 32:38:00
28 Aaron Worwood M 32:43:00
29 Nigel Jeff M50 Buxton AC 32:52:00
30 Mark Lay M40 Long Eaton Running Club 33:01:00
31 Andrew Fry M Hash House Harriers 33:08:00
32 Nick Biggs M40 Vegan Runners 33:24:00
33 Rich Wilkinson M50 Long Eaton Running Club 33:31:00
34 Richard Bouglas M Buxton 33:38:00
35 David Safranauskas M50 Cheshire Hill Racers 33:44:00
36 Simon Reed M50 Dark Peak Fell Runners 34:03:00
37 Eleanor Lunt F Long Eaton Running Club 34:25:00
38 Ben Clithero M Steel City Striders 34:31:00
39 Hannah Moulton F 34:50:00
40 Phil Applegate M 34:59:00
41 Steve Miller M 35:03:00
42 John Hampton M40 Pegtown Plodders 35:06:00
43 Bob Fokeman M50 Matlock AC 35:10:00
44 William Mather M Glossop Dale Harriers 35:12:00
45 Andrew Shiel M40 Penistone Footpath Runners 35:18:00
46 Johnathan Hall M 35:23:00
47 John Rawlinson M50 Steel City Striders 35:26:00
48 Neal Pates M50 Steel City Striders 35:39:00
49 Rob Moore M50 Dark Peak Fell Runners 35:56:00
50 Peter Wallace M50 36:11:00
51 John Brennan M Matlock AC 36:14:00
52 Joanna Shimwell F 36:14:00
53 Jo Bednall F50 Buxton 36:17:00
54 Nigel Horney M50 Keswick AC 36:21:00
55 Stewart Kemp M50 Dark Peak Fell Runners 36:23:00
56 Mike Joseph M50 Tideswell Running Club 36:44:00
57 Mark Chimley M40 Matlock AC 36:52:00
58 Johnathan Walkingshaw M40 Keswick AC 37:13:00
59 Pat Goodall F50 Totley AC 37:25:00
60 Sarah-Jane Barrable F Sandhurst 37:39:00
61 Steve Brandreth M40 Porter Valley Plodders 37:41:00
62 Alex Cairns M 37:45:00
63 Dean Mclaughlin M North Derbyshire RC 37:57:00
64 Caroline Lloyd F40 Porter Valley Plodders 38:09:00
65 Peter Grover M50 38:14:00
66 Bryn Owens M50 38:19:00
67 Richard Dixson M40 Pennine FR 38:20:00
68 Tania Wilson F50 Buxton AC 38:22:00
69 Julian Brealey M40 Erewash Valley RC 38:27:00
70 Lizzie Rawson F Fatboys RC 38:28:00
71 Sarah Ridgeway F The Worx 38:29:00
72 Sarah Cairns F40 38:37:00
73 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 38:39:00
74 Andrew Watkins M50 Tideswell Running Club 38:45:00
75 Dave Watson M50 North Derbyshire RC 38:54:00
76 Fiona Newman F40 39:15:00
77 Joel Rowlands M Hash House Harriers 39:19:00
78 Tom Briggs M40 39:22:00
79 Anthony Horsfall M50 Handsworth 39:25:00
80 Mark Whelan M50 Goyt Valley Striders 39:32:00
81 Pete Tanker M50 40:20:00
82 Fliss Milner F50 Dark Peak Fell Runners 40:27:00
83 Mick Fowler M50 40:34:00
84 Michael Stubbs M40 40:35:00
85 Ryan Johnston M Johnston's 40:35:00
86 Chris Fox M40 41:11:00
87 Paulk Stevenson M50 Long Eaton Running Club 41:21:00
88 David Arundale M50 Dark Peak Fell Runners 41:22:00
89 Gillian White F50 41:24:00
90 Bob Growt M50 Steel City Striders 41:36:00
91 Tim Nixon M50 Dark Peak Fell Runners 41:38:00
92 John Heathfield M50 Dark Peak Fell Runners 41:52:00
93 Simon Ward M50 Tideswell Running Club 41:54:00
94 Colin Bostock M50 Long Eaton Running Club 42:03:00
95 Ruth Gowers F40 Buxton AC 42:07:00
96 John Oleshko M50 Long Eaton Running Club 42:38:00
97 Les Thurston M50 Matlock AC 42:41:00
98 Andrew Goodall M40 42:45:00
99 Naomi Coverley F50 Tideswell 42:49:00
100 Lucinda Stone F40 Congleton Harriers 43:01:00
101 Kerrie West F 43:17:00
102 David Havoth M50 43:22:00
103 Roseanna Croft F Matlock AC 43:31:00
104 Paul Gray M50 Dark Peak Fell Runners 43:58:00
105 David Wright M50 Hayle Runners 44:06:00
106 Elizabeth Lakin F Long Eaton Running Club 44:10:00
107 Vickey Wooley F 44:12:00
108 Helen Smith F Shelton Striders 44:15:00
109 Barry Clarke M50 44:38:00
110 Dan Baker M40 45:03:00
111 Clare Eardley F40 Wirksworth RC 45:06:00
112 Leon Zablocki M50 Tideswell Running Club 45:10:00
113 Emma Fox F40 45:25:00
114 Alex Saddington M 45:29:00
115 Johnathan Fletcher M40 45:41:00
116 Robert Bryan M50 45:52:00
117 Karen Rhodes F40 46:08:00
118 Thelma Pickard F50 46:32:00
119 William Brindley M Tideswell Running Club 46:59:00
120 Naomi Rabin F Steel City Striders 47:38:00
121 Phil Gregory M40 Tideswell 47:43:00
122 Kirsty Fisher F 48:05:00
123 Paul Bratby M50 Ripley RC 48:30:00
124 Helen Ellerker F50 49:41:00
125 Richard Garton M50 Steel City Striders 50:25:00
126 Gribben F 52:33:00
127 Helen Rickards F 53:38:00
128 Linda Ross F40 Maltby 53:38:00
129 Collette Holden F40 Tideswell Running Club 53:58:00