Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/06/2017 – Castleton





  
Pos Name Category Club Time
1 Alasdair Campbell MSEN Buxton AC 00:42:31
2 William Neill MSEN Mercia 00:42:47
3 Steve Franklin MSEN Totley AC 00:43:50
4 Jake Lane MSEN Totley AC 00:44:55
5 Nicholas Barber MSEN Pennine 00:45:31
6 Martin Dawson M40 North Derbyshire 00:46:04
7 Bart Shaw MSEN Totley AC 00:46:44
8 Bryan McKenna MSEN Buxton AC 00:47:06
9 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners 00:47:29
10 Alistair Thornton MSEN LUOC 00:47:43
11 Chris Jones MSEN MDC 00:48:09
12 Malcolm Johnson M40 Stockport Harriers 00:48:30
13 Richaed Bateson MSEN Royal Air Force 00:48:37
14 Martyn James MSEN Porter Valley Plodders 00:48:54
15 Mark Anderson MSEN Totley AC 00:49:09
16 Kieron Shanahan MSEN 00:49:21
17 James Lowe MSEN Dark Peak 00:49:44
18 Ian Ridgeway MSEN 00:49:49
19 Robert White M40 Buxton AC 00:49:54
20 Philip Morris MSEN Handsworth Roadhogs 00:49:55
21 Matty Brennan MSEN Erewash Valley RC 00:49:59
22 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:50:01
23 Tim Rutter MSEN Dark Peak 00:50:14
24 Peter Hague M40 Dark Peak 00:50:21
25 Rob Lloyd MSEN Buxton AC 00:50:25
26 Rupert Allison MSEN Dark Peak 00:50:26
27 James Rose MSEN Steel City Striders 00:50:28
28 Jon Morgan M40 Dark Peak 00:50:53
29 Megan Wilson WSEN Dark Peak 00:50:57
30 Paddy Wright MSEN 00:51:04
31 Luke Beresford MSEN Ripley RC 00:51:27
32 Tony Robson MSEN Pennine FR 00:51:39
33 Sam Needham MSEN Steel City Striders 00:51:44
34 Daniel Rawson MSEN Beeston AC 00:51:50
35 Matt Jackson MSEN Ripley RC 00:51:58
36 Greg Robinson MSEN 00:52:14
37 Ben Stoker MSEN USMC 00:52:32
38 Charlie Baker MSEN Hallamshire Harriers 00:52:35
39 Jon Osborne MSEN 00:52:40
40 Brendan Moore MSEN Ilkeston 00:52:42
41 Zoe Procter W40 Pennine FR 00:52:44
42 John Brannock MSEN Porter Valley 00:52:45
43 Anna Hooghamer WSEN Dark Peak 00:52:46
44 Patrick Dawson MSEN 00:52:50
45 Edward Rodriges M40 Derwent Runners 00:52:56
46 James Cooper MSEN 00:53:05
47 Samuel Heap MSEN Team Outside 00:53:11
48 Joel Siddall MSEN North Derbyshire RC 00:53:15
49 Caroline Brock WSEN Steel City Striders 00:53:24
50 Rick Aldred M40 Buxton AC 00:53:35
51 Bryan Lomas M40 Congleton Harriers 00:53:59
52 Robin Heathcote MSEN 00:54:20
53 Jonathan Sewell M40 Buxton AC 00:54:23
54 Nigel Jeff M50 Buxton AC 00:54:27
55 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:54:45
56 Robert Cotes M40 Ripley 00:54:47
57 Nick Jones M40 Buxton AC 00:54:54
58 Daniel Latham MSEN Buxton AC 00:54:58
59 Aislinn Prendergast WSEN 00:55:16
60 Michael Slater M50 Steel City Striders 00:55:17
61 Oliver Pike MSEN Penistone 00:55:21
62 Paul Oakley M50 Goyt Valley Striders 00:55:22
63 Ian Shaw M50 Fat Boys 00:55:25
64 Alasdair Menmuir MSEN Steel City Striders 00:55:26
65 Steve Adams M50 Dark Peak 00:55:32
66 Paul Stephenson M40 00:55:35
67 Mick Sas MSEN 00:55:37
68 Alex Heron MSEN Beeston AC 00:55:39
69 Andy Barnett M50 Dark Peak 00:55:47
70 Liam Sas MSEN 00:55:54
71 Alice Rigby WSEN SHUOC 00:55:59
72 Matthew Lewis MSEN 00:56:29
73 Tamsin Morgan WSEN SHUOC 00:56:43
74 Graeme Schofield MSEN 00:57:09
75 Gavin Roberts M40 00:57:20
76 Amy Clark WSEN Buxton AC 00:57:25
77 Colin Hardy M40 Steel City Striders 00:57:26
78 Dave Allen M50 Dark Peak 00:57:29
79 Holly Martin MSEN Pennine FR 00:57:45
80 Mark Burton M40 Pennine FR 00:57:52
81 Steve Sanders M40 Penistone 00:57:54
82 Michael Atton M40 Stilton Striders 00:58:13
83 Simon Newton M40 00:58:16
84 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:58:25
85 Michael Squires M40 Steel City Striders 00:58:27
86 Jim Danson MSEN 00:58:35
87 Adam Ryder MSEN 00:58:37
88 David McChesnem MSEN 00:58:43
89 Andrew Carruthers M50 Halesowen AC 00:58:48
90 Josh Chambers MSEN USMC 00:58:50
91 Bernard Lewis M50 Southwell 00:58:53
92 Ian Lambert MSEN Rolls Royce Harriers 00:59:00
93 Ian Smith M50 Buffalo Whippets AC 00:59:23
94 Greg Pettingill M50 Stilton Striders 00:59:26
95 Nick Baynes M40 Fat Boys RC 00:59:30
96 Peter Pollitt M50 Bolton 00:59:33
97 Amy Shillcock WSEN Staffs Moorlands 00:59:36
98 Glenn Darley M40 Sheffield Tri 00:59:39
99 Russell Stevenson M40 Steel City Striders 00:59:44
100 Mark Jelbert MSEN 00:59:49
101 Joseph Wall M50 00:59:50
102 Paul Geeson M40 Stilton Striders 00:59:51
103 James Isherwood M40 Beeston AC 01:00:09
104 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 01:00:11
105 Rob Willis M40 01:00:20
106 Charlie Matthews MSEN Fat Boys RC 01:00:28
107 Greg Bayliss MSEN Ripley RC 01:00:35
108 Andy Buck M50 Steel City Striders 01:00:45
109 Fran Cummins WSEN Steel City Striders 01:00:50
110 John Tomlinson M40 Penistone 01:00:50
111 Mark Dungworth MSEN Buxton AC 01:00:51
112 David Madden M40 01:00:54
113 Hannah Moulton WSEN Sheffield Hash House Harriers 01:00:56
114 Darren Agnew MSEN 01:00:57
115 Simon Bottrill M40 Stilton Striders 01:00:58
116 Nick Brimacombe MSEN Totley AC 01:01:01
117 David Houliston MSEN 01:01:02
118 Tim Fletcher MSEN Shefield RC 01:01:11
119 David Veryard M50 Bakewell 01:01:14
120 Greg Wasinski MSEN Glossopdale 01:01:21
121 Thomas Entwistle MSEN SHUOC 01:01:26
122 Richard Andrews M40 Southwell 01:01:30
123 Alison Wainwright W40 Dark Peak 01:01:40
124 Simon Elliott M60 Beeston AC 01:01:45
125 Daniel Fox MSEN 01:01:47
126 Rob Moore M50 Dark Peak 01:02:12
127 Jo Bennell W50 Buxton AC 01:02:15
128 Andrew Davies M40 Steel City Striders 01:02:19
129 Andrew Prichard M50 Porter Valley Plodders 01:02:24
130 Nick Woffenden MSEN 01:02:40
131 Ian Peachey MSEN ULSA 01:02:51
132 Ben Clithero MSEN 01:02:52
133 Dennis Holmes M50 Ripley RC 01:02:54
134 Lucy Broom M40 Steel City Striders 01:02:58
135 Brian Holland M60 Goyt Valley Striders 01:02:59
136 Rob McNeil MSEN Goyt Valley Striders 01:03:00
137 Mark Platton M50 Steel City Striders 01:03:01
138 Leah Williams W40 LUOC 01:03:07
139 Steve Bennett M50 North Derbyshire RC 01:03:12
140 Jo Moss W40 Congleton Harriers 01:03:20
141 Kieron Brice MSEN Barnsley Harriers 01:03:21
142 Cathy Ayton MSEN Ilkeston 01:03:22
143 Alan Brentnall M60 Pennine FR 01:03:23
144 Neal Pates M50 Steel City Striders 01:03:25
145 Peter |Hudson M50 Mercia FR 01:03:33
146 Max Howard M50 Retford 01:03:37
147 Katie Hateley W40 Stilton Striders 01:03:43
148 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:03:47
149 Kenny Turner M50 Dark Peak 01:04:00
150 Charles Halstead M50 Penistone 01:04:04
151 Richard Cortier M50 North Derbyshire RC 01:04:04
152 Paul Lydon M40 01:04:04
153 Gary Daniels MSEN Chorlton Runners 01:04:06
154 Carl Hopkinson M50 Ripley RC 01:04:08
155 Keith Bell M40 Steel City Striders 01:04:13
156 David Waggott M40 01:04:22
157 Sarah Jane Morris W40 Penistone 01:04:29
158 Steve Wickham M60 Erewash Valley RC 01:04:31
159 Dom Wagner MSEN 01:04:40
160 Anna Aspinall WSEN Goyt Valley Striders 01:04:50
161 Peter Robertshaw M40 Sheffield Running Club 01:04:56
162 Steve Brandreth M40 Porter Valley Plodders 01:05:07
163 Tania Wilson W50 Buxton AC 01:05:11
164 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 01:05:14
165 Brent Lindsay M50 Penistone 01:05:23
166 Jason Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 01:05:26
167 Matt Baker MSEN Ripley RC 01:05:31
168 Esther Broughton W40 Ripley RC 01:05:37
169 Tom Briggs M40 01:05:41
170 Darren Bristow M40 Hallamshire Harriers 01:05:45
171 Jeremy Windsor M40 Fat Boys 01:05:52
172 Rob Collins MSEN 01:05:54
173 John Houghton M50 Stilton Striders 01:06:30
174 Jonathan Greason MSEN Hatton Darts 01:06:31
175 Rebecca Smith W40 Glossopdale 01:06:40
176 Steven Hutton MSEN 01:06:54
177 Heather Jansevska WSEN Glossopdale 01:06:57
178 Katie Rocklitt WSEN Goyt Valley Striders 01:06:57
179 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 01:07:44
180 Andy Bradley M60 Ripley 01:07:50
181 Gordon Pal MSEN 01:08:01
182 David Walker M50 01:08:11
183 Simon Bray M40 Sinfin RC 01:08:15
184 Fliss Milner W50 Dark Peak 01:08:34
185 John Malcolm M50 North Derbyshire RC 01:08:35
186 Simon Gregory M40 Handsworth Roadhogs 01:08:48
187 Tom Nuttgens M50 Steel City Striders 01:09:05
188 Dan Valencia M40 Stilton Striders 01:09:09
189 Rich Purdy M40 Da??? Harriers 01:09:11
190 Erw In Van Vroenhoven M40 01:09:12
191 Will Meredith M40 Pennine FR 01:09:16
192 Lucy Rusbridge W40 Congleton Harriers 01:09:20
193 Samantha Patrick W40 Strideout 01:09:39
194 Helen Young W40 Totley AC 01:09:49
195 Wayne Grant M40 Goyt Valley Striders 01:09:49
196 Dave Brock M50 Orion Harriers 01:09:55
197 Mel McCart M50 01:10:09
198 Michael Stubbs M40 01:10:18
199 Karen Stevens W40 Smiley Pacers 01:10:26
200 Anna Hogan W40 Worksop Harriers 01:10:26
201 Ian Haigh M40 Southwell 01:10:29
202 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 01:10:33
203 Timothy Aldridge MSEN Marshall Milton Keynes AC 01:10:35
204 Damian Duffy MSEN 01:10:37
205 Thomas Beardsmoke MSEN 01:10:39
206 Peter Wallroth MSEN Glossopdale 01:11:07
207 Martin Carpenter M50 North Derbyshire RC 01:11:08
208 Thomas McCart MSEN Steel City Striders 01:11:16
209 Clare Trevitt W40 Steel City Striders 01:11:17
210 Paul Gray M50 Dark Peak 01:11:20
211 Lizzie Rawson WSEN Fat Boys 01:11:20
212 Jeff Taylor M50 Handsworth Roadhogs 01:11:23
213 Ros Winter M40 01:11:28
214 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:11:34
215 Pippa Powell W40 01:11:35
216 Paul Stevenson M50 Long Eaton RC 01:11:50
217 Trevor Stevens M60 Belper 1020 Tri Club 01:12:10
218 Richard Hopkinson M60 Dark Peak 01:12:19
219 Sophie Tonkins MSEN Porter Valley Plodders 01:12:36
220 Paul Foot M40 Totley AC 01:12:53
221 Lucinda Stone M40 Congleton Harriers 01:13:01
222 Christine Hill W40 Goyt Valley Striders 01:13:09
223 Jackie Welburn W40 Beeston AC 01:13:20
224 Patrick Land MSEN Beeston AC 01:13:25
225 Victoria Hawkins W40 Steel City Striders 01:13:31
226 Carolyn Whittle W40 Goyt Valley Striders 01:13:35
227 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 01:13:37
228 Paul Prye M40 Beeston AC 01:13:40
229 Lyndon Stocks M50 Worksop Harriers 01:13:42
230 Kevin Parker M50 North Derbyshire RC 01:14:14
231 Dan Hawkins MSEN 01:14:16
232 Barry Clarke M50 01:14:31
233 Julie White W40 01:14:36
234 Janneke Gorzeman W50 01:14:41
235 Luke Holme MSEN 01:14:58
236 Andy Norman M40 Rolls Royce Harriers 01:15:04
237 Stuart Rooker MSEN 01:15:11
238 Steve Larkin M40 01:15:11
239 Jill Davies W50 Steel City Striders 01:15:20
240 Andy Green M50 Steel City Striders 01:16:16
241 Steven Berry M50 Goyt Valley Striders 01:16:40
242 Haeather Fryer Winder W50 Buxton AC 01:16:40
243 David Taylor M60 Congleton Harriers 01:17:03
244 Suzanne Roebuck W40 Congleton Harriers 01:17:03
245 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:18:12
246 Kate Scott W50 Steel City Striders 01:18:40
247 Andrew Gale MSEN 01:19:04
248 Lotty Bradford WSEN Smiley Paces 01:19:05
249 Andy Horsfall MSEN Handsworth 01:19:44
250 Blane Quigwy M40 Steel City Striders 01:19:56
251 Jane Adlard W40 Goyt Valley Striders 01:20:03
252 Sdteve Dewick M50 Dark Peak 01:20:17
253 Chris Tetley M50 Goyt Valley Striders 01:20:30
254 Debbie McCart W50 01:20:39
255 Elizabeth Lakin WSEN 01:20:45
256 Clare Jepson WSEN 01:21:08
257 Naomi Rabin WSEN Steel City Striders 01:21:11
258 Caroline Fuller W50 City Of Sheffield AC 01:22:11
259 Penny Page W40 01:22:44
260 Clare Eardley W40 Wirksworth RC 01:22:56
261 John O'Donnell M70 Beeston AC 01:23:10
262 Helen Elleker W60 City Of Sheffield AC 01:23:44
263 Steve Rowe M50 Goyt Valley Striders 01:24:43
264 Julia Lowes W50 Dark Peak 01:26:44
265 Bethany Cowley WSEN 01:26:47
266 Caroline Wickham W50 Erewash Valley RC 01:28:13
267 Louise Hutchings WSEN 01:29:20
268 Antony Major M40 01:29:22
269 Tom Feely MSEN 01:30:36
270 Barry Mercer MSEN 01:40:19
271 David Arundale M60 Dark Peak DNF
272 Arthur Dawkins M60 AAC DNF
273 Karen Pulford W60 DNF