Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

31/05/2017 – Otley Chevin





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Wood M Ilkley H 00:17:34
2 Jacob Boyle M Skyrac AC 00:18:36
3 Jack Cummings M Ilkley H 00:18:47
4 Neal Crampton M Pudsey & Bramley 00:19:47
5 Jonathan Smith M Calder Valley 00:19:53
6 James Warburton M Knarsborough Striders 00:20:05
7 David Alcock M40 Pudsey & Bramley 00:20:14
8 Gary Johnson M Otley Ac 00:20:16
9 Tom Lynch M Otley Ac 00:20:21
10 Ben Holmes M 00:20:31
11 Paul Whitaker M40 York Acorn AC 00:20:39
12 Michael Varges M45 Hyde Park H 00:20:47
13 Graham PIlling M Pudsey & Bramley 00:20:48
14 Michael Lomas M Ilkley H 00:20:49
15 Robin Furness M Wharfedale H 00:20:51
16 David Bagot M Clayton 00:20:52
17 Darren Fishwick M45 Chorley 00:20:52
18 Niall Bourke M Pudsey & Bramley 00:20:54
19 Bradley Dickerson M Aire 00:20:57
20 Sam Stell M 00:21:01
21 John Robson M40 St Theresas Ac 00:21:02
22 Patrick Wardle M Horsforth Fellanddale 00:21:09
23 Graham Lake M40 Otley Ac 00:21:12
24 Ross Bibby M Valley Striders 00:21:17
25 Andrew Walsh M Wetherby R 00:21:22
26 Byron Spence M 00:21:44
27 Mark Holt M40 Wetherby R 00:21:52
28 Adam Lomas M Hyde Park H 00:21:56
29 Gary Graham M50 Holmfirth 00:22:02
30 Robin Warden M45 Abbey R 00:22:04
31 Rachel Pilling F Pudsey & Bramley 00:22:12
32 Oliver Cheyne M Bingley 00:22:15
33 Ian Maudsley M45 00:22:32
34 Scott Leach M40 Horsforth Fellanddale 00:22:42
35 Duncan Clark M55 Abbey R 00:22:46
36 Neil Armitage M45 Pudsey & Bramley 00:22:48
37 Ian Furlong M North Leeds Fell Runners 00:22:49
38 Nick Oddy M40 Skipton AC 00:22:51
39 Martin Groom M45 Horsforth Fellanddale 00:22:55
40 Chris Small M Horsforth Fellanddale 00:23:01
41 Dave Copping M50 KC Ac 00:23:03
42 Nigel Crossfield M50 Halifax H 00:23:06
43 Paul Heeley M40 Horsforth Fellanddale 00:23:14
44 Mark Richmond M FRA 00:23:23
45 Oliver Gregory M Farsley Flyers 00:23:28
46 Martyn Stocker M Ilkley H 00:23:32
47 Ollie Roberts M Pudsey Pacers 00:23:36
48 Chris Hodgson M50 Horsforth Fellanddale 00:23:52
49 Michael Chelyand M45 00:23:54
50 Philip Love M40 00:23:55
51 Simon Franklin M50 Horsforth Fellanddale 00:23:57
52 Amy Francis F Skyrac AC 00:23:58
53 Paul Simkins M40 Abbey R 00:23:59
54 Ian Parkinson M50 00:24:03
55 Richard Gover M York Acorn AC 00:24:14
56 Michael Hastings M Otley Ac 00:24:17
57 Bill Deckett M50 Chorley 00:24:33
58 Ed Snow M40 York Acorn AC 00:24:43
59 Shane Green M50 Pudsey & Bramley 00:24:49
60 Lawrence Basham M45 Ilkley H 00:24:56
61 Ian Smallwood M50 York Acorn AC 00:24:57
62 Phil Steel M40 Horsforth Fellanddale 00:24:58
63 Martn Jones M40 Abbey R 00:24:63
64 Jonathan Ogle M40 Handsworth Roadhogs 00:25:01
65 James Rawstron M45 Otley Ac 00:25:02
66 Emil Andrews M40 Pudsey & Bramley 00:25:04
67 Patrick Duthie M 00:25:06
68 Bob Hudson M40 00:25:09
69 Myles Talbot M45 Bingley 00:25:11
70 Simon Harris M45 Nidd Valley 00:25:17
71 Ben Jarvis M45 00:25:23
72 Mary Gibbons F Ilkley H 00:25:24
73 Robin Culshaw M Hyde Park H 00:25:31
74 Harvey Leake-Smith M 00:25:32
75 Dom Charkin M40 Farsley Flyers 00:25:36
76 Robert Hamilton M60 Ilkley H 00:25:46
77 John Dade M50 Otley Ac 00:25:48
78 Samantha Bedford M 00:25:55
79 Craig Kent M Abbey R 00:26:01
80 Gary Naylor M40 00:26:06
81 David Cooper M40 Pudsey Pacers 00:26:09
82 Robin Groves M 00:26:12
83 Paul Tranter M50 RSPB SA RC 00:26:13
84 Matt Ellis M40 Abbey R 00:26:26
85 Chris Jones M60 Hyde Park H 00:26:39
86 David Ledie M65 Abbey R 00:26:49
87 Kevin Walker M60 00:26:51
88 Sharron Smith F45 00:26:55
89 Phil Hancock M45 Horsforth Fellanddale 00:26:56
90 Steven Carter M55 Horsforth Fellanddale 00:26:57
91 James Margeolles M Horsforth H 00:26:58
92 John Ward M65 Abbey R 00:27:03
93 Nichola Gover F York Acorn AC 00:27:05
94 Andrew Perry M45 Wharfedale H 00:27:12
95 Daniel Gaunt M St Theresas Ac 00:27:17
96 Samantha Dredge M York Acorn AC 00:27:19
97 Robin Myers M60 Baildon 00:27:23
98 Dave Tait M70 Dark Peak 00:27:37
99 Steve Mustow M50 00:27:38
100 Andy Cullen M40 St Theresas Ac 00:27:59
101 Colin Best M60 Otley Ac 00:28:03
102 Bill Belcherr M55 00:28:11
103 Jamie Stephenson M 00:28:34
104 Alison Eaves-Lai F35 Valley Striders 00:28:38
105 Start Harris M Valley Striders 00:28:47
106 Christine Addison F50 Horsforth Fellanddale 00:28:59
107 Sarah Glover F35 Horsforth Fellanddale 00:29:11
108 Daniel Waas M Hyde Park H 00:29:25
109 Adam Ellis M40 Abbey R 00:29:28
110 Richard Edwards M40 Hyde Park H 00:29:49
111 Ralph McDermott M45 Pudsey Pacers 00:30:07
112 Andrew Rayner M50 Otley Ac 00:30:14
113 Laura Woodhead F Horsforth Fellanddale 00:30:16
114 Jane Lawson F50 York Acorn AC 00:30:38
115 Lucy Rider F35 Hyde Park H 00:30:45
116 Joe Barroclough M 00:30:59
117 David Beesley M Abbey R 00:31:03
118 Daniel Meycalpa M Horsforth Fellanddale 00:31:04
119 Kath Owen F35 Chapel Allerton RR 00:31:05
120 Michael Jarvis M45 Airecentre Pacers 00:31:08
121 Mohanlal Mistry M55 Saltaire Striders 00:31:11
122 Jenny Cooper F40 North Leeds Fell Runners 00:31:19
123 Toux Dickinson M70 Adel H 00:31:28
124 Laura Beesley F Abbey R 00:31:29
125 Don Buffham M60 Otley Ac 00:32:41
126 Bob Payne M70 Otley Ac 00:33:32
127 Laura Benett F York Acorn AC 00:34:39
128 Samantha Scarlett F 00:35:55
129 Dianne Addison F50 00:36:03
130 Gloria Jackson F55 Otley Ac 00:36:23
131 Daniella Hembra F40 Chapel Allerton RR 00:37:11
132 Simon Gibson M50 00:37:24
133 Suzanne Caley F35 Abbey R 00:39:08
134 Antonio Cardinale M65 Otley Ac 00:42:04
135 Matt Bibbins M 25
136 Olga Rayner F Robertown RR 36