Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/05/2017 – Hayfield May Queen





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey M Mercia FR 00:19:36
2 Alex Ediker MU17 Buxton & District AC 00:19:48
3 Steve Franklin M Totley AC 00:20:19
4 Jake Lane M Totley AC 00:21:06
5 Bart Shaw M Totley AC 00:21:29
6 Sam Soles MU17 Buxton & District AC 00:21:32
7 Stuart Cameron M 00:21:37
8 Lucas Parker MU17 Pennine FR 00:21:49
9 Nat Winfield M Pennine FR 00:21:51
10 Ian Mills M40 Pennine FR 00:21:52
11 Chris Jones M Mynyddwyr De Cymru 00:21:54
12 Jacob Winfield MU17 Buxton & District AC 00:22:00
13 Jacob Buckley MU17 Buxton & District AC 00:22:12
14 William Griffiths M Pennine FR 00:22:24
15 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & AC 00:22:41
16 Elliot Meylan MU17 Buxton & District AC 00:22:53
17 Joe Purvis MU17 00:23:00
18 Caitlin Rice F Ribble Valley Harriers 00:23:16
19 Jamie Helmer M40 Glossopdale Harriers 00:23:28
20 Nicholas Hicketts M Stockport Harriers & AC 00:23:51
21 Bernard Cook M40 Pennine FR 00:23:58
22 Dan Soles MU19 Buxton & District AC 00:24:05
23 Tony Robson M Pennine FR 00:24:11
24 Michael Brickhill M 00:24:12
25 Mark Eastman M Poynton Runners 00:24:15
26 Paul Freeman M Rucksack Club 00:24:30
27 Alasdair Menmuir M Steel City Striders RC 00:24:38
28 James Stubbs MU19 Pennine FR 00:24:41
29 John Fitzgerald M40 Pennine FR 00:24:42
30 Goran Edenro M40 Kvarnbyn 00:24:51
31 Daniel Latham M Buxton & District AC 00:25:01
32 Paul Oakley M50 Goyt Valley Striders 00:25:06
33 Stuart Diamond MU17 Buxton & District AC 00:25:13
34 Richard Mackie M45 Penistone Footpath Runners & AC 00:25:14
35 David Gohlman M50 Enebybergs IF 00:25:16
36 Sam Tierney MU15 Hope Valley Hurricanes 00:25:18
37 David Wright M50 Newbury AC 00:25:19
38 Luke Farrant MU17 Buxton & District AC 00:25:29
39 Megan King F Goyt Valley Striders 00:25:32
40 James Hobson M Goyt Valley Striders 00:25:40
41 Holly Martin F Pennine FR 00:25:43
42 Richard Bouglas M Buxton & District AC 00:25:53
43 Rob Murphy M55 Glossopdale Harriers 00:26:08
44 Martin Thomson M40 Buxton & District AC 00:26:16
45 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 00:26:25
46 Caleb Winfield MU15 Buxton & District AC 00:26:30
47 Jim Paxman M55 Dark Peak FR 00:26:41
48 Nick Bowden M60 Reepham Runners 00:26:45
49 Ali Keates F55 FRA 00:26:47
50 Gary Wright M55 Springfield Striders RC 00:26:50
51 John Tomlinson M45 Penistone Footpath Runners & AC 00:27:00
52 Ivan Whigham M55 Clayton Le Moors Harriers 00:27:13
53 Frank Fielding M65 Pennine FR 00:27:18
54 Dave Bowen M60 Pennine FR 00:27:26
55 Jemma Cliff FU19 Pennine FR 00:27:27
56 Paul Taylor M50 Saddleworth RC 00:27:31
57 Matt Crompton M Glossopdale Harriers 00:27:35
58 Anthony Tierney M40 Fatboys RC 00:27:38
59 Andrei Vais M Holmfirth Harriers AC 00:27:42
60 Hugh Mackie MU15 Penistone Footpath Runners & AC 00:27:43
61 Adrian Tarasiuk M Penistone Footpath Runners & AC 00:27:44
62 Mark Cliff M45 Pennine FR 00:27:45
63 Ian Adkin M45 Belper Harriers 00:27:54
64 Steven Pepper M Glossopdale Harriers 00:28:02
65 Nick Cork M45 00:28:02
66 Mark Platts M40 Staffordshire Moorlands 00:28:13
67 Hannah Moulton F Sheffield Hash House Harriers 00:28:20
68 Will Tighe MU17 Buxton & District AC 00:28:41
69 Kevin Day M50 Goyt Valley Striders 00:28:42
70 David Parkinson M Pennine FR 00:28:42
71 Tom Fryers MU17 Penistone Footpath Runners & AC 00:28:52
72 Brian Holland M60 Goyt Valley Striders 00:28:52
73 Amy Whelan FU15 Buxton & District AC 00:28:53
74 Julian Catmull M50 Springfield Striders RC 00:28:54
75 Roland Meylan M45 Buxton & District AC 00:28:58
76 James Ashenden MU15 00:29:07
77 Rachel Steen F Totley AC 00:29:08
78 Philippa Crosby F Reepham Runners 00:29:10
79 Matt Biglin M55 Goyt Valley Striders 00:29:13
80 Richard Scottney M65 Pennine FR 00:29:17
81 Jane Mellor F50 Pennine FR 00:29:25
82 James Fryers MU15 Penistone Footpath Runners & AC 00:29:33
83 Clare Griffin F40 Macclesfield Harriers & AC 00:29:35
84 Paul Fryers M45 Penistone Footpath Runners & AC 00:29:41
85 Stephen Done M40 00:29:43
86 Alan Brentnall M60 Pennine FR 00:29:54
87 Mark Whelan M50 Goyt Valley Striders 00:29:57
88 Lis Bloor F50 Pennine FR 00:29:59
89 Richard Mellor M50 00:30:15
90 Ezme Brack FU17 Glossopdale Harriers 00:30:20
91 Andy Butler M60 Pennine FR 00:30:35
92 Alex Waddington M40 Marple Runners 00:30:40
93 Helen Allison F40 Pennine FR 00:30:45
94 Richard Martin M 00:30:57
95 Kirsten Thompson F 00:31:12
96 Sarah Walch F Penistone Footpath Runners & AC 00:31:16
97 Paul Filby M40 Pennine FR 00:31:18
98 Julie Ellison F40 Goyt Valley Striders 00:31:21
99 Mark Halsey M40 Buxton & District AC 00:31:26
100 Tim Brockington M60 Springfield Striders RC 00:31:28
101 Christopher Hobson M40 00:31:30
102 John Stephenson M60 Glossopdale Harriers 00:31:34
103 Joanne Cudahy F40 Buxton & District AC 00:31:38
104 Jon Legge M50 Springfield Striders RC 00:31:45
105 Will Meredith M40 Pennine FR 00:31:50
106 Richard Griffin M45 MDOC 00:31:54
107 Andy Wilkins M60 Glossopdale Harriers 00:31:58
108 Amelia Hunt F Goyt Valley Striders 00:32:32
109 Daniel Fox M 00:32:47
110 Joanne Brack F50 Glossopdale Harriers 00:32:53
111 Victoria Healey F40 00:32:56
112 Rebecca Glen F40 Goyt Valley Striders 00:32:57
113 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 00:32:58
114 Lucinda Store F40 Congleton Harriers & AC 00:33:01
115 Christine Hill F45 Goyt Valley Striders 00:33:31
116 Rachel Walton F40 Glossopdale Harriers 00:33:34
117 Paul Stevenson M55 Long Eaton RC 00:33:40
118 Tonia Vernon F40 Trentham RC 00:33:46
119 Christine Bowen F55 Goyt Valley Striders 00:33:55
120 Ben Hodgson MU15 00:34:20
121 Steven Berry M55 Goyt Valley Striders 00:34:45
122 Joanne West F50 Reepham Runners 00:35:12
123 Chris Tetley M55 Goyt Valley Striders 00:35:19
124 Kirsty Pierce F55 Goyt Valley Striders 00:35:29
125 Andy Howie M60 Pennine FR 00:35:33
126 Clare Higgins F40 Glossopdale Harriers 00:35:53
127 Laura Winfield F 00:36:02
128 Steven Rowe M50 Goyt Valley Striders 00:36:13
129 Janet Hill F60 Springfield Striders RC 00:36:18
130 Ita Kelly F50 Goyt Valley Striders 00:36:38
131 Sadie Renwick F 00:37:12
132 Grace Arthur F40 Goyt Valley Striders 00:38:17
133 Anna George F 00:39:15
134 Helen Davis F Goyt Valley Striders 00:39:24
135 Caroline Newton-Phillips F40 Buxton & District AC 00:39:57
136 Carly Parkin F Buxton & District AC 00:41:45