Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/05/2017 – Mount Famine





  
Pos Name Category Club Time
1 Sam Tosh M Rossendale Harriers & AC 00:42:05
2 William Neill M Mercia FR 00:45:13
3 Nicholas Barber M Pennine FR 00:45:22
4 Lloyd Taggart M45 Manx Harriers 00:45:40
5 Nat Winfield M Pennine FR 00:47:42
6 Bryan McKenna M Buxton & District AC 00:48:03
7 Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & AC 00:48:14
8 Ian Mills M40 Pennine FR 00:48:24
9 Will Griffiths M Pennine FR 00:49:45
10 Rob White M40 Buxton & District AC 00:50:01
11 Chris Leigh M40 Trafford AC 00:50:05
12 Iain Ridgeway M 00:50:11
13 Allen Bunyan MU23 Macclesfield Harriers & AC 00:50:39
14 Harry Pool M Blackpool & Fylde AC 00:50:42
15 Richard Smith M 00:51:29
16 Matthew Fuller M 00:51:31
17 Jake Fern M Buxton & District AC 00:51:52
18 Edward James M Belper Harriers 00:52:04
19 Ben Light M Buxton & District AC 00:52:16
20 James Corden M45 Stockport Harriers & AC 00:52:47
21 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 00:52:57
22 Digby Harris M45 Pennine FR 00:53:23
23 Martin Dearden M45 Staffordshire Moorlands 00:53:44
24 Tony Robson M Pennine FR 00:53:48
25 Lynden Ashley M45 Esk Valley Fell Club 00:53:49
26 Andrew Campbell M Pennine FR 00:53:51
27 Matthew Hulley M40 Pennine FR 00:54:05
28 David Brockbank M40 Macclesfield Harriers & AC 00:54:12
29 Dave Soles M50 Pennine FR 00:54:25
30 Simon Cottle M Eton Manor AC 00:55:10
31 Jamie Helmer M40 Glossopdale Harriers 00:55:29
32 Arthur Raffle MU23 Altrincham & District AC 00:55:45
33 Richard Snowden M45 Totley AC 00:55:52
34 Joe Torr M Pennine FR 00:55:57
35 Mark Messenger M50 Macclesfield Harriers & AC 00:55:59
36 Bernard Cook M40 Pennine FR 00:56:10
37 Tim Raffle M50 Altrincham & District AC 00:56:15
38 Chris Bentley M Macclesfield Harriers & AC 00:56:25
39 Elizabeth Smith F 00:56:30
40 Wain Marsh M40 00:56:32
41 David Whitfield M45 00:56:34
42 Tyrell Basson M40 Dark Peak FR 00:56:38
43 Alex Rourke M 00:56:45
44 Mark Eastman M Poynton Runners 00:56:51
45 Mark Harrison M 00:56:56
46 Alasdair Menmuir M Steel City Striders RC 00:56:57
47 Jonathan Sewell M40 Buxton & District AC 00:57:04
48 Helen Elmore F45 Dark Peak FR 00:57:05
49 Steph Curtis F45 Pennine FR 00:57:10
50 Simon Armitstead M Chapel Allerton RR 00:57:13
51 Daniel Cottle M Prestwich AC 00:57:22
52 Goran Edenro M40 Goyt Valley Striders 00:57:26
53 Daniel Latham M Buxton & District AC 00:57:39
54 Ali Keates F55 00:57:42
55 Eduardo Rodrigues M Derwent Runners (Derby) 00:57:59
56 Rob Sheldon M40 00:58:12
57 Paul Woolhouse M40 Pennine FR 00:59:04
58 David Wright M50 Newbury AC 00:59:13
59 Gillian Lindsey F45 Macclesfield Harriers & AC 00:59:18
60 Marcus Wilsson M45 Goyt Valley Striders 00:59:26
61 David Horton M50 Belper Harriers 00:59:28
62 Jim Bell M Penistone Footpath Runners & AC 00:59:36
63 Mel Heeran M45 00:59:38
64 Sam Stephenson M40 00:59:39
65 Matthew Pink M45 00:59:41
66 Jackie Lee F40 Eryri Harriers 00:59:44
67 Simon Newton M40 01:00:00
68 Keith Holmes M60 Dark Peak FR 01:00:14
69 Anne-Marie Jones F60 01:00:37
70 Marlin Kozienski M Above 2000 01:00:50
71 Nick Cork M45 01:01:07
72 David Keeling M50 Cheshire Hill Racers 01:01:28
73 Gary Wright M55 Springfield Striders RC 01:01:32
74 Frank Fielding M65 Pennine FR 01:01:36
75 Charles Dunning M50 01:01:38
76 Jim Paxman M55 Dark Peak FR 01:01:45
77 Kathleen O'Donnell F Macclesfield Harriers & AC 01:01:54
78 Andrei Vais M Holmfirth Harriers AC 01:01:58
79 Darren Clarke M45 Glossopdale Harriers 01:02:12
80 Mark Cliff M45 Pennine FR 01:02:24
81 Jo Bednall F50 Buxton & District AC 01:02:28
82 Spence Sivewright M50 Macclesfield Harriers & AC 01:02:37
83 Stephen Kenworthy M45 Dark Peak FR 01:02:41
84 David Gohlman M50 Goyt Valley Striders 01:02:45
85 Ruth Keeley F Belper Harriers 01:03:02
86 Clare Griffin F40 Macclesfield Harriers & AC 01:03:35
87 Amy Shillcock F Staffordshire Moorlands 01:03:40
88 Rob Murphy M55 Glossopdale Harriers 01:03:44
89 Neil Clarke M55 Macclesfield Harriers & AC 01:03:45
90 Roland Meylan M45 Buxton & District AC 01:03:49
91 Debbie Hope F45 Staffordshire Moorlands 01:03:51
92 Adrian Tarasiuk M Penistone Footpath Runners & AC 01:04:10
93 Richard Goff M Buxton & District AC 01:04:20
94 Anthony Kay M55 Thames Hare & Hounds 01:04:26
95 Emma Gerrard F Pennine FR 01:04:28
96 Ian Adkin M45 Belper Harriers 01:04:39
97 Geoff Evatt M 01:04:40
98 Andrea Frost F50 Macclesfield Harriers & AC 01:04:45
99 Al Alsaadt M40 01:05:04
100 Michael Cooper M50 Cheshire Hill Racers 01:05:29
101 Richard Bissell M50 01:06:16
102 David Parkinson M Pennine FR 01:06:30
103 Richard Scottney M65 Pennine FR 01:06:34
104 Tim Horrocks M50 Pennine FR 01:06:52
105 Bartek Verde F Glossopdale Harriers 01:07:03
106 Jason Hart M40 Glossopdale Harriers 01:07:08
107 Julian Catmull M50 Springfield Striders RC 01:07:11
108 Jane Mellor F50 Pennine FR 01:07:17
109 Tom Smith M55 Pennine FR 01:07:20
110 Peter Davis M50 Goyt Valley Striders 01:07:22
111 Wendy Trelease F40 Glossopdale Harriers 01:07:26
112 Richard Mellor M50 01:07:28
113 Mark Whelan M50 Goyt Valley Striders 01:07:32
114 Mary Jeal F55 Glossopdale Harriers 01:07:36
115 Lis Bloor F50 Pennine FR 01:07:39
116 Mark Day M40 Marple Runners 01:07:42
117 Danielle Brearton F Wigan & District Harriers & AC 01:07:48
118 Alasdair Duncan M55 Ashbourne RC 01:07:53
119 Paul Filby M40 Pennine FR 01:08:16
120 Ian Smith M65 Bolton United Harriers & AC 01:08:22
121 Paul Taylor M50 Saddleworth RC 01:08:30
122 Emma Bowles F45 Pennine FR 01:08:33
123 Andy Jackson M45 01:09:09
124 Peter Calladine M65 Saddleworth RC 01:09:40
125 Michael Richardson M55 Handsworth Roadhogs 01:09:48
126 John Stephenson M60 Glossopdale Harriers 01:10:00
127 Jon Legge M50 Springfield Striders RC 01:10:10
128 Tania Wilson F50 Buxton & District AC 01:10:19
129 Paul Fryers M45 Penistone Footpath Runners & AC 01:10:33
130 Andy Stubbs M Belper Harriers 01:10:55
131 Stephen Done M40 01:11:13
132 Pete Davis M50 Glossopdale Harriers 01:12:03
133 Cheryl Stitt F40 Glossopdale Harriers 01:12:12
134 Paul Barrett M45 01:12:14
135 Sean Ollie M Belper Harriers 01:12:29
136 Mike Duffy M45 Team GB 01:12:42
137 Ian Ankers M65 Staffordshire Moorlands 01:12:46
138 Julie Smith F50 01:12:50
139 Helen Brunt F Belper Harriers 01:12:58
140 Mary Edgerton F55 Pennine FR 01:13:05
141 Paul Stevenson M55 Long Eaton RC 01:13:12
142 Richard Hopkinson M65 Dark Peak FR 01:13:17
143 David Barnes M55 Horwich RMI Harriers & AC 01:13:18
144 Bernice Nixon F60 Penistone Footpath Runners & AC 01:13:20
145 Heather Jansevska F Glossopdale Harriers 01:13:27
146 Tim Brockington M60 Springfield Striders RC 01:13:55
147 David Horsfield M50 01:14:02
148 Darren Burns M50 Fell Ponies 01:14:27
149 Joanne Cudahy F40 Buxton & District AC 01:14:42
150 Rebecca Glen F40 Goyt Valley Striders 01:14:58
151 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:15:24
152 John Williams M65 Pennine FR 01:16:06
153 Andy Dines M40 01:16:27
154 Alannah Birtwistle F Macclesfield Harriers & AC 01:16:31
155 Lydia Briggs F 01:16:33
156 Mick Fowler M60 01:17:21
157 Barbara Haigh F70 Penistone Footpath Runners & AC 01:18:07
158 Ray Brown M75 Penistone Footpath Runners & AC 01:18:15
159 Jonathan Morton M45 01:18:19
160 Janet Taylor F50 Buxton & District AC 01:18:27
161 Sarah Holmes F Belper Harriers 01:18:48
162 Richard Pegram M50 Wirksworth 01:19:02
163 Elizabeth Jay F Belper Harriers 01:20:57
164 Dana Licakova F Derby Triathlon Club 01:21:14
165 Charles Reade-Jahn M45 01:21:16
166 Andy Howie M60 Pennine FR 01:22:25
167 Damian Duffy M FRA 01:23:03
168 Sarah Jackson F Belper Harriers 01:23:15
169 Jennifer Helm F Prestwich AC 01:23:45
170 Steve Dewick M50 Dark Peak FR 01:23:51
171 Grace Arthur F40 Goyt Valley Striders 01:24:25
172 Roger Ashby M70 Pennine FR 01:25:41
173 Janet Hill F60 Springfield Striders RC 01:25:59
174 Donald Buffham M60 Otley AC 01:26:56
175 Hywell Thomas M70 KFR 01:28:18
176 Alabama Butler F40 Glossopdale Harriers 01:29:43
177 Fiona Macsweeney F Prestwich AC 01:33:22
178 Toni Lantenbrocker M 01:33:22
179 Ross Litherland M40 Pennine FR DNF