Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

13/05/2017 – Cressbrook Crawl





  
Pos Name Category Club Time
1 Alasdair Campbell MSEN Buxton AC 00:42:23
2 Billy Cartwright MSEN Matlock AC 00:45:18
3 Jake Fearn MSEN Buxton AC 00:45:56
4 Matthew Nichols MSEN 00:47:02
5 Stephen Pyke M50 Dark Peak 00:47:06
6 Paul Sorrel M40 Ripley RC 00:47:22
7 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners  00:47:28
8 Chris Jones MSEN Mynydwur De Cymru 00:48:47
9 Ian Ridgeway MSEN 00:49:00
10 John Stockdale M40 Altrincham ADAC 00:49:08
11 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:49:22
12 Richard Smith MSEN 00:49:47
13 Joe Osbourne MSEN 00:49:49
14 Bryan Lomas M40 Congleton Harriers 00:49:53
15 Rob Owen M50 Totley AC 00:50:41
16 David Brockbank M40 Macclesfield Harriers  00:50:52
17 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 00:51:14
18 Rick Aldred M40 Buxton AC 00:51:18
19 Martin Scoffings MSEN 00:51:38
20 David Hunter MSEN Lincoln & District 00:51:57
21 Simon Michael Blackman M40 Lincoln & District 00:52:17
22 Billy Naylor M40 00:52:35
23 Paul Woolhouse M40 Pennine Fell Runners 00:52:35
24 Chris Moss M40 Congleton Harriers 00:53:07
25 Judith Jepson W40 Dark Peak 00:53:37
26 Julian Brown M50 Macclesfield Harriers  00:53:55
27 Paul Stephenson M40 00:54:14
28 Robin Boon M40 00:54:25
29 Wayne Smithurst M40 Ripley RC 00:54:44
30 Ian Hewitt M40 Derby Triathlon Club 00:55:01
31 Jon Charlesworth M50 Penistone Footpath RC 00:55:05
32 Dean Taylor M40 Ripley RC 00:55:15
33 Christopher Morrison M60 Sinfin RC 00:56:09
34 Rob Johnson M40 00:56:12
35 Mark Dungworth MSEN Lincoln & District RC 00:56:24
36 Neil Clarke M50 Macclesfield Harriers  00:56:38
37 Simon Gregory M40 Handsworth Roadhogs 00:56:39
38 Ian Peachey MSEN ULSA 00:56:42
39 Andy Hauser M60 Holmfirth Harriers AC 00:56:49
40 Bob Foreman M50 Matlock AC 00:57:01
41 Carlos Bedson M40 Cheshire Hill Racers 00:57:04
42 Matthew Strawbridge MSEN 00:57:13
43 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 00:57:37
44 Dave Ansell MSEN 00:57:50
45 Aaron Curse MSEN 00:58:16
46 Katie Arnold WSEN Stamford Striders 00:58:19
47 John Hampton M40 Pegtown Plodders 00:58:29
48 Dave Lodwick M50 Roadhogs Leicester AC 00:58:36
49 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:58:47
50 Joseph Allan Wall M50 00:58:50
51 John Taylor MSEN 00:58:55
52 Sarah Jones-Morris W40 Penistone Footpath RC 00:58:58
53 Eleanor Lunt WSEN Long Eaton 00:59:03
54 Matthew Jackson MSEN Heanor RC 00:59:06
55 Jonathan Kempster M50 00:59:09
56 Shaun Higginbottom MSEN 00:59:11
57 Adi Baker M50 Dark Peak Fell Runners 00:59:14
58 Jonathan Roberts MSEN Lincoln & District 00:59:18
59 Mark Platts M40 Staffs Moorlands AC 00:59:23
60 Dean Morris M50 Handsworth Roadhogs 00:59:25
61 Simon Newton M40 00:59:40
62 Barry Blyth M70 Macclesfield Harriers  01:00:12
63 Andrea Frost W50 Macclesfield Harriers  01:00:13
64 Chris Deadman MSEN Stamford Striders 01:00:20
65 Simon Limbert MSEN 01:00:40
66 John Gorman M60 North Derbyshire RC 01:00:50
67 Trevor Hibbert M40 Sinfin RC 01:01:58
68 Brian Warner M40 Sinfin RC 01:02:05
69 Ben Taylor MSEN 01:02:17
70 Mark Crowe M50 01:02:20
71 Kevin Rowles M50 Killamarch Kestrels 01:02:23
72 Ian Fullilove M50 Tideswell Running Club 01:02:31
73 Caroline Scott W40 Sinfin RC 01:02:31
74 Steve Bennett M50 North Derbyshire RC 01:02:31
75 Alan Brentnall M60 Pennine Fell Runners 01:02:38
76 Chris Duro M50 Derwent Runners  01:02:43
77 Jo Moss W40 Congleton Harriers 01:02:43
78 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath RC 01:02:43
79 John Malcolm M50 North Derbyshire RC 01:03:20
80 Bryn Owens M50 01:03:29
81 Matthew Kefford M40 Stamford Striders 01:03:32
82 Mary Jeal W50 Glossopdale Harriers 01:03:34
83 Luke Taylor MSEN 01:03:54
84 Jason Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 01:04:02
85 Clare Harrison WSEN Sinfin RC 01:04:27
86 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 01:04:31
87 Fliss Milner W50 Dark Peak 01:04:33
88 Leanne Warnes WSEN Lincoln & District 01:04:50
89 Charlotte Birch WSEN 01:04:51
90 Claire Maxted WSEN Stamford Striders 01:05:21
91 Roger Willison M50 Sinfin RC 01:05:39
92 Peter Stanley M50 Penistone Footpath RC 01:05:44
93 Will Meredith M40 Pennine Fell Runners 01:05:47
94 Bryan Penny M40 01:06:08
95 David Walker M50 01:06:39
96 Philip Tierney-Kitchener M40 01:06:48
97 Andy Dines M40 01:07:10
98 Paul Stevenson M50 Sinfin RC 01:07:13
99 Jean Shotter W50 Holmfirth Harriers AC 01:07:18
100 Penny Blackman W40 Lincoln & District 01:07:52
101 Lee Bridgewater M40 Penistone Footpath RC 01:08:01
102 Andrew Watkins MSEN Tideswell Running Club 01:08:03
103 Steven Hall M40 Stamford Striders 01:08:15
104 Vicky Kirkwood W40 Dallam 01:08:38
105 Kevin Parker M50 North Derbyshire RC 01:09:38
106 Paul Johnson M60 Borderliners Orienteers 01:09:44
107 Andy Wilkins M60 Glossopdale Harriers 01:09:49
108 Zachary Holland M40 01:09:52
109 Jon Heathfield M50 Dark Peak 01:10:05
110 Les Thurston M60 Matlock AC 01:10:34
111 Harry Stubbs M60 Congleton Harriers 01:10:47
112 Robert Pinfold M40 01:11:23
113 Ruth Gowers W40 Buxton & District AC 01:11:53
114 Andrew Goodall M40 01:12:26
115 Kathryn Lambert M40 Lincoln & District 01:12:28
116 David S Taylor M60 Congleton Harriers 01:13:16
117 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:13:42
118 Iona Coltman WSEN 01:13:51
119 Judy Johnson W60 Borderliners Orienteers 01:14:05
120 Barbara Haigh W70 Penistone Footpath RC 01:14:32
121 Maggie Gorman W60 North Derbyshire RC 01:14:52
122 Steve Dewick M50 Dark Peak 01:15:08
123 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 01:16:11
124 Vicky Woolley WSEN 01:16:59
125 Maxine Ison W50 Totley AC 01:17:07
126 Emma Fox W40 01:17:43
127 Joan Waller W50 Dark Peak 01:18:26
128 Darren Hunt M40 01:19:40
129 Helen Rickards W50 01:21:31
130 Andy Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 01:23:02
131 Ross Kenny MSEN Bramhall Runners 01:23:44
132 Peter Sturgess M50 Long Eaton 01:26:52
133 Richard Thorowgood MSEN 01:30:08
134 Andy Starrs M50 01:33:28
135 John Mackintosh M50 01:33:32
136 Debbie Starrs W50 01:33:32
137 Stuart Black M40 01:37:49
138 Julie Caesar W60 01:42:51
139 Amy Widdoson WSEN 01:42:51
140 Jonathan Breeze MSEN Retired