Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/02/2017 – Ilkley Moor





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Adams Ilkley Harriers 00:37:16
2 Ted Mason Wharfedale Harriers 00:41:06
3 Graham Pearce Pudsey & Bramley 00:41:20
4 Sam Watson Wharfedale Harriers 00:42:13
5 Euan Brennan MU18 Ilkley Harriers 00:42:52
6 Chris Miller Harrogate Harriers 00:42:56
7 David Poole Barlick Fell Runners 00:43:11
8 Jack Cummings MU23 Ilkley Harriers 00:43:13
9 Christian Holmes M40 Wharfedale Harriers 00:43:31
10 Nicholas Charlesworth M50 Wharfedale Harriers 00:43:38
11 John Whiteside Barlick Fell Runners 00:43:43
12 Pete Darwood M40 00:44:12
13 Neal Crampton Pudsey & Bramley AC 00:44:32
14 Jon Smith Calder Valley 00:44:59
15 Tom Venning M40 Valley Striders 00:45:08
16 Robert Green Achille Ratti 00:45:21
17 James Warburton Knaresborough Striders 00:45:45
18 Ben Sheppard M40 Ilkley Harriers 00:46:23
19 Helen Glover F Ribble Valley Harriers 00:46:33
20 Martin Archer Ilkley Harriers 00:46:41
21 Adam Stirk 00:46:54
22 Andy Preedy M40 Rossendale Harriers 00:46:55
23 Tom Lynch Otley AC 00:47:06
24 Christopher Smale M50 Barlick Fell Runners 00:47:25
25 Marcus Preedy MU23 Rossendale Harriers 00:47:35
26 Dom Nurse M40 North Leeds Fell 00:47:38
27 Dave McGuire M40 Wharfedale Harriers 00:47:39
28 Louisa Powell-Smith F Ribble Valley Harriers 00:47:57
29 Bronwen Jenkinson FU23 Eryri Harriers 00:48:00
30 Rob Furness Wharfedale Harriers 00:48:29
31 Chris Gibbins M40 Harrogate Harriers 00:48:31
32 Jim Ryder M50 Ilkley Harriers 00:48:33
33 Ed Poulter 00:48:53
34 Gary Johnson Otley AC 00:48:56
35 Robin Nicholson M40 Ilkley Harriers 00:49:03
36 Chris Snell Clayton-le-Moors 00:49:07
37 Joseph Wade Dark Peak 00:49:16
38 David Stoneman M40 Skyrac Ac 00:49:41
39 Dave Robson M40 Ilkley Harriers 00:49:54
40 Jimmy Sheldon Hyde Park Harriers 00:49:56
41 David Oldfield Harrogate Harriers 00:50:05
42 Iain Illstone Calder Valley 00:50:08
43 Alfie Walker M40 KCAC 00:50:20
44 Mick Loftus M40 Valley Striders 00:50:21
45 Paul Howard M40 00:50:25
46 Andrew Walsh Wetherby Runners 00:50:27
47 Jason Hemsley M40 Wharfedale Harriers 00:50:36
48 John Marsham M40 Valley Striders 00:50:41
49 Tim Straughan M50 Valley Striders 00:50:46
50 Tom Bush Pennine Fell Runners 00:50:55
51 Simon Vallance M50 Valley Striders 00:50:57
52 Craig Gath M40 00:50:58
53 Graham Lake M40 Otley AC 00:50:59
54 Markus Waddoup North Leeds Fell 00:51:00
55 Simon Jones Abbey Runners 00:51:01
56 Daniel Clark 00:51:02
57 Michael Vargas Hyde Park Harriers 00:51:18
58 Gavin Lamb Ilkley Harriers 00:51:22
59 Annabel Mason F Leeds University XC 00:51:33
60 Mark Pearson M40 00:51:35
61 Craig Pritchard Skyrac A.C 00:51:37
62 Chris Swinson 00:51:42
63 Mark Leigh 00:52:01
64 Ronan Loftus MU23 Valley Striders 00:52:03
65 James Tucker MU18 City Of York AC 00:52:08
66 Nicolas Kendall Barlick Fell Runners 00:52:10
67 David Kidd Pontefract A.C. 00:52:23
68 Nick Hayward M40 00:52:26
69 Mark Richmond FRA 00:52:37
70 Oliver Cheyne Bingley Harriers & AC 00:52:39
71 Richard Joel M40 Ilkley Harriers 00:52:40
72 Paul Simpson M40 Leeds & Bradford Tri 00:52:48
73 Adam Holloway M50 00:52:50
74 Paul Jenkinson M40 Eryri 00:52:56
75 Craig Blackwell M40 Baildon Runners 00:52:58
76 Patrick Wardle Skipton AC 00:53:04
77 Graeme Tiffany M50 Pudsey Pacers 00:53:07
78 Emma Taylor F Ribble Valley Harriers 00:53:09
79 Richard Davey M40 Wetherby Runners 00:53:19
80 Aidan Curley M40 Abbey Runners 00:53:31
81 Matty Barnes M50 00:53:39
82 Pauline Munro F40 Ilkley Harriers 00:53:47
83 Jonathan Whitaker M50 00:53:49
84 Pete Lloyd Keighley & Craven 00:54:04
85 Alexandra Kilcoyne F Abbey Runners 00:54:06
86 Nick Oddy M40 Skipton A.c 00:54:08
87 Rachel Villiers F Barlick Fell Runners 00:54:24
88 Thomas Shelton Wakefield Triathlon 00:54:42
89 Alastair Hodgson 00:54:43
90 Chris Hodgson M50 Horsforth Fellandale 00:54:45
91 Stuart Mcaleavy M40 Wharfedale Harriers 00:54:47
92 Charles Casey Harrogate Harriers & AC 00:54:49
93 Paul Brown M40 Trawden AC 00:54:53
94 Malcolm McMillan Baildon Runners 00:54:55
95 David Anderson M40 00:54:58
96 Colin Tranter Hyde Park Harriers 00:55:03
97 Nick Dybeck M50 00:55:06
98 Will Johnson 00:55:16
99 Malcolm Pickering M60 Ilkley Harriers 00:55:24
100 Rebecca Cesar De Sa F40 Skyrac AC 00:55:35
101 Michael Duffield M40 Ilkley Harriers 00:55:37
102 Kevin Drew North Leeds Fell 00:55:39
103 Greg Trusselle Bingley Harriers 00:55:41
104 Martin Farrar M50 Wharfedale Harriers 00:55:51
105 Jack Wainman MU23 Barlick Fell Runners 00:55:53
106 Kate Archer F Ilkley Harriers 00:56:02
107 Paul Elcock M40 Barlick Fell Runners 00:56:06
108 Russell Aydon-Butler 00:56:11
109 Martin Groom M40 00:56:15
110 John Firth 00:56:17
111 Craig Storozok Trawden AC 00:56:27
112 Andrew Price Baildon Runners 00:56:43
113 Peter Shelley M40 00:56:47
114 John Laverick 00:56:48
115 Alistaire MacGregor 00:56:56
116 Paul Heeley M40 Horsforth Fellandale 00:56:59
117 Molly Heitz F40 Calder Valley 00:57:01
118 Lio Achard M40 Horsforth Harriers 00:57:34
119 Ollie Roberts Pudsey Pacers 00:57:42
120 Ken Carslaw M50 00:57:48
121 Emma Robinson F Harrogate Harriers 00:57:50
122 Colin Valentine M50 Keswick 00:57:52
123 Ged Futter M40 Baildon Runners 00:57:58
124 Chris Small Horsforth Fellandale 00:58:01
125 Tom Stoker MU23 00:58:02
126 Timothy Brayshaw M40 00:58:14
127 Elizabeth Huby F Horsforth Harriers 00:58:21
128 Barry Edwards M50 00:58:33
129 Darryl Stead M40 Pudsey Pacers 00:58:35
130 Lucy Burnett F40 Todmorden Harriers 00:58:43
131 Jonathan Coles M50 00:58:46
132 Elliot Skorupa Rossendale Harriers 00:58:50
133 James Crook M40 Trawden AC 00:58:54
134 Marlon Frost M40 00:58:57
135 Richard Baldwin 00:59:10
136 Carol Morgan F40 Nidd Valley Road 00:59:12
137 Jack Cowling MU23 00:59:14
138 Neil Hindle M60 FRA 00:59:17
139 Alistair Richards 00:59:23
140 Tim Dempsey 00:59:25
141 Martyn Price M50 Harrogate Harriers 00:59:27
142 Sean Brennan M40 Knaresborough Striders 00:59:29
143 Simon Franklin M50 Horsforth Fellandale 00:59:31
144 Helen Price F40 Harrogate Harriers 00:59:32
145 Martyn Stocker Ilkley Harriers 00:59:35
146 Tony Shepherd M50 Wharfedale Harriers 00:59:42
147 Phil McGeever M50 Horsforth Harriers 00:59:44
148 Paul Murgatroyd M50 South Leeds Lakers 00:59:46
149 Timothy Jacobs M40 North Leeds Fell 00:59:52
150 Stephen Kirk M40 Harrogate Harriers 00:59:54
151 Matthew Wilcock M40 Trawden AC 00:59:56
152 Jim McQuaid M40 01:00:00
153 David Norris M40 01:00:11
154 Nathan Kennaugh Calder Valley 01:00:13
155 Matthew Armstrong Hyde Park Harriers 01:00:15
156 Lorena Lozano F North Leeds Fell 01:00:17
157 Jeff Gardner 01:00:21
158 Emma Dodd F Wharfedale Harriers 01:00:23
159 Richard Jones St Theresas AC 01:00:31
160 Chris Carrick Kippax Harriers 01:00:34
161 Alison Weston F50 Ilkley Harriers 01:00:37
162 Jann Smith F40 Ilkley Harriers 01:00:40
163 Tony Hesketh M60 01:00:42
164 Mark Illingworth 01:00:44
165 Helene Whitaker F50 01:01:06
166 Andy Challinor M40 Horsforth Fellandale 01:01:07
167 Robert Wills M40 01:01:31
168 James Rawstron M40 Otley AC 01:01:33
169 Thomas Broderick 01:01:34
170 Andrew Stokes M60 01:01:34
171 Stephen Milner M50 Wharfedale Harriers 01:01:36
172 Simon Jackson M40 01:01:42
173 Kerrie-Anne Bretherton F40 Trawden AC 01:01:43
174 Nicola Carter F40 Knaresborough Striders 01:01:45
175 Adrian Rushworth M50 Leeds Bradford Tri 01:01:47
176 Colin Williams M50 01:01:52
177 Rob Groves 01:01:53
178 Robin Culshaw F Hyde Park Harriers 01:01:54
179 Eliza Findlay FU18 Bingley Harriers & AC 01:01:54
180 Marisol Carrera Vivar F40 Bingley Harriers & AC 01:02:06
181 Roger Wilkinson M50 01:02:13
182 Ann Hall F50 North Leeds Fell 01:02:33
183 Norman Bush M70 Ilkley Harriers 01:02:34
184 Matt Podd M50 Otley 01:02:37
185 Mike Palmer M50 01:02:38
186 Sarah Edwards F Ilkley Harriers 01:02:41
187 Matthew Atkinson Leeds & Bradford Tri 01:02:49
188 Dave Ladell M40 Harrogate Harriers 01:02:54
189 Philip Greenwood 01:02:58
190 Dean Brown Kippax Harriers 01:03:17
191 Daniel Anderson Belle Vue Racers 01:03:34
192 Simon Froude M50 01:03:35
193 Emma Lavelle-Wood F40 Kirkstall Harriers 01:03:36
194 Nick Clarke M50 01:03:38
195 Scott Leach M40 Horsforth Fellandale 01:03:39
196 Daniel Phillips Todmorden Harriers 01:03:46
197 Michael Kennedy M40 01:03:54
198 Alison Eagle F50 Ilkley Harriers 01:03:55
199 Kat Fisk F Horsforth Fellandale 01:03:55
200 Antony Mawson M50 Pudsey Pacers 01:03:56
201 Matt House Keighley & Craven 01:04:09
202 Andrew Cummings 01:04:11
203 Hilary Tucker F50 North Leeds Fell 01:04:17
204 Mary Gibbons F Ilkley Harriers 01:04:33
205 Edward Smith M40 Horsforth Fellandale 01:04:36
206 Neil Fairburn M50 Baildon Runners 01:04:38
207 Richard Revill Leeds & Bradford Tri 01:04:40
208 Jon Richards Abbey Runners 01:04:40
209 Andrew Haines 01:04:43
210 Dave Bradley M40 Wharfedale Harriers 01:04:57
211 Sean Lennon M50 FRA 01:04:59
212 Nick Andralojc M50 Harrogate Harriers 01:05:13
213 Caroline Thomas F Horsforth Harriers 01:05:17
214 John Thompson M50 Wharfedale Harriers 01:05:17
215 Simon Moffatt M40 Harrogate Harriers 01:05:25
216 Peter Hilliard M50 Idle 01:05:38
217 John Fortescue M50 North Leeds Fell 01:05:39
218 Stuart Gall St Theresas AC 01:05:41
219 Simon Lloyd M40 Keighley & Craven 01:05:44
220 Jake Findlay M40 Bingley Harriers & AC 01:06:05
221 Dan Simmons M50 Harrogate Harriers 01:06:06
222 Colin Woolford M40 Clayton-le-Moors 01:06:09
223 Katherine Kirkham F Wharfedale Harriers 01:06:34
224 Sara Abbott F Keighley & Craven 01:06:38
225 Kevin Walker M60 01:06:54
226 Caron Ralph F40 Otley AC 01:07:09
227 Stephanie Wilson F Pudsey & Bramley 01:07:11
228 Jonathan Easton Nidd Valley Road 01:07:20
229 Martin Smillie M50 FRA 01:07:32
230 Robert Howard MU23 01:07:48
231 Iain Jenkins M50 Harrogate Harriers 01:07:54
232 Des Anstey M40 Teesdale Tri 01:07:58
233 Geoffrey Howard M70 Ilkley Harriers 01:08:22
234 Richard Briscoe Clayton-le-Moors 01:08:37
235 Jason Jackson M40 01:08:38
236 Andy Chapman Gibbs M40 York Knavesmire 01:08:40
237 Peter Lewis M60 Ilkley Harriers 01:08:48
238 Rob Myers M60 Baildon Runners 01:08:51
239 James Mangeolles Horsforth Harriers 01:08:55
240 Elizabeth Sandell F Harrogate Harriers 01:08:57
241 James Wilson M40 Trafford Met 01:09:15
242 Ian Farrer M50 Pickering 01:09:18
243 Anne Milner F40 Wharfedale Harriers 01:09:25
244 Martin O'Brien M50 Stanland Lions 01:09:29
245 Peter Jackson M60 01:09:38
246 Brian Kenny M60 Achille Ratti 01:09:56
247 Rob Dickens M40 01:09:57
248 Steven Carter M50 Horsforth Fellandale 01:10:50
249 Andrew Gallacher M50 Bolton United Harriers 01:11:26
250 Martin Bullock M50 Pudsey Pacers 01:11:33
251 Sue Fulton F50 Bingley Harriers & AC 01:11:34
252 Caroline Oldfield F Harrogate Harriers 01:11:36
253 Ian Harmer M60 Esk Valley 01:11:40
254 Alison Marks F50 Bingley Harriers 01:11:41
255 Graham Breeze M70 Wharfedale Harriers 01:12:15
256 Paul Sherwood M40 01:12:18
257 Fiona Hanson F40 01:12:30
258 Max Harrison 01:12:30
259 Serena Blackburn F50 Horsforth Harriers 01:12:31
260 Sarah Wills F40 01:12:32
261 Chris Taylor Hyde Park Harriers 01:12:32
262 Gary Burns M50 Horsforth Fellandale 01:12:46
263 Naomi Farrar F Hyde Park Harriers 01:12:48
264 Paul Holt M40 01:13:17
265 Claire Tucker F40 01:13:54
266 Jonathan Hudson M50 01:14:08
267 Sarah Greene F 01:14:11
268 Lee Petch M50 Bolton Harriers 01:14:26
269 Graeme Miles Hyde Park Harriers 01:14:29
270 Peter Wood M50 Skipton AC 01:14:30
271 Paul Gray M50 Dark Peak Fell 01:14:47
272 Alison Bennett F50 01:14:48
273 Ellen Clarke F50 01:14:51
274 Anna Nolan F40 Ilkley Harriers 01:14:52
275 Kathryn Hind F40 Leeds & Bradford Tri 01:14:58
276 Julie Potter F40 Baildon Runners 01:15:00
277 Petra Chapman Gibbs F40 York Knavesmire 01:15:42
278 Paul Whitehurst M40 Leeds & Bradford Tri 01:15:43
279 Tim Whitcombe M50 FRA 01:15:47
280 Jonathan May 01:15:52
281 Kate Wilkinson F 01:16:38
282 Steve Hunn M50 Skipton Ac 01:16:50
283 Susan Morley F60 Knaresborough Striders 01:16:55
284 Laura Phillips F Elvet StriderS 01:17:01
285 Philip Jones M50 Baildon Runners 01:17:15
286 Roger Hall M60 Wharfedale Harriers 01:17:41
287 Allison Palmer F50 Harrogate Harriers 01:18:00
288 Sheelagh Ratcliff F50 01:18:01
289 Harry Sime M50 Ilkley Harriers 01:18:02
290 Robert Sime MU23 Ilkley Harriers 01:18:02
291 Alice Green F 01:18:25
292 Sara Richard F40 Otley AC 01:18:46
293 Alun Davies M50 Valley Striders 01:19:21
294 Ellie Hallsworth F Ealing Eagles RC 01:19:32
295 Jacqueline Edwards F60 01:19:40
296 Clare Mcaleavy F40 Wharfedale Harriers 01:19:56
297 Geoff Thompson M50 Wharfedale Harriers 01:21:14
298 David Greenwood M50 Rossendale Harriers 01:21:26
299 Nick Greenwood Pudsey Pacers 01:21:34
300 Sam Keen MU23 Knaresborough Striders 01:22:33
301 Graham Schofield M60 Chorley A And T Club 01:22:39
302 Anna Sharrott F St Theresas AC 01:22:40
303 Mohanlal Mistry M50 Saltaire Striders 01:22:48
304 Tanya Shepherd F Horsforth Fellandale 01:23:52
305 Martin Umpleby M40 Harrogate Harriers 01:23:59
306 Stuart Harris Valley Striders 01:24:35
307 Jo Rhodes F Hyde Park Harriers 01:24:37
308 Dave Beston M50 North Leeds Fell 01:25:41
309 Robert Hirst M60 Clayton-le-Moors 01:25:42
310 Christopher Jamieson M50 Esk Valley Fell Club 01:26:17
311 Clare Greenwood F Pudsey Pacers 01:28:25
312 Emma Amor F Hyde Park Harriers 01:29:03
313 Alexander Johnston 01:29:12
314 Sharon Meadows F40 Ilkley Harriers 01:30:04
315 Heather Westron F Scarborough Athletic 01:33:38
316 Samantha Scarlett F Hyde Park Harriers 01:39:46
317 Jason Green 01:40:45
318 Claire Stevens F Knaresborough Striders 01:40:46
319 Philip McCullagh M50 Chorley Athletic 01:41:11
320 Mary Stokes F70 01:43:50
321 Antonio Cardinale M60 Otley AC 01:50:50