Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/02/2017 – Wadsworth Trog





  
Pos Name Category Club Time
1 Robert Jebb MV40 Bingley Harriers & AC 02:37:26
2 Ben Mounsey M Calder Valley Fell Runners 02:37:48
3 Andy Swift M Penistone Footpath Runners AC 02:43:26
4 Gavin Mulholland MV40 Calder Valley Fell Runners 02:43:26
5 John Whiteside M Trawden AC 02:48:43
6 Owen Beilby M Wharfedale Harriers 02:49:47
7 Oliver Barnes M 02:49:54
8 Ken Sutor MV40 Cheshire Hash House Harriers 02:50:32
9 Mark Ollerenshaw M Glossopdale Harriers 02:50:53
10 Graeme Brown MV40 Todmorden Harriers & AC 02:51:17
11 Nichola Jackson F Preston Harriers 02:51:26
12 Jonathan Wright MV40 Todmorden Harriers & AC 02:56:15
13 Nick Barber MV40 Todmorden Harriers & AC 02:58:49
14 Matthew Seddon M Pudsey & Bramley AC 03:04:16
15 Mike Nolan MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:04:34
16 Mark Walsh MV40 Darwen Dashers RC 03:04:45
17 Jim O'Hara M Helsby (BICC) RC 03:05:17
18 Paul Hobbs MV40 Todmorden Harriers & AC 03:05:29
19 Dave Haygarth MV40 Rossendale Harriers & AC 03:07:18
20 Andrew Britton MV40 Idle AC 03:10:02
21 Toby Evans MV40 Rossendale Harriers & AC 03:10:05
22 Matthew Hulley MV40 Pennine Fell Runners 03:10:24
23 Andy Thorpe MV40 Calder Valley Fell Runners 03:10:40
24 Bill Johnson MV50 Calder Valley Fell Runners 03:10:56
25 Richard Hunt MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:11:09
26 Sam Blanshard M 03:11:13
27 Andy Preston M Rossendale Harriers & AC 03:11:35
28 Jon Tinman MV50 Rossendale Harriers & AC 03:11:40
29 Sam Downey M 03:11:56
30 Stuart Heaviside M 03:12:01
31 John Morgan MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:13:03
32 Marc Sennett M Wharfedale Harriers 03:13:57
33 Andrew McFie MV40 Todmorden Harriers & AC 03:15:37
34 Dave Garner MV40 Todmorden Harriers & AC 03:16:33
35 Rory Harris M 03:17:05
36 Andy Ford M Horwich RMI Harriers 03:18:04
37 David Ward MV40 Rossendale Harriers & AC 03:18:16
38 Jonathan Heaney MV40 North Shields Polytechnic AC 03:18:32
39 Anthony Fryer M 03:18:56
40 John Mason MV50 Dewsbury Road Runners 03:19:14
41 James Byrne MV40 Ambleside AC 03:19:17
42 Douglas Zinis M Calder Valley Fell Runners 03:20:05
43 Richard Norgate M Longwood Harriers AC 03:20:19
44 Michael Clayton M Liverpool RC 03:20:26
45 Leigh Hinchliffe MV40 Pudsey Pacers RC 03:20:55
46 Mick Loftus MV40 Valley Striders AC 03:21:31
47 Nicky Spinks FV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:21:36
48 Lucy Spain F Helm Hill Runners 03:21:53
49 Mark Whittaker MV40 03:22:00
50 Martin Terry MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:22:04
51 Ian Ferguson MV50 Bingley Harriers & AC 03:22:34
52 Jim Garside MV40 Trawden AC 03:23:03
53 Colin Earl MV50 Kimberworth Striders RC 03:23:16
54 Neil Hardiman MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:25:45
55 Paul Hodgson M Durham Fell Runners 03:26:36
56 Andrew Armstrong MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:26:44
57 Mark Wharton MV50 Calder Valley Fell Runners 03:27:22
58 Robert Tyson M Todmorden Harriers & AC 03:27:44
59 Giles Bailey MV40 Meltham AC 03:27:54
60 Darren Graham MV40 Todmorden Harriers & AC 03:29:05
61 Daniel Vencovsky M 03:29:31
62 Paul Scarisbrick M Todmorden Harriers & AC 03:30:11
63 Craig Neville MV40 FRA 03:30:20
64 David Oldfield M Harrogate Harriers & AC 03:30:22
65 Marcel Ellison M Rossendale Harriers & AC 03:30:43
66 Paul Biddulph MV40 03:30:55
67 Norman Hayhurst MV50 03:31:16
68 Dave Stephenson MV50 Bingley Harriers & AC 03:32:41
69 J Robert Williams M Bingley Harriers & AC 03:32:42
70 Carl Hitchens MV50 Bingley Harriers & AC 03:32:45
71 Greg Rimmer MV50 Dark Peak Fell Runners Club 03:33:08
72 Declan O'Duffy MV50 Bowland Fell Runners 03:33:28
73 Adam Wallwork M Trawden AC 03:34:23
74 Alan Dorrington MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:34:29
75 Fiona Lynch FV40 Radcliffe AC 03:34:47
76 Edwin Tate MV40 03:34:50
77 Richard Campbell MV40 Rossendale Harriers & AC 03:35:09
78 Charles Morris M Thames Hare & Hounds 03:35:32
79 Ian Wood MV40 Calder Valley Fell Runners 03:35:50
80 Peter Jackson MV50 Barlick Fell Runners 03:37:02
81 Stuart Russell MV40 Liverpool RC 03:38:13
82 Stephen Smithies MV40 Calder Valley Fell Runners 03:38:50
83 Daniel Baron M The Endurance Store 03:38:56
84 Dan Hayman M 03:39:29
85 Gary Bradley MV50 Barlick Fell Runners 03:39:34
86 David Anderson MV40 Pudsey & Bramley AC 03:40:47
87 Paul Wright MV50 Ambleside AC 03:40:57
88 Mick Cooper MV50 Baildon Runners 03:41:06
89 Ollie Roberts M Pudsey Pacers RC 03:41:40
90 Michael Procter MV50 03:41:53
91 Paul Turner MV40 Helm Hill Runners 03:43:11
92 Matthew Claydon MV40 Elvet Striders 03:45:34
93 Howard Dracup M UKA 03:46:05
94 Mike Symons MV40 Manchester YMCA Harriers Club 03:46:33
95 Matthew Wilcock MV40 Trawden AC 03:47:00
96 Andrew Petrie MV40 Stadium Runners 03:47:31
97 Nicholas Olszewski MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:47:35
98 Phil Scarf MV50 Calder Valley Fell Runners 03:47:55
99 Helen Roberts F Calder Valley Fell Runners 03:48:13
100 Roy Gardner MV50 Saddleworth Runners 03:48:38
101 Sally Houghton FV50 Ripon Runners 03:49:07
102 Tim Board MV40 Holcombe Harriers 03:51:31
103 Mark Storey MV40 Trawden AC 03:51:54
104 Carl Bedson MV40 Glossopdale Harriers 03:52:20
105 David Allison MV50 North Yorks Moors AC 03:52:26
106 Steve Wathall MV50 Retford AC 03:52:31
107 Dakotah Shirfield FU23 Chorlton Runners 03:54:02
108 Ben Beckwith M Todmorden Harriers & AC 03:54:19
109 Kate Mansell FV40 Todmorden Harriers & AC 03:54:34
110 Shaun Jackson MV40 Altrincham & District AC 03:54:42
111 James Cooke M Calder Valley Fell Runners 03:55:10
112 Tim Brooks MV40 Calder Valley Fell Runners 03:56:47
113 Tom Keely MV50 Achille Ratti Climbing Club 03:58:07
114 Craig Partridge MV40 Altrincham & District AC 03:58:24
115 Jean Powell FV40 Wharfedale Harriers 03:58:54
116 Jim Jones MV50 Helsby (BICC) RC 03:58:56
117 Steve Briggs MV50 03:59:05
118 Kevin Smith MV50 Darwen Running Group 03:59:37
119 Phill Beecroft M Calder Valley Fell Runners 04:00:13
120 Colin Feather MV60 04:00:23
121 Stuart James MV40 Saltaire Striders 04:01:11
122 Joe Todd MV40 Todd 04:01:17
123 Douglas Gurr MV50 Calder Valley Fell Runners 04:01:22
124 Susie Pedder FV40 Trawden AC 04:01:32
125 Gerald Futter MV40 Baildon Runners 04:03:06
126 Jackie Scarf FV50 Calder Valley Fell Runners 04:05:30
127 Simon Stansfield MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:06:17
128 Mauro Rotondi MV40 Radcliffe AC 04:06:44
129 Robin Gray MV50 Todmorden Harriers & AC 04:07:56
130 Chris Armour MV50 04:08:31
131 David James MV50 04:08:52
132 Jon Macdonald MV40 04:09:09
133 Matt Hindmarch M Selby Striders 04:09:09
134 Dave Parker MV50 St. Theresa's AC 04:09:09
135 Abigail Thompson F Rossendale Harriers & AC 04:10:25
136 Joseph Waller M Rossendale Harriers & AC 04:10:25
137 Louise Waller F Rossendale Harriers & AC 04:10:25
138 Helen Buchan F Calder Valley Fell Runners 04:11:38
139 Stephen Radcliffe MV40 Rossendale Harriers & AC 04:12:11
140 Catherine Elvin F Todmorden Harriers & AC 04:19:30
141 Michael Plummer M 04:19:33
142 Stephen Bromley MV40 04:24:00
143 Tim Brown MV40 Kingston Upon Hull AC 04:24:40
144 John Appleby MV50 Holcombe Harriers 04:25:42
145 Hannah Thom FU21 Keighley & Craven AC 04:28:36
146 Andrea Blanshard F 04:28:40
147 Jonathan Lane MV40 Wharfedale Harriers 04:30:22
148 Andrew Graham MV40 Trawden AC 04:30:43
149 Tim Thom MV50 Keighley & Craven AC 04:31:28
150 Mark Whelan MV40 Goyt Valley Striders 04:31:54
151 Amelia Hunt F Goyt Valley Striders 04:32:06
152 Rich Hannan M 04:32:52
153 Paul Hunt MV50 Goyt Valley Striders 04:33:14
154 Pin Dhillon-Downey FV40 Keighley & Craven AC 04:33:17
155 Jonathan Cole MV40 Ellesmere Port RC 04:34:21
156 Andrew Meek MV50 Calder Valley Fell Runners 04:34:23
157 Lauren Williams F Middleton Harriers AC 04:36:10
158 Mick Bull MV60 Middleton Harriers AC 04:36:48
159 Sharon Williams FV50 North Leeds Fell Runners 04:36:49
160 Robert Glover MV50 04:38:59
161 Sophie Cunningham F Chorlton Runners 04:40:05
162 Amy Norfolk F Liverpool RC 04:40:06
163 Sarah Nutt F 04:42:44
164 Elise Milnes FV50 Todmorden Harriers & AC 04:45:06
165 Robert Ashworth MV60 Rossendale Harriers & AC 04:47:11
166 Richard Mackey M 04:48:01
167 Phil Gray MV50 04:50:50
168 Vicky Heys FV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:52:11
169 Barbara Savage FV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:52:11
170 Brian Melia MV50 Ilkley Harriers AC 04:52:46
171 Angela Shian F Clayton-le-Moors Harriers 04:53:47
172 Lucy Makinson FV40 Calderdale Triathlon Club 04:53:49
173 Julian Brown MV50 Macclesfield Harriers & AC 04:54:15
174 Joanna Miles FV50 Macclesfield Harriers & AC 04:54:17
175 Duncan Asker MV50 04:56:20
176 Jacqueline Cooper FV40 Baildon Runners 04:58:41
177 Barbara Clayton FV40 Totley AC 05:03:08
178 Mark Clayton MV40 Totley AC 05:03:30
179 Neil Woods MV50 East Cheshire Harriers & Tameside AC 05:13:35
180 Gareth Evans M Saddleworth Runners 05:13:38
181 Craig Stansfield MV40 Rossendale Harriers & AC Dnf
182 Dan Simmons MV50 Harrogate Harriers & AC Dnf
183 Lynne Berbatiotis F Rossendale Harriers & AC Dnf
184 Toby Sydes MV40 Calder Valley Fell Runners Dnf
185 Mark O'Connor M Calder Valley Fell Runners Dnf
186 Michelle Fuller FV40 Todmorden Harriers & AC Dnf