Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/01/2017 – Giants Tooth





  
Pos Name Category Club Time
1 Ali Burns Valley Striders 00:18:02
2 Callum Hanson Univ Manchester 00:18:19
3 Marcus Reedy Rossendale 00:18:23
4 Stephen Chew Barlick 00:18:31
5 Joe Crossfield Halifax Harriers 00:18:38
6 Alec Francis Hyde Park Harriers 00:18:47
7 Tom Collinge Queensbury 00:18:57
8 Shaun Chew Barlick 00:19:27
9 Tom Thomas Hyde Park Harriers 00:19:39
10 Imran Asghar Queensbury 00:19:48
11 Luke Carfield Northowram 00:19:54
12 Douglas Zinis CVFR 00:20:03
13 Tristan Sheard CVFR 00:20:05
14 Ricky Graham Fell Ponies 00:20:18
15 Stuart Walton KCAC 00:20:20
16 Andrew Dovernor Queensbury 00:20:23
17 David Hunt Queensbury 00:20:31
18 George Bate Fell Ponies 00:20:37
19 Jonny Cartwright Stainland Lions 00:20:41
20 Andy Pready Rossendale 00:20:43
21 Rogan Ashton Otley AC 00:20:48
22 Paul Crabtree KCAC 00:20:49
23 Peter Stephens Bingley 00:20:55
24 Paul Haigh CVFR 00:20:58
25 Tony Neary 00:21:07
26 Andrew Slattery Keswick 00:21:09
27 Nicholas Kendall Barlick 00:21:10
28 Adam Graves P+B 00:21:17
29 Steven Fowler 00:21:18
30 Graham Pilling P+B 00:21:22
31 Michael Coe Queensbury 00:21:30
32 Ben Fellows 00:21:32
33 Adam Wallwork Trawden AC 00:21:36
34 Dan Marsden CVFR 00:21:41
35 Michelle Tenwick P+B 00:21:48
36 Alfie Walker KCAC 00:21:53
37 Rachel Pilling P+B 00:21:58
38 Dave Copping KCAC 00:22:00
39 Daniel Coe Marsh Harriers 00:22:02
40 Nigel Crossfield Halifax Harriers 00:22:17
41 Graham Bird Wharfedale H 00:22:19
42 Carl Heron Queensbury 00:22:20
43 William Rushworth Stainland Lions 00:22:34
44 Ben Farrar KCAC 00:22:35
45 Richard James Oakwell Runfit 00:22:38
46 Mark Crabtree Halifax Harriers 00:22:41
47 John Buddle Baildon 00:22:50
48 Emily Field Bingley 00:23:01
49 Simon Gelsthorpe Wakefield Tri 00:23:11
50 Amy Slattery Helm Hill 00:23:13
51 Braveshorts Wallace P+B 00:23:20
52 Tim Spencer 00:23:34
53 Matthew Annison Todmorden 00:23:37
54 Tom Stoker 00:23:39
55 Russell Aydon-Butler 00:23:52
56 John Singh Saltaire Striders 00:23:54
57 Jackie Khoueriry Wakefield Tri 00:23:58
58 Stuart Wolstenholme Todmorden 00:23:59
59 Jennifer Hopkinson Halifax Harriers 00:24:05
60 Jim Wheldon Baildon 00:24:07
61 Stephen Hunt Spenborough 00:24:11
62 Toni Meleth Ilkley H 00:24:20
63 Ed Jones Bradford Airedale 00:24:24
64 David Livesey 00:24:38
65 Lucas Greenwood CVFR 00:24:42
66 Steve Carter KCAC 00:24:44
67 Jennifer Battersby Wharfedale H 00:24:48
68 Alice Slattery Helm Hill 00:24:52
69 Nick Thompson Stainland Lions 00:24:56
70 Caroline Harding P+B 00:25:00
71 Stacey Cleal Queensbury 00:25:03
72 Peter Smith KCAC 00:25:14
73 Anna Smith Queensbury 00:25:19
74 Natasha Geere Spenborough 00:25:35
75 John Dale Otley AC 00:25:45
76 Neil Fairburn Baildon 00:26:00
77 Andrew Graham Trawden AC 00:26:03
78 Rick Ralph 00:26:05
79 Dick Ballantine KCAC 00:26:09
80 Reena Mistry Hyde Park Harriers 00:26:11
81 Andrea Ackroyd Halifax Harriers 00:26:13
82 Dave Culpan CVFR 00:26:18
83 Rob Myers Baildon 00:26:23
84 Andrew Stollery 00:26:51
85 Martin Love Saltaire Striders 00:26:57
86 Jude Whitelaw CVFR 00:27:03
87 Fiona Hansen Farsley Flyers 00:27:09
88 Ally Canning Northowram 00:27:15
89 Alistair Whitelaw CVFR 00:27:23
90 Tracey Hodgson KCAC 00:27:28
91 Graham Fellows 00:27:33
92 Richard Langron Sans Peer Club Da Course 00:27:35
93 Michael Sugden Halifax Harriers 00:27:57
94 Terri Mason Queensbury 00:28:00
95 Dennis O'Keefe Halifax Harriers 00:28:02
96 Antony McManus CVFR 00:28:10
97 Sebastienna Bairstow KCAC 00:28:21
98 Scott Bairstow KCAC 00:28:22
99 Mohanlal Mistry Saltaire Striders 00:28:45
100 Andrew Fakingsbridge 00:29:05
101 Rachel Slattery Helm Hill 00:29:19
102 Mick James Trawden AC 00:29:26
103 David Greewood Rossendale 00:29:33
104 Steven Moss Spenborough 00:29:47
105 Rose George Kirkstall Harriers 00:29:51
106 Shaun Camponi Dewsbury RR 00:29:57
107 Dayna Abbott 00:30:00
108 Jason Sinclair Rodilian Runners 00:30:01
109 Michael Dansfield Spenborough 00:30:07
110 Graham Robertshaw Stainland Lions 00:30:10
111 Roy Lunt Stainland Lions 00:30:11
112 Sean O'Halloran Kirkstall Harriers 00:30:15
113 Helen Love Saltaire Striders 00:30:16
114 Dan Moore Queensbury 00:30:28
115 Donald Buffham Otley AC 00:30:30
116 Gillian Jago Queensbury 00:30:40
117 Ruby Myie CVFR 00:31:11
118 Andy McFie Todmorden 00:31:12
119 Graham Collinge Queensbury 00:31:27
120 Chris Gaffney 00:31:51
121 Roger Smith Stainland Lions 00:32:08
122 Gary Morritt Queensbury 00:32:10
123 Dominic Camponi Oakwell Runfit 00:32:20
124 Jenny Ehrhardt 00:33:10
125 Steve Boyer Stainland Lions 00:33:30
126 Mark Humphreys Wallasey AC 00:33:33
127 Helen Webster 00:33:58
128 Tina Kelly KCAC 00:33:59
129 Paul Dewhirst P+B 00:34:15
130 Peter Earharst Todmorden 00:34:25
131 Kate Walter Baildon 00:34:27
132 Linda Carey Baildon 00:34:28
133 Julie Laverock Salford Harriers 00:34:33
134 Anna Ralph 00:34:56
135 Elizabeth Redmond Baildon 00:35:25
136 Angelina Bairstow KCAC 00:37:06
137 Victoria Bairstow KCAC 00:37:07
138 Katie Deighton 00:37:32
139 Daniella Kerry 00:37:37
140 Frances Colquhoun 00:37:58
141 Helen Geary 00:37:59
142 Ella Langton 00:38:01
143 Linda Nawoj Oakwell Runfit 00:38:05
144 Charlotte Hardy Oakwell Runfit 00:38:07
145 Gillian Jones Queensbury 00:38:08