Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/05/2010 – Red Kite Challenge





  
Pos Name Category Club Time
1 Tim Davies Maldwyn Harriers 01:10:55
2 Afan Humphries Swansea Harriers 01:11:40
3 Peter Ryder Cardiff A A C 01:12:15
4 Richard Roberts Eryri 01:14:37
5 Martin Shaw Brecon A C 01:14:58
6 Ifan  Richards Meirionydd R C 01:17:28
7 Jon Newey Malvern Joggers 01:18:24
8 Tim Iveson Builth & District 01:18:50
9 Steve Davies Swansea Harriers 01:19:27
10 Ifan Lloyd Swansea Harriers 01:19:33
11 Crispin Flower Brecon A C 01:19:49
12 James King Caerleon R C 01:20:46
13 Tim Hindll Brecon A C 01:21:38
14 James Thomas Aberystwyth Uni 01:22:18
15 Matt Scriven Mercia Fellrunners 01:22:39
16 Mathew Ward Eryri Harriers 01:22:43
17 Warren Miles Worcester A C 01:22:52
18 Jo Meek Tavistock 01:23:11
19 Simon Edwards Buckley Runners 01:23:17
20 Dylan Jones Bro Disynni 01:23:19
21 Tom Roberts Meirionydd R C 01:23:20
22 Dave Powell Aberystwyth A C 01:23:30
23 Mike  Robbins Wrexham A A C 01:23:34
24 Dimitri Vorres Griffithstown Harriers 01:23:41
25 Mathew Lewis Holme Pierrepont 01:23:48
26 Dewi  Roberts Bro Dysynni 01:23:53
27 Arwel Lewis Eryri Harriers 01:24:00
28 Jos Jones Aberystwyth A C 01:24:08
29 Phobie Webster Aberystwyth A C 01:24:36
30 Anna Bartlett Shrewsbury A C 01:25:45
31 Dicky Wilkinson Dark Peak Fell Runners 01:26:46
32 Carwyn Homas Sarn Helen 01:26:57
33 Stewart Bellamy Mercia Fell Runners 01:27:41
34 Alec Williams Ingli Runners 01:27:48
35 Edward Fletcher Aberystwyth A C 01:28:04
36 Paul Stinton Buckley Runners 01:28:46
37 Matt Harrison 01:29:16
38 Steve Davies Griffithstown Harriers 01:30:18
39 Gary Mc Mahon Redhill R R 01:30:50
40 Ben Amesbury Clwydin R R 01:30:53
41 Kristian Kenny RAF Mabham 01:31:08
42 Paul Beeson Maldwyn Harriers 01:31:38
43 Wayne Hoyland 01:32:06
44 Tony Hall Sarn Helen 01:32:41
45 Steve Harrhy Lliswerry 01:33:15
46 Mark Paviour Crofts & Ambey Running Clun 01:33:33
47 Luke Richards 01:33:41
48 Andy Robinson Born To Bike 01:33:46
49 Donald Williams Eryri Harriers 01:34:22
50 Chris Frisby 01:35:04
51 Dylan Jones Aberystwyrh Uni 01:35:22
52 Anthony Powell Rhayader R C 01:35:25
53 Clifford  Evans Aberystwyth Uni 01:35:33
54 Daniel Burgess Aberystwyth A C 01:36:03
55 Dave Wilson Newcastle A C 01:36:52
56 Huw Price Sarn Helen 01:36:56
57 Steve Herington Hereford Couriers 01:37:07
58 Susan Davies Crofts & Ambey Running Clun 01:37:12
59 Matthew Rose 01:37:37
60 Dee Jolly Sarn Helen 01:37:42
61 Paul Donoghue Buckley Runners 01:38:03
62 Clive Williams Aberystwyth A C 01:39:38
63 Paul Rose Aberystwyth A C 01:39:58
64 Dawn Kenwright Sarn Helen 01:40:06
65 David Roderick Deeside A A C 01:40:09
66 John Morris Buckley Runners 01:40:15
67 Dawn Urquhart Buckley Runners 01:40:21
68 Kev Joyce Pembrokeshire Harriers 01:40:58
69 Michael  Jones 01:42:17
70 Jeremy Martin Trail Running Association 01:42:26
71 Kim Braznell Halesowen A A C 01:43:08
72 Andrew Westlake Presteignr Parcers 01:43:21
73 Clive King Eryri Harriers 01:43:40
74 Phillip Turner Llanelli Tri 01:43:50
75 Alyson Hayes Cardigan R C 01:44:04
76 James Blissett 01:44:37
77 Thomas None 01:44:49
78 Kevin Holland Aberystwyth A C 01:44:58
79 Robert Nash 01:45:05
80 Roy Betts Evsham Vale R C 01:45:09
81 Celia Mills Calder Valler 01:45:29
82 Louise Barker Aberystwyth A C 01:45:58
83 Gordon Orme Cardigan R C 01:46:11
84 Gareth Williams 01:47:02
85 Brian Worthington Birchfield Harriers 01:47:33
86 John Smith Meirionnydd R C 01:47:52
87 Peter Jenkins Hydro Harriers 01:47:59
88 Helen Williams TROTS 01:48:16
89 Alun Jenkins Rhayader R C 01:48:33
90 Linda Jones Wrexham A A C 01:48:37
91 Lisa Delmo Trentham 01:48:44
92 David Lloyd Halesowen A A C 01:50:02
93 James Hanbury 01:50:44
94 Tony Wenlock Aberystwyth A C 01:50:51
95 LindyJane Lindy Buckley Harriers 01:53:10
96 Raymond Hagfed 01:54:35
97 Tony Davies Rhayader R C 01:54:41
98 Dallas Wiseman 01:55:45
99 Jane Wilkins Cardigan R C 01:56:19
100 Mick Fowler 01:56:48
101 Gordon Evans Aberystwyth A C 01:56:51
102 Yvonne Amesbury Clwydin R R 01:57:41
103 Maria Martin Rhayader R C 01:58:21
104 Angela Davies Rhayader R C 01:58:21
105 David James Aberystwyth A C 02:01:21
106 Marion Garson Aberystwyth A C 02:02:09
107 Abbi Keeves 02:02:30
108 Maragret Oliver Eryri Harriers 02:03:54
109 Christine Lloyd Halesowen A & CC 02:04:22
110 Robert  Mackey Buckley Runners 02:04:27
111 Martin Chaffey Yeovil Town RRC 02:05:50
112 Michael Regan Yeovil Town RRC 02:05:50
113 Louise Warren 02:06:00
114 Peter Harding TROTS 02:06:47
115 Dave Gilbert M D C 02:06:55
116 Hilary Mc Carthy Cardigan R C 02:07:47
117 Joe Dodd Wrexam Tri 02:08:49
118 Catherine Edwards Presteigne Pacers 02:09:09
119 Sue Jones Cybi Striders 02:10:56
120 Greg King Llanelli Tri 02:13:15
121 Victor Greetton (snr) Meirionydd R C 02:15:32
122 Pauline Thomas TROTS 02:31:38
123 Lesley Pymm Bournville Harriers 02:36:06