Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/09/2012 – Great Longstone Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Andy Swift M24 Penistone Footpath Runners 00:29:41
2 Jonny Wilson M36 Fat Boys RC 00:30:15
3 Dean Taylor M38 Ripley RC 00:30:32
4 Benjamin Cartwright M31 Matlock AC 00:30:51
5 Austin Frost M39 Dark Peak FR 00:30:57
6 Ed Gamble M47 Cheshire Hill Races 00:31:00
7 Andrew Wainwright M43 00:31:04
8 Colin Davenport M30 Matlock AC 00:31:21
9 Nat Winfield M32 Pennine FR 00:31:25
10 John Boyle M43 Dark Peak FR 00:32:00
11 Andy Dickenson M48 Dark Peak FR 00:32:19
12 Simon Fowler M45 00:32:40
13 Andy Whittaker M53 Matlock AC 00:32:53
14 Simon Dixon M44 00:33:25
15 James Alton M42 00:33:32
16 Martin Dawson M37 NDRC 00:33:42
17 Dicky Wilkinson M52 Dark Peak FR 00:33:44
18 Paul Sorrell M36 00:33:54
19 Bruce Dawson M46 00:33:56
20 Ian Duffin M37 Ripley RC 00:34:02
21 Glen Irving M37 Dark Peak FR 00:34:17
22 Lucy Holmes F29 Ripley RC 00:34:31
23 Chris Rowland M26 Totley RC 00:34:35
24 John Perry M31 Wharfedale Harriers 00:34:39
25 Mario Rocchelli M34 Long Eaton RC 00:34:42
26 Jamie Taylor M36 Porter Valley Plodders 00:34:49
27 Steve Bennett M54 NDRC 00:34:52
28 Graham Whitt M35 Notts Police Academy 00:34:57
29 Richard Hyde M48 Erewash Valley RC 00:35:03
30 Dave Sykes M39 Dark Peak FR 00:35:11
31 Howard Whittaker M43 Fat Boys RC 00:35:11
32 Chris Lomas M34 00:35:13
33 Bernard Lewis M49 Southwell RC 00:35:20
34 Dom Hewins M43 Fat Boys RC 00:35:35
35 Andrew Lessiter M41 Matlock AC 00:35:41
36 Paul Wain M27 00:35:49
37 Paul Addison M54 00:35:54
38 Rachel Chatwin F41 Pennine FR 00:35:56
39 Mark Elwis M48 00:36:10
40 Richard Phillis M40 Ripley RC 00:36:13
41 Claire Aspinall F35 Pennine FR 00:36:15
42 Neil Oxley M64 00:36:19
43 Mick Moorhouse M60 Matlock AC 00:36:20
44 Nick Archer M47 00:36:28
45 John Gorman M60 NDRC 00:36:31
46 Willy Kitchen M45 Dark Peak FR 00:36:32
47 Ben Brindley M29 Tideswell RC 00:36:36
48 Helen Slater F42 Fat Boys RC 00:36:49
49 Mat Evans M34 00:36:53
50 Rob Moore M46 Dark Peak FR 00:37:02
51 Ian Richardson M51 00:37:05
52 Andy Buck M53 Steel City Striders 00:37:07
53 Fiona Alexander F41 Ripley RC 00:37:09
54 Peter Stanley M54 Penistone Footpath Runners 00:37:13
55 Tom Barker M20 00:37:21
56 Nick Lander M55 Erewash Valley RC 00:37:22
57 Rob Winfield M30 00:37:24
58 David Fox M34 Elton Ski Club 00:37:36
59 Phil Abbott M39 Long Eaton RC 00:37:38
60 James Lamb M33 NDRC 00:37:55
61 Matt Beresford M33 Ripley RC 00:38:05
62 Steve Bawker M57 Pennine FR 00:38:44
63 William Chang M34 Long Eaton RC 00:38:49
64 Dominic Taylor M43 Fat Boys RC 00:38:49
65 Jon Marriott M42 Ripley RC 00:38:56
66 Brian Hampton M67 NDRC 00:39:00
67 Stewart Kemp M50 Kendal AC 00:39:01
68 Mark Street M50 00:39:11
69 David Hailwood M47 Saddleworth Runners 00:39:14
70 David Watson M46 NDRC 00:39:18
71 Kevin Crawford M50 00:39:23
72 Robin Fletcher M61 NDRC 00:39:25
73 Darren Webb M40 Dark Peak FR 00:39:29
74 Kelly Lynn F30 Matlock AC 00:39:31
75 Paul Alexander M53 NDRC 00:39:34
76 Trevor Milner M56 Dark Peak FR 00:39:48
77 Eoin Connaughton M51 Dark Peak FR 00:39:51
78 Gemma Southern F25 00:39:54
79 Chris Horsfall M57 Handsworth Rd Hoggs 00:40:01
80 Charles Bennett M39 Elton Ski Club 00:40:03
81 David Sugden M46 Dark Peak FR 00:40:11
82 Pete Street M33 00:40:12
83 John Speight M36 00:40:16
84 Martin Brown M38 NDRC 00:40:36
85 Mark Lawes M43 Tiptree Road Runners 00:40:40
86 Andy Wilkins M55 Glossop Dale Harriers 00:40:40
87 Richard Durkin M44 Totley RC 00:40:42
88 Emma Dent F43 Totley RC 00:40:49
89 Andy Pritchard M42 00:40:50
90 Joanne Howett F42 Ripley RC 00:40:54
91 Julie-Ann Johnson F31 NDRC 00:41:00
92 David Madden M43 00:41:05
93 Steve Monaghan M49 NDRC 00:41:10
94 A Whawell M44 00:41:11
95 Mark Harrison M42 Long Eaton RC 00:41:14
96 Dennis Holmes M48 Ripley RC 00:41:20
97 Gavin Bryndret M39 NDRC 00:41:26
98 Richard Hakes M55 Dark Peak FR 00:41:38
99 Colin Downey M53 Mercia 00:41:40
100 Will Meredith M39 Goyt Valley Stranglers 00:41:43
101 Charlie Whittaker M24 Matlock AC 00:41:48
102 Alan Brock M54 00:41:50
103 Jan Forrester F60 Matlock AC 00:41:55
104 Stacey Smith F29 00:41:58
105 Bryan White M52 NDRC 00:42:00
106 Lee Evans M38 00:42:05
107 David Davidson M65 Matlock AC 00:42:09
108 James Wetton M32 00:42:25
109 Helen Barnett F44 00:42:34
110 Joanne Smith F32 00:42:35
111 David Arundale M58 Dark Peak FR 00:42:37
112 Jon Heathfield M51 Dark Peak FR 00:42:49
113 Robert Townsend M45 00:43:12
114 Catherine Rowe F54 Long Eaton RC 00:43:21
115 Bill Sheppard M57 Long Eaton RC 00:43:38
116 Pete Tapp M60 Dark Peak FR 00:43:45
117 Tamsin Brocks F42 00:43:47
118 Kevin Dudley M40 Dark Peak FR 00:43:59
119 John Hampton M39 Pestoln Plodders 00:44:04
120 Rob Booth M58 Steel City Striders 00:44:14
121 Nigel Kent M57 Sheff RC 00:44:20
122 Colin Bostock M56 Long Eaton RC 00:44:28
123 Ann Fooks F39 00:44:40
124 Grace Aldis F31 00:44:48
125 John Carrier M67 Beeston AC 00:44:50
126 Chris Clarke M43 00:44:54
127 Lynwen Harrison F42 00:45:12
128 Angie Astbury F43 Sheff Tri Club 00:45:24
129 Noel Irwin M48 City Of Sheff AC 00:45:38
130 Geoff Nichols M56 Dark Peak FR 00:45:54
131 Maggie Gorman F57 NDRC 00:46:07
132 Claire Goddard F43 00:46:41
133 Mary Hampshire F44 Otley AC 00:47:12
134 David Hicken M57 NDRC 00:47:49
135 Andy Reader M45 Fat Boys RC 00:48:14
136 Vicki Leach F28 Ripley RC 00:48:45
137 Beverley Warwick F53 NDRC 00:49:25
138 Joan Waller F53 Dark Peak FR 00:50:14
139 Karen Hodgson F49 Erewash Valley RC 00:53:15
140 Jill Smith F50 00:54:04
141 Antoinette Franco F37 Ripley RC 00:54:45
142 Tim Moll M42 Ripley RC 00:54:46