Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/09/2016 – LDMT - Short





  
Pos Name Category Club Time
1 Rebecca Rooke F Black Combe Runners 02:12:34
2 James Titmuss MV40 02:19:55
3 Martin Hancock MV40 Skipton AC 02:34:57
4 Florence Haines F 02:35:24
5 Peter Haines MV60 Ilkley Harriers AC 02:45:34
6 Peter Shakespeare MV50 FRA 02:47:49
7 Sarah Sarginson/Simon Sarginson Bowland Fell Runners 02:47:50
8 Jessica Richardson F Carnethy Hill RC 02:56:55
9 Gareth Bryan-Jones MV70 Ochil Hill Runners 02:56:58
10 Simon Somerville MV50 Staffordshire Moorlands AC 02:59:32
11 Andy Clough MV50 Wrekin Orienteers 03:00:44
12 Jeremy Wilkinson MV40 Calder Valley Fell Runners 03:02:01
13 Sarah Haines FV50 Ilkley Harriers AC 03:04:47
14 Lindsey Bayles FV50 Lakeland Orienteering Club 03:07:20
15 David Bufton M 03:07:27
16 Danny Walls MV40 Scarborough AC 03:09:25
17 Raymond Wren MV70 Border Liners Orienteering Club 03:11:56
18 William Bell MU21 Deeside Orienteering Club 03:17:11
19 Amelia Hunt/Paul Hunt Goyt Valley Striders 03:18:00
20 Derek Fryer MV60 Lakeland Orienteering Club 03:19:14
21 Dave Lockwood MV60 Dark Peak Fell Runners Club 03:21:58
22 Russell Owen MV50 Eryri Harriers 03:22:39
23 Julian Lailey MV70 Bowland Fell Runners 03:23:43
24 Jo Taylor FV50 Bowland Fell Runners 03:23:53
25 Denise Tunstall FV50 Durham Fell Runners 03:25:24
26 Dave Deason/Robin Bartlett Dallam Running Club 03:28:23
27 Robert Marsden MV60 Dark Peak Fell Runners Club 03:31:07
28 John Stephenson MV50 Glossopdale Harriers 03:33:02
29 Janet Evans FV50 03:38:23
30 Ray Johnstone MV60 West Cumberland Orienteering Club 03:38:34
31 Chris Lates MV70 Border Liners Orienteering Club 03:45:13
32 Andrew Miles/Serena Von Der Heyde Olney Runners AC 03:47:39
33 Mandy Goth FV50 Todmorden Harriers & AC 03:49:21
34 Sian Calow FV50 Deeside Orienteering Club 03:50:17
35 Jill Davies/Liz Tromans Saddleworth Runners 03:50:24
36 Simon Filmore MV60 Lakeland Orienteering Club 03:55:43
37 Robert Brandon MV60 Octavian Droobers 04:01:56
38 David Powell-Thompson MV70 FRA 04:05:08
39 Carol Emmons FV50 FRA 04:09:05
40 Jim Simpson MV50 St. Albans Striders 04:12:03
41 Mike Walford MV60 Kendal AAC 04:15:42
42 Dave Jones/Christine Nelson Lakeland Orienteering Club 04:19:49
43 Alison Fryer F Manchester & District Orienteering Club 04:20:22
44 Nigel Walker MV50 Kendal AAC 04:20:36
45 Miriam Rosen FV60 Lancaster & Morecambe AC 04:28:24
46 Joss Naylor/Peter Ferris Cumberland Fell Runners 04:31:24
47 David Rosen MV60 Lancaster & Morecambe AC 04:41:36
48 Richard Clague M 04:41:59
49 Liz Davies/Peter Carter Airienteers 04:46:11
50 Philip Gager MV70 SROC 05:35:59
51 Elizabeth Hindle FV60 Dallam Running Club Rtd