Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

06/08/2016 – Borrowdale





  
Pos Name Category Club Time
1 Ricky Lightfoot M Ellenborough Athletic Club 02:49:21
2 Carl Bell M Keswick Athletic Club 02:50:06
3 Rob Hope M40 Pudsey & Bramley Athletic Club 02:53:27
4 Simon Bailey M Mercia Fell Runners 02:53:53
5 Rhys Findlay-Robinson M Dark Peak Fell Runners 02:54:35
6 Steve Hebblethwaite M Keswick Athletic Club 03:03:10
7 Martin Mikkelsen-Barron M Borrowdale Fell Runners 03:03:45
8 Karl Gray M45 Calder Valley Fell Runners 03:05:32
9 Ted Mason M Wharfedale Harriers 03:05:49
10 Jamie Parkinson M Pudsey & Bramley Athletic Club 03:06:13
11 Rob Jebb M40 Bingley Harriers 03:06:56
12 Sam Tosh M Rossendale Harriers 03:09:39
13 Neil Northrop M Dark Peak Fell Runners 03:09:46
14 Calum Tinnion M Ellenborough Athletic Club 03:10:55
15 Sam Watson M Wharfedale Harriers 03:11:50
16 Morgan Donnelly M40 Borrowdale Fell Runners 03:12:17
17 Jack Wood M Ilkley Harriers 03:13:50
18 Luke Maude M Barlick Fell Runners 03:13:58
19 Ian Holmes M50 Bingley Harriers 03:14:12
20 Mark McGoldrick M Wharfedale Harriers 03:15:00
21 Jim Davies M50 Borrowdale Fell Runners 03:16:01
22 Kieran Hodgson M40 Helm Hill Runners 03:16:21
23 Richard McGrath M Ellenborough Athletic Club 03:16:42
24 Mark Lamb M Keswick Athletic Club 03:17:43
25 Christopher Holdsworth M Clayton-le-Moors Harriers 03:19:17
26 Joe Baxter M Pudsey & Bramley Athletic Club 03:19:20
27 Pete Vale M40 Mercia Fell Runners 03:19:32
28 Andrew Jebb M Bingley Harriers 03:19:35
29 Nicholas Barber M Pennine Fell Runners 03:19:38
30 Stephen Pyke M50 Dark Peak Fell Runners 03:19:42
31 Josh Williams M Dark Peak Fell Runners 03:19:53
32 Chris Arthur M Bowland Fell Runners 03:20:00
33 Ted Ferguson M Borrowdale Fell Runners 03:20:36
34 Neal Crampton M Pudsey & Bramley Athletic Club 03:20:58
35 Paul Aitken M Helm Hill Runners 03:23:00
36 Nigel Wood M40 Helm Hill Runners 03:23:05
37 Paul Cornforth M50 Borrowdale Fell Runners 03:23:52
38 Steve Halsall M Unattached 03:24:43
39 Karl Steinegger M Ambleside Athletic Club 03:24:53
40 Lou Roberts F40 Ambleside Athletic Club 03:26:09
41 David Cope M Howgill Harriers 03:26:14
42 Stanley Topalian M Westerlands Cross Country Club 03:28:27
43 Dan Golding M40 Ambleside Athletic Club 03:28:30
44 Jon Deegan M45 Ambleside Athletic Club 03:28:42
45 Charlie Lowther M Eden Runners 03:29:54
46 Peter George M Keswick Athletic Club 03:29:57
47 Dave Milliken M50 Horwich RMI Harriers 03:30:15
48 John Heneghan M Pudsey & Bramley Athletic Club 03:30:28
49 Will Boothman M Dark Peak Fell Runners 03:30:52
50 Mark Irving M Bowland Fell Runners 03:31:00
51 Christopher Armit M Dark Peak Fell Runners 03:31:09
52 Dave Ward M40 Pennine Fell Runners 03:32:15
53 Dave Eiser M Ochil Hill Runners 03:32:40
54 Lee Newton M Keswick Athletic Club 03:32:42
55 William Cartwright M Matlock Athletic Club 03:33:17
56 Philip Pearson M55 Northern Fells Running Club 03:33:57
57 Steve Angus M45 Keswick Athletic Club 03:34:33
58 Gwyn Bellamy M Westerlands Cross Country Club 03:34:57
59 Jon Rylance M40 Ambleside Athletic Club 03:35:02
60 Nichola Jackson F Preston Harriers 03:35:06
61 Jon Morgan M45 Dark Peak Fell Runners 03:35:13
62 Dave Lund M Dark Peak Fell Runners 03:36:19
63 Ben Corkill M Manx Fell Runners 03:36:28
64 Sophie Horrocks F Rossendale Harriers 03:36:46
65 David Birch M45 Keswick Athletic Club 03:37:08
66 Tom Cringle M Manx Fell Runners 03:37:27
67 Peter Mackie M Shettleston Harriers 03:37:31
68 Dominic Jones M Mercia Fell Runners 03:37:35
69 Mike Robinson M45 Dark Peak Fell Runners 03:37:38
70 Paul Lambert M50 Unattached 03:38:39
71 William Neill M Mercia Fell Runners 03:39:58
72 Sharon Taylor F Helm Hill Runners 03:40:40
73 Chris Jackson M Glossopdale Harriers 03:40:44
74 James Byrne M40 Ambleside Athletic Club 03:41:13
75 Jim O'Hara M Helsby Running Club 03:42:00
76 Richard Houghton M50 Pennine Fell Runners 03:42:14
77 Dave Motley M Clayton-le-Moors Harriers 03:42:23
78 Andrew Berry M Durham Fell Runners 03:42:24
79 Christian Poulton M50 Cambridge Harriers 03:43:33
80 Tom Simpson M Ambleside Athletic Club 03:44:02
81 Dave Prosser M50 Keswick Athletic Club 03:44:10
82 Jack Simpson M Unattached 03:44:58
83 Richard Pattinson M50 Calder Valley Fell Runners 03:45:15
84 Paul Rowley M Pennine Fell Runners 03:46:01
85 Simon Adney M Mercia Fell Runners 03:46:09
86 Dave Nuttall M50 Bowland Fell Runners 03:46:31
87 Matthew Hulley M40 Pennine Fell Runners 03:46:33
88 Samuel Williams-Duncan M Dark Peak Fell Runners 03:46:40
89 Patrick Brennan M Rossendale Harriers 03:46:43
90 Rupert Allison M Dark Peak Fell Runners 03:46:56
91 Darren Fishwick M45 Chorley Athletic & Triathlon Club 03:47:01
92 Martin Holroyd M50 Borrowdale Fell Runners 03:47:25
93 Neil Ashcroft M45 Ambleside Athletic Club 03:48:57
94 Nathan Brickman M Belper Harriers 03:49:25
95 Tom Gomersall M Bingley Harriers 03:49:32
96 Virgil Barton M40 Mercia Fell Runners 03:49:52
97 Steven Knowles M45 Pennine Fell Runners 03:49:58
98 Alex Hinchcliffe M Helm Hill Runners 03:51:18
99 Chris Lister M Ellenborough Athletic Club 03:51:50
100 Nick Ray M40 Ellenborough Athletic Club 03:52:09
101 Helen Berry F40 Holmfirth Harriers 03:52:13
102 Andrew Britton M40 Idle Athletic Club 03:52:17
103 Chris Atherton M Ambleside Athletic Club 03:52:32
104 Mike Johnson M55 Bowland Fell Runners 03:52:34
105 Lucy Spain F Helm Hill Runners 03:52:47
106 Nina Walkinshaw F Howgill Harriers 03:52:53
107 Ivan Holroyd M40 Keswick Athletic Club 03:53:05
108 Craig Smith M45 Keswick Athletic Club 03:53:09
109 James Harris M Team KOM 03:53:14
110 Sam Harrison M Bowland Fell Runners 03:53:31
111 Adrian Harvey M Howgill Harriers 03:53:33
112 Gayle Sugden F40 Calder Valley Fell Runners 03:53:40
113 Dave Sykes M40 Dark Peak Fell Runners 03:53:49
114 Mary Gillie F Clwydian Range Runners 03:53:57
115 Judith Jepson F50 Dark Peak Fell Runners 03:54:08
116 Andy McMurdo M Pennine Fell Runners 03:54:12
117 Steph Jones F Ambleside Athletic Club 03:54:12
118 Simon Pymm M Horwich RMI Harriers 03:54:30
119 Andrew Holmes M Pennine Fell Runners 03:55:24
120 Leigh Warburton M55 Bowland Fell Runners 03:56:09
121 Mike Egner M60 Settle Harriers 03:56:11
122 David Bagot M Clayton-le-Moors Harriers 03:56:51
123 Damian Kilpin M Penistone Footpath Runners 03:57:08
124 Ross Bibby M Valley Striders 03:57:21
125 Peter Kemp M40 Ellenborough Athletic Club 03:57:42
126 Tim Raffle M50 Altrincham & District Athletic Club 03:58:25
127 Phil Mather M Lonsdale Fell Runners 03:58:30
128 Donald Ferguson M50 Keswick Athletic Club 03:58:40
129 Mark O'Connor M Calder Valley FR 03:59:07
130 Rowan Wood M Lonsdale Fell Runners 03:59:29
131 Mark Taylor M45 Unattached 03:59:30
132 Alex Roberts M Ellenborough Athletic Club 03:59:37
133 Mark Pursell M40 Pennine Fell Runners 03:59:55
134 Ben Grant M65 Harrogate Harriers 03:59:58
135 Nicky Spinks F45 Dark Peak Fell Runners 03:59:59
136 Anna Bartlett F45 Mercia Fell Runners 04:01:38
137 Andy Davies M45 Mercia Fell Runners 04:02:04
138 Caleb Reid M40 Borrowdale Fell Runners 04:03:26
139 Matt Fawthrop M Unattached 04:03:55
140 Paul Jeggo M55 Springfield Striders 04:04:06
141 Brian Horn M60 Borrowdale Fell Runners 04:04:23
142 Yewan Bennison M40 Chorley Athletic & Triathlon Club 04:04:47
143 Jackie Winn M65 Ellenborough Athletic Club 04:05:12
144 Mel Price F40 Mercia Fell Runners 04:05:15
145 John Duff M45 Northumberland Fell Runners 04:05:19
146 Carl Helliwell M40 Clayton-le-Moors Harriers 04:05:38
147 Peter Watson M Erewash Valley RC 04:07:15
148 Paul Reilly M Coniston Fell Runners 04:07:59
149 Mark Walsh M45 Darwen Dashers 04:08:11
150 Philip Archer M Cumberland Fell Runners 04:08:12
151 Tim Jackson M45 Settle Harriers 04:08:35
152 Chris Adams M East Hull Harriers 04:09:18
153 Chris Swanepoel M Borrowdale Fell Runners 04:09:39
154 Shaun Atkinson M Ellenborough Athletic Club 04:10:24
155 James Williamson M Trawden Athletic Club 04:10:38
156 David McGuire M45 Wharfedale Harriers 04:11:29
157 Edmond Jackson M50 Unattached 04:12:39
158 Shaun Wilkinson M50 Keighley & Craven Athletic Club 04:12:41
159 Brian Horrocks M55 Clayton-le-Moors Harriers 04:12:45
160 Philip Metcalf M40 Unattached 04:13:00
161 Ashley Kay M55 Dark Peak Fell Runners 04:13:00
162 Matthew Farrer M Unattached 04:13:34
163 Lucy Collins F Calder Valley Fell Runners 04:13:39
164 Jonathan Collins M40 Stainland Lions Running Club 04:13:41
165 Nicola Parkin F45 Dark Peak Fell Runners 04:13:57
166 Jenny Caddick F40 Dark Peak Fell Runners 04:14:32
167 Edward Sneddon M40 Mercia Fell Runners 04:14:39
168 Steve Haswell M45 Morpeth Harriers 04:15:02
169 Robert Jones M Keswick Athletic Club 04:15:22
170 David Williams M Ellenborough Athletic Club 04:15:44
171 Jo Buckley F40 Calder Valley Fell Runners 04:15:46
172 Kerry Cornforth F45 Borrowdale Fell Runners 04:16:57
173 Claire Nance F Lonsdale Fell Runners 04:17:01
174 Tim Rutter M Dark Peak Fell Runners 04:17:35
175 Graham Pilling M Pudsey & Bramley Athletic Club 04:17:44
176 Huw Price M50 Bowland Fell Runners 04:18:05
177 Peter Toaig M45 Borrowdale Fell Runners 04:19:25
178 Vincent Booth M50 Cheshire Hill Racers 04:19:27
179 Simon Rippon M50 Penistone Footpath Runners 04:19:34
180 Keith Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 04:19:37
181 Dan Marsden M Calder Valley Fell Runners 04:20:08
182 Colin Walker M40 Pudsey & Bramley AC 04:20:16
183 Dominic Raby M40 Chorley Athletic & Triathlon Club 04:20:54
184 Catherine Niblock F Helm Hill Runners 04:21:07
185 Jon Sharples M60 Clayton-le-Moors Harriers 04:21:20
186 John Boothman M50 Barlick Fell Runners 04:21:21
187 Leigh Hinchliffe M45 Pudsey Pacers 04:21:25
188 Zaheir Bashir M40 Pudsey Pacers 04:21:25
189 Alice Forster F Manx Fell Runners 04:21:46
190 Lindsey Oldfield F Calder Valley Fell Runners 04:22:11
191 Andy Blackett M Durham Fell Runners 04:22:55
192 Pete Beresford M Barlick Fell Runners 04:23:36
193 Roger Taylor M45 Preston Harriers 04:24:22
194 Patrick Hanna M Howgill Harriers 04:24:34
195 Paul Mason M55 Cumberland Fell Runners 04:24:37
196 Barry Atkinson M55 York Knavesmire Harriers 04:24:46
197 Ivan Whigham M50 Clayton-le-Moors Harriers 04:24:54
198 James Adney M Mercia Fell Runners 04:24:58
199 Ellie Maddocks F Lonsdale Fell Runners 04:25:05
200 Paul Sheard M50 Manx Fell Runners 04:25:34
201 Natalie Hawkrigg F40 Northern Fells Running Club 04:25:38
202 Phil Clayton M50 Black Combe Runners 04:25:41
203 Mark Fussell M Unattached 04:25:52
204 Brian Melia M50 Ilkley Harriers 04:25:58
205 Chris Wilcox M60 Buckley Runners 04:25:58
206 Jo Gillyon F40 Keswick Athletic Club 04:26:13
207 Nathan Crossley M50 Horsforth Harriers 04:26:59
208 Rachael Crossland F Calder Valley Fell Runners 04:27:08
209 Steven Jones M Keswick Athletic Club 04:27:49
210 Rachel Mellor F Keswick Athletic Club 04:28:17
211 Rowena Browne F50 Bowland Fell Runners 04:28:17
212 Tom Lynch M Otley Athletic Club 04:28:19
213 Damian Kimmins M40 Unattached 04:28:43
214 Jean Powell F45 Wharfedale Harriers 04:29:34
215 Simon Browne M40 Denby Dale Athletics Club 04:30:07
216 Ian Sutcliffe M40 Stadium Runners 04:30:10
217 Mark Midgley M45 Bowland Fell Runners 04:30:25
218 Rick Harwood M40 Unattached 04:30:50
219 Carl Bedson M45 Glossopdale Harriers 04:31:13
220 Ben Beaumont M Mercia Fell Runners 04:31:37
221 Branden Davison M50 Dark Peak Fell Runners 04:32:00
222 Simon Barnett M Tring Running Club 04:32:28
223 Iain Armstrong M Saltwell Harriers 04:32:44
224 Eleanor Johnstone F Imperial College 04:33:25
225 Martin Hancock M45 Skipton AC 04:33:38
226 Michael Toman M50 Rossendale Harriers 04:33:40
227 Chris Edis M Keswick Athletic Club 04:33:44
228 Brian Walton M60 Horwich RMI Harriers 04:34:30
229 Eddie Fletcher M Keswick Athletic Club 04:35:16
230 Simon Sampson M Hillingdon Tri 04:35:26
231 Stephen Fry M50 Harrogate Harriers 04:35:38
232 Outi Kamarainen F Ilkley Harriers 04:36:15
233 Richard Campbell M40 Rossendale Harriers 04:36:16
234 Victoria Haworth F Keswick Athletic Club 04:36:32
235 Richard Davey M40 Wetherby Runners 04:36:50
236 Daniel Vencovsky M Unattached 04:36:55
237 Alison Weston F50 Ilkley Harriers 04:36:58
238 Andrew Armstrong M45 Clayton-le-Moors Harriers 04:37:04
239 Caroline Muhamad F45 Borrowdale Fell Runners 04:37:36
240 Neil Armitage M45 Pudsey & Bramley Athletic Club 04:37:56
241 Richard Bellaries M60 Clayton-le-Moors Harriers 04:39:01
242 Nicholas Olszewski M55 Clayton-le-Moors Harriers 04:39:08
243 Jeffrey Belt M45 North York Moors Athletic Club 04:39:14
244 Barry Rawlinson M65 Rossendale Harriers 04:39:56
245 Helen Winskill F40 Keswick Athletic Club 04:40:13
246 Wendy Dodds F65 Clayton-le-Moors Harriers 04:40:32
247 John Norrey M55 Manx Fell Runners 04:40:52
248 Graham Brown M45 Macclesfield Harriers 04:41:05
249 Tom McGaff M60 Cheshire Hill Racers 04:42:28
250 Adam Malloy M Derwent Valley Running Club 04:42:29
251 Jacqueline Keavney F50 Richmondshire & Zetland Harriers 04:42:48
252 Jane Mellor F50 Pennine Fell Runners 04:43:15
253 Becky Weight F55 Bingley Harriers 04:44:05
254 Rachael Lawrance F Macclesfield Harriers 04:44:10
255 Paul Simpson M50 Kendal Athletic Club 04:45:24
256 Julie Gardner F55 Macclesfield Harriers 04:45:42
257 Robin Hancock M40 Unattached 04:45:48
258 Rachel Pilling F Pudsey & Bramley Athletic Club 04:46:54
259 Michael Clayton M Liverpool Running Club 04:47:10
260 Anthony Whitehouse M60 Totley Athletic Club 04:48:15
261 Rachel Findlay-Robinson F Keswick Athletic Club 04:48:20
262 Chris Charlesworth M40 Penistone Footpath Runners 04:48:38
263 Eleanor Knowles F45 Ambleside Athletic Club 04:48:40
264 Dominic Carr M40 Clayton-le-Moors Harriers 04:48:45
265 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners 04:48:55
266 Michael McLoughlin M60 Preston Harriers 04:49:33
267 Peter Eccleston M Dark Peak Fell Runners 04:49:50
268 Gary Bradley M50 Barlick Fell Runners 04:51:07
269 Claire Aspinall F Pennine Fell Runners 04:51:20
270 Stephen Dixon M60 Valley Striders 04:51:22
271 Randolph Haggerty M45 Kirkstall Harriers 04:51:29
272 Bill Beckett M50 Chorley Athletic & Triathlon Club 04:51:38
273 Phil Hodgson M60 Todmorden Harriers 04:52:54
274 Nigel Horney M55 Keswick Athletic Club 04:53:18
275 Lewis Ashton M45 Dark Peak Fell Runners 04:53:24
276 Thomas Pomfrett M Otley Athletic Club 04:53:32
277 Jane Greening F40 Tynedale Harriers 04:53:45
278 David Benitez M Unattached 04:53:46
279 Richard Mavin M50 Unattached 04:54:52
280 Andrew Firth M55 Clayton-le-Moors Harriers 04:55:26
281 Matt Yardley M45 Unattached 04:56:12
282 Sally Ward F50 Unattached 04:56:32
283 Paul Coope M50 Bowland Fell Runners 04:57:09
284 Andy Watts M65 Cheshire Hill Racers 04:57:59
285 Rick Ansell M55 Tring Running Club 04:58:05
286 Peter Carvell M40 Congleton Harriers 04:58:54
287 Dave Bowen M60 Pennine Fell Runners 04:59:03
288 Mark Richmond M Unattached 04:59:05
289 Kerrie Bretherton F40 Trawden Athletic Club 04:59:49
290 Jane Davies F45 Borrowdale Fell Runners 05:00:10
291 Kate Simpson F40 Unattached 05:00:12
292 Carrie Gibson F40 Helm Hill Runners 05:00:38
293 Lee Edwards M Barlick Fell Runners 05:03:28
294 Jen Hird F Barlick Fell Runners 05:03:28
295 Chris Egan M50 Tring Running Club 05:03:39
296 Emma Dodd F Wharfedale Harriers 05:03:50
297 Peter Hampshire M40 Pensby Runners 05:03:57
298 Dave Kershaw M60 Chorley Athletic & Triathlon Club 05:04:04
299 Alan Black M60 Cambridge Harriers 05:05:21
300 Mark Nutter M50 Clayton-le-Moors Harriers 05:05:37
301 Daniel Roberts M Manx Fell Runners 05:07:06
302 Emma Searson F Unattached 05:07:41
303 Susie Pedder F40 Trawden Athletic Club 05:07:48
304 Edwin Sherstone M50 Southport Waterloo Athletic Club 05:08:03
305 Paul Rowland M55 Pennine Fell Runners 05:08:05
306 Nicholas Andralojc M55 Harrogate Harriers 05:08:06
307 Graham Watson M50 CFR 05:08:24
308 Graham McAra M60 Cheshire Hill Racers 05:10:06
309 Hester Cox F45 Settle Harriers 05:11:04
310 Toby Sydes M45 Calder Valley Fell Runners 05:12:07
311 Marie Robson F45 Helm Hill Runners 05:13:25
312 Catriona Purdy F40 Unattached 05:14:21
313 Danny Lim M Elvet Striders 05:14:44
314 David Horrocks M50 Clayton-le-Moors Harriers 05:15:23
315 Helen Buchan F Calder Valley Fell Runners 05:15:43
316 Lesley Watson F40 Bingley Harriers 05:15:48
317 Lesley Malarkey F65 Keswick Athletic Club 05:16:13
318 Jim Clapp M55 Durham Fell Runners 05:16:14
319 Philip Barnes M55 Pennine FR 05:17:25
320 Elliot Skorupa M Rossendale Harriers 05:18:22
321 Andrew Heys M Blackburn Harriers 05:18:35
322 Trevor Symonds M60 Unattached 05:18:38
323 Helen Mavin F50 Unattached 05:19:07
324 Ian Hepburn M Horwich RMI Harriers 05:19:43
325 Jude Stansfield F45 Glossopdale Harriers 05:21:46
326 Rob Allen M40 Keswick Athletic Club 05:22:30
327 Tim Horrocks M50 Pennine Fell Runners 05:22:41
328 Gary Mason M50 Unattached 05:24:45
329 Richard Jones M St Theresa's Athletic Club 05:24:50
330 Fiona Fulwood F Dark Peak Fell Runners 05:25:17
331 Denise Wright F45 Bingley Harriers 05:25:46
332 Andy Skelhorn M50 Macclesfield Harriers 05:26:47
333 Glenn Whittaker M50 Barlick Fell Runners 05:28:32
334 Andy Neill M45 Tring Running Club 05:30:23
335 Gary Mason M45 Northumberland Fell Runners 05:32:06
336 Chris Horsfall M60 Handsworth Road Hogs 05:32:40
337 Dan Oldfield M Unattached 05:33:22
338 Peter Calladine M60 Saddleworth Runners 05:33:44
339 Simon Veitch M45 Unattached 05:34:13
340 Adrian Dixon M65 Unattached 05:34:29
341 Richard Briscoe M Clayton-le-Moors Harriers 05:36:25
342 Diane Jobson F45 North York Moors Athletic Club 05:37:08
343 Martin Walsh M65 Bowland Fell Runners 05:38:15
344 Richard Ashcroft M Unattached 05:40:01
345 Ruth Dance F45 Unattached 05:42:12
346 Denise Tunstall F50 Durham Fell Runners 05:42:26
347 Philip Eddison M60 Handsworth Road Hogs 05:43:37
348 Stuart Russell M40 Liverpool Running Club 05:47:56
349 Robert Davis M45 Unattached 05:49:13
350 Trevor Matty M50 Dark Peak Fell Runners 05:49:37
351 Jo Bowen F40 Pennine Fell Runners 06:00:37
352 Ian Marshall M65 Cambridge Harriers 06:08:14
353 Robert Crawford M40 Howgill Harriers Rtd
354 Helen Hope F Tri-Lakeland Triathlon Club Rtd
355 Tim Werrett M40 Mercia Fell Runners Rtd
356 Nicholas Charlesworth M50 Wharfedale Harriers Rtd
357 Nick Harris M65 Rossendale Harriers Rtd
358 Steve Jackson M60 Horwich RMI Harriers Rtd
359 Simon Bolton M50 Cheshire Hill Racers Rtd
360 Andy Shaw M55 Holmfirth Harriers Rtd
361 Kate Archer F Ilkley Harriers Rtd
362 Declan O'Duffy M55 Bowland Fell Runners Rtd
363 Peter Hadley M70 Cambridge Harriers Rtd
364 Lawrence Rowland M45 Unattached Rtd
365 Tom Roo M Mercia Fell Runners Rtd
366 Tom Loan M Keswick Athletic Club Rtd
367 David Keeling M50 Cheshire Hill Racers Rtd
368 Michael Black M55 Wharfedale Harriers Rtd
369 Bill Allsop M70 Buxton Athletic Club Rtd
370 Mark Wildsmith M40 Settle Harriers Rtd
371 Andrew Callcott M50 Derwent Valley Running Club Rtd
372 Jack Redvers Harris M Unattached Rtd
373 David Loan M60 Keswick Athletic Club Rtd
374 Michelle Foxwell F40 Ambleside Athletic Club Rtd
375 James Charlton M Northumberland Fell Runners Rtd
376 Dan Wilkinson M40 Ilkley Harriers Rtd
377 Anne Milner F45 Wharfedale Harriers Rtd
378 Bobby Hagan M Keswick Athletic Club Rtd
379 Matthew Roberts M Calder Valley Fell Runners Rtd
380 Matthew Reedy M40 Ambleside AC Rtd
381 Pablo Gallardo M Unattached Rtd
382 Richard Hunt M40 Dark Peak Fell Runners Rtd
383 Steve Bell M50 Dark Peak Fell Runners Rtd
384 Andrew McFarlane M45 Clayton-le-Moors Harriers Rtd