Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/07/2016 – Sheldon





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Ross M Interm Staffordshire Moorlands 00:23:54
2 Aidan Smith M Interm Hallamshire Harriers 00:24:01
3 Alasdair Campbell Buxton 00:24:17
4 Steve Franklin Totley 00:24:46
5 Alex Ediker M Junior Totley 00:24:53
6 Luke Bersford Ripley AC 00:25:09
7 Billy Cartwright Matlock 00:25:26
8 Jake Lane 00:26:07
9 Noel Curtis M40 Pennine 00:26:11
10 Jordan Street Clowne Road Runners 00:26:15
11 Kieran Davis Erewash Valley 00:26:24
12 Richard Houghton M50 Pennine 00:26:33
13 Peter Davies DPFR 00:26:47
14 Kenny Malton Shelton 00:26:51
15 Lucas Parker M Junior Pennine 00:26:55
16 Elliot Meylan M Junior Buxton 00:27:00
17 Sam Mellor Totley 00:27:20
18 Matt Nichols Loc 00:27:42
19 Anthony Squire Holme Pierrepoint RC 00:27:51
20 Tim Rutter DPFR 00:27:53
21 Sam Thompson M Junior Matlock AC 00:27:54
22 Colin Ward M40 Ilkeston AC 00:27:59
23 J Siddall 00:28:08
24 Jacob Buckley M Junior Buxton AC 00:28:30
25 Robert Coates M40 Ripley 00:28:36
26 Paul Swindles Pennine 00:28:52
27 Phillip Morris Handsworth Road Hogs 00:28:56
28 Jon Morgan M40 DPFR 00:29:02
29 Charlie Matthews M Interm Fat Boys 00:29:05
30 Andrew Sheldon Matlock AC 00:29:07
31 Craig Brown 00:29:09
32 Louis Forshaw-Perring MJunior Buxton 00:29:14
33 Brendan Moore Ilkeston AC 00:29:16
34 Darren Hawkins M50 Pennine 00:29:17
35 Colin Osbourne M40 00:29:18
36 Don Rawson Beeston AC 00:29:29
37 Peter Watson Erewash Valley 00:29:31
38 Tom Pape M40 DPFR 00:29:35
39 Paul Stuart M40 00:29:37
40 Mike Taylor M40 Fat Boys 00:29:41
41 Andrew Watson M40 Erewash Valley 00:29:43
42 Richard Hyde M50 Erewash Valley 00:29:51
43 Rick Aldred M40 Buxton 00:29:53
44 Mark Elwis M50 00:29:58
45 Richard Edliglas Buxton 00:30:02
46 Ian Warhurst M50 Pennine 00:30:04
47 Steph Curtis F40 Pennine 00:30:13
48 Scott Thompson M40 Matlock 00:30:19
49 Dan Lounds M40 00:30:25
50 Anna Hoogkamer F Interm DPFR 00:30:35
51 Dan Cook M40 Steel City Striders 00:30:38
52 Billy Naylor M40 Loc Tideswell AC 00:30:41
53 Donald O:Brien M60 Buxton 00:31:00
54 Rob Skelton M40 00:31:04
55 Laura Kent F40 Perth Tri Club 00:31:06
56 Chris Jordan M40 Belper Harriers 00:31:09
57 Ruth Keeley F Belper Harriers 00:31:11
58 Brayan McKenna Buxton 00:31:23
59 Richard Bolton M40 Pennine 00:31:26
60 Jon Sanderson M40 Totley 00:31:30
61 Adrian Tarasiuk Pennistone 00:31:34
62 Robert Taylor M60 Pennine 00:31:35
63 Nick Morris Handsworth Road Hogs 00:31:41
64 Nick Jones M40 Buxton 00:31:43
65 Catherine Wilson F Beeston AC 00:31:44
66 Nicola Parkin F40 DPFR 00:31:50
67 Mark Buckwood M50 Totley 00:31:57
68 Peter Wilmot M40 Matlock 00:32:01
69 Jo Bednall F50 Buxton 00:32:04
70 Keith Holmes M60 DPFR 00:32:08
71 Andrew Lee Ashbourne 00:32:11
72 Colin Smith M50 00:32:14
73 Nick Hudson M50 00:32:17
74 Rowland Meylan M40 Buxton 00:32:21
75 Gary Crag Holme Pierrepont 00:32:32
76 Joseph Alan Wall M50 00:32:42
77 Alison Wainwright F40 DPFR 00:32:43
78 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:32:45
79 Damien Herbert M40 Steel City Striders 00:32:51
80 James Isherwood M40 Beeston AC 00:32:56
81 Peter Bailey M50 Buxton 00:33:08
82 Kevin Rowles M50 Killimarsh Kestrels 00:33:11
83 Reg Cooper M60 00:33:13
84 Tom Parry 00:33:19
85 Mark Pollack M40 Matlock 00:33:21
86 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:33:24
87 Phillip Barnes M50 Pennine 00:33:26
88 Rob Lennox M40 00:33:28
89 David Veayard M50 Loc Bakewell 00:33:29
90 Ian Watson 00:33:32
91 Nick Bates M50 00:33:35
92 Ben Brindley Tideswell RC 00:33:42
93 Jim Paxon M50 DPFR 00:33:44
94 Rob Jones M40 Dulwich Park Runners 00:33:46
95 Eleanour Wainwright F Interm: Durham Uni 00:33:49
96 Mark Chimley M40 00:33:52
97 Andy Virgin M40 Handsworth Road Hogs 00:33:53
98 Tom Fryers M Junior Penistone 00:33:54
99 Mick Moorhouse M60 Matlock AC 00:33:56
100 Gina Granger F40 Holme Pierrepont 00:34:01
101 Stuart Kemp M60 DPFR 00:34:04
102 Simon Wiles M50 Steel City Striders 00:34:07
103 Pat Goodhall F60 00:34:17
104 Kenny Turner M50 DPFR 00:34:36
105 Mike Annett M50 00:34:38
106 Gary Goodall M40 00:34:41
107 Steve Moss M40 00:34:50
108 Andrew Hudkin M50 Matlock AC 00:34:52
109 Chris Hanlon M40 00:35:00
110 Stuart Rooker 00:35:04
111 Claire Haycock F40 00:35:10
112 Jamie Varis M Interm 00:35:11
113 Mar Tomlinson M40 Heanor 00:35:13
114 Richard Scottney M60 Pennine 00:35:15
115 Jessica Denman F Ilkeston AC 00:35:19
116 Richard Goff Buxton 00:35:25
117 Tania Wilson F50 Buxton 00:35:28
118 Steve Bennett M50 North Derbyshire 00:35:31
119 Trevor Hibbert Sinfin 00:35:33
120 Caroline Scott F40 Sinfin 00:35:35
121 James Thorneycroft M50 Matlock AC 00:35:38
122 Phil Hughes-Narborough M50 North York Moors 00:35:42
123 Andrew Lewis M50 Handsworth Road Hogs 00:35:50
124 Ian Mellor M40 00:35:52
125 Lisa Bloor F50 00:35:58
126 Tom Sysden M40 00:36:10
127 M Richardson M50 00:36:12
128 Simon Bray M40 Sinfin RC 00:36:12
129 John Richardson M50 Handsworth Road Hogs 00:36:15
130 Nick Lander M50 Erewash Valley 00:36:19
131 Will Day M40 DPFR 00:36:26
132 Bob Gardner M50 North Derbyshire 00:36:28
133 Paul Fryers M60 Penistone 00:36:30
134 Mel McCart F50 00:36:32
135 Peter Stanley M50 Penistone 00:36:35
136 Carly Stretton F Holme Pierrepont RC 00:36:37
137 Tim Morris M40 Handsworth Road Hogs 00:36:39
138 Hayley Gill F40 Matlock AC 00:36:45
139 Roz Massey F Totley AC 00:36:53
140 Jade Rogers F Interm: UOSAC 00:36:57
141 Chris Day M40 Totley 00:37:00
142 Jeff Taylor M50 Handsworh Roadhogs 00:37:09
143 Andy Lees M40 North Derbys 00:37:12
144 Yvonne Twelvetree F60 Totley 00:37:18
145 Steven Wigglesworth 00:37:22
146 John Loveston Pennine 00:37:28
147 Andrew Edwards M50 00:37:30
148 Pete Bush M50 Matlock 00:37:33
149 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 00:37:38
150 Matt Nicholes Ripley 00:37:41
151 Mary Egerton F50 Pennine 00:38:00
152 A Rogers F40 DPFR 00:38:10
153 John Heatherfield M50 DPFR 00:38:24
154 David Jolley M50 North Derbys 00:38:33
155 Ruth Calvert F40 Bingley Harriers 00:38:34
156 Johanna Thurlow F 00:38:39
157 Mark Platton M50 00:38:41
158 David Lucas M60 00:38:46
159 Rose Paxman F DPFR 00:38:49
160 David Batty M40 Wildhogs 00:38:55
161 David Arundale M60 DPFR 00:39:04
162 Estelle McGuire F40 00:39:19
163 Jackie Welburs F Interm: Holme Pierrepont RC 00:39:21
164 Will Meredith M40 Pennine 00:39:24
165 Ian Wolfenden M Pennine 00:39:40
166 Paul Horsfall M50 Handsworh Roadhogs 00:39:48
167 Jeremy Brayshaw M60 00:39:54
168 John Walker M50 Steel City Striders 00:40:09
169 Lucy Stephenson F Buxton AC 00:40:16
170 Ruth Gowers F 00:40:19
171 Dennis Parke M60 Erewash Valley 00:40:31
172 Dan Baker M40 00:40:44
173 Harry Bloor M Junior 00:40:52
174 Geoff Andrew M60 00:40:54
175 Andy Howie M60 Pennine 00:40:56
176 Dai Malityski M60 Leighton Buzzard 00:41:08
177 Andrew Matthews M50 Fat Boys 00:41:11
178 Will Maskery M Interm 00:41:13
179 Jan Forrester F60 Matlock 00:41:26
180 Jill Davieu F50 Steel City Striders 00:42:15
181 Dennis Middleton M60 00:42:16
182 Hannah Burbidge F 00:42:16
183 Harriet Landor F 00:42:42
184 Joan Wallor F50 DPFR 00:42:46
185 Thelma Pickard F50 00:43:03
186 Louise McHugh F 00:43:09
187 Wendy Bainbridge F50 Buxton 00:43:12
188 Roseanna Croft F Matlock AC 00:43:27
189 Mike Arundale F60 DPFR 00:44:14
190 Lindsay Evans F40 Totley AC 00:44:21
191 Abigail Burbage F 00:44:45
192 Bill Allsop M70 Buxton AC 00:44:49
193 Richard Garton M50 Steel City Striders 00:44:52
194 Clare Eardley F40 00:44:55
195 Andy Marshall Handsworth Roadhogs 00:45:15
196 Diane Clewes F50 Totley AC 00:45:23
197 J Bird 00:46:14
198 Helen Fensome F40 Erewash Valley 00:46:33
199 Brian Taylor M40 DPFR 00:46:35
200 Ian Hudson M40 00:46:37
201 Helen Smith F Team Derby Runner 00:46:39
202 Roger Ashby M70 Pennine 00:46:48
203 Vicki Leach F 00:46:55
204 Jake Jackson M Interm 00:47:00
205 Linda Ross F40 00:47:45
206 Debbie McCart F50 00:48:23
207 Phil Gregory M40 Tideswell 00:48:50
208 Lucy Beck F50 Derwent Runners 00:49:42
209 Kaci Marsh F Junior 00:50:12
210 Sue Jeff F50 Buxton AC 00:50:13
211 Steve Hand M50 Derwent Runners 00:50:25
212 Fiona Corden F40 Shelton Striders 00:50:26
213 Sally Baker F40 00:51:22
214 Karen Hodgson F50 Erewash Valley RC 00:51:38
215 Ian Parfitt M40 00:51:58
216 Olivia Gratton F 00:52:15