Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/06/2016 – Kinder Trog





  
Pos Name Category Club Time
1 Neil Northrop M Dark Peak FR 01:51:51
2 Nat Winfield M Pennine FR 01:55:28
3 Andy Swift M Penistone Footpath Runners & AC 01:55:29
4 Alasdair Campbell M Buxton & District AC 01:57:24
5 Robert Little M Dark Peak FR 01:59:29
6 Robert Donald M Shelton Striders 01:59:29
7 Jordon Street M Clowne Road Runners 02:09:18
8 Robert White M40 Buxton & District AC 02:11:00
9 Craig Jeffery M40 Dark Peak FR 02:11:08
10 Chris Donnelly M Sale Harriers Manchester 02:11:16
11 Kenny Malton M Unattached 02:12:16
12 Neil Pettie M40 Unattached 02:12:20
13 Richard Hunt M40 Dark Peak FR 02:12:51
14 Richard Snowden M40 Totley AC 02:13:24
15 Kieren Horrigan M50 Unattached 02:14:35
16 Ben Harris M Retford AC 02:14:48
17 Mark Griffiths M Manchester YMCA Harriers 02:14:51
18 Huw Davie M Mercia FR 02:15:54
19 Simon Rycroft M40 Pocklington Runners 02:16:11
20 Neil Stabbs M40 York Knavesmire 02:17:35
21 Rob Mills M Prestwich 02:17:36
22 Shaun Jackson M40 Altrincham & District AC 02:19:03
23 Alex Heron M Beeston AC 02:19:15
24 Richard Bouglas M Buxton & District AC 02:19:18
25 Jamie Helmer M Glossopdale Harriers 02:22:00
26 Mike Hill M50 Wilmslow RC 02:22:28
27 Joel Siddall M North Derbyshire RC 02:22:34
28 James Pierce M40 Unattached 02:22:37
29 Carl Bedson M40 Glossopdale Harriers 02:22:43
30 Glen Davies M60 Mercia FR 02:22:47
31 Jon Powell M Altrincham & District AC 02:22:55
32 Ronnie Turner M50 Rossendale Harriers & AC 02:22:56
33 Gary Crone M40 Fire Service 02:23:04
34 Andy Kenyon M40 Erewash Valley RC 02:24:19
35 Tim Oliver M40 Pennine FR 02:24:31
36 Dan Greenwood M40 Meltham AC 02:24:42
37 Rob Hasler M Macclesfield Harriers & AC 02:25:18
38 Lee Barratt M40 Stockport Harriers & AC 02:25:29
39 Matt Jackson M North Derbyshire RC 02:26:11
40 Thornton Taylor M50 Rossendale Harriers & AC 02:26:18
41 Tim Hargreaves M50 Stockport Harriers & AC 02:26:25
42 Phil Burns M Stockport Harriers & AC 02:27:43
43 Tim Raffle M50 Altrincham & District AC 02:28:34
44 David Whitfield M40 Unattached 02:29:02
45 Andrew Case M Unattached 02:29:21
46 Nick Jones M40 Buxton & District AC 02:31:15
47 Wayne McAneaney M40 Holme Pierrepont RC 02:31:25
48 Rachael Lawrance F Macclesfield Harriers & AC 02:31:35
49 Stephen Kenworthy M40 Unattached 02:32:29
50 Jane Mellor F50 Pennine FR 02:33:37
51 Andy Lidstone M50 Buxton & District AC 02:36:11
52 Jayne Lawton F40 Stockport Harriers & AC 02:36:12
53 Peter Bailey M50 Buxton & District AC 02:36:44
54 Brian Macfadyen M50 Macclesfield Harriers & AC 02:36:56
55 Patrick Phelan M50 Unattached 02:37:11
56 Peter Davis M50 Goyt Valley Striders 02:37:19
57 Graham Barnes M60 Unattached 02:38:05
58 Rob Winfield M Unattached 02:39:30
59 Kevin Good M Unattached 02:39:37
60 Eleanor Wainwright F Durham University AC 02:39:44
61 Damien Briscoe M Penistone Footpath Runners & AC 02:40:10
62 Darren Wallis M40 Pennine FR 02:40:46
63 Richard Scottney M60 Pennine FR 02:41:33
64 Alison Wainwright F40 Dark Peak FR 02:41:39
65 Duncan Irving M40 Pennine FR 02:42:15
66 Jeff Norman M70 Altrincham & District AC 02:42:20
67 Jo Bednall F50 Buxton & District AC 02:42:29
68 Rick Ansell M50 Tring RC 02:42:43
69 Matthew West M40 Shelton Striders 02:43:04
70 Jonathan Sewell M40 Buxton & District AC 02:43:58
71 James Riley M40 Todmorden Harriers & AC 02:44:24
72 John Rusius M60 Clayton Le Moors Harriers 02:45:02
73 Steve Wickham M60 Erewash Valley RC 02:46:36
74 Adrian Sell M Saddleworth RC 02:48:15
75 Trevor Matty M50 Dark Peak FR 02:48:42
76 Craig Partridge M40 Altrincham & District AC 02:49:16
77 Joseph Way M50 Unattached 02:50:51
78 Steve Briggs M50 Unattached 02:51:32
79 David Ashton M60 Manchester YMCA Harriers 02:51:38
80 Rachel Farrow F Shelton Striders 02:51:39
81 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 02:51:48
82 Nick Stainforth M40 Duckhouse Fell 02:52:23
83 Richard Andrews M40 Southwell RC 02:53:36
84 Andy Skelhorn M50 Macclesfield Harriers & AC 02:53:46
85 Ruth Brandon F40 Holme Pierrepont RC 02:56:33
86 Gregg Avery M40 Goyt Valley Striders 02:56:37
87 Elizabeth Nocton F Buxton & District AC 02:56:42
88 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 02:57:33
89 Victoria Healey F Goyt Valley Striders 02:57:37
90 Barnaby Crawshaw M Pennine FR 02:57:41
91 Alan Brentnall M60 Pennine FR 02:57:43
92 Roger Spence M40 Holme Pierrepont RC 02:57:56
93 Jen Parsons F Goyt Valley Striders 02:58:06
94 Dave Culpan M50 Calder Valley FR 02:58:07
95 Steven Cardwell M40 Kinder MRT 02:58:40
96 George Russell M Beeston AC 02:58:42
97 Katy Thornhill F40 Unattached 03:00:19
98 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti 03:00:20
99 Paul Filby M40 Pennine FR 03:02:24
100 Richard Hopkinson M60 Dark Peak FR 03:02:39
101 Jill Davies F60 Saddleworth RC 03:02:51
102 Phil Renoupruez M40 Unattached 03:02:59
103 Mark Glaister M50 Skelmersdale Boundary Harriers 03:03:33
104 Stephen Symons M50 Manchester YMCA Harriers 03:10:12
105 Mike Symons M40 Unattached 03:10:13
106 Jenny Discombe F40 Chorlton Runners 03:12:40
107 Andy Dines M40 Unattached 03:14:04
108 John Malcolm M50 North Derbyshire RC 03:14:04
109 Gilly Markham F50 Meltham AC 03:15:56
110 Clive Smith M40 Glossopdale Harriers 03:15:57
111 Kate Wray F Shelton Striders 03:16:56
112 Shaun Cooper M Shelton Striders 03:16:56
113 Steven Jackson M40 Unattached 03:17:31
114 Monica Boland F40 Saddleworth RC 03:19:13
115 Helen Brunt F Belper Harriers 03:21:09
116 Claire Sheldon F Belper Harriers 03:21:13
117 Meg McHarg F40 Belper Harriers 03:21:13
118 Steven Pepper M Glossopdale Harriers 03:21:52
119 Darren Burns M50 Fell Ponies 03:23:54
120 Amanda Hibbert F50 Holme Pierrepont RC 03:27:20
121 Deborah Rycroft F40 Pocklington Runners 03:27:35
122 Grant Willcox M40 Delamere Spartans 03:27:44
123 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 03:36:33
124 Tracy Vernon F50 Goyt Valley Striders 03:37:51
125 Chris Tetley M50 Goyt Valley Striders 03:37:53
126 Christine Bowen F50 Goyt Valley Striders 03:37:55
127 Rachel McCurrie F Unattached 03:45:17
128 Hywel Thomas M60 Unattached 03:53:30
129 Grace Arthur F40 Goyt Valley Striders 04:02:06
130 Helen Davis F Goyt Valley Striders 04:02:06
131 Roger Ashby M70 Pennine FR 04:07:12
132 Philip Barnes M50 Pennine FR DNF
133 Chris Charlesworth M40 Penistone Footpath Runners & AC DNF
134 Chris Davies M60 Saddleworth RC DNF