Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/06/2016 – Tideswell





  
Pos Name Category Club Time
1 Billy Cartwright M Matlock AC 27:06:00
2 Paul Butcher M50 Mansfield Harriers 28:10:00
3 Paul Sorrell M40 North Derbyshire RC 29:12:00
4 Jason Bennett M40 Buxton AC 29:22:00
5 Joseph Wade M Dark Peak Fell Runners 29:44:00
6 Ed Gamble M50 Cheshire Hills Racers 29:55:00
7 John Millen M40 Black Combe Runners 30:15:00
8 Jonathan Hardman M Cheshire Hills Racers 30:31:00
9 Simon Green M Team Accelerate 30:32:00
10 Richard Hunt M40 Dark Peak Fell Runners 30:48:00
11 Alan Billington M40 Belper Harriers 31:09:00
12 Brendon Moore M Ilkeston RC 31:27:00
13 Paul Stuart M40 Steel City Striders 31:41:00
14 Mick Archer M50 Dark Peak Fell Runners 32:11:00
15 Daniel Stephenson M40 Sheffield Tri Club 32:21:00
16 Simon Conroy M40 Dark Peak Fell Runners 32:32:00
17 Dan Cook M40 Steel City Striders 32:33:00
18 David Keeling M50 Cheshire Hills Racers 32:45:00
19 Richard Bouglas M Buxton RC 32:50:00
20 Dan Loundes M40 32:50:00
21 Peter Fraser-Smith M40 Dark Peak Fell Runners 33:22:00
22 Barnaby Crawshaw M Pennine Fellrunners 33:42:00
23 Andrew Critchlow M50 33:47:00
24 Dave Ansell M50 Steel City 33:51:00
25 Arron Worwood M 33:55:00
26 Julian Grant M40 33:56:00
27 Mark Quince M40 Buxton RC 34:13:00
28 Patrick Wright M Eley Fitness 34:19:00
29 Robert Taylor M50 Pennine Fellrunners 34:25:00
30 Bernard Lewis M50 Southwell 34:32:00
31 Neil Maltby M 34:32:00
32 Gordon Conway M Knutsford Triathalon Club 34:49:00
33 Caroline Brock F Steel City Striders 34:56:00
34 Jo Bednall F50 Buxton AC 35:02:00
35 Alison Wainwright F40 Dark Peak Fell Runners 35:18:00
36 Stephen Hughes M50 35:19:00
37 Damien Herbert M40 Steel City Striders 35:33:00
38 Neil Oxley M50 35:55:00
39 Glen Cropper M Tideswell Running Club 36:29:00
40 Joanne Mosley F 36:31:00
41 Tom David M 36:34:00
42 Peter Wallis M50 Tideswell Running Club 36:44:00
43 Mark Furguson M 36:49:00
44 Pat Goodall F50 Totley AC 36:59:00
45 Dave Watson M50 North Derbyshire RC 37:05:00
46 Steve Bennett M50 37:11:00
47 Jeremy Windsor M40 37:21:00
48 Geoff Cooper M40 Ripley RC 37:40:00
49 David Pickering M40 Retford 38:05:00
50 Stephen Moss M40 38:15:00
51 Tim Morris M40 Handsworth Roadhogs 38:22:00
52 Sue Charter F50 39:54:00
53 Nick Johnson M 40:10:00
54 Mary Edgerton F50 Pennine Fellrunners 40:21:00
55 Jeff Taylor M50 Handsworth Roadhogs 40:32:00
56 Helen Charter F 40:42:00
57 Tammy Conner F Retford AC 41:15:00
58 Andrew Goodall M40 41:28:00
59 Louise Handley F40 Tideswell Running Club 41:40:00
60 Paul Gray M50 Dark Peak Fell Runners 41:54:00
61 Fliss Milner F50 Dark Peak Fell Runners 42:05:00
62 Stuart Whittaker M50 Freshwater Valley RC 42:06:00
63 Les Thurston M50 Matlock AC 42:15:00
64 Jonathan Fletcher M40 43:15:00
65 Joanna Shimwell F 43:45:00
66 Dan Baker M40 44:07:00
67 Simon Bray M40 Sinfin RC 44:17:00
68 Colin Bostock M50 Long Eaton RC 44:28:00
69 Geoff Nichols M50 Dark Peak Fell Runners 44:58:00
70 Emma Fox F40 45:08:00
71 Ian Wallace M50 Long Eaton RC 46:02:00
72 Joan Waller F50 Dark Peak Fell Runners 46:25:00
73 Amy Baron-Hall F 46:51:00
74 William Brindley M Tideswell Running Club 48:36:00
75 Paul Weir M40 Tideswell Running Club 48:58:00
76 Kai East M 49:20:00
77 Bronwen Kwame F 49:20:00
78 Richard Garton M50 Steel City Striders 50:04:00
79 Andy Tidmarsh M Derwent Runners 50:07:00
80 Tamsin Whittaker-Axon F 50:23:00
81 Collette Holden F40 Tideswell Running Club 53:41:00
82 Phil Gregory M40 Tideswell Running Club 54:08:00
83 Sally Baker F40 58:30:00
84 Olivia Gratton F 60:44:00
85 Andy Barnett M50 Dark Peak Fell Runners DNR