Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/06/2016 – Pontesbury





  
Pos Name Category Club Time
1 Duncan Birtwistle SM Telford AC 00:20:41
2 Callum Mitchelmore U16 SAC 00:20:49
3 Dominic Jones SM Mercia 00:21:01
4 Glen Speake SM Mercia 00:22:18
5 Tom Roo SM Mercia 00:22:21
6 William Kay U14 TAC 00:22:25
7 William Laye SM Mercia 00:22:37
8 Simon Adney SM Mercia 00:22:41
9 Andy Watkins MU23 00:22:44
10 Chris Atherton SM Ambleside AC 00:22:55
11 Mel Price L40 Mercia 00:23:15
12 Emma Gould SL Mercia 00:23:23
13 Matt Harrison M40 Mercia 00:23:34
14 Gabe Morris SM Shrewsbury Ac 00:23:49
15 Jack Agnew MU23 Mercia 00:23:54
16 Matt Hall SM Shrewsbury AC 00:24:01
17 Tom Heard SM Oswestry Olympians 00:24:25
18 Connor Middleton MU23 Shrewsbury Ac 00:24:41
19 Graham Jones M60 Shrewsbury AC 00:24:45
20 Anthony Powell M40 Maldwyn Harriers 00:24:48
21 Tom Foster M40 Mercia 00:24:52
22 Jack Birch U16 Tipton Harriers 00:24:53
23 Paul Beeson M50 Maldwyn Harriers 00:24:57
24 Bryan Arthur M45 Maldwyn Harriers 00:25:10
25 Andy Robinson M50 Mercia 00:25:20
26 James Adney SM Mercia 00:25:35
27 Mark Phillips SM 00:25:40
28 Henry Webb U14 00:25:47
29 Oliver Parry SM Mercia 00:25:52
30 Ed Morris M40 Shropshire Shufflers 00:25:52
31 Todd Langley-Tanner MU23 Maldwyn Harriers 00:25:58
32 Anna Bartlett L45 Mercia 00:26:03
33 Darren Mitchelmore M50 SAC 00:26:30
34 Steve Roberts M60 Oswestry Olympians 00:26:33
35 Haydn Jones M55 SAC 00:26:39
36 Richard Evans SM Sytri 00:26:50
37 Pete Savill M60 SAC 00:27:02
38 Harry Duffy U18 Shrewsbury AC 00:27:27
39 James Hanmer SM Bayston Hill Dodgers 00:27:30
40 Karl Lewis M50 Tipton Harriers 00:27:38
41 Simon Webb M40 00:27:40
42 Charlie Sandells SM Shropshire Shufflers 00:27:50
43 Tom Yeomans M40 00:27:54
44 Darren Edwards SM 00:28:04
45 Oliver Rowe SM Mercia 00:28:05
46 Bruce Blackman M45 Shropshire Shufflers 00:28:06
47 Phil Edwards M45 00:28:08
48 Matthew Bishop M45 00:28:37
49 Luke Moses U16 Telford AC 00:28:37
50 Traharn Chidley SL Mercia 00:28:45
51 Keelan Serjeant SM Holmfirth Harriers 00:29:06
52 Duncan Davies M55 Wolves & Bilston 00:29:08
53 David Gould M60 Mercia 00:29:10
54 Robert Sedgley M45 Tipton Harriers 00:29:13
55 Glyn Fletcher M50 Maldwyn Harriers 00:29:16
56 Helen Stokes SL Mercia 00:29:17
57 Andrew T Davies M65 Bridgnorth RC 00:29:18
58 Graham Chidley M45 Mercia 00:29:19
59 Tim Jones M50 Shropshire Shufflers 00:29:36
60 Peter Hughes SM 00:29:44
61 Craig Teckoe M40 00:29:44
62 Charlotte Hayward-Prince SL 00:29:48
63 Rich Curtis M50 Shropshire Shufflers 00:29:54
64 Kaya Saul U18 Maldwyn Harriers 00:30:00
65 Stancey Runton U16 TAC 00:30:08
66 Rob Baker SM Dark Peak 00:30:13
67 Bethany Walker U16 Tipton Harriers 00:30:15
68 Tom Aleksandrowicz SM Chris Jewkes Fitness 00:30:18
69 David Hughes M50 Oswestry Olympians 00:30:22
70 Dave Hopkins M60 Telford AC 00:30:25
71 Bruce Gregory M55 Telford AC 00:30:36
72 Steve Bajic M55 Mercia 00:30:37
73 Stephen Atherton M60 Ambleside 00:30:53
74 William Hanmer M45 Bayston Hill Dodgers 00:31:02
75 Dave Gittins SM 00:31:11
76 Adrian Spender M40 00:31:27
77 Robert Grierson SM Shropshire Shufflers 00:31:40
78 Robert Wilson M50 Wrekin Road Runners 00:32:06
79 Alex Hart U10 Wenlock Olympians 00:32:12
80 Andy Collins M45 00:32:13
81 Paul Fotheringham M55 00:32:14
82 Eleanor Hartley SL 00:32:16
83 Adrian Clary M50 Shropshire Shufflers 00:32:24
84 John Large M45 00:32:30
85 Michael Hawksby SM Kings Heath RC 00:32:59
86 Andrew Shirley M45 00:33:06
87 Biddy Cole L50 Mercia 00:33:16
88 Jessie Walker U12 Tipton Harriers 00:33:21
89 Chris Roberts M55 High Sports 00:33:26
90 Matt Hinge SM 00:34:07
91 Alexsandar Vladimirov SM 00:34:55
92 Holly Stodgell U14 00:35:12
93 Matt Shaw SM Mercia 00:35:51
94 John Stroulger M65 Tipton Harriers 00:36:28
95 Alice Runton U14 TAC 00:38:16
96 Helen Owen L45 Maldwyn Harriers 00:38:22
97 Carl Gayle M40 Tipton Harriers 00:38:30
98 Emiliya Decheva SL 00:38:54
99 Sam Jones SL Wrekin RR 00:39:29
100 Margaret Connarty L40 Shropshire Shufflers 00:42:11
101 Mio Kontic M50 Wrekin Road Runners 00:45:09
102 Joanna Sharp L55 Ludlow Runners 00:47:06
103 Richard Robinson SM Bayston Hill Dodgers 00:47:29