Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/05/2016 – Lantern Pike Dash





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey M Mercia FR 00:10:37
2 Alasdair Campbell M Buxton & District AC 00:11:32
3 Michael Cooke M Unattached 00:12:09
4 Lucas Parker MU16 Pennine FR 00:12:24
5 Tim Budd M Glossopdale Harriers 00:12:34
6 Stuart Cameron M Unattached 00:12:38
7 Mark Taylor M45 Unattached 00:12:42
8 Mark Campbell M West End Runners 00:12:44
9 Chris Jackson M Glossopdale Harriers 00:12:47
10 Nat Winfield M Pennine FR 00:12:51
11 William Griffiths M Pennine FR 00:12:55
12 Darren Fishwick M45 Chorley AC 00:13:05
13 Caitlin Rice F Glossopdale Harriers 00:13:06
14 Damian Kilpin M Penistone Footpath Runners & AC 00:13:28
15 Matthew Hulley M40 Pennine FR 00:13:32
16 Jamie Helmer M Glossopdale Harriers 00:13:53
17 Tim Oliver M45 Pennine FR 00:14:04
18 Arthur Raffle M Altrincham & District AC 00:14:41
19 Neil McGraw M40 Glossopdale Harriers 00:14:47
20 Ian Warhurst M55 Pennine FR 00:14:52
21 Tim Raffle M50 Altrincham & District AC 00:15:12
22 Richard Bouglas M Buxton & District AC 00:15:28
23 Richard Kendall M Unattached 00:15:31
24 Jonathan Cooper-Knock M Totley AC 00:15:38
25 Dominic Watts M45 Dark Peak FR 00:15:42
26 Barry Mumford-Lloyd MU18 Saddleworth RC 00:15:47
27 Jim Trueman M50 Pennine FR 00:15:49
28 Frank Fielding M60 Pennine FR 00:15:57
29 Martin Thomson M40 Buxton & District AC 00:15:58
30 Nick Jones M40 Buxton & District AC 00:16:06
31 Phillip Hutchinson M Unattached 00:16:07
32 Peter Bailey M50 Buxton & District AC 00:16:12
33 Jane Mellor F50 Pennine FR 00:16:16
34 Nick Cork M45 Unattached 00:16:32
35 Donald O'Brien M60 Buxton & District AC 00:16:41
36 Dave Bowen M60 Pennine FR 00:16:51
37 Darren Clarke M45 Glossopdale Harriers 00:16:56
38 Lee Grant M45 Unattached 00:17:00
39 Mark Fermer M50 Pennine FR 00:17:24
40 Stuart Johnson M40 Unattached 00:17:37
41 Richard Scottney M65 Pennine FR 00:17:40
42 Harry Bloor MU16 Pennine FR 00:17:50
43 Graham Barnes M60 Unattached 00:18:04
44 Lisa Bloor F50 Pennine FR 00:18:11
45 Richard Goff M Buxton & District AC 00:18:17
46 Julie Gardner F55 Macclesfield Harriers & AC 00:18:30
47 Andy Wilkins M55 Glossopdale Harriers 00:18:38
48 James Kemp M45 Marple Runners 00:18:39
49 Darran Hull M45 Springfield Striders RC 00:18:46
50 Julian Catmull M50 Springfield Striders RC 00:18:57
51 Tim Brockington M55 Springfield Striders RC 00:19:00
52 Leigh Nobes M Reepham Runners 00:19:04
53 Paul Hills M55 Pennine FR 00:19:09
54 Riccardo Giussani M Unattached 00:19:12
55 Jon Legge M50 Springfield Striders RC 00:19:25
56 Catherine Tombs F45 Marple Runners 00:19:30
57 Trish Justin F55 Pennine FR 00:19:36
58 Victoria Healey F Goyt Valley Striders 00:20:06
59 Jeremy Woodham M45 Marple Runners 00:20:11
60 Martin Long M50 Folkestone AC 00:20:16
61 Ezme Brack FU16 Glossopdale Harriers 00:21:04
62 James Long MU16 Folkestone AC 00:23:21
63 Leona Broughton F Reepham Runners 00:23:58
64 Andy Howie M60 Pennine FR 00:25:04
65 Emma Long F45 Folkestone AC 00:25:33
66 Judit Kisgergezy F Unattached 00:27:27
67 A Pantana M Unattached 00:34:14
68 Jidapa Phongsing F Unattached 00:34:14