Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/05/2016 – Mount Famine





  
Pos Name Category Club Time
1 Alasdair Campbell M 00:44:16
2 Tom Brunt M40 Dark Peak FR 00:46:08
3 Andrew Stewart M Beeston 00:47:25
4 Ross Litherland M40 Pennine FR 00:48:19
5 Tim Budd M Glossopdale Harriers 00:48:23
6 Nat Winfield M Pennine FR 00:48:29
7 Michael Cooke M 00:48:50
8 Mark Ollerenshaw M Glossopdale Harriers 00:48:59
9 Gareth Turner M 00:49:03
10 Keiran Davies M Erewash Valley RC 00:49:42
11 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 00:50:07
12 Tom Bush M Pennine FR 00:50:22
13 Darren Fishwick M45 Chorley AC 00:50:26
14 Will Griffiths M Pennine FR 00:50:28
15 Damian Kilpin M Penistone Footpath Runners & AC 00:50:38
16 Robert White M40 Buxton & District AC 00:51:15
17 Jason Bennett M45 Buxton & District AC 00:51:20
18 Ben Greenwood M Macclesfield Harriers & AC 00:51:42
19 Phillip Thompson M Erewash Valley RC 00:53:04
20 Craig Jeffery M40 Dark Peak FR 00:53:06
21 Gareth Phoenix M40 Hallamshire Harriers Sheffield 00:53:25
22 Matthew Hulley M40 Pennine FR 00:53:47
23 Andy Barnett M50 Dark Peak FR 00:54:51
24 James Rees M Goyt Valley Striders 00:54:55
25 Tim Oliver M45 Pennine FR 00:54:55
26 Rob Mills M Prestwich 00:55:20
27 Neil Pettie M40 00:55:22
28 Steph Curtis F45 Pennine FR 00:55:23
29 Martin Dearden M40 Staffordshire Moorlands 00:55:28
30 Andy McMurdo M Pennine FR 00:55:59
31 Tom Jackson M Goyt Valley Striders 00:56:10
32 Ian Warhurst M55 Pennine FR 00:56:24
33 Matt Jackson M North Derbyshire RC 00:56:59
34 Nigel Holmes M40 Prestwich 00:57:11
35 Richard Bouglas M Buxton & District AC 00:57:31
36 Lynne Clough F45 Chorley AC 00:57:52
37 Holly Martin F Pennine FR 00:58:05
38 Mark Burton M40 Pennine FR 00:58:35
39 David Keeling M50 Cheshire Hill Racers 00:58:45
40 Mark Ruston M Goyt Valley Striders 00:58:54
41 Claire Aspinall F Pennine FR 00:58:55
42 Glen Irving M40 00:59:21
43 Philip Taylor M45 Prestwich 00:59:27
44 Nick Jones M40 Buxton & District AC 00:59:34
45 Michael Timm M45 Steel City Striders RC 01:00:10
46 Sue Richmond F Pennine FR 01:00:17
47 Mark Messenger M45 Macclesfield Harriers & AC 01:00:24
48 Barry Blyth M65 Macclesfield Harriers & AC 01:00:29
49 Peter Edgerton M55 Pennine FR 01:00:33
50 Steven Hole M 01:00:39
51 Adrian West-Samuel M50 Goyt Valley Striders 01:00:49
52 Jason Brunnock M Buxton & District AC 01:00:57
53 Mark Halsey M40 Buxton & District AC 01:01:00
54 Peter Bailey M50 Buxton & District AC 01:01:06
55 Frank Fielding M60 Pennine FR 01:01:11
56 Rick Aldred M40 Buxton & District AC 01:01:21
57 Michael Toman M50 Rossendale Harriers & AC 01:01:38
58 Jim Trueman M50 Pennine FR 01:01:46
59 Thomas Dalod M Chorlton 01:01:58
60 Donald O'Brien M60 Buxton & District AC 01:01:59
61 John Mooney M55 Macclesfield Harriers & AC 01:02:02
62 Adi Baker M55 Dark Peak FR 01:02:08
63 Stephen Kenworthy M45 01:02:20
64 Matt Yardley M45 01:02:27
65 Alice Swift F Chorlton 01:02:34
66 Mike Cooper M50 Cheshire Hill Racers 01:02:35
67 Paul Richardson MU23 Prestwich 01:02:40
68 Lee Grant M45 01:02:54
69 Neil Clarke M55 Macclesfield Harriers & AC 01:03:05
70 Martin Thompson M40 Buxton & District AC 01:03:12
71 John Mackintosh M45 01:03:47
72 Jo Bednall F50 Buxton & District AC 01:03:56
73 Dave Bowen M60 Pennine FR 01:04:15
74 Clare Griffin F40 Macclesfield Harriers & AC 01:04:23
75 Tim Horrocks M50 Pennine FR 01:04:51
76 Alannah Birtwistle FU23 Macclesfield Harriers & AC 01:04:57
77 Ali Alsade M40 Belle Vue Racers 01:05:03
78 Paula Gould F40 Dark Peak FR 01:05:07
79 Alan Brentnall M65 Pennine FR 01:05:16
80 Ian Smith M60 Bolton United Harriers & AC 01:05:32
81 Arthur Warren M65 01:06:26
82 Anna Aspinall F Goyt Valley Striders 01:06:37
83 Julie Gardner F55 Macclesfield Harriers & AC 01:06:51
84 David Simmons M40 Prestwich 01:06:57
85 Alexa Besnard F Chorlton 01:07:00
86 Nick Cork M45 01:07:09
87 Phil Barnes M55 Pennine FR 01:07:12
88 Graham Barnes M60 01:07:15
89 Catherine Hull F Springfield Striders RC 01:07:29
90 Mary Edgerton F55 Pennine FR 01:07:45
91 Geoff Evatt M 01:07:59
92 Pam Ellison F 01:08:07
93 Andy Titley M50 Stockport Harriers & AC 01:08:22
94 Julian Catmull M50 Springfield Striders RC 01:08:25
95 Jeffrey Norman M70 Altrincham & District AC 01:08:31
96 Richard Scottney M65 Pennine FR 01:08:43
97 Darren Clarke M45 Glossopdale Harriers 01:08:51
98 Richard Goff M Buxton & District AC 01:08:53
99 Alison Brentnall F65 Pennine FR 01:08:58
100 Leigh Nobes M Reepham Runners 01:09:34
101 Paul Hills M55 Pennine FR 01:09:53
102 Richard Hopkinson M65 Dark Peak FR 01:10:03
103 Stuart Johnson M40 01:10:18
104 Sam Kingston M45 Reepham Runners 01:10:23
105 Graham Stanton M60 01:10:27
106 Ross Murdoch M Chorlton 01:11:12
107 Stephen Myers M50 Prestwich 01:11:22
108 Elizabeth Nocton F Buxton & District AC 01:11:30
109 Wayne Grant M40 Goyt Valley Striders 01:11:33
110 Caroline Scott F45 Sinfin RC 01:11:47
111 Trish Justin F55 Pennine FR 01:12:59
112 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 01:13:00
113 Jonathan Channall M45 Prestwich 01:13:15
114 Neil Bradley M55 Springfield Striders RC 01:13:36
115 Helen Brunt F Belper Harriers 01:13:40
116 Jon Legge M50 Springfield Striders RC 01:13:51
117 Brian Barnes M50 Chorlton 01:14:08
118 Christopher O'Donnell M45 Ilkeston RC 01:14:39
119 Jeremy Woodham M40 Marple Runners 01:15:02
120 Victoria Healey F Goyt Valley Striders 01:15:05
121 Tim Brockington M55 Springfield Striders RC 01:15:28
122 Andrew Wearden M45 Buxton & District AC 01:16:10
123 John Lee M55 Todmorden Harriers & AC 01:17:12
124 Colin Downey M55 Mercia FR 01:18:40
125 Heather Fryer-Winder F50 Buxton & District AC 01:18:54
126 Andy Howie M60 Pennine FR 01:19:37
127 John Williams M60 Pennine FR 01:20:23
128 Victoria Carter F 01:20:58
129 Barbara Haigh F65 Penistone Footpath Runners & AC 01:21:38
130 Jo Bowen F40 Pennine FR 01:24:00
131 Christine Bowen F55 Goyt Valley Striders 01:24:45
132 Tracy Vernon F50 Goyt Valley Striders 01:24:45
133 Mark Wheeton M55 Macclesfield Harriers & AC 01:24:45
134 Grace Arthur F40 Goyt Valley Striders 01:25:12
135 Steve Dewick M50 Dark Peak FR 01:26:11
136 Sarah Stephenson F Chorlton 01:28:50
137 Leona Broughton F Reepham Runners 01:29:14
138 Paul Jackson M50 Chorley AC 01:31:30
139 Helen Davies F Goyt Valley Striders 01:31:50
140 Hywel Thomas M65 01:32:24
141 Roger Ashby M70 Pennine FR 01:32:46