Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/03/2016 – Wrekin





  
Pos Name Category Club Time
1 Duncan Birtwistle SM Telford AC 00:18:50
2 Jonathan Hodney SM U/A 00:19:03
3 Simon Adney SM Mercia 00:19:27
4 Matt Hall SM Shrewsbury AC 00:19:29
5 Gabe Morris SM Shrewsbury Ac 00:19:31
6 Neil O'Hanlon M40 Shrewsbury AC 00:19:49
7 Matt Harrison M40 Mercia 00:19:56
8 Matthew Yapp MU23 Ludlow Runners 00:20:10
9 William Laye SM Mercia 00:20:20
10 Jack Parr SM Wolves & Bilston 00:20:28
11 Andy Watkins MU23 U/a 00:20:44
12 Adam Jones SM Mercia 00:20:48
13 Ben Beaumont SM Mercia 00:20:56
14 Emma Gould SL Mercia 00:20:59
15 Thomas Green SM U/A 00:21:01
16 Andrew Yapp M50 Mercia 00:21:04
17 John Sanders M50 TAC 00:21:07
18 Graham Jones M60 Shrewsbury AC 00:21:14
19 James Craig SM Shropshire Shufflers 00:21:14
20 Kevin Sandwith SM U/a 00:21:18
21 James Dowdall SM Mercia 00:21:25
22 Mark Agnew M45 Mercia 00:21:31
23 Andy Robinson M50 Mercia 00:21:41
24 Connor Middleton MU23 Shrewsbury Ac 00:21:49
25 Sara Willhoit SL Mercia 00:21:50
26 Tom Aleksandrowjcz SM Chris Jewkes Fitness 00:22:08
27 Tom Fisher SM U/a 00:22:09
28 Pete Walters SM Stourbridge RC 00:22:10
29 Jack Humphreys SM U/A 00:22:12
30 Simon Webb M40 WCH 00:22:19
31 James Adney SM Mercia 00:22:20
32 Steve Cole M50 Mercia 00:22:23
33 Neil Gerrity SM Newcastle 00:22:25
34 John Taylor M45 Mercia 00:22:34
35 Lucie Tait-Harris L40 Telford AC 00:22:50
36 Greg Wright MU23 Mercia 00:22:56
37 Henry Webb MU14 WCH 00:22:59
38 Karl Lewis M50 Tipton Harriers 00:23:13
39 Pete Savill M60 SAC 00:23:22
40 Chris Stark SM Wolves & Bilston 00:23:38
41 Guy Holloway M40 Bayston Hill Salad Dodgers 00:23:45
42 Adam Owen SM U/A 00:23:48
43 Tom Yeomans M40 Shropshire Shufflers 00:24:13
44 Harry Duffy MU18 Shrewsbury AC 00:24:15
45 Josie Lloyd LU23 U/A 00:24:17
46 Andrew T Davies M65 Bridgnorth RC 00:24:22
47 James Hanmer SM Bayston Hill Dodgers 00:24:36
48 Adam Morris SM Stafford Harriers 00:24:39
49 Oliver Rowe SM Mercia 00:24:41
50 Duncan Davies M55 Wolves & Bilston 00:24:44
51 Robert Sedgley M45 Tipton Harriers 00:24:46
52 Martin Green M60 Maldwyn 00:24:49
53 Bruce Gregory M55 Telford AC 00:24:52
54 Emma Wareham SL U/A 00:24:56
55 Harry Cade SM U/A 00:24:58
56 Rob Ambrose SM Knowle & Dorridge 00:25:03
57 Luke Moses MU14 Telford AC 00:25:05
58 Oliver Parry SM Mercia 00:25:07
59 Alexander Hughes SM Wrekin RR 00:25:08
60 Nick Porter MU23 U/A 00:25:09
61 Traharn Chidley SL Mercia 00:25:16
62 Stanley Runton MU14 TAC 00:25:18
63 Stuart Richards M45 U/A 00:25:35
64 Helen Stokes SL Mercia 00:25:38
65 Carl Owens SM Shropshire Harriers 00:25:39
66 Adam Rathbone SM City 08 B'ham Striders 00:25:39
67 Tim Jones M50 Shropshire Shufflers 00:25:45
68 Robert Grierson SM Shropshire Shufflers 00:25:46
69 Mark Fantom M45 Tipton Harriers 00:25:49
70 Andrew Duggan M50 Wrekin Road Runners 00:25:50
71 Ben Nash SM Stafford Harriers 00:25:50
72 Will Hanmer M45 Bayston Hill Salad Dodgers 00:25:55
73 David Gould M60 Mercia 00:26:00
74 Chris Child M50 Bayston Hill Salad Dodgers 00:26:00
75 David Tozer M45 Bayston Hill Dodgers 00:26:01
76 Gregory Perkins M60 Telford AC 00:26:01
77 Rosie Henstock SL U/A 00:26:03
78 Richard Amos SM Bridgnorth RC 00:26:14
79 Dave Hopkins M60 Telford AC 00:26:19
80 Stephen Low SM Wrekin Road Runners 00:26:30
81 David Jamieson M50 Ludlow Runners 00:26:34
82 Mark Williams M40 U/A 00:26:39
83 Jenny Minshall LU23 Shropshire Shufflers 00:26:41
84 Ian Jackson M40 Shropshire Shufflers 00:26:47
85 Samantha Bennett L40 Market Drayton 00:26:54
86 Daniel Bailey SM U/A 00:26:56
87 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 00:27:08
88 Rae Moorhouse L45 Wolves Bilston AC 00:27:12
89 Robert Wilson M50 Wrekin Road Runners 00:27:44
90 Chris Westwood M45 Telford Harriers 00:27:44
91 Andy Moorhouse M45 Wolves & Bilston 00:27:58
92 Simon Jones M50 Shropshire Shufflers 00:28:02
93 Paul Sanderson M60 Telford AC 00:28:09
94 Neil Smith M50 Kenilworth Runners 00:28:23
95 Huw Jones M55 U/a 00:28:27
96 Holly Stodgell LU14 U/A 00:28:29
97 Juliet Hoad L50 Telford AC 00:28:48
98 John Darby M45 Market Drayton 00:28:56
99 Adrian Clark M50 Shropshire Shufflers 00:28:58
100 Biddy Cole L50 Mercia 00:28:59
101 Daniel Annett SM Southall 00:29:05
102 Adam Stockwell SM Shropshire Shufflers 00:29:15
103 Aleksandar Vladimirov SM U/A 00:29:33
104 Tom Davies M65 Croft Ambrey 00:29:38
105 Denise Sanders L45 Telford AC 00:29:43
106 Kim Bennett L50 Wrekin Road Runners 00:29:50
107 Gill Evans L55 SAC 00:30:06
108 John Hall M65 FRA 00:30:22
109 Emiliya Decheva SL U/A 00:30:52
110 Glyn Price SM Shropshire Shufflers 00:31:00
111 Cath Williams L40 U/A 00:31:06
112 Christy Blackwell SL Wrekin RR 00:31:11
113 David Stone SM U/A 00:31:13
114 Chris Roberts M55 High Sports 00:31:13
115 Bryan Mills M45 Tipton Harriers 00:31:19
116 Paul Fotheringham M55 Longden 00:31:40
117 Georgina Westwood L45 Telford Harriers 00:32:08
118 Bradle MU16 Southall 00:32:12
119 Sam Jones SL Wrekin RR 00:32:16
120 Alison Bradley L55 U/A 00:32:29
121 Brian Worthington M60 Birchfield Harriers/FRA 00:33:15
122 Dick Scroop M65 Mercia 00:34:06
123 Jake Taylor MU18 Southall 00:35:17
124 Lesley Pymm L60 Bournville Harriers 00:35:38
125 Mio Kontic M50 Wrekin Road Runners 00:35:58
126 Nichola Green SL U/A 00:36:59
127 Kevin Hayward M55 U/a 00:37:00
128 James Griffiths MU16 U/A 00:49:00
129 Bethany Bourne LU16 U/A 00:50:05