Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

31/12/2015 – Auld Lang Syne





  
Pos Name Category Club Time
1 Chris Farrell M Horwich Rmi 00:41:19
2 Tom Adams M Ilkley 00:41:35
3 Killian Mooney M Horwich Rmi 00:42:55
4 Christopher Holdsworth M Clayton 00:43:26
5 Tom Addison M Helm Hill 00:43:40
6 William Neill M Mercia 00:44:04
7 Joe Baxter M P&B 00:44:22
8 Simon Deakin M Leeds City 00:44:32
9 Michael Cayton M Horwich Rmi 00:44:40
10 Anthony Dalton M Rossendale 00:44:45
11 Sam Watson M Wharfedale 00:45:16
12 Luke Maude M Barlick Fr 00:45:27
13 Christopher Leigh V40 Trafford 00:46:01
14 Martin Dawson V40 North Derbyshire 00:46:13
15 Nicholas Charlesworth V40 Wharfedale 00:46:27
16 Math Roberts M Calder Valley 00:46:41
17 Dave Lund M Dark Peak Fr 00:46:53
18 Julian Hood M Barlick Fr 00:47:09
19 Ben Proctor M Helm Hill 00:47:23
20 Phil Livermore M North Leeds Fr 00:47:34
21 Tyler Hutchinson U18 City Of York 00:47:34
22 Jonny Bradshaw M Wharfedale 00:48:11
23 Tom Collinge M Queensbury Rc 00:48:15
24 Jonny Mclean M Holmfirth 00:48:52
25 Breton Holdsworth V40 Clayton 00:48:56
26 Graeme Brown M Todmorden 00:49:01
27 Katie Walshaw F Holmfirth 00:49:04
28 Matt Perry M Clayton 00:49:06
29 John Mason V50 Dewsbury Rr 00:49:09
30 James Clark M Pudsey Pacers 00:49:11
31 Marc Sennett M Wharfedale 00:49:28
32 Michael Geoghegan M Portobello 00:49:36
33 Daniel Shaw M Holmfirth 00:49:54
34 Rec Helen FV40 Berry Holmfirth 00:50:00
35 Paul Carman M Ilkley 00:50:01
36 Scott Bairstow V40 Keighley & Craven 00:50:20
37 Lauren Mcneil FU18 00:50:28
38 David Ryder M 00:50:30
39 Jonathan Collins M Stainland Lions 00:50:37
40 Darren Fishwick V40 Chorley 00:50:40
41 Dave Mcguire V40 Wharfedale 00:50:44
42 David Bagot M Clayton 00:50:58
43 Mark Sandamas V40 Barlick Fr 00:51:00
44 Mike Egner V60 Settle 00:51:04
45 Martin Archer M Ilkley 00:51:06
46 Dave Motley M Clayton 00:51:14
47 Gary Chapman V40 Keighley & Craven 00:51:18
48 Chris Barnes M 00:51:21
49 Chris Balderson V50 Bowland 00:51:23
50 Nichola Jackson F Preston 00:51:31
51 Graham Moffatt V40 Dark Peak Fr 00:51:36
52 Caitlin Rice F Glossopdale 00:51:43
53 Ian Greenwood V50 Trawden 00:51:50
54 Gareth Burrell M Halifax 00:51:53
55 Jason Hemsley V40 Wharfedale 00:52:00
56 Graham Lake M Otley 00:52:13
57 Lucy Collins F Calder Valley 00:52:15
58 Colin Shuttleworth V50 Clayton 00:52:17
59 David Parkington V50 Preston 00:52:18
60 Mark Wharton V50 Calder Valley 00:52:23
61 John Turpin V40 Spenborough 00:52:29
62 Alec Duffield M Bramhope Deers 00:52:44
63 James Gray M St Theresa'S 00:52:46
64 Iam Willis V40 Keighley & Craven 00:52:51
65 Ben Timbers M Keighley & Craven 00:52:56
66 Craig Stansfield V40 Todmorden 00:52:59
67 Robert Davies M 00:53:06
68 Tim Ashelford V50 Leeds Brad Tri 00:53:18
69 Jo Buckley F Calder Valley 00:53:26
70 Bronwen Jenkinson F Eryri 00:53:29
71 David Haygarth V40 Wharfedale 00:53:37
72 Jemima Elgood FU18 Ilkley 00:53:52
73 Chris Jones V40 Wharfedale 00:54:07
74 Julian Goudge V40 Chorley 00:54:09
75 Jack Denton U18 Calder Valley 00:54:19
76 Jim Garside V40 Trawden 00:54:24
77 Ben Clare M Queensbury Rc 00:54:30
78 Tommy Buckle M Leeds Brad Tri 00:54:33
79 Chris Jackson M Glossopdale 00:54:42
80 Jamie Hutchinson V40 Ilkley 00:54:52
81 Neil Hardiman V40 Clayton 00:54:55
82 Lucy Byram FU18 Holmfirth 00:54:57
83 Nick Beanland V40 00:55:04
84 Paul Brown V40 Trawden 00:55:17
85 Stuart Walton V40 Keighley & Craven 00:55:25
86 Ben Watson M Baildon 00:55:28
87 Sean Clare V50 Clayton 00:55:32
88 Dan Marsden M Stainland Lions 00:55:35
89 Garreth Humphries V40 Holmfirth 00:55:38
90 Rachel Pilling F P&B 00:55:40
91 Paul Crabtree V40 Keighley & Craven 00:55:42
92 Mark Anderson V40 Lincoln & District 00:55:45
93 Dick Ballantine V50 Keighley & Craven 00:55:51
94 Alfred Walker M Marsh Harriers 00:55:52
95 Kate Archer F Ilkley 00:55:54
96 Emma Hopkinson F Wharfedale 00:55:59
97 Rick Harwood V40 00:56:02
98 Jordan Mullinger F Holmfirth 00:56:03
99 David Webb V40 Stainland Lions 00:56:07
100 Shane Ewen M Otley 00:56:09
101 James Gregory M Worksop 00:56:15
102 Iain Powell V40 Calder Valley 00:56:32
103 Toby Evans V40 Rossendale 00:56:34
104 Barrie Wain V40 Wakefield Tri 00:56:36
105 Clare Cliffe F Dark Peak Fr 00:56:39
106 Greg Trusselle M Bingley 00:56:43
107 Colin Moses V40 Wharfedale 00:56:54
108 Ellie Crownshaw F Dark Peak Fr 00:56:55
109 Simon Farrar V50 Keighley & Craven 00:56:57
110 Emma Taylor F Accrington Rr 00:56:58
111 Rob Morris M Delamere Spartans 00:57:01
112 Malcolm Pickering V60 Ilkley 00:57:03
113 Ben Fletcher V40 Helsby Rc 00:57:10
114 Hal Roberts M Kirkstall 00:57:13
115 Simon Frazer V40 Saltaire Striders 00:57:14
116 Claire Cooper F Keighley & Craven 00:57:16
117 Duncan Marlow V40 Askern 00:57:18
118 Graham Pilling M P&B 00:57:23
119 Paul Boardman V50 Horwich Rmi 00:57:28
120 Simon Taylor M Darwen Dashers 00:57:30
121 Neil Pennington V40 Craven Energy 00:57:32
122 Mick Wigglesworth V40 Ackworth Rr 00:57:33
123 Stuart Mcaleavy V40 Wharfedale 00:57:35
124 Nigel Batty V50 Skyrac 00:57:42
125 Martin Stoney V40 00:57:47
126 Simon Maughan V40 00:57:52
127 Adrian Baker V50 Dark Peak Fr 00:57:54
128 Dave Stephenson V50 Bingley 00:57:55
129 Craig Cooper V40 Keighley & Craven 00:57:57
130 Paul Jenkinson V40 Eryri 00:58:00
131 Joe Atherton M Keighley & Craven 00:58:02
132 Keith Holmes V60 Dark Peak Fr 00:58:02
133 Andrew Cooney V40 Datchet Dashers 00:58:05
134 Stephen Smithies V40 Calder Valley 00:58:06
135 Mark Quinn M Craven Energy 00:58:12
136 Jake Ackroyd M Calder Valley 00:58:13
137 Steve Wathall V50 Retford 00:58:16
138 Peter Burgon V50 Lincoln & District 00:58:18
139 Richard Foster M North Leeds Fr 00:58:21
140 Lindsey Oldfield F Calder Valley 00:58:27
141 Alan Wright V50 00:58:29
142 David Chandler M Ilkley 00:58:38
143 Craig Hall V40 00:58:39
144 Nicholas Walsh V40 Rochdale 00:58:41
145 Andrew Smallwood V50 Leeds Brad Tri 00:58:46
146 Steve Jackson V60 Horwich Rmi 00:58:48
147 Russell Aydon M Butler 00:58:51
148 Andrew Noble V50 Folkestone Rc 00:58:53
149 Sarah Pickering FU18 Ilkley 00:58:59
150 Peter Dimitrijevic V40 Wharfedale 00:59:04
151 Rachel Hill FV40 Settle 00:59:06
152 Shona Stone FV40 Bingley 00:59:10
153 John Conroy V40 Keighley & Craven 00:59:18
154 John Wilcock V50 Clayton 00:59:22
155 Christopher Glover V50 Kirkstall 00:59:23
156 Richard Buckle V40 Leeds Brad Tri 00:59:35
157 Simon Blackman V40 Lincoln & District 00:59:43
158 Richie Chisem V40 00:59:46
159 John Boothman V50 Barlick Fr 01:00:03
160 Wayne Byram V40 Holmfirth 01:00:09
161 Steven Bamber V50 Preston 01:00:14
162 Jamie Mcilvenny M Trawden 01:00:22
163 Jonathan Eagle V50 Horsforth 01:00:31
164 Ian Coney V50 Lincoln & District 01:00:35
165 Martin Roberts V50 Todmorden 01:00:36
166 Dean Ralphson V40 Trawden 01:00:38
167 Simon Bilton V50 Lincoln & District 01:00:39
168 Kevin Brain V50 Baildon 01:00:40
169 Fred Clapham V40 Ripon 01:00:41
170 Angela Donlan FV40 Barlick Fr 01:00:46
171 Mark Knowles V40 Keighley & Craven 01:00:50
172 Marcus Lancastle V40 Lincoln & District 01:01:00
173 Jann Smith FV40 Ilkley 01:01:04
174 Brendon Wain U18 Wakefield Tri 01:01:06
175 Jack Verity V50 Saltaire Striders 01:01:11
176 Rebecca Patrick FV40 Todmorden 01:01:16
177 Richard Wilson V40 Rothwell 01:01:19
178 Andrew Braithwaite V40 Trawden 01:01:25
179 Tony Shepherd V50 Wharfedale 01:01:35
180 Kieran Batty M Skyrac 01:01:39
181 Colin Gilmour V50 01:01:43
182 James Williamson M Trawden 01:01:48
183 Paul Robertson V50 Delamere Spartans 01:01:56
184 Andrew Price M Baildon 01:02:01
185 Molly Ralphson FV40 Trawden 01:02:05
186 Tim Done V50 Wharfedale 01:02:08
187 John Egan V40 Wharfedale 01:02:12
188 Jason Robertshaw V40 Pheonix Tri 01:02:32
189 Paul Disney V40 Saltaire Striders 01:02:35
190 James Pickering U18 Ilkley 01:02:39
191 Mark Taylor M Accrington Rr 01:02:44
192 Steve Woodward V40 Retford 01:02:48
193 Zoe Storr F Holmfirth 01:02:50
194 David Tolson V50 Red Rose 01:02:53
195 Jane Mellor FV50 Pennine 01:02:54
196 Neil Taylor V40 Skelmersdale 01:02:55
197 Steve Boom V40 Pudsey Pacers 01:02:59
198 Timothy Jacobs V40 North Leeds Fr 01:03:04
199 Kate Mansell FV40 Todmorden 01:03:06
200 Peter Stephens M Bingley 01:03:07
201 Chris Stacey V40 Otley 01:03:09
202 Andrew Hudson V50 Southport & Waterloo 01:03:13
203 Michael Bray V40 Wharfedale 01:03:24
204 Neil Hindle V60 Fra 01:03:29
205 Victoria Merrick FU18 Bingley 01:03:32
206 Tony Hesketh V60 Horwich Rmi 01:03:42
207 Jeremy Wright V50 Saltaire Striders 01:03:46
208 Susan Clapham FV50 Glossopdale 01:03:48
209 Mike Ayers V50 North Leeds Fr 01:03:50
210 James Bentley V40 01:03:51
211 Simon Bellwood V50 Keighley & Craven 01:03:55
212 Randolph Haggerty V40 Kirkstall 01:03:57
213 Jen Willingham F Saltaire Striders 01:04:01
214 Dan Cobb M Baildon 01:04:02
215 Caroline Harding FV40 P&B 01:04:04
216 Karl Milligan M Marsh Harriers 01:04:08
217 Adrian Dixon V60 Fra 01:04:14
218 Paul Patrick V50 Stainland Lions 01:04:22
219 Jennifer Battersby FV40 Wharfedale 01:04:25
220 Florence Evans F 01:04:27
221 Simon Pratt V50 01:04:28
222 James Hill V40 W4 Harriers 01:04:32
223 Calvin Ferguson M Darwen Dashers 01:04:40
224 Robert Jackson V40 North Leeds Fr 01:04:48
225 Andrew Webster V40 Otley 01:04:57
226 Jean Powell FV40 Wharfedale 01:05:01
227 Dilwyn Rowlands V40 Eryri 01:05:08
228 Richard Langron V50 01:05:16
229 Matt Nutall V40 Blackburn 01:05:19
230 Sally Mccoy FV50 Lostock 01:05:24
231 Caroline Pollard FV50 Wharfedale 01:05:32
232 Adela Reperecki FV50 Ilkley 01:05:46
233 Zoe Barton F Glossopdale 01:05:49
234 Matt Crompton M Glossopdale 01:05:49
235 Matthew Clayton-Stead M 01:05:54
236 Caroline Curtis FV40 Folkestone Rc 01:05:59
237 Jonathan Daniels V40 Todmorden 01:06:00
238 John Fortescue V50 North Leeds Fr 01:06:06
239 Sara Abbott F 01:06:13
240 Graham Barnes V60 01:06:14
241 Roy Jackson V50 Lincoln & District 01:06:22
242 Leanne Hague FV40 01:06:27
243 Jonathan Walker V50 01:06:27
244 Hugh Allen V40 Wakefield 01:06:29
245 Katie Atherton F Keighley & Craven 01:06:37
246 Nigel Scaife V40 01:06:45
247 Dave Evans M Keighley & Craven 01:06:53
248 Peter Stobbs V50 Trawden 01:06:54
249 John Lovell V40 01:06:58
250 Becky Weight FV50 Bingley 01:07:01
251 Thomas Allen U18 Wakefield 01:07:13
252 Sharon Hague FV40 Pudsey Pacers 01:07:16
253 Lewis Bilton M Lincoln & District 01:07:22
254 Andre Stolarski V40 01:07:25
255 Peter Turner V40 01:07:26
256 Amanda Dean FV50 West Hull Ladies 01:07:29
257 Wendy Dodds FV60 Clayton 01:07:30
258 Mark Smales V60 01:07:33
259 Gordon Slater V50 Baildon 01:07:37
260 Helen Hudson FV40 Stainland Lions 01:07:42
261 Nathaniel Snell M Orchard Eagles 01:07:45
262 Liga Magdalenoka-Keen F Chapel Allerton 01:07:54
263 Nick Keen M Chapel Allerton 01:07:55
264 Hilary Tucker FV50 North Leeds Fr 01:07:58
265 Lewis Wright M 01:08:00
266 Marcus Saunders V50 Lincoln & District 01:08:01
267 David Johnson V50 North Shields Poly 01:08:06
268 Lynn Whittaker FV50 Wharfedale 01:08:14
269 Hannah Newbold FU18 Barlick Fr 01:08:21
270 Mark Whitaker V50 Todmorden 01:08:23
271 Nick Lyons V60 Lincoln & District 01:08:24
272 Jenny Garside FV40 Trawden 01:08:27
273 David Ibbotson V50 Ilkley 01:08:30
274 Colin Woolford V40 Clayton 01:08:41
275 Gerald Connor V60 Retford 01:08:46
276 Karen Hood F Skipton Ac 01:08:51
277 Gareth Evans V50 Craven Energy 01:08:53
278 Diane Whiteoak FV40 Keighley & Craven 01:08:54
279 Paul Wilson V50 Wharfedale 01:09:01
280 Kelly Harris F Craven Energy 01:09:06
281 Paul Harris M Craven Energy 01:09:06
282 David Griffiths V50 01:09:09
283 Sharon Williams FV50 North Leeds Fr 01:09:13
284 Neil 'Braveshorts' V40 Wallace Pudsey Pacers 01:09:14
285 Chloe Keir F 01:09:17
286 Kath Hoyer FV50 Fra 01:09:20
287 John Nunn V50 Calder Valley 01:09:23
288 Catherine Mercer FV50 Keighley & Craven 01:09:26
289 Sue Straw FV40 Keighley & Craven 01:09:29
290 Tony Booth V40 Keighley & Craven 01:09:31
291 Alan Turner V50 Keighley & Craven 01:09:33
292 John Merrick V50 Bingley 01:09:48
293 John Merritt M Bingley 01:09:53
294 Dave Culpan V50 Calder Valley 01:09:57
295 Martin Kaye V40 01:10:02
296 John Sinclair V50 Retford 01:10:03
297 Sue Marshall FV50 Skipton Ac 01:10:05
298 Mark Armitage V40 01:10:08
299 Tierany Maude F Bramhope Deers 01:10:11
300 Steve Milner V50 Wharfedale 01:10:14
301 Luke Salmons M 01:10:14
302 Annie Milner FV40 Wharfedale 01:10:20
303 Caron Ralph FV40 Otley 01:10:26
304 Andy Holden V50 Wharfedale 01:10:33
305 Chris Burrell V50 Halifax 01:10:51
306 Clare Ash FV50 Holmfirth 01:11:03
307 Claire Berry F Wakefield Tri 01:11:04
308 Rob Myers V60 Baildon 01:11:05
309 Wayne Mcintosh M Trawden 01:11:06
310 Stephen Banks V40 Lincoln & District 01:11:11
311 Jason Middleton V40 Horwich Rmi 01:11:25
312 Jane Leonard FV50 Todmorden 01:11:29
313 Rod Smith V60 Bentham Beagles 01:11:31
314 Stephen Fish V60 Clayton 01:11:34
315 Fran Simpson F Craven Energy 01:11:38
316 Anthony Simpson M Craven Energy 01:11:39
317 William Titley V40 Trawden 01:11:40
318 Sue Fulton FV50 Bingley 01:11:50
319 Will Naylor M 01:12:05
320 Andrew Graham V40 Trawden 01:12:08
321 Andrew Biddle V60 West Pennine 01:12:11
322 Aileen Baldwin FV60 Stainland Lions 01:12:14
323 Mick Berry V50 Marsh Harriers 01:12:17
324 Ian Hartman V60 Baildon 01:12:17
325 Lisa Stansfield FV40 Rossendale 01:12:22
326 Suzanne Fletcher F Helsby Rc 01:12:29
327 Helen Burgess F Kirkstall 01:12:37
328 Joanne Adams F 01:12:47
329 Lisa Holmes F Wharfedale 01:12:59
330 Tim Whitcombe V50 Fra 01:13:11
331 Christine Brunold FV40 Otley 01:13:20
332 Colin Brunold V50 01:13:21
333 Ian Page V50 Wharfedale 01:13:30
334 Amanda Harrison FV40 Keighley & Craven 01:13:51
335 Raymond Mooney V50 Stainland Lions 01:13:58
336 Michael Mcinnes V40 01:14:17
337 Bruce Duncan V60 Bingley 01:14:26
338 Paul Walsh V70 Bowland 01:14:27
339 Mick Goodwin V50 Huddersfield Rr 01:14:33
340 Andrew Twist M Sweatshop Rc 01:14:49
341 Liz Casey FV50 North Leeds Fr 01:14:51
342 Graham Trueman M Dewsbury Rr 01:14:55
343 Richard Horner V50 Mercia 01:14:59
344 Stephanie Evans FV50 01:15:03
345 Sara Demaine FV50 Pudsey Pacers 01:15:09
346 Sue Morley FV60 Knaresborough Striders 01:15:15
347 Liam Verity M Saltaire Striders 01:15:25
348 Jack Roberts M Eryri 01:15:59
349 Steve Dewick V50 Dark Peak Fr 01:16:02
350 Jennifer Pickersgill FV40 01:16:16
351 Simon Edwards V40 Meltham Ac 01:16:18
352 Sioned Rowlands F Eryri 01:16:21
353 Leslie Gudajtys V40 01:16:41
354 Daniel Caris M Calderdale Tri 01:16:47
355 Rhys North V50 Bingley 01:16:47
356 Christine Preston FV50 Todmorden 01:16:55
357 Dave Beston V50 North Leeds Fr 01:17:01
358 Tony Deacon V40 Baildon 01:17:02
359 Janet Tolson FV60 Red Rose 01:17:09
360 Richard Barton V40 01:17:15
361 Trevor Wakenshaw V40 North Shields Poly 01:17:31
362 Victoria Hudson FV50 Southport & Waterloo 01:17:54
363 Hilary Lane FV50 North Leeds Fr 01:18:14
364 William Mitton V70 Achille Ratti 01:18:41
365 Sue Roberts FV50 Todmorden 01:18:50
366 Rose George FV40 Kirkstall 01:18:55
367 Alyson Glover FV50 Kirkstall 01:19:05
368 Alison Bell F Craven Energy 01:19:35
369 Catherine Hill F Craven Energy 01:19:36
370 Natalie Clayton F Craven Energy 01:19:40
371 Roy Jackman V60 01:19:48
372 Tim Walker V50 Stainland Lions 01:19:59
373 Katie Edminson F Craven Energy 01:20:06
374 Kate Walter FV50 Baildon 01:20:36
375 Clare Mcaleavy FV40 Wharfedale 01:20:44
376 Richard Murray M Bingley 01:21:42
377 Tracey Strong F Wharfedale 01:21:53
378 Shaun Camponi V50 Dewsbury Rr 01:21:55
379 Philip Mccullagh V50 Chorley 01:22:09
380 Emma Dooks FV40 Keighley & Craven 01:23:48
381 Diane Mcdonald FV40 Keighley & Craven 01:23:48
382 Karen Ballantine FV40 Keighley & Craven 01:23:48
383 Camille Askins FV40 Keighley & Craven 01:23:49
384 Julie Elmes FV40 Ilkley 01:23:51
385 Eleanor Duckworth F Glossopdale 01:25:17
386 Karl Bedson V40 Glossopdale 01:25:17
387 Lizzie Sutcliffe F 01:25:31
388 Karen Sutcliffe FV50 Keighley & Craven 01:27:04
389 Richard Handford V50 Settle 01:27:58
390 Laura Davies F Kirkstall 01:28:03
391 Ally Canning M Northowram Pumas 01:28:41
392 Sarah Chalmers FV50 Nidd Valley Rr 01:28:55
393 Sophie Brown FV40 Ilkley 01:29:16
394 Malcolm Coles V70 Valley Striders 01:29:38
395 Alex Whyte V40 Stainland Lions 01:30:44
396 Dominic Camponi M 01:30:52
397 William Horne V70 01:30:59
398 Greg Oulton V40 Lythm St Annes 01:31:51
399 Anthony Morton V40 Craven Energy 01:32:24
400 Angela Pegg FV60 Baildon 01:32:45
401 Phil Martin V70 Bowland 01:33:15
402 Helen Geary FV50 01:35:02
403 Judith Ellis FV50 Keighley & Craven 01:36:58
404 Hannah Ellis F 01:36:58
405 Gill Harding FV50 Ackworth Rr 01:37:49
406 Simon Bennett V50 Bowland 01:37:49
407 John T. Francis V70 Clayton 01:45:15
408 Claire Humphris FV40 Craven Energy 01:46:11
409 Katy Hall FV50 Craven Energy 01:46:11
410 Martin Fairall M Bingley 01:52:17
411 Benjamin Fellows M 01:59:56
412 Erica Byram FU18 Holmfirth 01:59:58
413 Nick Roscoe V40 Clayton 01:59:59