Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

06/09/2015 – Guisborough 3 Tops





  
Pos Name Category Club Time
1 Ronald Rees MV60 Pennine Fell R.
2 Adam Baird MV40 Ambleside AC.
3 Pete Vale MV40 Mercia Fell R. 01:11:39
4 Lloyd Taggart MV45 Manx Fell Run.s 01:11:46
5 Ted Mason M Wharfedale H. 01:11:53
6 Tim Ellis M Calder Valley FR 01:11:57
7 Darren Kay MV40 Calder Valley FR 01:12:00
8 Karl Gray MV45 Calder Valley FR 01:12:13
9 Matthew Lockyer M Pudsey&Bramley 01:12:20
10 Mark Lamb M Keswick AC. 01:12:23
11 Joe Baxter M Pudsey&Bramley 01:12:51
12 Mark Nixon M Pudsey&Bramley 01:12:51
13 Tom Saville MU23 Dark Peak Fell R 01:12:53
14 Dave Taylor MV50 Dark Peak Fell R 01:13:01
15 Adam Perry M Helm Hill Run. 01:13:33
16 Tom Brunt MV40 Dark Peak Fell R 01:13:44
17 Nicholas Barber M Pennine Fell R. 01:13:51
18 Keiran Hodgson MV40 Helm Hill Run. 01:13:54
19 Stephen Pyke MV50 Dark Peak Fell R 01:13:57
20 James Logue MV45 Calder Valley FR 01:14:10
21 Jack Wright MU23 Ambleside AC. 01:14:48
22 Richard Houghton MV50 Pennine Fell R. 01:14:49
23 Adam Taylor M Dark Peak Fell R 01:15:31
24 Steve Hebblethwaite M Keswick AC. 01:15:37
25 Bill Stewart MV40 Borrowdale 01:15:40
26 Pete Hodges M Dark Peak Fell R 01:15:45
27 Robert Little M Dark Peak Fell R 01:15:57
28 Victoria Wilkinson F Bingley H & AC. 01:16:06
29 Matthew Hayes MV40 E.Hull Harriers 01:16:08
30 Andy Blackett M Durham Fell R. 01:16:36
31 Nick. Charlesworth MV45 Wharfedale H. 01:16:39
32 Jack Millar M23 Shef'ldUniOFRC 01:17:10
33 Mark Burton MV40 Pennine Fell R. 01:17:12
34 Antony Meanwell MV40 Borrowdale 01:17:14
35 Karl Steinegger M Ambleside AC. 01:17:15
36 Stuart Carmichael MV40 City Of Hull AC 01:17:16
37 Rob James M Royton RR 01:17:22
38 Jason Williams MV40 Calder Valley FR 01:17:22
39 Harry Holmes M York Knavesmire 01:17:38
40 Will Boothman M Dark Peak Fell R 01:17:46
41 Jon Morgan MV45 Dark Peak Fell R 01:17:52
42 Paul Rowley M Pennine Fell R. 01:17:58
43 Dave Ward MV40 Pennine Fell R. 01:18:01
44 Jonny Marchant MV40 Helm Hill Run. 01:18:01
45 Tom Addison M Helm Hill Run. 01:18:07
46 Mike Johnson MV55 Bowland Fell R. 01:18:08
47 Chris Roberts M York Knavesmire 01:18:14
48 Paul Aitken M Helm Hill Run. 01:18:19
49 Helen Berry FV40 Holmfirth H. 01:18:29
50 Simon Rycroft MV40 Pocklington Run. 01:18:39
51 Ian McGrath MV40 Durham Fell R. 01:18:46
52 Paul Hobbs M Todmorden H. 01:18:48
53 Steve Bell MV50 Dark Peak Fell R 01:18:53
54 Joe Blackett MV50 Dark Peak Fell R 01:19:05
55 Jonathan Collins M Stainland Lions 01:19:14
56 Jon Green MV40 Preston Harriers 01:19:21
57 Andrew Berry M Durham Fell R. 01:19:34
58 Simon Lanckham M Mercia Fell R. 01:19:42
59 Quentin Harding MV50 Bowland Fell R. 01:19:44
60 Ben Crowther MV40 Todmorden H. 01:19:49
61 Stefan Bramwell MV40 Pennine Fell R. 01:20:04
62 Steve Knowles MV40 Pennine Fell R. 01:20:08
63 Steve Angus MV45 Keswick AC. 01:20:32
64 James Osborn M Durham Fell R. 01:20:56
65 Spencer Riley MV40 Wharfedale H. 01:20:59
66 Morgan Donnelly MV40 Borrowdale 01:21:13
67 Emma Gould F Mercia Fell R. 01:21:19
68 Chris Balderson MV50 Bowland Fell R. 01:21:21
69 Tom Ratcliffe M York Knavesmire 01:21:38
70 Bernard Grant MV65 Harrogate H. 01:21:52
71 Phil Vincent MV40 Tynedale H. 01:22:01
72 Mel Price FV40 Mercia Fell R. 01:22:01
73 Dan Middlemas MV40 Dark Peak Fell R 01:22:06
74 Barry Atkinson MV55 York Knavesmire 01:22:24
75 Niall Bourke M Pudsey&Bramley 01:22:25
76 Charlie McIntosh MV45 Pudsey&Bramley 01:22:43
77 Craig Burrow MV40 Helm Hill Run. 01:22:53
78 Nichola Jackson FU23 Preston H. 01:23:09
79 Neil Stabbs M York Knavesmire 01:23:09
80 Andy Dickenson MV50 Dark Peak Fell R 01:23:13
81 Giles Hawking MV40 York Knavesmire 01:23:26
82 Mark Addison M Helm Hill Run. 01:23:29
83 Claire Green F Pudsey&Bramley 01:24:39
84 Gayle Sugden FV40 Calder Valley FR 01:25:49
85 Judith Jepson FV45 Dark Peak Fell R 01:25:54
86 Carl Aveyard M Mercia Fell R. 01:25:57
87 Mark Ellithorn MV50 Chorley A&Tri. 01:26:15
88 David Soles MV50 Pennine Fell R. 01:26:16
89 Chris Davies MV60 Saddleworth Run. 01:26:19
90 Victor Belshaw MV55 Denbigh Harriers 01:26:26
91 Astrid Gibbs FV40 Ambleside AC. 01:26:30
92 Daniel Jones M E.Hull Harriers 01:26:30
93 Michael Raynes MV40 City Of York AC 01:26:45
94 Beth Hanson F23 Edinburgh Uni H. 01:26:54
95 Matthew Seddon M Pudsey&Bramley 01:27:04
96 Louise Roberts FV40 Ambleside AC. 01:27:10
97 Stephen Pugh MV45 Esk Valley Fell 01:27:19
98 Lucy Collins F Calder Valley FR 01:27:26
99 Samuel Williams M Dark Peak Fell R 01:27:36
100 Roy Gibson MV55 Kendal AC 01:27:37
101 Steve Jackson MV60 Horwich RMI. 01:27:51
102 Paul Jenkinson M45 ERYRI 01:28:09
103 Bronwen Jenkinson F23 ERYRI 01:28:11
104 Carol Morgan FV40 Nidd Valley RR 01:29:38
105 David Bannister MV40 York Acorn 01:29:42
106 Hazel Robinson FV40 Ambleside AC. 01:29:49
107 Chris Jones MV45 Wharfedale H. 01:30:15
108 David Harvey MV50 Pennine Fell R. 01:30:18
109 Virgil Barton MV40 Mercia Fell R. 01:30:29
110 Richard White MV40 Glossopdale H. 01:30:30
111 Bryan Miller M Thirsk & Sowerby 01:30:42
112 Gary Lane M45 Coniston Fell R 01:30:44
113 Andy Hauser MV55 Holmfirth H. 01:30:47
114 Sally Newman FV50 Calder Valley FR 01:30:49
115 Deborah Gowans FV50 Accrington RR. 01:30:53
116 Nick Andralojc MV50 Harrogate H. 01:31:10
117 Alan Renfree MV55 FRA# 01:31:17
118 John Donneky M Derwentside AC 01:31:29
119 Holly Martin F Pennine Fell R. 01:31:29
120 Phil Green MV45 N'land Fell R. 01:31:30
121 Eloise Lee F Mercia Fell R. 01:31:31
122 Keith Holmes MV60 Dark Peak Fell R 01:31:33
123 Patrick Jones M23 Swansea H. 01:31:42
124 John Mooney MV55 Macclesfield H. 01:31:45
125 Kath Aspin FV45 New Marske H 01:32:02
126 Shelli Gordon F New Marske H 01:32:11
127 Lindsey Oldfield+ F Calder Valley FR 01:32:15
128 Gary Forrester MV50 E.Hull Harriers 01:32:28
129 Steven Dickson M Derwentside AC 01:32:28
130 Mark Davinson M Derwentside AC 01:33:03
131 Ann-Marie Jones FV60 Altringham & Dis 01:33:24
132 Brian Walton MV60 Horwich RMI. 01:33:27
133 David Keeling MV50 Cheshire Hill R. 01:33:42
134 Anna Hoogkamer FU23 Ambleside AC. 01:33:50
135 Paul Brannigan M Todmorden H. 01:34:06
136 Jenn Mattinson F Keswick AC. 01:34:07
137 Nicola Parkin FV45 Dark Peak Fell R 01:34:15
138 Brian Horn MV60 Borrowdale 01:34:35
139 John Boothman MV50 Barlick Fell R. 01:34:38
140 Nicholas Cousins MV50 Pickering RC. 01:34:44
141 Chris Reade MV50 Bowland Fell R. 01:34:46
142 Ellie Crownshaw FU23 Dark Peak Fell R 01:34:48
143 Rhona Haslam F Scarborough AC 01:34:50
144 Danny Lim M Elvet Striders 01:34:55
145 Michael Bennett MV60 Elvet Striders 01:35:02
146 Nicky Spinks FV45 Dark Peak Fell R 01:35:28
147 Rob Allinson M Redcar Run. C. 01:35:43
148 Carrie Gibson FV40 Helm Hill Run. 01:35:53
149 Robert Taylor MV65 Pennine Fell R. 01:35:56
150 Jacqueline Keavney FV50 Swaledale Run. 01:36:02
151 Tim Whitehead M Esk Valley Fell 01:36:31
152 Michael Crook MV65 Horwich RMI. 01:36:44
153 David Drummond MV45 Banbury Harriers 01:38:08
154 Helen Buchan F Calder Valley FR 01:38:10
155 Suzanne Budgett FV50 Horwich RMI. 01:38:11
156 Glenn Whittaker MV50 Barlick Fell R. 01:38:15
157 Peter Ellerton MV65 Bingley H & AC. 01:38:22
158 Adrian Dixon MV65 FRA# 01:38:26
159 Philip Hobbs MV50 Holmfirth H. 01:38:28
160 Ian Puckrin MV40 Esk Valley Fell 01:38:45
161 Peter Riley MV45 Esk Valley Fell 01:38:52
162 Peter Browning MV55 Clayton Le Moors 01:39:33
163 Jean Powell FV45 Wharfedale H. 01:39:35
164 Simon Milligan MV55 Helm Hill Run. 01:39:38
165 Becky Weight FV55 Bingley H & AC. 01:39:40
166 Marie Robson FV45 Helm Hill Run. 01:40:29
167 Neil Cassidy MV60 Tynedale H. 01:40:40
168 Wendy Dodds FV60 Clayton Le Moors 01:41:11
169 Russ Grayson MV40 Pickering RC. 01:41:20
170 Gary Muir MV55 Bingley H & AC. 01:41:22
171 Keiran Carr MV70 Clayton Le Moors 01:41:25
172 Amanda Burrow FV40 Helm Hill Run. 01:41:25
173 Pat Goodall FV60 Totley AC. 01:41:26
174 Jackie Scarf FV50 Calder Valley FR 01:42:08
175 Sue Haslam FV60 Scarborough AC 01:42:10
176 Owen Mills MV40 Keighley&Craven 01:42:54
177 Philip Barnes MV55 Pennine Fell R. 01:43:12
178 Graham Wilkinson MV55 E.Hull Harriers 01:43:17
179 Mark Fermer MV50 Pennine Fell R. 01:43:20
180 Mark David MV50 Nidd Valley RR 01:43:20
181 Brian Horsley MV65 Calder Valley FR 01:43:24
182 Nicholas O'Grady MV45 New Marske H 01:43:39
183 Caroline Holden FV40 Helm Hill Run. 01:43:53
184 Alan Wallace MV45 N'land Fell R. 01:44:12
185 Russell Charlton MV45 Pickering RC. 01:44:37
186 Joanne Goldsmith FV40 New Marske H 01:44:47
187 Nina Cameron FV45 N'land Fell R. 01:44:56
188 Charlotte Milligan FU23 Helm Hill Run. 01:45:20
189 Andy Gibbs MV45 York Knavesmire 01:45:25
190 Julie Gardner FV55 Macclesfield H. 01:45:40
191 Jim Tinnion MV45 Mercia Fell R. 01:46:01
192 John Owen MV70 Barnet&District 01:46:08
193 Dave Tait MV65 Dark Peak Fell R 01:46:54
194 Jo Wilcox FV45 Helm Hill Run. 01:47:09
195 Denise Tunstall FV50 Durham Fell R. 01:47:15
196 Alan Brentnall MV65 Pennine Fell R. 01:47:50
197 Ruby Sykes FU23 Holmfirth H. 01:48:19
198 Mike Wilson MV55 Pickering RC. 01:48:36
199 Laura Gush F CLC Striders 01:48:58
200 Andy Smith M York Knavesmire 01:49:00
201 Dave Prince MV45 Nidd Valley RR 01:49:13
202 Jacqueline Redmayne FV45 Chorley A&Tri. 01:49:26
203 Tamsin Imber F Elvet Striders 01:49:30
204 Hilary Coventry FV50 Thirsk & Sowerby 01:49:42
205 David Wilkinson MV40 Esk Valley Fell 01:49:47
206 Lou Lyness FV65 Black Combe Run. 01:49:49
207 Angela Shian F Clayton Le Moors 01:50:12
208 Linda M Lord FV65 Clayton Le Moors 01:50:24
209 Alison Weston FV50 Ilkley Harriers 01:50:37
210 Janet Cordingley FV55 York Knavesmire 01:50:42
211 Paul Nippress MV50 E.Hull Harriers 01:50:46
212 John Walpole M Redcar Run. C. 01:50:55
213 Philip Robinson MV50 Nidd Valley RR 01:51:42
214 Lynn Humpleby F Pickering RC. 01:51:44
215 Paul Lyons MV55 N. York Moors 01:51:58
216 Alison Brentnall FV65 Pennine Fell R. 01:52:03
217 Sally Handford FU23 Settle Harriers 01:52:04
218 Ronnie Sherwood MV70 New Marske H 01:52:07
219 Katy Thompson FV60 Clayton Le Moors 01:52:44
220 Ian Wolfendale MV55 Pennine Fell R. 01:52:50
221 Lesley Mullarkey FV65 Keswick AC. 01:53:56
222 Mary Edgerton FV55 Pennine Fell R. 01:54:59
223 Debbie Rycroft FV45 Pocklington Run. 01:57:14
224 Mike Hetherton MV65 Pickering RC. 01:57:41
225 Jan Young FV60 Elvet Striders 01:59:53
226 Petra Gibbs FV40 York Knavesmire 02:00:33
227 Jeremy Brayshaw MV65 Totley AC. 02:00:49
228 Martin White MV60 New Marske H 02:02:48
229 Jackie Franks FV50 Esk Valley Fell 02:03:11
230 Philip Jones MV55 Calder Valley FR 02:03:24
231 Brian Sherwood MV45 Nidd Valley RR 02:03:26
232 Roger Ashby MV70 Pennine Fell R. 02:03:39
233 Ian Hartman MV65 Baildon Runners 02:06:23
234 Camilla Lauren-Matta FV50 Elvet Striders 02:07:17
235 Alison Burnett FV40 E.Hull Harriers 02:09:44
236 Beverley Eastwood FV50 Esk Valley Fell 02:10:26
237 Peter Ehrhardt MV65 Todmorden H. 02:10:47
238 Gillian Zuiderwijk FV45 Esk Valley Fell 02:11:09
239 Beryl Buckley FV65 Glossopdale H. 02:11:22
240 Claire Gillan F Thirsk & Sowerby 02:12:43
241 Fran Jeffery F Thirsk & Sowerby 02:13:17
242 John Bollands MV50 Esk Valley Fell 02:15:39
243 Graham Breeze MV70 Wharfedale H. 02:21:27
244 Sarah Chalmers FV50 Nidd Valley RR 02:26:11
245 Brenda Roberts FV65 Saddleworth Run. 02:31:27
246 Alan Wikeley MV70 Thirsk & Sowerby 02:37:59
247 Serena Partridge FV40 Pickering RC. 02:40:00