Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/08/2015 – Salt Cellar





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Saville MSEN Dark Peak Fell Runners 00:49:34
2 Steve Franklin MSEN Totley AC 00:51:42
3 Josh Williams MSEN Dark Peak Fell Runners 00:53:47
4 Ralph Skrimshire MSEN Dark Peak Fell Runners 00:55:32
5 Austin Frost M40 Dark Peak Fell Runners 00:55:41
6 Andrew Stuart MSEN Beeston AC 00:55:53
7 Thomas Beaumont MSEN Poppycock Racing 00:55:58
8 Steve Knowles M40 Pennine Fell Runners 00:56:28
9 Mike Robinson M40 Dark Peak Fell Runners 00:56:55
10 Peter Hague M40 Dark Peak Fell Runners 00:58:28
11 Andrew Davies M40 Steel City Striders 00:58:28
12 Stuart Vas MSEN 00:58:29
13 Sam Mellor MSEN Totley AC 00:58:41
14 Brendan Moore MSEN Ilkeston RC 00:59:09
15 Mark Gray M40 Steel City Striders 00:59:25
16 Colin Davenport MSEN Matlock AC 00:59:45
17 Kristian Groom MSEN Dark Peak Fell Runners 00:59:55
18 Simon White MSEN Ilkeston RC 00:59:56
19 Andew Lake M40 Esk Valley Fell Club 01:00:01
20 Paul Stuart M40 Steel City Striders 01:01:25
21 James Lowe MSEN University Of Sheffield Mountaineering Club 01:01:26
22 Stuart Reid MSEN Dark Peak Fell Runners 01:01:29
23 Alasdair Menmuir MSEN Steel City Striders 01:01:35
24 Peter Seenton MSEN Dark Peak Fell Runners 01:01:55
25 Joseph Wade MSEN 01:01:57
26 Colin Lynch M40 Totley AC 01:02:01
27 Helen Elmore W40 Dark Peak Fell Runners 01:02:19
28 John Brannock MSEN Porter Valley 01:02:30
29 Judith Jepson W40 Dark Peak Fell Runners 01:02:46
30 Fiona Kesteven WSEN Totley AC 01:03:29
31 Clive Hevey M40 Fell Ponys 01:03:29
32 Paul Stephenson MSEN 01:03:37
33 James Hobson MSEN Goyt Valley Striders 01:03:55
34 Sally Fawcett WSEN Dark Peak Fell Runners 01:04:19
35 Jan Hallam MSEN Dark Peak Fell Runners 01:04:22
36 Jon Osborne MSEN 01:04:30
37 Simon Conroy M40 Dark Peak Fell Runners 01:04:34
38 Johnny Ridge MSEN Denby Dale Fell Runners 01:04:35
39 Paul Shackelton M40 Steel City Striders 01:04:37
40 Steve Larkin M40 01:04:39
41 Jon Sanderson M45 Totley AC 01:04:40
42 Jonny Clowes M40 Totley AC 01:04:43
43 Nick Morris MSEN Penistone Footpath Runners 01:04:50
44 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners 01:04:52
45 Paul Walwyn MSEN Dark Peak Fell Runners 01:05:06
46 Michael Timm M40 Steel City Striders 01:05:09
47 Dave Allen M50 Dark Peak Fell Runners 01:05:12
48 Claire Dosser WSEN Dark Peak Fell Runners 01:05:38
49 Hazel Robinson W40 Ambleside 01:06:13
50 Nick Kelly M40 Horwich RMI 01:06:20
51 Tom Pape MSEN 01:06:39
52 Rosie Walwyn WSEN Smiley Paces 01:06:49
53 Ben Small MSEN 01:06:53
54 Rob Willis M40 Totley AC 01:06:59
55 Andrew Fry MSEN 01:07:19
56 David Wass M40 Workshop Warriors 01:07:23
57 Tony Ratcliffe M60 Saddleworth Runners 01:07:43
58 Roland Meylan M40 Buxton AC 01:07:52
59 Keith C Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 01:07:54
60 Ben Saxton MSEN 01:08:02
61 Tim Hill MSEN 01:08:06
62 Richard Mead M40 01:08:11
63 David Perkins M40 Steel City Striders 01:08:14
64 Stephen Kenworthy M40 01:08:41
65 Andy Virgin M40 Handsworth Road Hogs 01:08:51
66 Steve Aspey M50 01:09:34
67 Joseph Buckman MSEN Steel City Striders 01:09:59
68 Luke Wilson MSEN 01:10:00
69 John Brian MSEN 01:10:28
70 Michael Jones M40 Norham Running Club 01:10:48
71 Pater Bailey M50 Buxton AC 01:11:06
72 Robert Turnbill MSEN Club Outside 01:11:14
73 Steve Haake M50 Steel City Striders 01:11:17
74 Iain Smith M40 Buffalo Whippets AC 01:11:22
75 Sarah Brian WSEN 01:11:34
76 Mark Chimley M40 01:11:56
77 Oliver Jones MSEN 01:12:07
78 Ben Jones MSEN Steel City Striders 01:12:08
79 Pat Goodall W60 Totley AC 01:12:28
80 Peter Clarke MSEN University Of Sheffield Mountaineering Club 01:12:35
81 Chris Charlesworth M40 Penistone Footpath Runners 01:12:50
82 Nick Bates M50 Belper Harriers 01:12:59
83 Neil Oxley M60 01:13:17
84 Matt Goulding MSEN 01:13:35
85 Chris Horsfall M60 Handsworth Road Hogs 01:14:28
86 David Beel MSEN 01:14:30
87 John Salamalha M50 West End 01:14:31
88 Stephen Hughes M40 01:14:37
89 Susan Gillie WSEN 01:14:40
90 Nick Vernon M40 Huncote Harriers 01:14:50
91 Kieron Brice MSEN Barnsley Harriers 01:14:54
92 Ellie Crownshaw WSEN Dark Peak Fell Runners 01:15:15
93 Dave Lodwick M50 Roadhogs Leicester AC 01:15:28
94 Roy Whittle M40 Goyt Valley Striders 01:15:42
95 Fiona Jeffries W40 Smiley Paces 01:15:49
96 Michael Robinson M40 01:16:03
97 Myles Coulson M40 Braintree And District AC 01:16:09
98 Anne Middleton W50 Denby Dale Fell Runners 01:16:26
99 Jo Brown WSEN 01:16:27
100 Jonathan Gregson MSEN Hatton Darts RC 01:16:48
101 Matt Ridge M40 Totley AC 01:17:27
102 Clare Holdcroft W40 Buxton AC 01:17:35
103 Stuart Hale M50 Team Accelerate 01:17:44
104 Rachel Fox WSEN Penistone Footpath Runners 01:18:00
105 Helen Davis WSEN Steel City Striders 01:18:27
106 Martin Brown M40 North Derbyshire RC 01:18:31
107 Jeff Taylor M50 Handsworth Road Hogs 01:18:46
108 Helen Dale WSEN 01:19:01
109 Paul Morris M50 Outside 01:19:05
110 Clare Gardiner WSEN CGCC 01:19:06
111 Mark Whelan M45 Goyt Valley Striders 01:19:24
112 Gayle Gamble W40 Longeaton 01:19:30
113 Andy Robinson MSEN 01:19:34
114 Michael Richardson M50 Handsworth Road Hogs 01:19:45
115 Richard Smith MSEN 01:19:48
116 Colin Leach WSEN Totley AC 01:19:51
117 Tony Jackson M50 Glossop Dale Harriers 01:19:53
118 Andrea Rodgers W40 Dark Peak Fell Runners 01:19:58
119 Ian Mellor M40 01:20:04
120 Paul Fentem M40 Chesapeake 01:20:11
121 John Levesconte MSEN 01:20:13
122 David Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 01:20:48
123 Wil Meredith M40 Pennine 01:20:50
124 Bod Grocutt M50 Steel City Striders 01:21:04
125 Andy Lees M40 North Derbyshire RC 01:21:12
126 Thomas Mccart MSEN Steel City Striders 01:21:23
127 Roz Massey WSEN Totley AC 01:21:27
128 Richard Thomas M50 Huncote Harriers 01:21:32
129 Daren Pallett M40 01:21:33
130 Paul Horsfall M50 Handsworth Road Hogs 01:21:40
131 Monika Panczak WSEN 01:21:59
132 Andrew Rodgers M40 Dark Peak Fell Runners 01:22:46
133 William Blackwood M40 01:22:50
134 Lucy Bacon W40 Wingerworth Wobblers 01:23:07
135 Barrie Clark M50 01:23:09
136 Alan Ashforth M60 Handsworth Road Hogs 01:23:22
137 Richard Pegram M50 Wirksworth 01:23:30
138 Lizzie Rawson WSEN Fat Boys RC 01:23:35
139 Nasser Barazadeh M45 Totley AC 01:28:03
140 Michele Thompson W40 Handsworth Road Hogs 01:28:13
141 Mark Wallington M60 01:30:43
142 Daniel Hawkins MSEN 01:31:54
143 Jill Davies W50 Steel City Striders 01:32:13
144 Andrew Gale MSEN 01:33:20
145 Blane Quigley M45 Steel City Striders 01:33:20
146 Andy Horsfall MSEN Handsworth Road Hogs 01:35:01
147 Steve Dewick M50 Dark Peak Fell Runners 01:36:26
148 Lindsay Evans W40 Totley AC 01:36:35
149 Maxine Ison W50 Totley AC 01:36:35
150 Debbie Mccart W50 Steel City Striders 01:39:06
151 Samara Wood WSEN Denby Dale Fell Runners 01:39:38
152 Catherine Young W50 01:42:17
153 Angela Burns W40 01:42:18
154 Evelyn O'Connell WSEN 01:42:18
155 Abbie Dagg WSEN Denby Dale Fell Runners 01:48:50
156 Douglas Armstrong MSEN Steel City Striders Dnf