Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

23/07/2015 – Sheldon





  
Pos Name Category Club Time
1 S Franklin Totley 00:24:49
2 L Bersford M40 Ripley AC 00:24:58
3 Ben Cartwright Matlock 00:25:39
4 Gareth Briggs M40 DPFR 00:25:42
5 Bart Shaw Totley 00:25:47
6 Malcolm Johnson M40 Stockport 00:25:51
7 Kieren Allanson Matlock 00:26:13
8 Noel Curtis M40 Pennine 00:26:15
9 Jonny Wilson Fat Boys 00:26:40
10 Lucas Parker Junior Pennine 00:26:42
11 Andrew Stuart Beeston AC 00:26:43
12 Ben Light Buxton AC 00:26:45
13 Paul Sorrell North Derbyshire 00:26:53
14 L Forshaw-Perring Interm Buxton AC 00:26:58
15 Josh Moody Matlock AC 00:27:02
16 Craig Jeffery M40 Staff Moorlands 00:27:08
17 Andrew Wainwright M40 00:27:14
18 Jon Pemberton DPFR 00:27:17
19 Damian Kilpin Pennistone 00:27:24
20 Gareth Phoenix M40 00:27:30
21 Alan Winskill Totley AC 00:27:33
22 Tim Clayton M50 North Derbyshire 00:27:37
23 Finn Lydon Junior Charnwood AC 00:27:54
24 Eric Monda 00:27:58
25 Joel Siddall North Derbyshire 00:28:23
26 Jon Waller Pennistone 00:28:24
27 Jon Perry Wharfedale Harriers 00:28:41
28 John Hayman North Derbyshire 00:28:53
29 Andrew Watson M40 00:29:08
30 Samuel Williams DPFR 00:29:15
31 Mike Taylor M40 Fat Boys 00:29:16
32 Andy Barnett M50 00:29:24
33 Mark Elwis M50Loc 00:29:30
34 Chris Martin Fat Boys 00:29:37
35 Billy Naylor M40Loc 00:29:43
36 Andy Lessiter M40 Matlock AC 00:29:47
37 Jon Sanderson M40 Totley 00:29:49
38 Ben Haworth DPFR 00:29:54
39 Ben Coales DPFR 00:29:56
40 Steve Larkin M40 00:29:57
41 William Ediker Interm 00:30:00
42 Andy Case 00:30:01
43 Anna Hoogkamer F Interm 00:30:14
44 John Thompson M40 00:30:15
45 Liam Ashton M40 Tideswell 00:30:23
46 Steph Curtis F40 Pennine 00:30:33
47 Chris Lomas 00:30:45
48 Peter Stenton Interm DPFR 00:30:51
49 Charlie Matthews Interm 00:30:53
50 Phil Hands M60 Leicester Coritanian 00:30:56
51 Josh Mooney M50 Macclesfield Harriers 00:31:07
52 Rob Skelton M40 00:31:10
53 Peter Wilmot M40 Matlock 00:31:14
54 Jonny Clowes M40 Totley 00:31:18
55 Tom Pape 00:31:19
56 Simon Croft M50 Matlock AC 00:31:23
57 K Holmes M60 DPFR 00:31:26
58 Dennis Holmes M50 Matlock AC 00:31:32
59 Michael Bourne M40 DPFR 00:31:46
60 Nick Jones M40 Buxton AC 00:31:47
61 Marc Pollak M40 Matlock AC 00:31:51
62 Rob Lennox M40 Derby Runner 00:31:54
63 Phil Howson M40 Steel City Striders 00:31:56
64 Ben Brindley Tideswell 00:32:00
65 David Askew Shelton Striders 00:32:12
66 Stpehen Moss M40 00:32:14
67 Mark Crawshaw M40 Wirksworth 00:32:33
68 Rob Moore M40 DPFR 00:32:34
69 Tim Hill 00:32:35
70 Reg Cooper M50 00:32:37
71 Roland Meylan M40 Buxton AC 00:32:44
72 Neil Oxley M60 00:32:48
73 Steve Bennett M50 North Derbys RC 00:33:05
74 Darren Maher M40 00:33:09
75 Glen Irving M40 DPFR 00:33:11
76 Nick Bates M50 Belper Harriers 00:33:14
77 Andy Bradley M50 Shelton Striders 00:33:17
78 Sam Anderson 00:33:20
79 Emma Dent F40 Totley 00:33:21
80 Stuart Rook M40 Tideswell 00:33:24
81 Dennis Belbin 00:33:27
82 Graham Barnes M60 00:33:29
83 Lee Gordon M40 Fusion CC 00:33:33
84 Daniel Ashcroft Matlock 00:33:42
85 Jimmy Sharman Steel City Striders 00:33:45
86 Will Day M40 DPFR 00:33:54
87 Andy Neath M40 Matlock Athletics Club 00:33:55
88 Andy Virgin M40 Handworth Roadhogs 00:33:56
89 Simon Rollit M50 Mercia 00:33:58
90 Jeremy Windsor M40 00:34:07
91 Mick Moorhouse M60 Matlock AC 00:34:14
92 Matt Baker Ripley 00:34:16
93 Howard Winbow M50 Ashbourne RR 00:34:20
94 Bob Gardner M50 00:34:24
95 Philip Barnes M50 Pennine 00:34:27
96 Ian Brookes M40 Clowne 00:34:31
97 Peter Bailey M50 Buxton 00:34:36
98 Mark Tomlinson M40 Heanor AC 00:34:40
99 Fiona Johnson F Stockport 00:34:47
100 Lewis Ashton M40 DPFR 00:34:54
101 Julia Nolan F40 Tideswell AC 00:35:02
102 Stephen Wigglesworth M50 Peak Park AGM 00:35:05
103 Caroline Scott F40 Sinfin 00:35:09
104 Simon Maybe M40 Tideswell 00:35:15
105 Sarah Burton F North Derbys RC 00:35:19
106 Richard Garton M50 Steel City 00:35:21
107 Karowna Kucharek Team Derby Runner 00:35:27
108 David Fox 00:35:30
109 Trevor Hibbert Sinfin RC 00:35:31
110 Gary Beardsley M40 00:35:32
111 Hannah Bradley FInterm SHUOC 00:35:34
112 Andy Edwards M50 00:35:47
113 Gary Goodall M40 Elton Ski Club 00:35:52
114 Peter Bush M40 Matlock AC 00:36:00
115 David Patrick M40 Ashbourne RC 00:36:06
116 Ben Robson M50 DPFR 00:36:11
117 Andrew Hudkin M50 Matlock AC 00:36:15
118 Sian Mead F50 Matlock AC 00:36:20
119 Joanne Hackett F40 Staff Moorlands 00:36:21
120 Clare Holdcroft F40 Buxton 00:36:25
121 Tim Nixon M50 DPFR 00:36:30
122 Elaine Fleugot F50 Pennine 00:36:32
123 Chris ODonnell M40 Ilkeston 00:36:40
124 David Walker M50 00:36:42
125 Daren Nuttall M40 MAC 00:36:42
126 Mike Mitchell M60 00:36:45
127 Rachel Farrow F Shelton Striders 00:36:48
128 Andrea Rogers F40 DPFR 00:36:56
129 Jonathon Fletcher M40 00:37:05
130 Yvonne Twelvetree F60 Totley 00:37:07
131 Ian Wolfendale M50 Pennine 00:37:10
132 Steve Mead M50 Matlock AC 00:37:12
133 Dave Arundale M60 00:37:25
134 Claire Parker F40 Penneine 00:37:30
135 Andrew Rogers M40 00:37:33
136 Amanda Porter Floc Tideswell AC 00:37:37
137 Richard Pegram M50 Wirksworth 00:37:39
138 Paul Stevenson M50 Sinfin RC 00:37:46
139 John Heathfiled M50 DPFR 00:37:54
140 Helen Young F40 Totley 00:38:19
141 Andrew Mathews M50 00:38:36
142 Paul Horsfall M50 Handsworh Roadhoggs 00:38:39
143 Ruth Gowers F Tideswell 00:38:49
144 Paul Keetley M60 Matlock AC 00:38:52
145 Andy Lees M40 North Derbys 00:39:02
146 Victoria Fell F Tideswell AC 00:39:05
147 Felicity Baker F40 Holme Pierrepont RC 00:39:20
148 Sally Halves F40 00:39:22
149 John Walker M50 Steel City 00:39:24
150 Tom OConnor 00:39:26
151 Chris Bagley M50 Fat Boys 00:39:34
152 Alan Ashforth M60 Handsworh Roadhoggs 00:39:47
153 Pete English M50 00:40:07
154 Rachael Grant M50 Holme Pierrepont RC 00:40:42
155 Katy Bennett F 00:40:47
156 Bill Allsop M70 Buxton 00:41:00
157 Maxine Ison F50 Totley 00:41:16
158 Ian Gibbs M40 Matlck AC 00:41:20
159 Dan Baker M40 00:41:25
160 Jo Chalmers F40 Holme Pierrepont RC 00:41:27
161 Kim Morag Baker F 00:41:31
162 Jill Davies F50 00:41:40
163 Michael Subbs M40 00:41:41
164 Maggie Gorman F60 North Derbys 00:41:43
165 Richard Ross M40 00:41:47
166 Andrew Gale 00:41:50
167 Andy Howie M60 Pennine 00:42:00
168 Simon Foster M50 00:42:15
169 Vicki Leach F 00:42:20
170 Louisa Boay F Matlock AC 00:42:29
171 Matt Glossop M50 Fat Boys 00:42:43
172 Martin Griffiths M40 DPFR 00:42:52
173 Brian Taylor M40 00:43:36
174 Thelma Pickard F50 00:43:44
175 Alex Bushnell M40 00:43:56
176 Juan Waller F50 DPFR 00:44:25
177 Leon Zablocki M50 M50 00:44:52
178 Collette Holden F40 Tideswell AC 00:45:23
179 Ian Hudson M40 00:45:28
180 Phil Gregory M40 Tideswell AC 00:46:07
181 Steve Hand M50 Derwent Runners 00:46:18
182 Sue Gibbs F40 Matlock AC 00:46:46
183 Michael Bailey M60 00:48:12