Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

16/05/2015 – Fairfield Horseshoe





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Jebb M40 Bingley Harriers 01:20:26
2 Mark Addison MSEN Helm Hill 01:20:49
3 Kim Collison MSEN Borrowdale 01:21:10
4 Garry Greenhow MSEN Ambleside AC 01:24:27
5 Darren Kay M40 Calder Valley 01:25:37
6 David Birch M40 Keswick AC 01:29:37
7 Ally Beaven MSEN U/a 01:30:49
8 Michael Ainsworth MSEN Helm Hill 01:31:38
9 Quentin Harding M50 Bowland Fell Runners 01:31:46
10 Mark Chippendale M40 Bowland Fell Runners 01:31:57
11 John Perry MSEN Wharfedale Harriers 01:32:06
12 Paul Neild M40 Bowland Fell Runners 01:32:16
13 Dave Milliken M40 Horwich 01:32:21
14 Mike Johnson M50 Bowland Fell Runners 01:32:39
15 Chris Perry MSEN U/a 01:32:53
16 Lee Knight MSEN Helm Hill 01:35:02
17 Dominic Raby M40 Chorley AC 01:35:16
18 John Niven MSEN U/a 01:35:55
19 Sean Bolland MSEN Bowland Fell Runners 01:36:22
20 Ewen Malloch MSEN Team Bath AC 01:36:25
21 Andy Blackett MSEN Durham Fell Runners 01:38:26
22 Oliver Blomfield M40 Eden Runners 01:38:31
23 Ed Gamble M40 Cheshire Hill Racers 01:38:38
24 David Evans MSEN Ambleside AC 01:38:41
25 David McCabe M40 Trawden AC 01:38:50
26 James Gray MSEN U/a 01:39:11
27 Sam Fisher MSEN Howgill Harriers 01:39:31
28 Ross Bibby MSEN Valley Striders 01:39:36
29 Steve Turland M40 Ilkley Harriers 01:39:40
30 Chris Atherton MSEN Maldwyn Harriers 01:39:42
31 Samuel Morgan MSEN Ambleside 01:39:48
32 Sharon Taylor WSEN Helm Hill 01:39:53
33 Dan Croft M40 Macclesfield Harriers 01:40:18
34 David Thornley MSEN U/a 01:40:45
35 Chris Balderson M50 Bowland Fell Runners 01:40:52
36 Brian Shaw M40 Darwen Dashers 01:40:55
37 David Loan M60 Keswick AC 01:40:59
38 Nick Barraclough M40 U/a 01:41:41
39 Richard Snowden M40 Totley AC 01:41:51
40 James Lawler MSEN U/a 01:41:57
41 James Osborn MSEN Durham Fell Runners 01:41:58
42 Edward Newcome MSEN Newcastle Runners 01:42:04
43 Martin Spooner MSEN Howgill Harriers 01:42:57
44 David Ryder MSEN U/a 01:43:31
45 John Marsham MSEN Valley Striders 01:43:36
46 Jim Ryder M40 Ilkley Harriers 01:43:45
47 Mark Harris M40 Helm Hill 01:44:17
48 Richard Lowther MSEN Barlick Fell Runners 01:44:18
49 Philip Archer MSEN Cumberland Fell Runners 01:44:45
50 John Tullie M50 Teviotdale Harriers 01:45:27
51 Andrew Berry MSEN Durham Fell Runners 01:45:32
52 Jim Thompson M40 Saltwell Harriers 01:45:41
53 Roger Laycock M50 Settle Harriers 01:45:48
54 Andrew Lake MSEN Esk Valley Fell Club 01:45:52
55 Andrew Orr M40 Clayton Harriers 01:46:02
56 Tim Parr M50 U/a 01:46:19
57 Mark Baddeley M40 Lincoln Wellington AC 01:46:23
58 Neil Sidaway M50 Cumberland Fell Runners 01:47:17
59 Robert Morris MSEN Derwent AC 01:47:29
60 Ben Polkinghorn MSEN Coniston 01:47:51
61 Phil Metcalf M40 U/a 01:48:07
62 Kim Spence WSEN Valley Striders 01:49:16
63 Haydn Williams MSEN Barrow Runners 01:49:46
64 Mark Hutcheson M50 Bude Rats 01:50:01
65 Nick Lancaster M60 Derwent AC 01:50:12
66 Kate Archer WSEN Ilkley Harriers 01:50:22
67 Crispin Halsall M40 Bowland Fell Runners 01:50:47
68 Dan Appleby MSEN FRA 01:50:53
69 Tracey Greenway W50 Derby AC 01:50:59
70 Rigby Jerram M50 Kendal 01:51:14
71 Karl Tuzio M50 Newburgh Nomads 01:51:38
72 Brian Horn M60 Borrowdale 01:51:46
73 Robbie Kelly M50 Swaledale Runners 01:52:13
74 Graham Lake MSEN Otley AC 01:52:22
75 Luke Gibson MSEN South Shields Harriers 01:52:51
76 Ben Hobson MSEN Chorlton Runners 01:52:55
77 Chris Richardson M50 Easingwold Running Club 01:53:39
78 Simon Tobin M50 Southport - Waterlow 01:54:26
79 John Monks M60 Horwich 01:54:35
80 Mike Hitchmough M40 Newburgh Nomads 01:54:55
81 Adrian Bacon M40 Keswick AC 01:55:05
82 Michael Smith M40 Dallam 01:55:32
83 Charmaine Horsfall WSEN U/a 01:55:39
84 Robin Hanock M40 FRA 01:55:54
85 Damian Kimmins M40 Keswick AC 01:56:00
86 Danny McIntyre M40 Rushcliffe AC 01:56:25
87 Gemma Bradley WSEN Saltwell Harriers 01:56:38
88 Russell Owen M50 Gryri Harriers 01:56:58
89 Tim Wiggins MSEN Allen Valley Striders 01:57:06
90 Kevin May M50 Howgill Harriers 01:57:17
91 Chris Schofield M50 Helm Hill 01:57:30
92 Peter Haines M60 Ilkley Harriers 01:57:44
93 Michael Keavney M40 Swaledale Runners 01:57:58
94 Andrew Case MSEN U/a 01:58:06
95 Dan Rhodes M40 Darlington Fell Runners 01:58:28
96 Jacqueline Keavney W50 Swaledale Runners 01:58:33
97 Paul Taylor M40 Saddleworth Runners 01:58:36
98 Elsie Roberts WSEN Ambleside AC 01:58:55
99 Derek Queenan M40 U/a 01:59:00
100 Jon Burdon M40 Holmfirth Harriers 01:59:01
101 Colin Whitaker M50 Bowland Fell Runners 01:59:23
102 Huw Lewis M50 Buckley 01:59:26
103 Helen Rennard WSEN Lochaber AC 01:59:35
104 Donna Cartwright WSEN Bury AC 01:59:46
105 Peter Singleton M50 Blackpool AC 01:59:57
106 Keith Loan M50 Keswick AC 01:59:58
107 Michael Jewell M50 Black Combe Runners 02:00:33
108 Duncan Forrest M40 Bury AC 02:00:54
109 Simon Oxley M50 Settle Harriers 02:01:01
110 Adam Wallwork MSEN Trawden AC 02:01:48
111 Michael Hewitt MSEN U/a 02:01:51
112 Stephen Atherton M50 Ambleside AC 02:02:23
113 Peter Burgon M50 Lincoln & District Runners 02:02:32
114 Julian Donnelly M50 Black Combe Runners 02:02:49
115 Kevin Bray M50 Morpeth Harriers 02:02:54
116 Daryl Mullen M50 Newburgh Nomads 02:03:05
117 Jane Davies W40 Borrowdale 02:03:12
118 Derek McHugh M50 Tweed Valley Mountain Rescue 02:03:27
119 Peter Jackson M50 Barlick Fell Runners 02:03:35
120 Chris Little M40 Northumberland Fell Runners 02:04:01
121 Alistair McCraig M40 U/a 02:04:29
122 Ian Patchett M50 Abbey Runners 02:04:42
123 Honor Thompson WSEN Skelmersdale Harriers 02:05:04
124 Rowan Ranner WSEN Helm Hill 02:05:15
125 Claire Wightman W40 Saddleworth Runners 02:05:30
126 Georgia Campbell WSEN South Shields Harriers 02:05:33
127 Catherine Speakman WSEN U/a 02:06:07
128 Trevor Symonds M50 FRA 02:06:11
129 Danny Hazell MSEN U/a 02:06:18
130 Graham Hobson M60 Garstang 02:06:25
131 Jamie Osborne MSEN Trawden AC 02:06:39
132 Ian Smith M60 Bolton United Harriers 02:06:47
133 Richard Hennah M40 Parkside Panthers 02:06:58
134 Mark Midgley M40 Bowland Fell Runners 02:07:04
135 Anthony Joyce MSEN U/a 02:07:08
136 Nick Wadd M40 Quakers 02:07:53
137 Richard Wheeler M40 U/a 02:07:59
138 Jason Taylor M40 Northumberland Fell Runners 02:08:13
139 Nick Harris M60 Rossendale Harriers 02:08:16
140 Scott Lewis M40 South Shields Harriers 02:08:39
141 Grace Leedham W40 Dallam 02:08:41
142 Andrea Frost W40 Macclesfield Harriers 02:08:53
143 Andrew Russell M50 Helm Hill 02:08:56
144 Alex Flinn MSEN U/a 02:09:00
145 Phil Gillard M50 Helsby 02:09:11
146 Mo Kelly WSEN Howgill Harriers 02:09:36
147 Ashley Broomhead M50 FRA 02:09:46
148 Mark Cartwright M40 Radcliffe AC 02:09:50
149 Debbie Walker W40 Derwent AC 02:09:56
150 Daniel Seale M40 U/a 02:10:10
151 Mike Troup M60 Ambleside AC 02:11:12
152 Marcus Saunders M40 Lincoln & District Runners 02:11:15
153 William Coupe M50 Helm Hill 02:11:24
154 Drew Savage M40 Chorlton Runners 02:11:41
155 David Carruthers M40 Cumberland Fell Runners 02:11:41
156 Ian Watson M40 Saddleworth Runners 02:12:02
157 Clare Harris W50 Todmorden Harriers 02:12:45
158 Anna Blackburn W50 Cumberland Fell Runners 02:12:57
159 Thomas Steele MSEN U/a 02:12:58
160 Stephen Minns M50 Shildon Runners 02:13:06
161 Jacqueline Shaw W40 Darwen Dashers 02:13:15
162 Jason Berry MSEN Coniston 02:13:57
163 Richard Simpson M50 U/a 02:14:03
164 Gregg Avery M40 Goyt Valley Striders 02:14:22
165 Dermot Garvey M50 U/a 02:14:30
166 Paul Whittle M40 Newburgh Nomads 02:14:41
167 Denise Tunstall W50 Durham Fell Runners 02:15:04
168 Sarah Sherratt W40 Bowland Fell Runners 02:15:39
169 Neil Taylor M40 Skelmersdale Harriers 02:15:41
170 Chloe Haines WSEN Ilkley Harriers 02:16:00
171 Robert Cosgrove M50 Southport - Waterlow 02:16:08
172 Nick Lyons M60 Lincoln & District Runners 02:16:31
173 Kevin McGilvray M60 Rochdale Harriers 02:16:42
174 Laura Hogg WSEN Kirkstall Harriers 02:17:01
175 John Newsholme MSEN Accrington 02:17:22
176 John Andrew M40 Radcliffe AC 02:17:27
177 Tony Steward M60 Calder Valley 02:18:54
178 Michael Huggins M50 Rossendale Harriers 02:19:37
179 Mike Peat M50 Lonsdale 02:20:17
180 Karen Gates W40 Dallam 02:22:02
181 Claire Stewart W50 Swaledale Runners 02:22:34
182 Michael Rosher M40 Swaledale Runners 02:22:35
183 Andrew Sly M60 Ambleside AC 02:23:15
184 Chris Bates M40 U/a 02:23:47
185 Nicholas Bates M40 U/a 02:23:51
186 Sinead Hayes WSEN Radcliffe AC 02:25:10
187 Nick Brereton M40 U/a 02:27:47
188 Geraldine Walkington W50 Achille Ratti 02:27:59
189 John Hazell M50 U/a 02:28:12
190 Frances Berry WSEN Durham Fell Runners 02:28:19
191 Brian Barnes M50 Charlton Runners 02:28:43
192 Steven Hewitt M50 Holmfirth Harriers 02:28:52
193 Richard Tait M60 Swaledale Runners 02:29:42
194 Catherine Elliott W40 Chorlton Runners 02:34:53
195 Colin Grime M70 Spectrum Striders 02:36:37
196 Sue Roberts W50 Todmorden Harriers 02:37:55
197 Ute Halbmeyer W40 LT B-Hubner Berlin 02:41:41
198 Allan Buckley M70 Keswick AC 02:46:10
199 Tony Varley M60 Horwich 02:47:16
200 George James M70 Blackpool AC 02:48:09
201 Rebecca Barton WSEN U/a 02:48:21
202 Catherine Keevil WSEN Derwent AC 02:48:51
203 Ian Grimshaw M50 Derwent AC 02:48:52
204 Richard Stokes M50 FRA 02:49:08
205 Sonja Vietoris W50 U/a 02:50:50
206 Malcolm Sizer M60 Holmfirth Harriers 02:53:36
207 Gerald Connor M50 Retford AC 02:56:53
208 Nicola Johnson WSEN Parbold Pink Panthers 03:03:35
209 Gary Lane M45 Coniston Retired