Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

31/03/2015 – Bunny Run 1





  
Pos Name Category Club Time
1 TOM ADAMS 7TH WIN ILKLEY 00:15:57
2 LEWIS BYRAM HOLMFIRTH 00:16:35
3 JACK SMITH WHARFEDALE 00:16:47
4 KAI SUNMAN HOLMFIRTH 00:17:21
5 CHRIS LAW HOLMFIRTH 00:17:24
6 PAUL TIFFANY V40 BINGLEY 00:17:25
7 JAMES LUND U16 KLY & C 00:17:27
8 SETH WATERMAN HOLMFIRTH 00:17:29
9 JACK DENTON CALDER 00:17:42
10 JON GREEN V40 PRESTON 00:17:52
11 MATTHEW MERRICK U16 BINGLEY 00:18:13
12 JACK WHITE U16 NORWICH 00:18:18
13 LEWIS WRIGHT UA 00:18:25
14 NEIL ARMITAGE V40 P&B 00:18:29
15 KATIE WALSHAW 14TH WIN F HOLMFIRTH 00:18:33
16 JOE HUDSON U14 KLY & C 00:18:35
17 MARTIN HURST P&B 00:18:42
18 GEORGE GREEN HOLMFIRTH 00:18:47
19 MARTIN HOWARD U16 CALDER 00:18:59
20 JOE LAW HOLMFIRTH 00:19:12
21 NATHAN MARTIN WHARFEDALE 00:19:18
22 EDDIE HINCHCLIFFE HOLMFIRTH 00:19:25
23 REUBEN MANTLE U14 BINGLEY 00:19:25
24 ROBIN LAWRENCE V40 BINGLEY 00:19:31
25 DAVE McGUIRE V40 WHARFEDALE 00:19:34
26 GARETH HOLME BAILDON 00:19:37
27 ROBIN BRADBURY V40 MARSH 00:19:41
28 ERICA BYRAM FU16 HOLMFIRTH 00:19:45
29 GEORGE DEY U14 SKYRAC 00:19:48
30 CAMERON REILLY U14 ILKLEY 00:19:52
31 DANIEL SHAW HOLMFIRTH 00:19:55
32 ANDREW BRITTON IDLE 00:20:00
33 JEMIMA ELGOOD FU16 ILKLEY 00:20:02
34 TRISTAN SHEARD V40 CALDER 00:20:03
35 LAVELL PIERRE HOLMFIRTH 00:20:06
36 DECLAN CRAVEN QUEENSBURY RC 00:20:08
37 JOSEPH CARNELLY U14 BINGLEY 00:20:10
38 LUKAS LEE V40 KLY & C 00:20:11
39 MARK McGLINCY V40 KESWICK AC 00:20:16
40 ROBBIE MATTHEWS U14 ILKLEY 00:20:17
41 LOUIS HUDSON U14 KLY & C 00:20:20
42 BEN FARRAR U16 KLY & C 00:20:20
43 SOPHIE MARTIN F WHARFEDALE 00:20:21
44 ROBERT HUDSON V40 KLY & C 00:20:23
45 AMY FRANCIS FU16 SKYRAC 00:20:25
46 DARREN GRAHAM V40 TODMORDEN 00:20:32
47 MARK LAW V50 HOLMFIRTH 00:20:34
48 JAMES PICKERING U16 ILKLEY 00:20:35
49 EDWARD DAVIES OTLEY 00:20:38
50 SARAH PICKERING FU16 ILKLEY 00:20:47
51 JOE BLACKETT V50 DARK PEAK 00:20:49
52 ARCHIE ARMITAGE U14 P&B 00:20:49
53 VICTORIA MERRICK FU16 BINGLEY 00:20:52
54 WAYNE BYRAM V40 HOLMFIRTH 00:20:56
55 ROBBIE JOHNSTONE U16 WHARFEDALE 00:21:00
56 DOMINIC COY U14 ILKLEY 00:21:03
57 LOGAN HARGREAVES MADHAS U14 WHARFEDALE 00:21:05
58 THOMAS NELSON U16 WHARFEDALE 00:21:06
59 SAM OVEREND KLY & C 00:21:08
60 ANTHONY ROWLING UA 00:21:09
61 NICKY FARQUHAR U16 HOLMFIRTH 00:21:09
62 MALCOLM McMILLAN UA 00:21:12
63 PAUL CRABTREE V40 KLY & C 00:21:13
64 WILL THOMPSON U14 WHARFEDALE 00:21:15
65 PHILIP HOBBS V50 HOLMFIRTH 00:21:16
66 LUCY FARQUHAR F HOLMFIRTH 00:21:16
67 PETE LLOYD KLY & C 00:21:24
68 DAN COBB BAILDON 00:21:27
69 JORDAN MULLINGER F HOLMFIRTH 00:21:30
70 CHRIS JONES V40 WHARFEDALE 00:21:42
71 LUCY WILLIAMSON F ILKLEY 00:21:45
72 ROBBIE WILLIAMS BINGLEY 00:21:46
73 GARETH WARD V40 KLY & C 00:21:47
74 PETER SMITH CRAVEN ENERGY 00:21:50
75 RICHARD BURREN KLY & C 00:21:58
76 RUBY SYKES F HOLMFIRTH 00:22:03
77 JACOB VAN GEFFEN U16 PENDLE 00:22:08
78 LUKE HEPPLE UA 00:22:12
79 KATH FARQUHAR FV40 HOLMFIRTH 00:22:17
80 ELIZA FINDLAY FU16 BINGLEY 00:22:18
81 KEVIN BRAIN V40 BAILDON 00:22:18
82 JOHN MERRICK V40 BINGLEY 00:22:29
83 HARRY BARKER U16 ILKLEY 00:22:35
84 DENIS GILDEA V40 UA 00:22:36
85 JONATHAN EAGLE V50 HORSFORTH 00:22:38
86 TIMOTHY FORSTER SALTAIRE STRIDERS 00:22:40
87 JAMES COATES U16 LEEDS BRAD TRI 00:22:41
88 MALCOLM PICKERING V60 ILKLEY 00:22:43
89 ARTHUR PEEL U14 KLY & C 00:22:44
90 MEL IVES F SKIPTON 00:22:52
91 SVEN SHAW UA 00:22:54
92 EMILY JONES FU14 WHARFEDALE 00:22:54
93 PHILIP WILKINSON HORSFORTH 00:22:55
94 GRAHAM BIRD V50 WHARFEDALE 00:22:58
95 MARTIN WOOD V50 STAINLAND 00:23:00
96 JACK WALTON U14 KLY & C 00:23:01
97 STUART WALTON V40 KLY & C 00:23:01
98 ANDREW PRICE BAILDON 00:23:02
99 ARTHUR REILLY V50 ILKLEY 00:23:03
100 STEVE MILNER V50 WHARFEDALE 00:23:05
101 MATTHEW MURRAY CALDER 00:23:08
102 PAUL PATRICK V50 STAINLAND 00:23:09
103 LAURIE PETRUCCI U14 KLY & C 00:23:12
104 FREYA REYNOLDS F CRAVEN ENERGY 00:23:13
105 DAVID TOLSON V50 RED ROSE 00:23:16
106 NEIL FAIRBURN V50 BAILDON 00:23:23
107 LUCY MILLER FU14 BINGLEY 00:23:26
108 ANNIE STONE FU14 HOLMFIRTH 00:23:26
109 DEREK IVES V50 SKIPTON 00:23:37
110 BECKY WEIGHT FV50 BINGLEY 00:23:40
111 SEAN COOK KIRKSTALL 00:23:41
112 HARRY ATKINSON V60 BINGLEY 00:23:42
113 ELLIE SUNMAN FU16 HOLMFIRTH 00:23:42
114 EMILY FIELD FU14 UA 00:23:43
115 AMY GODDEN F SHEFFIELD UNI 00:23:53
116 SIMON BARRANS V50 HOLMFIRTH 00:23:54
117 CHRIS GODRIDGE V40 CALDER 00:23:56
118 JOE ALDERMAN U14 UA 00:24:01
119 TONY CRADDOCK V40 UA 00:24:05
120 GORDON SLATER V50 UA 00:24:08
121 GEORGE HOBBS U14 HOLMFIRTH 00:24:09
122 IAN BLAND V50 BINGLEY 00:24:12
123 LAURA KNOWLES FU14 KLY & C 00:24:17
124 ABIGAIL WHITE FU16 BINGLEY 00:24:22
125 HARRY HOBBS U14 HOLMFIRTH 00:24:23
126 CATHERINE MILNER F BAILDON 00:24:28
127 MARTIN WILSON V60 UA 00:24:29
128 PAUL NEWTON V40 KIRKSTALL 00:24:30
129 PETER JAGAN V60 BINGLEY 00:24:33
130 MARK CAFFERY V40 UA 00:24:35
131 ROB MYERS V50 BAILDON 00:24:38
132 VICKY OMELIZNOWICZ F BINGLEY 00:24:40
133 COLIN DUFFIELD V40 UA 00:24:52
134 RICHARD MURRAY BINGLEY 00:24:54
135 ANDREW PERRY V40 WHARFEDALE 00:24:55
136 HELEN WRIGHT F KLY & C 00:24:59
137 GRAEME COLLINGE V50 UA 00:25:01
138 NEA WESTON FU16 ILKLEY 00:25:09
139 AILEEN BALDWIN FV60 STAINLAND 00:25:09
140 LISA HOLMES F WHARFEDALE 00:25:11
141 RYAN MIDDLEMISS U16 UA 00:25:14
142 JANE LEONARD FV50 TODMORDEN 00:25:20
143 RACHEL CROSSLAND F CALDER 00:25:24
144 RICHARD METCALFE V50 UA 00:25:27
145 BRUCE DUNCAN V60 BINGLEY 00:25:29
146 REBECCA LANGDON F BAILDON 00:25:30
147 KAREN BALLANTYNE FV40 KLY & C 00:25:34
148 ANDY MOORE V60 BINGLEY 00:25:36
149 RUBEN CHALMERS U14 CALDER 00:25:37
150 LINDA CRABTREE FV50 CALDER 00:25:47
151 MARGARET JAGAN FV60 CRAVEN ENERGY 00:25:51
152 GILL PETRUCCI FV40 KLY & C 00:25:51
153 PETER HUBY V50 SALTAIRE STRIDERS 00:25:52
154 MURRAY CHALMERS V50 UA 00:25:55
155 IAN HARTMAN V60 BAILDON 00:25:58
156 STEVEN CROWTHER V40 STAINLAND 00:26:01
157 TREVOR KEARTON V50 KLY & C 00:26:03
158 ETHAN ADAMS U14 TODMORDEN 00:26:12
159 JOHN INGLES V40 STAINLAND 00:26:15
160 OLIVIA ROPER FU16 BINGLEY 00:26:23
161 STEVEN CAVELL V50 CALDER 00:26:25
162 NEVILLE WHITTINGHAM V50 KLY & C 00:26:26
163 KIRSTIE HOLMES FV40 SALTAIRE STRIDERS 00:26:27
164 HAZEL IVES FV50 SKIPTON 00:26:30
165 KATIE SMITH FU14 BINGLEY 00:26:37
166 LILLIE KOWALIK FU16 TODMORDEN 00:26:38
167 HOLLY CARTER F UA 00:26:46
168 EMMA DOOKS FV40 KLY & C 00:26:49
169 BOB HOWARD V50 CALDER 00:26:52
170 STACEY CLEAL FV40 QUEENSBURY RC 00:26:56
171 JOANNE ADAMS F UA 00:26:58
172 ARRAN ADAMS U14 TODMORDEN 00:26:59
173 ANN MARIE ROPER FV40 BINGLEY 00:27:02
174 ANNA McMILLAN F UA 00:27:10
175 KATE BRIGGS F UA 00:27:10
176 SUE FULTON FV50 BINGLEY 00:27:13
177 SAM SILSON UA 00:27:22
178 STEPHEN BATLEY V60 SKYRAC 00:27:22
179 CHRIS BURRELL V50 HALIFAX 00:27:29
180 ANNIE MILNER FV40 WHARFEDALE 00:27:38
181 JASON DOVESTON UA 00:27:40
182 ALEX YOUNG UA 00:27:42
183 SU THOMPSON FV40 WHARFEDALE 00:27:52
184 CARMILLE ASKINS FV40 KLY & C 00:27:58
185 GAENOR COY FV40 ILKLEY 00:28:03
186 LOUISE ABBY FV50 TODMORDEN 00:28:25
187 JOSEPH CARMAN U14 WHARFEDALE 00:28:30
188 ABBIE CLEAL F QUEENSBURY RC 00:28:35
189 SARA DEMAN FV50 PUDSEY P 00:28:43
190 PAULA WILLIAMS FV40 KLY & C 00:28:44
191 JOHN CRABTREE V50 BAILDON 00:28:48
192 ALAN TURNER V50 MARSH 00:28:51
193 SUE ROBERTS FV50 TODMORDEN 00:29:16
194 TARA STONE F HOLMFIRTH 00:29:29
195 JOANNE SUTCLIFFE F BINGLEY 00:29:31
196 JOE GAGG UA 00:29:32
197 GEOFF THOMPSON V50 WHARFEDALE 00:29:36
198 JULIE GRAHAM FV40 TODMORDEN 00:29:39
199 DONNA CHESTER F KLY & C 00:29:49
200 DIANE McDONALD FV40 KLY & C 00:29:59
201 GORDON KAYE V60 BINGLEY 00:30:01
202 NIGEL SMITH V50 UA 00:30:04
203 DOM HENRY BINGLEY 00:30:18
204 DAVID HILL V60 SKYRAC 00:30:20
205 LISA PEARSON F BINGLEY 00:30:21
206 KATIE ROWLANDS F UA 00:30:22
207 TOM COATES U14 UA 00:30:24
208 SOPHIE FINDLAY FV40 BINGLEY 00:30:29
209 CHRISTINE WILSON FV60 UA 00:30:34
210 LUISA LAUREN FV50 KLY & C 00:30:35
211 JULIE ELMES FV40 ILKLEY 00:30:43
212 ANN SMITH FV50 HOLMFIRTH 00:30:49
213 DON BUFFHAM V50 OTLEY 00:30:54
214 ANNA PICKERING F ILKLEY 00:31:07
215 FIONA MURPHY FV50 HALIFAX 00:31:12
216 GAYNOR YATES FU16 KLY & C 00:31:15
217 ALANA WILLIS FU16 KLY & C 00:31:20
218 JANE SEDGEWICK FV40 KLY & C 00:31:23
219 LUKE GARTHWAITE U14 UA 00:31:24
220 VICTORIA YEADON F UA 00:31:26
221 ANGEL SMITH FU14 ILKLEY 00:31:35
222 RACHEL GASIOR FV40 KLY & C 00:31:36
223 PAUL CARMAN WHARFEDALE 00:31:37
224 NICHOLA METCALFE FV50 UA 00:31:43
225 SUE MARTIN FV50 HALIFAX 00:31:44
226 CHRISTINE REILLY FV50 ILKLEY 00:32:08
227 KEERA NELSON FU14 WHARFEDALE 00:32:18
228 SALLY PICKERING FV50 ILKLEY 00:32:28
229 FRANKI COULTHREAD F KLY & C 00:32:39
230 SOPHIE BERRY F UA 00:32:53
231 AMANDA BURGESS FV40 KLY & C 00:33:50
232 POPPY BALLANTYNE FU14 KLY & C 00:34:08
233 JEREMY O'CONNELL V50 KLY & C 00:35:03
234 ROSS HANSON KLY & C 00:35:03
235 OLLY CRABTREE U16 KLY & C 00:39:37
236 DICK BALLANTYNE V40 KLY & C 00:39:44