Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/11/2014 – Clwydian Hills





  
Pos Name Category Club Time
1 Hugh Aggleton M Mynyddwyr De Cymru (MDC) 01:13:42
2 Alister Bignell M 01:15:31
3 Rob Grantham M40 Pensby Runners 01:18:18
4 Lawrence Eccles M Penny Lane Striders 01:18:32
5 Jim O'Hara M Helsby R.C 01:18:40
6 Paul Rowley M Sale Harriers 01:20:13
7 Craig Stansfield M40 Todmorden 01:21:18
8 Simon Roberts M40 Buckley Runners 01:21:32
9 Stephen Watts M50 Macclesfield Harriers 01:21:50
10 Peter Taylor M40 Tattenhall 01:21:58
11 Michael Corrales M 01:22:03
12 Mark Davies M NWRRC 01:22:08
13 Ivan Gee M40 Todmorden 01:22:13
14 Neil Ashcroft M40 Ambleside AC 01:22:15
15 Jackie Lee F Eryri 01:22:28
16 Jason Craven M Rossendale Harriers 01:22:37
17 Karl Steinegger M Ambleside AC 01:23:18
18 Hannah Jarvis F Mynydd Du 01:23:26
19 Rob Arden M Tattenhall 01:24:22
20 Matthew Colin Blackwell M23 Deeside 01:24:36
21 Ben Crowther M40 Todmorden 01:24:45
22 Simon Ellis M40 Tattenhall 01:25:48
23 Michael Belshaw M50 Eryri 01:26:12
24 Sam Robson M Mercia 01:26:41
25 Al Smithson M Mersey Tri 01:26:51
26 Darren Tweed M Todmorden 01:26:56
27 Jonathan Hardman M Cheshire Hill Racers 01:27:03
28 Stuart McDonald M Eryri 01:27:50
29 Chris Baynham-Hughes M Helsby R.C 01:28:24
30 Mike Ashby M Sale Harriers 01:28:49
31 Jason Phillips M 01:29:01
32 Ben Fletcher M Delamere Spartans 01:29:12
33 Steve Toogood M50 Buckley Runners 01:29:22
34 Tim Knight M50 01:29:41
35 Jayne Joy F Helsby R.C 01:30:09
36 Peter Agnew M50 Denbigh Harriers 01:30:14
37 Stephen Burthem M50 Warrington AC 01:30:57
38 Alan Duncan M60 Bowland F.R. 01:31:03
39 Dan Hurst M40 Clwydian Range Runners 01:31:26
40 Paul Robertson M50 Delamere Spartans 01:31:42
41 Chris Wilcox M60 Clwydian Range Runners 01:31:51
42 Jonathan Cole M Ellesmere Port RC 01:32:30
43 Dan Taylor M Todmorden 01:32:32
44 Paul Bowes M40 Shropshire Shufflers 01:32:45
45 Robert Chambers M40 Tattenhall 01:33:22
46 Nicholas Holmes M50 Tattenhall 01:33:38
47 Robert Morris M Delamere Spartans 01:33:44
48 Owen Conry M40 Denbigh Harriers 01:34:00
49 Huw Lewis M50 Buckley Runners 01:34:05
50 Anthony White M40 01:34:20
51 Jim Jones M40 Helsby R.C 01:34:33
52 Joe Cooper M Denbigh Harriers 01:34:43
53 Kye Byrne M 01:35:26
54 David Livesey M60 01:35:29
55 Max Wainwright M Helsby R.C 01:36:19
56 Andrew Bibby M60 Todmorden 01:36:20
57 Alli Grundy F Tattenhall 01:36:24
58 Edward Halliwell M40 Helsby R.C 01:36:33
59 Phil Hodgson M50 Todmorden 01:36:40
60 Aime Hannant F Ruthin Tristars 01:36:41
61 Chris Hewitson M Congleton Harriers 01:37:06
62 Simon Galloway M50 Todmorden 01:37:12
63 Phil Gillard M50 Helsby R.C 01:37:19
64 Peter Browning M50 Clayton Moors Harriers 01:37:27
65 Andy McGivern M Pensby Runners 01:37:35
66 Guy Witmore M40 Todmorden 01:37:39
67 James Riley M40 Todmorden 01:38:19
68 Richard Collins M40 Oswestry Olympians 01:38:44
69 Peter Roberts M70 Buckley Runners 01:39:09
70 Roger Squire M40 Wrexham Roads Club 01:39:12
71 Jim Rhodes M50 Bowland F.R. 01:39:51
72 Janine Marie Roberts F40 Hart Road Runners 01:40:05
73 Adrian Chewter M Mersey Tri 01:40:13
74 Richard Borne M40 Mysteruns 01:40:40
75 Andrew Summer M40 Pensby Runners 01:41:18
76 Kath Brierley F50 Todmorden 01:41:26
77 Andy Robinson M60 Helsby R.C 01:42:20
78 Ian Houghton M40 01:42:37
79 Hayley Evans F Buckley Runners 01:42:39
80 Sharron Richardson F40 Shropshire Shufflers 01:42:55
81 Stephen Jones M40 Clwydian Range Runners 01:42:58
82 Sallie Holt F Wallasey AC 01:43:06
83 David George M NEWSAR 01:43:35
84 Chris Bowers M Wallasey AC 01:44:18
85 Stephen Lloyd M 01:44:44
86 Gareth Edward Jaggard M Clwydian Range Runners 01:44:52
87 Mike Hobday M50 Abergele Mysteruns 01:45:05
88 Bernie Jones M50 Maldwyn Harriers 01:45:50
89 David Green M Pensby Runners 01:46:12
90 Dave Stephens M50 01:46:24
91 Martin Pritchard-Howarth M40 Mersey Tri 01:46:32
92 Marc Recopville M40 01:47:00
93 Steve Bajic M50 Mercia 01:47:04
94 Peter Geoghegan M40 Ellesmere Port RC 01:47:07
95 Kath Stott F50 Tattenhall 01:47:15
96 Anne Rosbottom F40 Pensby Runners 01:48:17
97 Paul Stinton M40 Buckley Runners 01:48:20
98 Iorwerth Jones M60 Wrecsam Tri 01:50:05
99 Paul Foster M Helsby R.C 01:50:10
100 Rachel Arnold F50 Helsby R.C 01:50:27
101 Shaun Telford M40 Delamere Spartans 01:50:51
102 Stephen Botham M50 Wrecsam Tri 01:50:55
103 Alexandra Fletcher F Eryri 01:51:22
104 David Peter Feakes M50 Helsby R.C 01:51:47
105 Charlie Eldred M40 Tattenhall 01:52:10
106 Eddie Lesniak M50 Achille Ratti CC 01:52:20
107 Robert Standring M 01:52:28
108 Connie James F40 01:52:49
109 Chris Keeling M40 Delamere Spartans 01:53:37
110 Hazel Berrett F50 Buckley Runners 01:53:41
111 David Say M60 Denbigh Harriers 01:54:06
112 Paul Challender M Pensby Runners 01:55:35
113 Neville Griffiths M60 Spectrum 01:56:11
114 Gill Nicol F 01:56:59
115 Adele Nicol F 01:56:59
116 Thelma James F50 01:56:59
117 Dafydd Owen M60 Prestatyn 01:57:01
118 Andrew Thomas M Mersey Tri 01:57:25
119 Kathy Frankland F40 Tattenhall 01:57:52
120 John Hammond M 01:58:56
121 Mandy Goth F50 Todmorden 01:59:15
122 Eifion Matthias M50 Clwydian Range Runners 01:59:33
123 Sharon Basford F40 Tattenhall 01:59:38
124 James Pugh M Clwydian Range Runners 01:59:47
125 William Alan Jones M40 Mersey Tri 02:01:00
126 Sharon Eaton F40 Tattenhall 02:02:24
127 Helen Ashworth F Prestatyn 02:02:25
128 Tamsin Slinn F 02:02:27
129 Russell Murray M50 02:03:42
130 Aylish Franklin F40 Tattenhall 02:06:06
131 Louise Waywell F40 Pensby Runners 02:06:14
132 Maria Spurling F40 Shropshire Shufflers 02:07:01
133 Tony Man M40 Penny Lane Striders 02:07:43
134 Gill Darby F50 Penny Lane Striders 02:07:43
135 Jayne Penrhyn Jones F50 Prestatyn 02:17:37
136 Susan Ridings F50 Clwydian Range Runners 02:17:48
137 Catherine Lancaster F50 Pensby Runners 02:17:59
138 Ruth Ann Jackson F40 02:23:09
139 Chris Cheeney M 02:40:08
140 Kate Lightfoot F40 Tattenhall RET