Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/08/2014 – Teggs Nose





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey MSEN Mercia 00:54:46
2 Damien Nicholls MSEN Wilmslow 00:56:49
3 Julian Goodwin M40 Boalloy 00:58:11
4 Jack Ross MSEN S.M.A.C. 00:58:45
5 Jason Burgess MSEN S.M.A.C. 00:59:15
6 William Griffiths MSEN Pennine 01:00:20
7 Luke Beresford MSEN Ripley 01:01:05
8 Andy Gibbs M50 Vale Royal 01:01:19
9 Neil Holding M50 West Pennine Runners 01:02:31
10 Neil Pettie M40 Goyt Valley 01:02:39
11 Stefan Bramwell M40 Pennine 01:04:14
12 Colin Thompson MSEN Helsby 01:05:01
13 Mark Griffiths MSEN Manchester YMCA 01:05:11
14 Jack Ward MSEN U/A 01:05:40
15 Chris Bentley MSEN Macclesfield 01:06:04
16 Pete Daly M40 Pennine 01:06:13
17 Darran Hawkins M40 Buxton 01:06:40
18 Steven Caldwell MSEN Vale Royal 01:08:00
19 Samuel Williams MSEN Holme Pierrepont 01:08:08
20 Robert Taylor M60 Pennine 01:08:13
21 Shaun Jackson M40 Altrincham 01:08:40
22 Jonathan Hardman MSEN U/A 01:09:33
23 Neil Clarke M50 Macclesfield 01:09:59
24 Liz Batt W40 Dark Peak 01:10:11
25 John Mooney M50 Macclesfield 01:11:31
26 Chris Green M40 Bishop's Stortford 01:12:01
27 Steph Curtis W40 Pennine 01:12:48
28 Phillip Roberts MSEN Helsby 01:12:55
29 Gareth Bennett MSEN U/A 01:13:08
30 Craig Hewitt MSEN Congleton 01:13:16
31 Emma Gerrard WSEN Pennine 01:13:29
32 Mark Vallely MSEN U/A 01:13:37
33 Rachael Lawrance WSEN Macclesfield 01:13:40
34 Claire Wightman W40 Saddleworth 01:14:14
35 Adrian West Samuel M40 Cheshire Tally Ho! 01:14:59
36 Duncan Drasdo M40 Trafford 01:15:22
37 Lee Campbell M50 Boalloy 01:15:33
38 Neil Gerrity MSEN Newcastle 01:15:38
39 Paul Taylor M40 Saddleworth 01:15:39
40 Tim Hargreaves M50 Stockport 01:15:49
41 Craig Partridge M40 Altrincham 01:16:06
42 Giles Hodges MSEN Sandbach 01:16:11
43 Rob Andrew MSEN Radcliffe 01:16:15
44 Mark Platts M40 S.M.A.C. 01:16:35
45 David Follett M40 Mow Cop 01:17:08
46 Natalie Abbott W50 Macc Wheelers 01:17:18
47 Ian Ankers M60 S.M.A.C. 01:17:33
48 John Burt M50 U/A 01:18:36
49 Tom De Jong MSEN Helsby 01:18:43
50 Andrea Frost W40 Macclesfield 01:18:45
51 Duncan Jones M50 Denbigh 01:19:39
52 John Mackintosh M40 U/A 01:19:42
53 Karl Shields M40 U/A 01:20:30
54 Raj Maharjan M40 Goyt Valley 01:20:43
55 Angela Shian WSEN Clayton 01:21:13
56 Julian Tegg M40 Ellesmere Port 01:21:14
57 Tony Benton M50 Denbigh 01:21:23
58 Tracy Latham WSEN Uttoxeter 01:21:24
59 Vicky Heys W40 Clayton 01:21:37
60 John Morris M70 Buckley 01:22:20
61 Mark Whelan M40 Goyt Valley 01:22:32
62 Vicky Beattie W40 U/A 01:22:53
63 Sara Stead WSEN Congleton 01:22:58
64 Robert Buckley M60 Altrincham 01:23:06
65 Debbie Hill W50 Congleton 01:24:25
66 Peter Bradbury MSEN U/A 01:24:36
67 Jon Gilchrist M50 Avolta 01:24:52
68 Richard Gilmartin M40 U/A 01:24:58
69 Heather Jackson WSEN Congleton 01:25:03
70 Nic Lewis M40 U/A 01:26:37
71 Ruari Benton MSEN Denbigh 01:28:02
72 Ian Wolfendale M50 Pennine 01:28:32
73 Peter Fleming M50 U/A 01:28:40
74 Jason Wright MSEN U/A 01:29:31
75 Richard Clarke M50 Manchester YMCA 01:29:40
76 Nick Gilfillan M50 U/A 01:29:44
77 Gill Darby W50 Penny Lane 01:29:56
78 Michael Brooke M60 U/A 01:30:58
79 Stephen Boylan M40 U/A 01:31:24
80 John Plant M40 U/A 01:31:34
81 Edward Charles Roberts M60 Ford Halewood 01:32:51
82 Polly Kennerley W40 Congleton 01:32:57
83 Sarah Miles WSEN Wilmslow 01:33:31
84 Eoin Connaughton M50 Dark Peak 01:33:51
85 Peter Cobley M40 U/A 01:34:02
86 Will Meredith M40 Pennine 01:34:06
87 Adrienn Angyal WSEN U/A 01:35:10
88 Peter Burton M50 Lymm 01:35:12
89 Sally Wilson WSEN S.M.A.C. 01:35:33
90 Richie Cotton MSEN U/A 01:35:41
91 Lucinda Stone WSEN S.M.A.C. 01:37:39
92 Mary Jeal W50 Denbigh 01:38:16
93 Trevor Faulkner M70 Wilmslow 01:41:26
94 George Large M60 Northern Vets 01:41:41
95 Steve Dewick M40 Dark Peak 01:49:23
96 Kelly Williams WSEN U/A 01:58:25
97 Kate Ellis W40 U/A 01:58:25
98 Elinor Curney WSEN U/A N/A