Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/06/2014 – Settle Hills





  
Pos Name Category Club Time
1 Mark McGoldrick Man Wharfedale Harriers 00:55:46
2 Neil Holding MV50 West Pennine Runners 01:00:01
3 Matthew Fretwell Man Settle Harriers 01:00:18
4 Alan Life MV40 Clayton-le-Moors 01:00:43
5 Neil Tatersall Man Darwen Dashers 01:01:21
6 Derek Reilly MV40 Darwen Dashers 01:01:23
7 Lindsey Brindle Lady Horwiich RMI Harriers 01:01:37
8 Steve Webb MV50 Vally Striders 01:02:02
9 Paul Targett MV40 Fell Ponies 01:02:14
10 Paul Lambert MV40 Wharfedale Harriers 01:02:44
11 Anderw Driver Man Barlick Fell Runners 01:03:18
12 Stephen Smithies MV40 Calder Vallley Fell Runners 01:04:04
13 Chris Whiteoak Man Wharfedale Harriers 01:04:05
14 Lynne Clough LV40 Chorley AC & Tri 01:04:14
15 Tristan Sheard MV40 Stainland Lions 01:05:31
16 Keith Thomas MV50 Burnden Road Runners 01:05:33
17 Jo Buckley Lady Calder Vallley Fell Runners 01:05:43
18 Simon Sarginson MV50 Bowland 01:06:00
19 John Marsham Man Vally Striders 01:06:22
20 Hannah Jarvis Lady Mynydd AC 01:06:28
21 Matty Baines Man U/A 01:07:03
22 Tony Thornton MV40 Settle Harriers 01:07:12
23 Sam Schofield Man Whittington Wanderers 01:07:24
24 Colin Valetine MV50 Keswick AC 01:07:30
25 Kim Spence Lady Vally Striders 01:07:36
26 John Bootham MV50 Barlick Fell Runners 01:08:26
27 Kieran Horrigan MV50 U/A 01:08:44
28 Ian Hutchinson MV50 Bowland 01:09:30
29 Malc Christie MV50 Chorley AC & Tri 01:09:43
30 Glenn Whittaker MV50 Barlick Fell Runners 01:09:45
31 Charles Carey Man Tyne Bridge Harriers 01:10:13
32 Chris Funnell MV40 Clayton-le-Moors 01:10:14
33 Alan Alty MV50 Chorley AC & Tri 01:10:18
34 Nick Kelly MV40 Horwiich RMI Harriers 01:10:20
35 Nick Andralots MV50 Harrogate Harriers 01:10:37
36 Karl Mason Man Helm Hill 01:11:17
37 Pete Stanley MV50 Penistone Footpath Runner 01:11:27
38 Carol Morgan LV40 Nidd Valley 01:12:23
39 Guy Williams Man Harrogate Harriers 01:12:50
40 Elliot Davies Man U/A 01:12:54
41 Peter Jackson MV50 Barlick Fell Runners 01:13:16
42 Phil Montgomary Man Consdale Fell Runners 01:13:20
43 Julian Spencer MV50 Spectrum Striders 01:13:41
44 Suzanne Budgett LV50 Horwiich RMI Harriers 01:14:00
45 John Thompson MV50 Wharfedale Harriers 01:14:14
46 Norman Bush MV70 Ilkley Harriers 01:14:28
47 Pete Beresford Man Barlick Fell Runners 01:14:31
48 Robert McHarry MV50 Spectrum Striders 01:14:39
49 Jonathan Stubbs MV50 Darwen Dashers 01:14:40
50 Mark David MV50 Nidd Valley 01:15:14
51 Garry Platt MV50 Chorley AC & Tri 01:15:23
52 Justin Eckerslen MV40 Settle Harriers 01:15:37
53 Don Nichol MV50 Burnden Road Runners 01:15:45
54 Neil Adair Man Spectrum Striders 01:15:51
55 Richard Bell MV40 Wetherby Runners 01:16:10
56 Keith Brewster MV60 Vally Striders 01:16:17
57 Sally Houghton LV40 Harrogate Harriers 01:16:19
58 Simon Schofield MV40 Hutton Roof Harriers 01:16:21
59 Ian Smith MV60 Bolton 01:16:23
60 G Ker Macrosson MV50 Ipswitch Jaffa 01:16:35
61 Randolph Haggerty MV40 Kirkstall Harriers 01:16:47
62 Jeremy Wilkinson MV40 Calder Vallley Fell Runners 01:17:05
63 Gary Muir MV50 Calder Vallley Fell Runners 01:17:23
64 Lesley Fisher LV50 Burnden Road Runners 01:17:54
65 Mark Charnley MV40 U/A 01:18:10
66 Jean Rawlinson LV60 Barlick Fell Runners 01:18:12
67 Jennifer Hird Lady Barlick Fell Runners 01:18:22
68 Barry Rawlinson MV60 Rossendale Harriers AC 01:18:47
69 Sheena Jackson Lady Nidd Valley 01:18:48
70 Graham Schofield MV60 Chorley AC & Tri 01:19:21
71 Michael Rees MV50 Pudsey & Bramley 01:19:30
72 Peter Ellerton MV60 Bingley Harriers 01:19:34
73 Michael Turnbull Man U/A 01:19:51
74 Michael Bradley Man U/A 01:19:52
75 Andrew Dugdale MV50 Clayton-le-Moors 01:20:04
76 Brian Sherwood MV40 Nidd Valley 01:20:16
77 Dan Simmons MV50 Harrogate Harriers 01:20:41
78 Stephen Ross MV50 Lonsdale Fell Runners 01:21:09
79 David Fox MV50 Otley AC 01:21:44
80 Carly Edwards Lady Darwen Dashers 01:21:59
81 Lynn Whittaker LV50 Wharfedale Harriers 01:22:16
82 David Timms MV60 Settle Harriers 01:22:19
83 Colin Best MV50 Otley AC 01:22:22
84 Carl Pendergast MV60 FellanDale 01:22:36
85 Steve Hunn MV50 Skipton AC 01:23:02
86 Caroline Harding LV40 Pudsey & Bramley 01:23:33
87 Bernice Nixon LV60 Penistone Footpath Runner 01:23:50
88 Garham Breeze MV60 Wharfedale Harriers 01:24:21
89 Richard Treitl MV60 Barlick Fell Runners 01:24:28
90 Andrew Frame MV50 Bingley Harriers 01:27:11
91 Chris Cash MV50 Darwen Dashers 01:29:03
92 Elizabeth Sandell Lady Harrogate Harriers 01:30:59
93 Lucy Beresford Lady Barlick Fell Runners 01:31:25
94 Rebecca Simms LV40 Darwen Dashers 01:31:33
95 Phil Hargin MV70 Bowland 01:33:19
96 Andrew Biddle MV60 West Pennine Runners 01:33:50
97 Lisa Mackay LV40 Spectrum Striders 01:33:59
98 Renard Mackay MV40 Sprectrum Striders 01:34:00
99 Nicholm Horsfall LV50 Clayton-le-Moors 01:34:38
100 Richard Slater MV40 U/A 01:38:07
101 Denis Wood MV70 Borrowdale 01:47:00
102 Sarah Chambers LV50 Nidd Valley 01:48:37
103 Emma Andralojc Lady Harrogate Harriers 01:58:59