Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/05/2014 – Shutlingsloe - Seniors





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey MSEN Mercia 00:15:48
2 Simon Harding MSEN Macclesfield Harriers 00:16:32
3 Joshua Boyle U14B Hyndburn 00:17:04
4 Alistair Thornton U18B Macclesfield Harriers 00:17:33
5 Jacob Roberts U18B Macclesfield Harriers 00:18:00
6 Martin Cliffe M40 Eryri 00:18:03
7 Jack Ross MU23 Staffs Moorlands 00:18:46
8 Gareth Briggs M40 Team Raidlight 00:19:00
9 William Griffiths MSEN Pennine 00:19:24
10 Kearyn Hopley U16B Staffs Moorlands 00:19:34
11 Gary Bailey MSEN Pudsey Pacers 00:19:37
12 Christopher Smale M50 U/A 00:19:46
13 Richie Stevens M40 U/A 00:19:57
14 Mark Messenger M40 Macclesfield Harriers 00:20:04
15 David Bethnell MSEN Team Raidlight 00:20:23
16 Louis Forshaw-Perring U16B Buxton 00:20:29
17 Tom Gittins U18B Macclesfield Harriers 00:20:32
18 Allen Bunyon U16B Macclesfield Harriers 00:20:40
19 Andy Barnett M50 Dark Peak 00:20:43
20 Pete Daly M40 Pennine 00:20:55
21 Matt Lowton MSEN Macclesfield Harriers 00:21:04
22 Bill Johnson M40 CVFR 00:21:07
23 Joe Uprichard U16B Buxton 00:21:14
24 Steph Curtis W40 Pennine 00:21:16
25 Peter Hopley M40 FRA 00:21:32
26 Chris Shearlock M40 U/A 00:21:54
27 John Mooney M50 Macclesfield Harriers 00:22:11
28 Robert Gittins M50 U/A 00:22:21
29 Thomas Shuttlewood MSEN U/A 00:22:40
30 Philip Hobbs M40 Holmfirth 00:22:41
31 Michael Toman M40 Rossendale Harriers 00:22:43
32 Neil Gerrity MSEN Newcastle Staffs 00:23:17
33 Julian Ratcliffe MSEN U/A 00:23:29
34 Karen Pickles W40 Pudsey Pacers 00:23:35
35 Peter Goodfellow U14B Macclesfield Harriers 00:23:49
36 Dominic Sloane MSEN U/A 00:23:51
37 Jim Coldwell M40 Swaledale Runners 00:23:53
38 Clare Griffin W40 Macclesfield Harriers 00:23:56
39 Peter Bailey M50 Buxton 00:24:01
40 Frank Murphy MSEN SMAC/Stoke Fit 00:24:06
41 Alfie Bailey U18B Buxton 00:24:28
42 Mick Moorhouse M60 Matlock 00:24:45
43 Peter Francis Ordway MSEN U/A 00:24:54
44 Alex Johnson W40 U/A 00:25:01
45 Kirstin Bailey W40 Bingley 00:25:03
46 John Macintosh M40 U/A 00:25:16
47 Andrew Vickerman MSEN Trentham RC 00:25:16
48 Matt Yardley M40 U/A 00:25:21
49 Katie Barnett U14G Grindelford Goats 00:25:45
50 Richard Griffin M40 MDOC 00:25:49
51 Vanessa Harding WSEN Altrincham 00:25:51
52 David Aguilar MSEN U/A 00:25:59
53 William Green U16B U/A 00:26:10
54 Colin Ardizon M60 Macclesfield Harriers 00:26:28
55 Graham Alex Brown M40 U/A 00:26:41
56 John Nightingale M40 U/A 00:27:03
57 Andrew Belfield MSEN U/A 00:27:06
58 Michael J Green M50 U/A 00:27:09
59 Nick Gilfillan M50 U/A 00:27:37
60 Lindsay Buck W50 Cumberland FR 00:27:41
61 Oliver Stanley U14B Crag Hall Runners 00:27:56
62 Jennifer Sloane WSEN U/A 00:28:20
63 Phil Burgess WSEN U/A 00:28:29
64 Harry Hobbs U14B Holmfirth 00:28:35
65 The Earl Of Derby M50 Crag Hall Runners 00:28:50
66 Louis Thomas-Messenger U16B U/A 00:28:56
67 Tolly Cottam U14B U/A 00:28:58
68 Luke Osborne U14B Crag Hall Runners 00:29:16
69 Mark Wheelton M50 Macclesfield Harriers 00:29:26
70 David Forshaw M40 Buxton 00:29:41
71 Diana Edwards WSEN Crag Hall Runners 00:30:02
72 Michael Coldwell M40 U/A 00:30:32
73 Elizabeth Ordway WSEN U/A 00:30:42
74 Lucinda Stone WSEN SMAC 00:30:59
75 Julia Padget WSEN U/A 00:31:06
76 James Simpson M40 Stoke Fit 00:31:07
77 Pete Holdcroft M50 Stoke Fit 00:31:09
78 Carolyn Hopkinson W50 Shelton Striders 00:31:59
79 Paul Stevenson MSEN U/A 00:32:44
80 David Turner M60 U/A 00:32:55
81 Nigel Symms M40 Newcastle Staffs 00:33:16
82 Emily Vickermann WSEN U/A 00:33:23
83 Dan Gilfillan U18B Macclesfield Harriers 00:33:31
84 Andrew Hearden M40 Buxton 00:34:03
85 Glynn Woodward M40 FRA 00:34:17
86 Harry J Tomlinson U18B U/A 00:36:01
87 Michael Boardman M60 Stockport 00:37:19
88 Cliff Whalley M60 U/A 00:39:14
89 Hattie Hansard U18G Crag Hall Runners 00:39:36