Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/05/2014 – Saddleworth - Seniors





  
Pos Name Category Club Time
1 Colin Bishop M40 Saddleworth Runners 00:22:20
2 Andy Swift M Penistone 00:22:28
3 Joe Washington M Calder Valley 00:22:36
4 Alistair Thornton U18m Macclesfield 00:22:37
5 Gareth Turner M Dark Peak Fell Runners 00:22:39
6 Jacob Roberts U18m Macclesfield 00:22:52
7 Kieran Manchester U23m Unattached 00:23:04
8 Sean Willis M45 Saddleworth Runners 00:23:47
9 Chris Jackson M Glossopdale 00:24:20
10 Mark Ollerenshaw M Glossopdale 00:24:23
11 Ian Kenworthy M Saddleworth Runners 00:24:37
12 Paul Crabtree M45 Wharfedale Harriers 00:24:49
13 Steve Clawson M45 Rossendale 00:24:54
14 Caitlin Rice F Glossopdale 00:25:11
15 Clive Fitzpatrick M40 Trafford AC 00:25:24
16 Robert Bolton M45 Unattached 00:26:01
17 Tom Gittins U18m Macclesfield 00:26:21
18 Dave Collins M55 Todmorden Harriers 00:27:45
19 Nigel Crossfield M45 Halifax Harriers 00:27:54
20 Jonathan Maxfield M Rotherham Harriers 00:28:04
21 Sally Newman F50 Calder Valley 00:28:14
22 Dave Hammond M45 Calder Valley 00:28:18
23 Andy Poole M50 Achille Ratti 00:28:19
24 Andrew Lee M40 Rossendale 00:29:10
25 Gaynor Keane F Saddleworth Runners 00:29:21
26 Justin Bramhall M Unattached 00:29:33
27 James Sheard M45 Saddleworth Runners 00:29:40
28 Joe McCue U23m AM Mayhem 00:29:41
29 Stephen Hall M45 Unattached 00:29:41
30 Tristan Manchester U23m AM Mayhem 00:29:50
31 James Ollerenshaw M60 Unattached 00:29:54
32 Joe Travis U23m AM Mayhem 00:29:58
33 Nick Haynes M40 Saddleworth Runners 00:30:05
34 Graham Barnes M55 Unattached 00:30:15
35 Paul Taylor M45 Saddleworth Runners 00:30:37
36 Andrew Anastos M45 Glossopdale 00:30:42
37 Alasdair MacDonald M50 Unattached 00:30:48
38 Joe Torr M Pennine 00:30:52
39 David Couch M40 Unattached 00:31:15
40 Simon Jury M40 Unattached 00:31:27
41 Jason Wilks M40 Unattached 00:31:52
42 Rick Moore M50 Clayton Le Moors 00:31:55
43 Stewart Yates M50 Denby Dale 00:32:10
44 Charlie Barlow M55 Saddleworth Runners 00:32:32
45 Jan Yates F50 Denby Dale 00:33:03
46 Mark Catherall M55 Rochdale 00:33:27
47 Martin Lewis M45 East Cheshire Harriers 00:33:42
48 Suzanne Darke F40 Saddleworth Runners 00:34:01
49 Mike Cunningham M65 Manchester Harriers and AC 00:34:27
50 Stephen Fish M60 Clayton Le Moors 00:34:33
51 Richard Treitl M60 Barlick Fell Runers 00:34:41
52 Dan Wainwright U23m Unattached 00:34:44
53 Wayne Cooman M Unattached 00:34:51
54 Ian Wainwright M60 Unattached 00:35:09
55 Andy Thornton M50 Unattached 00:35:37
56 Tony Greene M70 Saddleworth Runners 00:35:39
57 Monica Gartside F40 Saddleworth Runners 00:35:40
58 Linda Hayley F60 Calder Valley 00:35:48
59 Bill Hunter M65 Holmfirth 00:36:29
60 Nicky Snook F50 Saddleworth Runners 00:36:31
61 Caren Crabtree F Wharfedale Harriers 00:37:37
62 Ian Manners M45 M/cr YMCA 00:38:10
63 Emma Peters U23f AM Mayhem 00:39:21
64 Liam Bray U23m AM Mayhem 00:39:24
65 Dave Wood M50 Manchester Harriers and AC 00:39:44
66 Jill Boustead F55 Saddleworth Runners 00:40:54
67 Neil Shuttleworth M65 Glossopdale 00:44:49
68 Rob Nixon M55 OCL 00:45:39
69 Les Paul M65 Chorley AC 00:49:05