Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

31/08/2013 – Blackshaw Head Fete





  
Pos Name Category Club Time
1 Alex Whittem M Calder Valley FR 00:36:19
2 Graeme Brown M Calder Valley FR 00:37:09
3 Nick Barber M Todmorden Harriers 00:37:27
4 Jon Wright M40 Todmorden Harriers 00:38:12
5 Marc Sennet M Wharfdale Harriers 00:38:36
6 Darren Fishwick M40 Chorley 00:38:54
7 Joe Washington M Calder Valley FR 00:39:19
8 Mark Goldie M40 Calder Valley FR 00:39:28
9 Jonathan Collins M Stainland Lions 00:39:45
10 Liam Gough M Calder Valley FR 00:39:52
11 Chris Jackson M Glossopdale 00:40:22
12 Robert Paradise M Calder Valley FR 00:40:30
13 Mark Wharton M40 Calder Valley FR 00:40:40
14 Chris Pender M40 Newburgh 00:41:21
15 Jon Mitcham M50 Todmorden Harriers 00:41:34
16 Marcel Ellison M Todmorden Harriers 00:41:38
17 Thornton Taylor M50 Rossendale Harriers 00:41:43
18 Mark Pottinger M Stainland Lions 00:41:46
19 Dan Taylor M Todmorden Harriers 00:42:00
20 Toby Cotterill M Calder Valley FR 00:42:09
21 Helen Fines W40 Calder Valley FR 00:42:13
22 Steve Sladdin M Halifax Harriers 00:42:14
23 Declan O'Duffy M50 Bowland FR 00:42:22
24 Neil Hardiman M40 Clayton Le Moors 00:42:31
25 Tristan Sheard M40 Stainland Lions 00:42:35
26 Chris Goddard M U/A 00:43:05
27 Ashley Sharp M Calder Valley FR 00:43:46
28 Robert Bolton M40 U/A 00:43:51
29 Dave Collins M50 Todmorden Harriers 00:43:55
30 Jim Mosley M40 Calder Valley FR 00:44:00
31 S McAleavy M Marsh Harriers 00:44:02
32 Graham Hill M40 Calder Valley FR 00:44:10
33 Gary Quested M40 Todmorden Harriers 00:44:18
34 James Kershaw M Calder Valley FR 00:44:23
35 Andrew Shone M50 Tynedale Harriers 00:45:05
36 Martin Roberts M50 Todmorden Harriers 00:45:27
37 Matt Flanagan M40 U/A 00:45:32
38 Stephen Grimley M40 Calder Valley FR 00:45:47
39 Michael Toman M40 Rossendale Harriers 00:45:50
40 Mark Dobney M40 U/A 00:46:07
41 Lance Parker M40 Calder Valley FR 00:46:14
42 Greg Elwell M U/A 00:46:22
43 John Bassinder M50 Stainland Lions 00:46:32
44 Martin Farrar M50 Wharfdale Harriers 00:46:50
45 Barry Scholes M60 Wharfdale Harriers 00:47:00
46 Chris Green M40 Bishop Stortford 00:47:15
47 Simon Anderton M50 Todmorden Harriers 00:47:17
48 Roger Haworth M40 Todmorden Harriers 00:47:19
49 Lucy Needham W Holmfirth 00:47:25
50 Ben Faulks M U/A 00:47:31
51 Chris Cavey M40 Heptonstall 00:47:35
52 Tim Brooks M40 Calder Valley FR 00:47:51
53 Harry Atkinson M60 Bingley 00:48:03
54 Simon Fisher M40 Calder Valley FR 00:48:12
55 Rebecca Patrick W40 Todmorden Harriers 00:48:26
56 Mark Anderton M50 Todmorden Harriers 00:49:21
57 Julie Field W40 Stainland Lions 00:49:26
58 Nathan Kennaugh M Calder Valley FR 00:49:31
59 Kate Mansell W40 Calder Valley FR 00:49:34
60 Ian Hollas M40 Trawden 00:49:42
61 Molly Heitz W40 U/A 00:50:02
62 Trevor Longman M60 Macclesfield Harriers 00:50:03
63 Paul McKay M40 Calder Valley FR 00:50:03
64 Don Nichol M50 Burnden RR 00:50:04
65 Dave Culpan M50 Calder Valley FR 00:50:19
66 Sally Cawton W40 Halifax Harriers 00:50:41
67 Matin Cawton M40 Halifax Harriers 00:50:41
68 Lesley Fisher W50 Burnden 00:50:50
69 John Nunn M50 Calder Valley FR 00:50:53
70 Robert Halstead M50 U/A 00:51:27
71 Paul Davies M U/A 00:51:48
72 Andrew Meek M40 Calder Valley FR 00:51:50
73 Aileen Baldwin W60 Stainland Lions 00:51:53
74 Colin Hughes M50 Stainland Lions 00:52:04
75 Stuart Wolstenholme M40 U/A 00:52:16
76 Paul Cruthers M50 Todmorden Harriers 00:52:22
77 Robert Naylor M40 U/A 00:52:35
78 Kath Hoyer W50 Wesham RR 00:52:37
79 Brian Skelmerdine M60 Calder Valley FR 00:53:13
80 Stephen Fish M60 Clayton Le Moors 00:53:33
81 Bob Howard M50 Calder Valley FR 00:53:44
82 Darren Wake M40 U/A 00:53:59
83 Craig Smith M50 U/A 00:54:01
84 Bob Baker M50 Otley A.C. 00:54:05
85 Steven Cavell M50 Calder Valley FR 00:54:14
86 James Law M Heptonstall Hurriers 00:55:08
87 Ian Hartman M60 Baildon Runners 00:55:08
88 Charlie Boyce M40 Calder Valley FR 00:55:36
89 Richard Treitl M60 Barlick Fell Runners 00:55:44
90 Steven Gardner M50 Wreake Runners 00:55:55
91 Matt Barber M U/A 00:56:05
92 Barbara Savage W40 Clayton Le Moors 00:56:25
93 Andy Wright M50 GMP A/S 00:56:26
94 Thirza Hyde W50 Calder Valley FR 00:57:02
95 Caren Crabtree W Wharfdale Harriers 00:57:23
96 Linda Hayles W50 Calder Valley FR 00:59:22
97 Steven Boyer M50 Stainland Lions 00:59:23
98 Michael Frost M50 Clayton Le Moors 00:59:52
99 Jo Rutter W40 U/A 01:00:32
100 Andrea Marshall W Todmorden Harriers 01:00:53
101 Robert Hirst M60 Clayton Le Moors 01:01:24
102 Sarah Dunnakely W40 Calder Valley FR 01:01:27
103 Neil Croasdell M60 Calder Valley FR 01:01:34
104 Catherine Plane W Calder Valley FR 01:01:49
105 Jeremy Godden M50 U/A 01:02:39
106 Andrew Biddle M60 West Pennine 01:03:21
107 Don Buffham M50 Otley 01:05:26
108 David Danbury M60 U/A 01:08:16
109 Sarah Kidd W Halifax Harriers 01:09:10
110 Rachel Sykes W Halifax Harriers 01:09:39
111 Helen Newsome W U/A 01:22:47
112 Sophie Jeffreys W U/A 01:22:48