Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/09/2013 – Peris Horseshoe





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Jebb M Bingley 03:12:29
2 Morgan Donnelly M40 Borrowdale 03:14:53
3 Finlay Wilde M Lochaber 03:17:32
4 Oli Johnson M DPFR 03:21:03
5 Lloyd Taggart M40 DPFR 03:24:50
6 Pete Vale M40 Mercia 03:26:07
7 Math Roberts M Eryri 03:27:26
8 Ben Abdelnoor M Ambleside 03:29:02
9 Mark Roberts M50 Borrowdale 03:30:05
10 Tom Gibbs M Ambleside 03:33:36
11 Stewart Whitlie M50 Carnethy 03:34:53
12 Felipe Jones M Aberystwyth AC 03:35:06
13 Danny Hope M P&B 03:37:13
14 Paul Cornforth M50 Borrowdale 03:37:19
15 Todd Oates M Ambleside 03:37:30
16 Matt Fortes M Eryri 03:37:45
17 Victoria Wilkinson F Bingley 03:38:06
18 Sam Watson M Wharfedale 03:39:46
19 Jon Morgan M40 DPFR 03:40:28
20 Michael Reid M Carnethy 03:41:01
21 John Hunt M40 DPFR 03:42:18
22 David Parker M Meirionnydd 03:43:39
23 Richard Roberts M Eryri 03:46:30
24 Chris Robinson M Ambleside 03:47:05
25 Paul Crabtree M40 Wharfedale 03:50:57
26 Jez Brown M40 Buckley 03:51:03
27 Paul Faulkner M40 Carnethy 03:51:46
28 John Parkinson M40 Eryri 03:53:23
29 Mark Ollerenshaw M Glossopdale 03:53:41
30 Noel Craine M40 Eryri 03:54:07
31 Adrian Davis M50 Carnethy 03:54:21
32 Jackie Lee F Eryri 03:54:59
33 Tim Higginbottom M40 Clwydian 03:55:04
34 Ross Litherland M U/A 03:55:14
35 Peter Toaig M40 Borrowdale 03:55:34
36 Karl Steinegger M Ambleside 03:57:16
37 Huw Davies MJ Mercia 03:58:12
38 Johnny Moore M40 Eryri 03:58:21
39 Hazel Robinson F40 Ambleside 03:59:36
40 Helen Fines F40 CVFR 04:01:49
41 Craig Jones M40 Eryri 04:02:23
42 Judith Jepson F40 DPFR 04:02:52
43 Gary Thorpe M40 Ambleside 04:04:37
44 Darren Kay M40 P&B 04:06:36
45 Tim Werrett M40 Mercia 04:06:52
46 Hugh ODonnell M Ambleside 04:07:46
47 Kevin Avery M U/A 04:08:02
48 Charles McIntosh M40 P&B 04:08:05
49 Dave Soles M50 Pennine 04:09:29
50 Astrid Gibbs F Ambleside 04:10:10
51 Rhys Ap Gwilym M U/A 04:11:37
52 Heather Marshall F DPFR 04:11:45
53 Ian Nixon M P&B 04:11:57
54 Adrian Williams M40 Eryri 04:12:33
55 Simon G Roberts M40 Buckley 04:13:16
56 Nicky Spinks F40 DPFR 04:13:31
57 Martin Cliffe M40 Eryri 04:14:43
58 Helen Berry F Holmfirth 04:16:19
59 Ashley Kay M50 DPFR 04:17:13
60 Dominic Jones M Shropshire Shufflers 04:18:06
61 Gavin Williams M50 DPFR 04:19:30
62 Alex Jones M P&B 04:19:50
63 Alex McVey M50 Carnethy 04:19:58
64 Chris Baynham-Hughes M Helsby RC 04:20:02
65 Alan Kirk M50 Pennine 04:20:12
66 Chris Jackson M Glossopdale 04:20:41
67 Brian Horn M50 Borrowdale 04:20:50
68 Dave Powell M50 Aberystwyth AC 04:21:32
69 Mel Price F40 Mercia 04:21:59
70 Caitlin Rice F Glossopdale 04:22:31
71 Paul Jeggo M50 Springfield 04:22:53
72 Nick Pearce M60 Ilkley Harriers 04:22:58
73 Mike Nelson M40 Macclesfield 04:23:03
74 Tim Watson M40 Eryri 04:24:35
75 Paul Jones M40 Eryri 04:24:35
76 Jackie Winn M60 Ellenborough 04:26:35
77 Darren Fishwick M50 Chorley 04:26:54
78 Lou Roberts F40 Ambleside 04:27:48
79 Jason Phillips M U/A 04:29:25
80 Jenny Heming F40 Eryri 04:30:20
81 Glen Davies M50 Mercia 04:30:46
82 Keith Holmes M50 DPFR 04:31:01
83 Glyn Fletcher M50 Maldwyn Harriers 04:31:04
84 Jean Brown F40 CLEM 04:31:31
85 Alan Duncan M60 Bowland 04:32:28
86 Andrea Rowlands F Eryri 04:32:29
87 Mary Gillie F40 Clwydian 04:34:09
88 Jospeh Crossfield M CVFR 04:34:41
89 Bernard Grant M60 Harrogate 04:35:07
90 Steve Toogood M50 U/A 04:36:16
91 Virgil Barton M Mercia 04:36:27
92 Simon Reed M50 DPFR 04:36:35
93 Gill Meyers F50 Wharfedale 04:36:47
94 Robert Taylor M60 Pennine 04:37:33
95 Ed Harmer M40 Eryri 04:37:50
96 Chris Atherton M Maldwyn Harriers 04:37:55
97 Mhairi Cameron F Ambleside 04:37:58
98 Tim Culshaw M Chorlton Runners 04:38:09
99 Dicky Wilkinson M50 DPFR 04:38:13
100 Louise Pickles F Wharfedale 04:38:20
101 Mark Davies M NWRRC 04:38:57
102 Alasdair Cowell M40 Glossopdale 04:42:47
103 Greg Rimmer M50 DPFR 04:43:35
104 Rachel Hill F40 Wharfedale 04:43:42
105 Jenny Caddick F40 DPFR 04:44:03
106 Dave Sykes M40 DPFR 04:44:45
107 Michael Belshaw M50 Eryri 04:45:07
108 Dave Woodvine M40 Shropshire Shufflers 04:45:59
109 Paul Hodges M40 Eryri 04:46:10
110 Matt Harrison M40 Mercia 04:46:18
111 Martin Kitchen M U/A 04:49:12
112 Ian Warhurst M50 Pennine 04:52:29
113 Phil Targett M40 Eryri 04:53:16
114 John Rainford M50 Preston Harriers 04:53:17
115 David Malia M40 Mercia 04:56:30
116 Martin Pollit M50 Burdon RR 04:56:47
117 Richard Davey M40 Wetherby Runners 04:57:04
118 Catherine Litherland F U/A 04:57:29
119 Jeff McQueen M40 West Cheshire 04:57:53
120 Andrew Bibby M60 Todmorden 04:59:08
121 Simon Titmiss M40 Carnethy 05:00:06
122 Dan Taylor M Todmorden 05:00:49
123 Jo Moore F40 Eryri 05:01:39
124 Ian Pomeroy M50 U/A 05:04:30
125 Jim Londesborough M50 Hatton Darts RC 05:04:55
126 Tom Westgate M50 DPFR 05:06:08
127 Rod Sutcliffe M60 CVFR 05:06:36
128 Gwion Williams M Eryri 05:06:44
129 Becki Law F Eryri 05:07:15
130 Gareth Buckley M West Cheshire 05:07:39
131 Andrew Holmes M Pennine 05:08:01
132 Mike Boissier-Wyles M40 U/A 05:08:05
133 Richard Hurrell M50 U/A 05:08:09
134 Kath Brierley F50 Todmorden 05:11:40
135 Claire Pearson F50 Wharfedale 05:13:46
136 Isaline Kneale F40 Burdon RR 05:13:57
137 Andy Watts M60 Cheshire HR 05:14:44
138 Susan Howarth F50 Mercia 05:16:34
139 Michael McLoughlin M60 Preston Harriers 05:16:37
140 Willy Kitchen M40 DPFR 05:18:16
141 Jimmy Rhodes M40 Bowland 05:18:35
142 Ralph Pawling M Eryri 05:20:27
143 Jane Leonard F50 Todmorden 05:20:37
144 Ali Thomas F40 Eryri 05:21:51
145 Richard Borne M40 Mysteruns 05:21:52
146 Donna Claridge F40 DPFR 05:22:03
147 Kean Rowlands M50 Clwydian 05:23:37
148 Simon Fisher M40 CVFR 05:24:56
149 David Lund M DPFR 05:26:43
150 Ronald Rees M50 Pennine 05:27:06
151 Celia Mills F40 Mercia 05:29:00
152 John Mainwaring M50 Eryri 05:35:05
153 Katy Thomson F50 CLEM 05:36:26
154 Stephen Atherton M50 FRA 05:36:45
155 Kate Ayres F50 Ambleside 05:38:18
156 Sasha Hapgood F40 Mynydd Du 05:42:04
157 Craig MacAlpine M40 Erme Valley 05:42:18
158 John Hewitt M50 Glossopdale 05:42:34
159 Garry Gunner M60 Croft Ambrey 05:43:29
160 Clare Harris F50 Todmorden 05:43:33
161 Ifan R Evans M40 Eryri 05:44:53
162 Tony Keech M50 Human Energy AC 05:46:32
163 Emily Wood F40 Eryri 05:46:59
164 Helen Angharad John F Eryri 05:47:29
165 Naomi Watson F Mercia 05:47:45
166 Eddie Lesniak M50 Achille Ratti 05:51:47
167 Andy Robinson M50 Mercia 05:56:04
168 Brian Robbins M60 Eryri 05:59:40
169 Stuart MacDonald M Eryri 06:05:51
170 Mick Robinson M50 Notts AC 06:25:17
171 David Stakes M50 Bellahouston RR 06:30:39
172 Samantha Noble Ambleside DNF
173 Stephen Pyke DPFR DNF
174 Wendy Trimble Eryri DNF
175 Mark Atherton Meirionnydd DNF
176 Tom Roo Mercia DNF
177 Tim Davies Mercia DNF
178 Nick Harris Rossendale DNF
179 Mike Symonds U/A DNF
180 Alex Johnson U/A DNF