Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

18/08/2013 – Belper Rugby Rover





  
Pos Name Category Club Time
1 Dale ANNABLE M Heanor RC 02:03:03
2 David SMITHERS M40 Unattached 02:06:42
3 Shaun WILKINSON M40 Keighley & Craven AC 02:06:44
4 Connor CARSON M40 Mercia FR 02:06:46
5 Robin CARTER M Rolls Royce Harriers 02:09:04
6 Chris PERRY M Unattached 02:10:51
7 Stuart MARGIOTTA M40 Ashbourne RC 02:11:50
8 Stephen SHANKS M Victoria Park Harriers 02:12:38
9 Gordy SMITH M40 Burton AC 02:13:16
10 Dave NEILL M50 Staffs Moorlands AC 02:13:38
11 Ben BENNETT M40 Redhill RR 02:15:31
12 Nick THOMAS M40 Telford Harriers 02:16:18
13 Luke BERESFORD M Ripley RR 02:16:32
14 James MORRIS M40 Dewsbury RR 02:16:40
15 Gareth LITTLE M Ryston Runners 02:17:16
16 Tom HUMPHRIES M40 Gainsborough & Morton Striders 02:17:56
17 Colin DAVENPORT M Matlock AC 02:18:10
18 David BRAZENER M40 Notts AC 02:18:28
19 Shaun COOPER M Shelton Striders 02:18:40
20 Marcel DARLING M40 Shelton Striders 02:19:08
21 Peter DIMBLEBY M Birchfield H 02:19:22
22 Harry DALBY M Pudsey & Bramley FR 02:20:08
23 Alex COOK M Belper Harriers 02:20:29
24 Mark DAVIS M Redhill RR 02:20:37
25 Connolly MEAGHER M40 Birchfield H 02:20:37
26 Kristov NOWICKI M Tem Raidlight 02:21:03
27 Martin ZALESKI M Unattached 02:21:03
28 Edward JAMES M Belper Harriers 02:21:13
29 Ian DUFFIN M Ripley RR 02:21:30
30 David BAILEY M40 Boxfit Tri Club 02:21:54
31 Kate WRIGHT W45 Stratford Upon Avon AC 02:22:05
32 Andy PARKIN M40 Ripley RR 02:22:30
33 James CLARK M Unattached 02:23:16
34 Shaun BOTT M Belper Harriers 02:23:48
35 Mark FOWELL M50 Rolls Royce Harriers 02:24:00
36 Jerome MCCULLA M Gainsborough & Morton Striders 02:24:05
37 Oliver TEASEL M North Derbyshire RC 02:24:52
38 Dean TAYLOR M Ripley RR 02:25:42
39 James DOWN M David Lloyd RR 02:25:53
40 Nick TEIGE M Ivanhoe Runners 02:25:56
41 Paul MANNING M40 Ripley RR 02:26:08
42 Tom STOKES M Erewash Valley RC 02:26:23
43 Alex WRIGHT M40 Corby AC 02:26:24
44 Paul REANEY M40 Killamarsh Kestrels 02:26:26
45 Mark SANDS M40 Unattached 02:26:45
46 Steve PITT M40 West Bromwich H 02:26:56
47 Martin TERRY M50 Clayton Le Moors H 02:27:06
48 Dave TILLEY M40 Unattached 02:27:42
49 Chris BENNETT M Unattached 02:28:00
50 Dominic MCPHERSON M40 Unattached 02:29:05
51 Richard PHILLIS M40 Ripley RR 02:29:23
52 Dicky WILKINSON M50 Dark Peak FR 02:29:58
53 Greg CROWLEY M40 Dark Peak FR 02:30:03
54 Samuel DALBY M Settle Harriers 02:30:05
55 Paul STUART M40 Steel City Striders 02:30:11
56 Kurt FITCH M40 Unattached 02:32:14
57 Robin MITTON M Pennine FR 02:32:21
58 Deborah THOMAS W Trentham RC 02:32:35
59 Andrew ROSE M Belper Harriers 02:32:43
60 Kurt READ M40 Unattached 02:33:01
61 Susan NASH W45 Redhill RR 02:33:10
62 Richard BRADBURY M40 Matlock AC 02:33:23
63 Mitchell BRYAN M Team Derby Runner 02:33:28
64 Martin YEOMANS M40 Ivanhoe Runners 02:33:35
65 Stephen COWLISHAW M Killamarsh Kestrels 02:33:43
66 James NAYLOR M Unattached 02:33:52
67 Trevor WILSON M40 Belper Harriers 02:34:13
68 Katie JONES W Beeston AC 02:34:17
69 Peter CLAYTON M Formula One Crew 02:34:47
70 David WALSH M50 Redhill RR 02:35:52
71 Kevin TAYLOR M40 Danum Harriers 02:36:46
72 Rob DEAKIN M Birchfield H 02:36:59
73 Scott LEACH M Unattached 02:37:07
74 Rachel COOK W45 Unattached 02:37:11
75 Graham PILLING M Kirkstall Harriers 02:37:33
76 Adam GREW M40 Trentham RC 02:37:51
77 Rachel PILLING W Pudsey & Bramley FR 02:38:42
78 James SMITH M Barrow Runners 02:38:43
79 Ian CROMPTON M50 Shelton Striders 02:38:45
80 Martin LEA M40 Matlock AC 02:39:19
81 Luke SAXTON M Unattached 02:39:24
82 Phil RAMSEY M Unattached 02:39:26
83 Ian MCMILLAN M50 Unattached 02:39:32
84 Colin JACKSON M60 Aldridge RC 02:39:40
85 Kevin JOHNSON M40 Ilkeston RC 02:40:02
86 Christopher NEWMAN M Danum Harriers 02:40:05
87 Richard SMITH M Unattached 02:40:06
88 Chris PERRY M40 Milltown Milers 02:40:11
89 John MUJINGA M50 Unattached 02:40:54
90 Shaun PARKER M Sutton In Ashfield AC 02:41:33
91 Paul BURCHELL M50 Long Eaton RC 02:43:35
92 Gareth JONES M Unattached 02:44:35
93 Simon ENGLISH M Ripley RR 02:44:49
94 Wayne SMITHURST M Ripley RR 02:44:49
95 Alan DALE-HUGHES M50 Unattached 02:44:50
96 Nick PRINCE M Unattached 02:45:19
97 Carl HOPKINSON M40 Ripley RR 02:46:00
98 Stefan DURKIN M40 York Knavesmire H 02:46:02
99 Jerry COOK M40 Shepshed RC 02:46:30
100 Steve BOWMAN M40 Chase Harriers 02:46:43
101 Iain GALLAGHER M40 Unattached 02:46:46
102 Karl ATTON M40 Belper Harriers 02:46:50
103 Dave CHAFFEY M40 Derwent Valley Orienteers 02:46:56
104 Malcolm WARD M40 Unattached 02:47:43
105 Ian PAGE M50 Rolls Royce Harriers 02:48:39
106 Christian LAWRENCE M40 Ripley RR 02:48:48
107 Rick HILL M40 Ripley RR 02:49:04
108 Ian ANKERS M60 Staffs Moorlands AC 02:49:10
109 Steve KELLETT M Danum Harriers 02:49:16
110 Darren POTTER M40 Rolls Royce Harriers 02:49:22
111 Steven EVANS M50 Danum Harriers 02:50:03
112 Mike SHELDON M50 Charnwood AC 02:50:07
113 Richard GRAY M Shelton Striders 02:50:08
114 John TAYLOR M40 Rolls Royce Harriers 02:50:20
115 Diana CAMPBELL W35 Baildon Runners 02:50:41
116 Andrew BIRD M Ilkeston RC 02:51:00
117 Rachel BURTON W35 Unattached 02:51:02
118 Marcus HANFORD M Belper Tri Club 02:51:21
119 Paschal MORAN M60 Gainsborough & Morton Striders 02:51:38
120 Michael BOURNE M40 Dark Peak FR 02:51:48
121 Joseph LUCASSI M Team Manvers 02:52:16
122 Caroline SCOTT W35 Sinfin RC 02:52:20
123 Jeremy BATEMAN M50 Ripley RR 02:52:53
124 Rob BEERS M Barrow Runners 02:52:57
125 Oliver COOK M40 Long Eaton RC 02:53:08
126 Alistair ROSS M Unattached 02:53:29
127 Malcolm HARRIS M60 Barrow Runners 02:54:13
128 James SMITH M40 Wingerworth Wobblers RC 02:54:51
129 Adele METCALFE W45 Glossop Harriers 02:55:21
130 Mark DOWELL M Danum Harriers 02:55:40
131 Keith BROWN M50 Sutton In Ashfield AC 02:55:45
132 Mark COLLERY M Unattached 02:55:54
133 Matt HARVEY M Team Manvers 02:56:10
134 Stephen MEATH M40 Belper Harriers 02:56:32
135 Simon HILL M Newcastle Tri Club 02:56:42
136 Catherine CRESSWELL W35 Ripley RR 02:57:29
137 Lorenzo ALLIEVI M Unattached 02:57:41
138 Kevin BYRNE M60 Headington RR 02:57:45
139 Andrew HALL M40 Little Eaton Hornets 02:57:53
140 Gabriel HUTCHINGS M50 Ashbourne RC 02:57:55
141 Adewale KADIRI M40 Purple Patch Runners 02:58:50
142 Catherine WRIGHT W55 Corby AC 02:58:56
143 Sal CHAFFEY W45 Derwent Valley Orienteers 02:59:29
144 Andrew MARTIN M50 Little Eaton Hornets 02:59:30
145 Steve MARSHALL M40 Lincoln & District 02:59:30
146 Brian MACKEY M60 Uttoxeter RR 02:59:56
147 Timothy STURLA M40 Ivanhoe Runners 03:00:05
148 Neil KIRK M40 Ivanhoe Runners 03:00:05
149 Daniel CLARK M40 Belper Harriers 03:00:08
150 Essie WILLIAMS-KADIRI W35 Unattached 03:00:31
151 Thomas DALBY M Unattached 03:00:39
152 Ian COATES M50 Unattached 03:01:04
153 David JARRETT M50 Silson Joggers 03:01:13
154 Leslie COWLISHAW M60 Killamarsh Kestrels 03:01:17
155 Emma HUMPHRIES W35 Morton Striders 03:01:37
156 Mark HEDGES M40 Unattached 03:01:43
157 Esther BROUGHTON W35 Ripley RR 03:01:45
158 David WOODHEAD M Pudsey Pacers 03:01:52
159 Dave JONES M40 Unattached 03:02:13
160 Simon REYNOLDS M Unattached 03:02:21
161 Rob MEADEN M Little Eaton Hornets 03:03:22
162 Joe REES M Rolls Royce Harriers 03:03:32
163 Andrew NASH M40 Belper Harriers 03:03:51
164 Lee WEATHERALL M40 Kimberworth Striders 03:04:07
165 Michael EXTON M40 Unattached 03:04:20
166 Karl TIETZ M50 Ripley RR 03:04:25
167 Samantha WEATHERALL W45 Kimberworth Striders 03:05:19
168 Rob PEARCE M40 Belper Harriers 03:05:46
169 Stephen BEDDER M60 Unattached 03:06:06
170 Paul STEVENSON M50 Sinfin RC 03:06:56
171 Gareth LLOYD M40 Unattached 03:07:18
172 Theresa DUFFIELD W35 Horsforth Harriers 03:07:27
173 Stephen MAYHEW M Unattached 03:07:53
174 Martin HARVEY M60 Little Eaton Hornets 03:08:33
175 Terry DOWN M50 Marshall Milton Keyes AC 03:09:10
176 Mary SMITH W45 Tamworth AC 03:09:42
177 Duncan GEDGE M40 Long Eaton RC 03:09:55
178 Mark UTLEY M40 Kimberworth Striders 03:10:02
179 Amanda CARTER W Rolls Royce Harriers 03:10:08
180 Andy LINDLEY M40 Ivanhoe Runners 03:10:40
181 Stuart ALLSOP M60 White Peak FR 03:12:09
182 Roy BETTS M50 Evesham Vale RC 03:12:24
183 Gina GRANGER W35 Holme Pierrepont RC 03:12:37
184 Antony VALENTINE M Leigh Harriers 03:12:52
185 Amy BRADLEY W Ripley RR 03:12:54
186 Gavin ELLIOTT M Belper Harriers 03:13:20
187 Nicola CHAMBERLAIN W35 Kimberley & DS 03:13:23
188 Jo REMINGTON W35 Unattached 03:14:01
189 Richard PEGRAM M40 Wirksworth RC 03:14:05
190 Debbie SMITH W Holme Pierrepont RC 03:14:11
191 Dawn RICHARDS W45 Clayton Le Moors H 03:14:30
192 Lee ROBINSON M40 Unattached 03:15:06
193 David JONES M60 Stratford Upon Avon AC 03:15:12
194 Chris TAYLOR M50 Wymeswold RR 03:15:15
195 David KELLY M50 Sphinx AC 03:15:57
196 Mat WILLIAMS M40 Unattached 03:16:06
197 Tracey WILCOCKS W35 Unattached 03:18:47
198 Stuart HUNTER M50 Shepshed RC 03:18:53
199 John HAY M40 Long Eaton RC 03:19:14
200 Jason WOOD M Unattached 03:19:25
201 John O'DONNELL M60 Beeston AC 03:19:40
202 Christine BEXTON W55 Beeston AC 03:19:40
203 Neil SMITH M40 Kenilworth Runners 03:20:08
204 Paul PEARSON M50 Sinfin RC 03:21:10
205 Richard MICHALAK M50 Holme Pierrepont RC 03:21:34
206 Cameron PORTER M Team Manvers 03:21:57
207 Jonathan YOUNG M Unattached 03:21:57
208 Alice YOUNG W Unattached 03:22:13
209 Rosemary ARRIS-PRATT W45 Belper Harriers 03:22:14
210 Rachel CLARK W35 Belper Harriers 03:22:18
211 Phil BRENNAN M60 Stratford Upon Avon AC 03:22:18
212 Oksana COOKE W35 Unattached 03:22:25
213 David PERKINS M Killamarsh Kestrels 03:24:39
214 Heidi MCMILLAN W35 Unattached 03:25:12
215 Ian BECKINGHAM M40 Redhill RR 03:25:34
216 Adrian BELLINGHAM M40 Mansfield Harriers & AC 03:25:42
217 Gavin CHADWICK M Rolls Royce Harriers 03:26:09
218 Peter SPENCER M60 Milltown Milers 03:26:09
219 Lindsay SMITH W Unattached 03:26:56
220 Emma MARSHALL-TELFER W35 Sleaford Striders 03:27:10
221 Brian DARKINGTON M40 Unattached 03:27:11
222 Darren BRADLEY M Unattached 03:27:18
223 Toni PERRY W45 Unattached 03:27:18
224 Isobelle KEITH W Unattached 03:27:59
225 Adrian CARDER M50 Toonie Express RC 03:28:09
226 Martin GRIFFITHS M40 Dark Peak FR 03:28:10
227 Roger BEAVEN M50 Ivanhoe Runners 03:28:12
228 Fiona MCKEAN W45 Ivanhoe Runners 03:29:17
229 William BEALBY M Sheffield Triathlon Club 03:29:54
230 Mark ROBINSON M Badgers RC 03:30:07
231 Catherine CLIFFORD W45 Shelton Striders 03:31:07
232 Judith MOORE W45 Smiley Pacers 03:31:12
233 Carl BRITTAIN M Peel RR 03:31:23
234 Bryn HALL M60 Little Eaton Hornets 03:32:00
235 Jay BIRD M Ripley RR 03:32:07
236 Sally WILKINSON W35 Holme Pierrepont RC 03:32:24
237 Suzanne SAUNDERS W Unattached 03:32:27
238 Derek POOLE M60 Holme Pierrepont RC 03:33:01
239 Andy BRADLEY M50 Shelton Striders 03:33:06
240 Rachel FARROW W Unattached 03:33:42
241 David YOUNG M50 Little Eaton Hornets 03:33:44
242 Stephen WALKER M60 Rolls Royce Harriers 03:34:11
243 Jo LORD W45 Hay Hotfooters RC 03:34:11
244 Graham SPENCER -WALKER M40 Unattached 03:34:12
245 Helen BRUNT W Buxton AC 03:34:56
246 Rebecca CROSS W35 Gainsborough & Morton Striders 03:35:28
247 Donna SIBBERY W35 Unattached 03:37:51
248 Rachel SMITH W45 Shelton Striders 03:37:56
249 Jez SMITH M Shelton Striders 03:38:15
250 Paul WEBSTER M60 Shelton Striders 03:38:51
251 Tracy HEPBURN W35 Shelton Striders 03:40:00
252 Emma WILLIAMS W35 Unattached 03:40:04
253 Colin LEA M40 York Knavesmire H 03:40:16
254 David DARTON M50 York Knavesmire H 03:40:37
255 Alex LEE M Uknetrunner 03:41:05
256 Jennifer NIX W Shelton Striders 03:41:18
257 Dave CROWDER M50 Ripley RR 03:41:18
258 Amanda LEWIS W35 Unattached 03:41:19
259 Rachel GRANT W35 Holme Pierrepont RC 03:41:20
260 Steve BEDDOE M50 North Derbyshire RC 03:42:18
261 Ken SHARP M60 Beeston AC 03:42:59
262 Lisa DIMBLEBY W35 Birchfield H 03:43:15
263 Emma SCURRAH W Unattached 03:43:20
264 Martin SLEATH M60 White Peak FR 03:43:33
265 Claire HIRONS W35 Shelton Striders 03:44:38
266 Barry FITCH M60 Little Eaton Hornets 03:46:15
267 Andrew BRADLEY M40 Redhill RR 03:46:17
268 Adrian LEACH M40 Ackworth RR 03:46:56
269 Maria MCDONALD-LEACH W45 Ackworth RR 03:46:57
270 Fredelina YONG W35 Reading RR 03:46:58
271 Neil MCCREADY M Unattached 03:48:17
272 Roger FARNSWORTH M40 Unattached 03:49:23
273 Danny DUDLEY M Unattached 03:49:23
274 Caroline RADFORD W45 Unattached 03:52:17
275 Elaine CLARKE W35 Evesham Vale RC 03:53:01
276 Christine LLOYD W45 Evesham Vale RC 03:53:01
277 Peter ENNIS M40 Ilkeston RC 03:53:20
278 Damien COWLISHAW M50 Long Eaton RC 03:55:20
279 Maria WHITE W35 Long Eaton RC 03:55:20
280 Rachel ARGENT W Long Eaton RC 03:58:01
281 Tim POPE M50 Sinfin RC 04:04:51
282 Ann RIDDELL W45 Sleaford Striders 04:04:51
283 Graham RIDDELL M50 Sleaford Striders 04:04:51
284 Karen POPE W45 Sinfin RC 04:06:44
285 Barry BOOLE M60 Sinfin RC 04:06:49
286 Rebecca PRINCE W Sinfin RC 04:06:50
287 Julie GOODWIN W45 Matlock AC 04:06:51
288 John WOODHEAD M60 Pudsey Pacers 04:06:52
289 Chriatian BRADSHAW M Unattached 04:11:05
290 Phill HICKLING M50 Little Eaton Hornets 04:15:45
291 Mark KAY M40 Unattached 04:19:10
292 Nicholas CHADWICK M Rolls Royce Harriers 04:19:38
293 Ruth MANN M Unattached 04:20:30
294 Glyn BOTFIELD M50 North Derbyshire RC 04:21:26
295 Andrew WORSEY M40 North Staffs RRA 04:23:55
296 Maya MEADEN W Unattached 04:26:11
297 Denise HARVEY W55 Little Eaton Hornets 04:26:11
298 Hayley BECKLEY W Unattached 04:28:19