Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/08/2013 – Ponderosa





  
Pos Name Category Club Time
1 Mark Williams M40 F1 Runners KL 00:26:46
2 Jez Brown M40 Buckley Running Club 00:27:12
3 Karl Steinegger SM Ambleside AC 00:27:52
4 David Parker SM Meirionnydd RC 00:27:58
5 Derek Boothby SM Wrecsam Tri 00:28:11
6 Andy Campbell SM Wrecsam Tri 00:28:14
7 Jonathon Mullen JM Liverpool Harriers 00:28:21
8 Ian Houston M40 Wrecsam Tri 00:28:30
9 Andrew Edwards SM Deestriders RC 00:28:35
10 Paul Evans M40 Wrecsam Tri 00:28:38
11 Simon Roberts M40 Buckley Running Club 00:28:39
12 Neil Ashcroft M45 Ambleside AC 00:28:52
13 Andrew Birch M40 Trismart 00:28:56
14 Ian Lowe M40 Oswestry Olympians AC 00:29:03
15 John Millen SM Tring RC 00:29:08
16 Thomas Snowdon SM Deeside AAC/University Of Chester 00:29:28
17 Jackie Lee SL Eryri Harriers 00:29:37
18 Tim Gears SM Oswestry Olympians AC 00:29:45
19 Jim Ohara SM Helsby 00:29:55
20 Arwel Lewis M50 Eryri Harriers 00:30:07
21 Tim Lamberton SM U/A 00:31:34
22 Steven Donnerlly M45 U/A 00:31:38
23 Chris Smith M40 Wrecsam Tri 00:31:46
24 Paul Stinton M40 Clwydian Range Runners 00:32:13
25 Simon Barkley M40 Oswestry Olympians AC 00:32:50
26 Rachel Jefferson SL Warrington AC 00:33:06
27 Jamie Dowdall SM Darwin Dashers 00:33:12
28 Murray Whitehead JM Denbigh Harriers 00:33:20
29 David Millington M40 Wrexham AC 00:33:27
30 Peter Weatherhead M60 Wirral AC 00:33:37
31 Vince Edwards M55 Deestriders RC 00:33:42
32 Stephen Roberts M55 Oswestry Olympians AC 00:33:57
33 Tom Rutherford M50 Pensby Runners 00:33:58
34 Jonny Lambert SM Oswestry Olympians AC 00:34:09
35 Lisa Morley L40 Wrexham AC 00:34:23
36 Gareth Buckley SM U/A 00:34:35
37 Huw Lewis M50 Buckley Running Club 00:34:43
38 Peter Johnson M60 Mercia FR 00:34:45
39 Alan French M60 Wrexham AC 00:34:45
40 Simon Jenkins M40 U/A 00:34:50
41 Richard Foggin M45 Oswestry Olympians AC 00:35:03
42 Jacob Roberts SM U/A 00:35:05
43 Craig Prandle M40 Wrexham AC 00:35:07
44 Kevin Challinor M50 Deeside AAC 00:35:09
45 Bill Crawshaw M50 Wrecsam Tri 00:35:11
46 Duncan Jones M55 Denbigh Harriers 00:35:12
47 Nigel Crompton M50 Pensby Runners 00:35:15
48 Jayne McGrath SL Pensby Runners 00:35:15
49 Sarah Roberts SL Pensby Runners 00:35:17
50 Tammy Lewis Jones L40 Eryri Harriers 00:35:22
51 Dean Yarwood SM U/A 00:35:24
52 Paul Samuels SM Wrexham AC 00:35:29
53 Andy McGivern SM Pensby Runners 00:35:30
54 Jonathon Walker SM U/A 00:35:31
55 Daniel Pedley SM U/A 00:35:34
56 Peter Roberts M70 Buckley Running Club 00:35:43
57 Rob Davies M45 Oswestry Olympians AC 00:35:44
58 Jim Jones M45 West Chashire Harriers 00:35:55
59 Kevin Malone SM West Chashire Harriers 00:35:56
60 Tony Benton M50 Denbigh Harriers 00:35:58
61 Graeme Peacock M40 Clwydian Range Runners 00:36:03
62 Sam Hayward SM 00:36:08
63 Jeff Adams M55 Pensby Runners 00:36:09
64 Steve Barnett M50 Wrecsam Tri 00:36:19
65 Paul Foster M40 Helsby 00:36:35
66 Yiannis Tridimat M65 Bowland FR 00:36:48
67 Simon Phillips M50 Wrexham AC 00:36:54
68 Steve James M55 Eryri Harriers 00:37:03
69 Ellen Ashton L40 Oswestry Olympians AC 00:37:21
70 Graham McVey M40 U/A 00:37:28
71 Debbie Rutherford L50 Pensby Runners 00:37:31
72 John Morris M65 Buckley Running Club 00:37:41
73 Andrew Sumner M40 Pensby Runners 00:37:45
74 Ian Laing M55 Wrecsam Tri 00:37:49
75 Jenny Sanderson SL Pensby Runners 00:38:07
76 Stephen Jones M45 Clwydian Range Runners 00:38:14
77 Caroline Pollard L50 Wharfdale Harriers 00:38:20
78 David Roderick M60 Deeside AAC 00:38:47
79 Kenny Hughes M65 Wrecsam Tri 00:38:56
80 Paul Challonder SM Pensby Runners 00:39:07
81 Richard Davies M50 U/A 00:39:23
82 Pat Peers L50 Pensby Runners 00:39:24
83 Nede Lewis Jones M45 U/A 00:39:25
84 Claire Birch SL Oswestry Olympians AC 00:39:57
85 Jamie Hughes SM Oswestry Olympians AC 00:40:13
86 Bill Swift M60 Pensby Runners 00:40:28
87 Eddie Lesniak M55 Achille Ratti Climbing Club 00:40:55
88 Wayne Hughes M45 U/A 00:41:36
89 C Hatton M60 Helsby 00:41:45
90 Nigel Pratten M65 Pensby Runners 00:41:57
91 Keith McBurney M50 U/A 00:42:27
92 Suzanna Heppenstall SL U/A 00:42:53
93 Steve Tilby M50 Pensby Runners 00:43:06
94 Sarah Pope SL Pensby Runners 00:43:12
95 Tony Greenhalgh M50 U/A 00:44:21
96 Charlotte Jaffard SL U/A 00:45:00
97 Nesta Hawker L45 Helsby 00:45:10
98 Catherine Lancaster L50 Pensby Runners 00:45:26
99 Jon Hardman M60 Helsby 00:45:26
100 Julie Davies SL Oswestry Olympians AC 00:45:27
101 Paul Oldfield M55 Clwydian Range Runners 00:46:40
102 Paul Aird M50 Last Inn Runners 00:46:51
103 Lorna Royle L40 Deestriders 00:46:52
104 Phil Martin M70 Bowland 00:47:19
105 Robert Mackey M65 Buckley Running Club 00:47:42
106 Sharon Basford L40 Tattenhall 00:47:43
107 Rebecca Roberts SL Menai T&F 00:47:44
108 David Brierley M55 Chester Tri 00:49:20
109 Lindsey Sruffy SL Retired
110 Richard James SM Wrexham Ac Retired