Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

06/08/2013 – Bradwell





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond MS Dark Peak Fell Runners 00:24:07
2 Richard Patton MV40 Dark Peak Fell Runners 00:26:15
3 Aidan Linskill MS Totley Ac 00:26:34
4 John Boyle MV40 Dark Peak Fell Runners 00:27:13
5 Jon Hargreaves MS Unattached 00:27:19
6 Tom Peel MJ Fatboys 00:27:24
7 John Pemberton MS Dark Peak Fell Runners 00:27:26
8 Richard James MS Cgcc 00:27:37
9 Richard Follett MS Unattached 00:28:13
10 Richard Bradbury MV40 Matlock Ac 00:28:27
11 Gavin Roberts MV40 Dark Peak Fell Runners 00:28:48
12 Chris Jackson MS Glossopdale 00:28:53
13 Paul Vincent Stuart MV45 Steel City Striders 00:29:06
14 Howard Darwin MV40 Rotherham Harriers 00:29:08
15 Austin Frost MV40 Dark Peak Fell Runners 00:29:22
16 David James MS Cgcc 00:29:28
17 John Alexander MS Cgcc 00:29:38
18 Kristian Groom MS Dark Peak Fell Runners 00:29:44
19 James Wilson MS Glossop 00:29:47
20 Sam Bellamy MV45 Porter Valley Plodders 00:29:51
21 Paul Lydon MV40 Totley Ac 00:29:58
22 Caitlin Rice FS Glossopdale 00:30:14
23 Dan Lounds MV40 Unattached 00:30:29
24 Stuart Reece MS Unattached 00:30:32
25 Graham Reece MS Unattached 00:30:33
26 Greg Rimmer MV50 Dark Peak Fell Runners 00:30:37
27 Adam Ryder MS Unattached 00:30:39
28 Andrew Mansfield MS Unattached 00:30:43
29 Jonathan Clowes MS Unattached 00:30:52
30 Alec Hartley MS CGCC 00:30:53
31 John Gilchrist MV45 AVOHK 00:30:58
32 Steve Sanders MV40 Penistone Footpath 00:31:07
33 John Thompson MV40 Unattached 00:31:18
34 Andy Buck MV50 Steel City Striders 00:31:23
35 Paul Keen MV60 Dark Peak Fell Runners 00:31:27
36 Mark Elwis MV45 Unattached 00:31:29
37 Trevor Watson MV50 Steel City Striders 00:31:38
38 Philip Beaty MS Unattached 00:32:05
39 Simon Wiles MV45 Steel City Striders 00:32:06
40 Sam Marsters MS Unattached 00:32:21
41 Ashley Kay MV50 Dark Peak Fell Runners 00:32:27
42 James Crossland MS Unattached 00:32:32
43 Mark Jenneson MS Totley AC 00:32:37
44 David Beerling MV45 Dark Peak Fell Runners 00:32:40
45 Steve Weyhall MV55 Retford AC 00:32:46
46 Steven Atkinson MV40 Steel City Striders 00:33:00
47 Ross Drayton MS Steel City Striders 00:33:11
48 Malcolm Stapleton MV45 2 Dash 00:33:13
49 Ben Coales MS Dark Peak Fell Runners 00:33:17
50 Gaye Fletcher FV40 Hallamshire Harriers 00:33:19
51 Toby Sydes MV40 Calder Valley Fell Runners 00:33:24
52 Bob Grocutt MV50 Unattached 00:33:28
53 Tom Fawkes MS Bradwell Sports 00:33:36
54 Richard Clegg MS Macclesfield Harriers 00:33:39
55 Kenny Turner MV50 Dark Peak Fell Runners 00:33:41
56 Robert Stewart MV40 Unattached 00:33:42
57 Steve Dickinson MV45 Penistone Footpath 00:33:43
58 Neil Hindle MV55 FRA 00:33:47
59 Kirsty Bryan-Jones FV40 Dark Peak Fell Runners 00:33:50
60 Paul Rigsby MS Dark Peak Fell Runners 00:33:53
61 Lauren Penhaligon FS CGCC 00:33:56
62 Richard Bowles MS Unattached 00:34:01
63 Daniel Allen MS Tideswell 00:34:02
64 Ben Brindley MS Tideswell 00:34:12
65 Allison Higgins FV40 Fatboys 00:34:24
66 Ryan Alexander MS Unattached 00:34:48
67 Liam Gilchrist MJ Unattached 00:34:50
68 Lee Gordon MV40 Fusion CC 00:35:09
69 George Willingham MV45 Tideswell 00:35:10
70 Mel Seymour FS Tideswell 00:35:15
71 Steve Kerrison MV40 Esk Valley Fell 00:35:29
72 Steven Eyre MV45 Unattached 00:35:32
73 Elaine O'Sullivan FV50 Team Balancise 00:35:33
74 Brian Nevin MS Unattached 00:35:34
75 Jeff Taylor MV50 Handsworth Roadhogs 00:35:37
76 Owen Henriksen MV50 Unattached 00:35:48
77 Lesley Turner FV45 Tideswell 00:36:10
78 Linda Dixon FS Unattached 00:36:13
79 Bob Gardner MV50 North Derbyshire 00:36:15
80 Linda Wood FS Unattached 00:36:18
81 Susan Wood FS Unattached 00:36:19
82 Sarah Stables FS Hallamshire Harriers 00:36:22
83 Greg Mosley MS Bradwell Sports 00:36:32
84 Chris Miller MV45 Unattached 00:36:34
85 Donna Claridge FV45 Dark Peak Fell Runners 00:36:36
86 Anthony Horstead MS Steel City Striders 00:36:38
87 Alan Ashforth MV60 Handsworth Roadhogs 00:36:49
88 Anton Horseall MV40 Handsworth Roadhogs 00:36:50
89 Eleanor Nash FS University Of Newcastle 00:36:56
90 Becci Sampson FS Unattached 00:37:20
91 Mel Mccart MV50 Unattached 00:37:41
92 David Arundale MV55 Dark Peak Fell Runners 00:37:49
93 Jon Heathfield MV50 Dark Peak Fell Runners 00:38:04
94 Simon Foster MV50 Unattached 00:38:22
95 Andrew Matthews MV50 Fatboys 00:38:38
96 Fee Womersley FV50 Totley Ac 00:39:14
97 Rachel Goacher FV40 Valley Hill Runners 00:39:22
98 Jim Fulton MV55 Dark Peak Fell Runners 00:39:39
99 Darren Pembleton MV40 Unattached 00:39:45
100 Carol Beattie FV55 Steel City Striders 00:39:50
101 Sarah Ridgeway FS Unattached 00:39:59
102 Felicity Stout FS Unattached 00:40:10
103 Bob Innes MV60 Penistone Footpath 00:40:20
104 Elaine Winton FV50 Unattached 00:40:42
105 Liz Barber-Lilley FV45 Smiley Faces 00:41:07
106 Elaine Watson FV50 Unattached 00:41:09
107 Jane Cockerton FV50 Penistone Footpath 00:41:32
108 Heather Marsh FV45 Unattached 00:42:19
109 Matthew Zawadzki MV40 Steel City Striders 00:43:33
110 Kate Hamilton FS Dark Peak Fell Runners 00:43:56
111 Melanie Horstead FS Unattached 00:44:34
112 Mel Sanders FV50 Barnsley Harriers 00:44:48
113 Charmian Heaton FV50 Retford Ac 00:45:04
114 James Stapleton MJ 2 Dash 00:46:34
115 Lucy Manifold FS Unattached 00:47:06
116 Debbie Mccart FV50 Unattached 00:47:56
117 Emily Willingham FJ Tideswell 00:51:42
118 Ken Price MV60 Unattached 00:51:45