Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/08/2013 – Salt Cellar





  
Pos Name Category Club Time
1 Neil Northrop MSEN DPFR 00:53:42
2 Adam Taylor MSEN DPFR 00:53:50
3 Chris Shelton MSEN North Derbyshire RC 00:53:53
4 Stephen Pyke M40 DPFR 00:54:33
5 Andy Swift MSEN Penistone 00:54:49
6 Mike Nolan M40 DPFR 00:57:01
7 Andrew Wainwright M40 UA 00:57:18
8 John Hargreaves MSEN UA 00:57:32
9 John Boyle M40 DPFR 00:58:02
10 Ralph Skrimshire MSEN UA 00:58:21
11 Richard James MSEN CGCC 00:58:26
12 Matt Lichfield MSEN Holmepierrefort 00:58:30
13 Daniel Hague MSEN Penistone 00:58:33
14 Jon Pemberton MSEN DPFR 00:59:05
15 Richard Mackie M40 Penistone 00:59:55
16 Robert Owen M40 UA 01:00:24
17 Richard Snowden M40 Totley AC 01:01:00
18 Stefan Skrimshire MSEN Abbey Runners (leeds) 01:01:17
19 Simon Bennett M40 Striders 01:01:22
20 Michael O'Grady M40 UA 01:01:26
21 James Rose MSEN UA 01:01:41
22 Andy Barnett M50 DPFR 01:01:45
23 Lee Storey Male Penistone 01:01:48
24 Tim Rutter MSEN DPFR 01:01:52
25 Andrew Davies M40 Striders 01:01:57
26 Daniel Leeraycliffe MSEN UA 01:02:03
27 Judith Jepson W40 Fat Boys/DPFR 01:02:08
28 Mark Law M40 Penistone 01:02:20
29 Kristian Groom MSEN DPFR 01:02:22
30 Steve Storey V55 Penistone 01:02:24
31 Chris Jackson MSEN Glossopdale 01:03:36
32 Charlie Eliot M40 UA 01:04:10
33 Colin George Ward M40 Ilkeston RC 01:04:21
34 Paul Vincent Stuart M40 Striders 01:05:05
35 Mark Havenhand M40 UA 01:05:10
36 Mick Archer M40 DPFR 01:05:24
37 Kevin Charleston MSEN Porter Valley Plodders 01:05:26
38 James Cox MSEN UA 01:05:41
39 Brendan Moore MSEN Ilkeston RC 01:05:41
40 Joe Farvell MSEN UA 01:06:19
41 Steve Sanders M40 P.F.R 01:06:42
42 Wayne Forster MSEN Striders 01:07:31
43 John Hallam MSEN UA 01:08:02
44 Barry Blyth M60 Maccesfield Harriers 01:08:48
45 Andy Buck M50 Striders 01:09:31
46 Stephen Kenworthy M40 UA 01:09:34
47 Mark Jelbert MSEN UA 01:09:36
48 Andrew Chalkley M40 Kingstone Runners 01:09:36
49 Brian Bradder MSEN Penistone 01:09:49
50 Laurewnce Delman MSEN DPFR 01:10:27
51 Timothy Eric Brook MSEN Penistone 01:10:36
52 Aron Spall MSEN North Derbyshire RC 01:10:43
53 David Livesey M50 UA 01:10:46
54 Rob Willis M40 UA 01:10:54
55 Bob Grocutt M50 UA 01:10:59
56 Richard Collins MSEN UA 01:11:20
57 David Wass M40 Worksop Harriers 01:11:21
58 Graeme McArthy M40 DPFR 01:11:22
59 Helen Calder W40 Striders 01:11:31
60 Andy Hartley M50 Fat Boys 01:11:39
61 Paul Gee M40 Penistone 01:11:46
62 Tom Parry MSEN UA 01:11:52
63 Pat Goodall W50 Totley AC 01:11:58
64 Alison Barrett WSEN Striders 01:12:03
65 Abigail Hathway WSEN Smiley Paces 01:14:28
66 Jon Barton M40 UA 01:14:41
67 Kenny Turner M50 DPFR 01:14:48
68 Nick Smith M40 UA 01:14:56
69 Debbie Smith W40 DPFR 01:15:33
70 Ricky Nos MSEN UA 01:15:33
71 Nick Whittingham M50 Penistone 01:15:34
72 Mick Wall MV40 UA 01:15:51
73 Michael Mills M40 UA 01:15:59
74 Steve Monaghan M50 N Derby's AC 01:16:10
75 Sam Dolman MSEN UA 01:16:13
76 Mark Riordan MSEN Penistone 01:16:42
77 Anna Hogan W40 Southwell Running Club 01:16:44
78 Geoff Dimelow M50 Penistone 01:16:48
79 Benedict Kay MSEN UA 01:16:52
80 Dave Forster M60 Penistone 01:17:02
81 Dot Kesterton W60 Smiley Paces 01:17:18
82 Bryan Hague MSEN UA 01:18:02
83 Chris Millner M40 National Trust 01:18:03
84 Adrian Moss M50 Striders 01:18:49
85 Sarah Sykes W40 PFRAC 01:18:51
86 Ryan Alexander MSEN UA 01:18:59
87 Stephen Boylan M40 UA 01:19:13
88 Owen Henriksen M50 UA 01:19:43
89 Lyndon Stocks M40 Southwell Running Club 01:19:48
90 Stuart Hale M40 UA 01:20:21
91 Richard Michael Bembridge M40 UA 01:20:50
92 Bob Gardner M50 North Derbyshire RC 01:20:52
93 Darren Burns M40 Fell Ponys 01:21:03
94 Daniel Hawkins MSEN UA 01:22:39
95 Lucy Bright WSEN UA 01:22:41
96 Jo Brown WSEN UA 01:22:43
97 David Arundale M50 DPFR 01:22:59
98 Ray Brown M70 Penistone 01:23:46
99 Richard Knowles M40 Totley AC 01:25:13
100 Paul Fryers MV40 Penistone 01:26:09
101 Jeni Pitkin WSEN Striders 01:26:57
102 Barbara Haigh W60 Penistone 01:27:46
103 Dean Allcroft MV40 Penistone 01:28:46
104 Jessica Brown WSEN Striders 01:29:22
105 Julie Peckett W50 Smiley Paces 01:29:29
106 Julie Laverock W40 Salford Harriers 01:32:53
107 Roger Watson M40 Striders 01:33:14
108 Marilyn Shall W60 Smiley Paces 01:37:42
109 Annie Lightowler W40 Penistone 01:51:15
110 Julian Clive Cordwell M60 Harwich Runners 01:52:42
111 Kirsty Taylor WSEN UA DNF