Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/07/2013 – Stoodley Pike





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Hope M 1 Pudsey & Bramley 00:18:59
2 Danny Hope M 2 Pudsey & Bramley 00:19:24
3 Karl Gray M40 1 Calder Valley 00:19:40
4 Joseph Crossfield M 3 Halifax Harriers 00:20:43
5 Andrew Wrench M40 2 Todmorden Harriers 00:20:51
6 John Lloyd M 4 Todmorden Harriers 00:21:27
7 Callum Davidson MU16 1 Rossendale Harriers 00:21:28
8 Joe Washington M 5 Calder Valley 00:21:37
9 Mark Goldie M40 3 Calder Valley 00:21:43
10 Marc Sennett M 6 Wharfedale Harriers 00:21:53
11 Oliver White M 7 Calder Valley 00:21:58
12 Mark Walsh M40 4 Darwen Dashers 00:22:04
13 Scott Hitchen M 8 Rossendale Harriers 00:22:23
14 Jack Crummett MU16 2 Todmorden Harriers 00:22:24
15 Mark OConnor M 9 Calder Valley 00:22:31
16 Colin Moses M40 5 Wharfedale Harriers 00:22:37
17 Gareth Burrell M 10 Halifax Harriers 00:22:39
18 James Adey M 11 Unattached 00:22:44
19 Darren Fishwick M40 6 Chorley 00:22:48
20 Robert White M 12 Calder Valley 00:23:04
21 Chris Standish M40 7 Calder Valley 00:23:05
22 Paul Mitchell M50 1 Bingley Harriers 00:23:07
23 Martin Howard MU16 3 Calder Valley 00:23:09
24 Patrick Brennan M 13 Rossendale Harriers 00:23:11
25 Toby Cotterill M 14 Calder Valley 00:23:24
26 Paul Brindle M40 8 Darwen Dashers 00:23:28
27 Paul Crabtree M40 9 Wharfedale Harriers 00:23:30
28 Robin Bradbury M40 10 Unattached 00:23:33
29 Steve Pullan M40 11 Todmorden Harriers 00:23:37
30 Mark Wharton M40 12 Calder Valley 00:23:38
31 Dave Potter M50 2 Trawden AC 00:23:40
32 Robert Tyson M 15 Todmorden Harriers 00:23:44
33 Holly Page W 1 Calder Valley 00:23:47
34 Thomas Hyde M 16 Manchester YMCA Harriers 00:23:49
35 Graham Schofield M50 3 Horwich RMI 00:23:53
36 Lee Barlow M40 13 Wesham Road Runners 00:23:56
37 Jonathon Emberton M50 4 Calder Valley 00:23:59
38 Dean Ralphson M40 14 Trawden AC 00:24:06
39 Mark Griffiths M 17 Manchester YMCA Harriers 00:24:07
40 Jamie Wrench MU18 1 Unattached 00:24:09
41 Alex Rowe M50 5 Wesham Road Runners 00:24:10
42 Lee Shimwell M 18 Calder Valley 00:24:12
43 Simon Hollows M 19 Todmorden Harriers 00:24:22
44 Joanne Nelson W40 1 Darwen Dashers 00:24:32
45 Giles Simon M 20 Calder Valley 00:24:39
46 Daniel Brookes M 21 Newburgh Nomads 00:24:41
47 Stuart McAleavy M 22 Marsh Harriers 00:24:44
48 Jonathon Boothman M40 15 Wharfedale Harriers 00:24:54
49 Ben Clare M 23 Queensbury RC 00:24:56
50 John Thompson M40 16 Newburgh Nomads 00:24:59
51 James Kershaw M 24 Calder Valley 00:25:02
52 Jon Wright M40 17 Todmorden Harriers 00:25:03
53 John Allan M 25 Unattached 00:25:06
54 Jim Moseley M40 18 Calder Valley 00:25:16
55 David Ralphs M50 6 Newburgh Nomads 00:25:30
56 Will Buckton M 26 Ilkley Harriers 00:25:45
57 Martyn Chapman M40 19 Unattached 00:25:47
58 Andy Lee M40 20 Rossendale Harriers 00:25:52
59 Carl Coughlan M 27 Calder Valley 00:25:56
60 Michael Coe M40 21 Queensbury RC 00:25:59
61 Martin Mason M40 22 Calder Valley 00:26:06
62 Michael Toman M40 23 Rossendale Harriers 00:26:07
63 John Bassinder M50 7 Stainland Lions 00:26:10
64 Peter Daly M40 24 Unattached 00:26:11
65 Andy Hewitt M50 8 Rossendale Harriers 00:26:20
66 Hatty Nylan W 2 Todmorden Harriers 00:26:25
67 Dave Hammond M40 25 FRA 00:26:27
68 James Howgego M 28 Bingley Harriers 00:26:29
69 Michael Wilding M40 26 Darwen Dashers 00:26:30
70 Benjamin Beckwith M 29 Todmorden Harriers 00:26:31
71 Stephen Biscomb M60 1 Clayton Le Moors Harriers 00:26:33
72 Jonathon Stubbs M40 27 Darwen Dashers 00:26:43
73 Liz Crosland W40 2 Keighley & Craven 00:26:46
74 Richard Ingram M40 28 Calder Valley 00:26:48
75 Chris Cavey M40 29 Heptonstall 00:26:50
76 John Minta M40 30 Manchester YMCA Harriers 00:26:53
77 Phil White M50 9 Calder Valley 00:26:56
78 James Bancroft M 30 Marsh Harriers 00:26:58
79 Wally Coppelov M50 10 Newburgh Nomads 00:27:01
80 Steve Carter M60 2 Keighley & Craven 00:27:13
81 Jackie Scarf W50 1 Calder Valley 00:27:16
82 Ben Hudson M 31 Unattached 00:27:26
83 Andy Quickfall M50 11 Newburgh Nomads 00:27:27
84 John Collier M50 12 Wesham Road Runners 00:27:28
85 Darren Sargent M40 31 Calder Valley 00:27:30
86 Graham Barnes M50 13 Unattached 00:27:34
87 Stuart Mawby M40 32 Unattached 00:27:45
88 Blair Garrett M 32 Calder Valley 00:27:53
89 Karl Chamberlain M40 33 Queensbury RC 00:27:57
90 Roy Davidson M50 14 Rossendale Harriers 00:27:59
91 Rebecca Patrick W40 3 Todmorden Harriers 00:28:03
92 Angus Robinson M40 34 GM Fire & Rescue 00:28:10
93 Andy Wright M50 15 GMP A/S 00:28:28
94 Henry Artemes MU16 4 Todmorden Harriers 00:28:38
95 Stuart Wolstenholme M40 35 Unattached 00:28:44
96 Myles Holdsworth M40 36 Leeds City AC 00:28:46
97 Paul Cruthers M50 16 Todmorden Harriers 00:28:48
98 Martin Wright M40 37 Stadium Runners 00:28:50
99 Jack Denton MU16 5 Calder Valley 00:28:53
100 Liz Taylor W40 4 Stadium Runners 00:28:56
101 Rachel Hudson W 3 Unattached 00:28:58
102 Aaron Tanner M 33 Unattached 00:29:01
103 Issy Wharton WU16 1 Calder Valley 00:29:04
104 Bob Beattie M50 17 Marsh Harriers 00:29:08
105 Clare Harris W50 2 Todmorden Harriers 00:29:13
106 Graeme Woodward M50 18 Calder Valley 00:29:16
107 Andrew Meek M40 38 Calder Valley 00:29:18
108 Aileen Baldwin W60 1 Stainland Lions 00:29:20
109 Heath Reilly M40 39 Halifax Harriers 00:29:31
110 Johnnie Watson M40 40 Calder Valley 00:29:33
111 Michael Bray MU18 2 Northern Star 00:29:39
112 Robert Bancroft M50 19 Marsh Harriers 00:29:47
113 Graham Lloyd M50 20 Calder Valley 00:29:49
114 Natalie Murphy W40 5 Rossendale Harriers 00:29:52
115 Michael Bottom M 34 Northern Star 00:29:57
116 John Killerby M 35 Todmorden Harriers 00:29:59
117 Rod Sutcliffe M60 3 Calder Valley 00:30:00
118 James Tyler M40 41 Unattached 00:30:03
119 John Jackson M 36 Unattached 00:30:04
120 Toby Sykes M40 42 Calder Valley 00:30:11
121 Caroline Harding W40 6 Pudsey & Bramley 00:30:12
122 John Turner M 37 Unattached 00:30:13
123 Mark Williams M 38 Todmorden Harriers 00:30:18
124 Ian Goodyear M60 4 Bingley Harriers 00:30:19
125 Richard Young M 39 Unattached 00:30:22
126 Jackie Holden W 4 Todmorden Harriers 00:30:26
127 Hannah Brierley W 5 Manchester YMCA Harriers 00:30:33
128 Karl Milligan M 40 Marsh Harriers 00:30:39
129 Steven Cavell M50 21 Calder Valley 00:30:40
130 Brian Kennedy M60 5 Newburgh Nomads 00:30:44
131 Dan Walker M40 43 Unattached 00:30:47
132 John Nunn M50 22 Calder Valley 00:30:49
133 Kath Hoyer W50 3 Wesham Road Runners 00:30:52
134 Arthur Warren M60 6 FRA 00:30:53
135 Adam Howard M 41 Trawden AC 00:30:55
136 Graham Milnes M50 23 Todmorden Harriers 00:31:06
137 James Gu M 42 Manchester YMCA Harriers 00:31:09
138 George Thompson M60 7 Clayton Le Moors Harriers 00:31:16
139 Robert Yeoman M 43 Manchester YMCA Harriers 00:31:26
140 Helen Lawrenson W40 7 Wesham Road Runners 00:31:28
141 Andy Forbes M40 44 Unattached 00:31:44
142 Wayne McIntosh M 44 Clayton Le Moors Harriers 00:31:48
143 Bob Howard M50 24 Calder Valley 00:31:49
144 Stephen Fish M60 8 Clayton Le Moors Harriers 00:31:52
145 William Horton MU16 6 Unattached 00:31:55
146 Chris Burrell M50 25 Halifax Harriers 00:31:57
147 Conor Minta MU16 7 Unattached 00:31:58
148 Stephen Symons M40 45 Manchester YMCA Harriers 00:31:58
149 Graham Davy M50 26 Calder Valley 00:32:01
150 Rachel Johnston W40 8 Calder Valley 00:32:06
151 Caren Crabtree W 6 Wharfedale Harriers 00:32:08
152 Stephanie Goodchild W40 9 Manchester YMCA Harriers 00:32:10
153 Kirsty Patten W 7 Todmorden Harriers 00:32:11
154 Ian Smith M50 27 Keighley & Craven 00:32:25
155 Madeleine Rolinson Lord WU18 1 Todmorden Harriers 00:32:36
156 David Shorrock M60 9 Darwen Dashers 00:32:50
157 Laura Sutcliffe W 8 Todmorden Harriers 00:32:55
158 Sally Ralphson WU16 2 Trawden AC 00:32:59
159 Matt Cochrane M50 28 Newburgh Nomads 00:33:06
160 Charlotte Wetton W 9 Calder Valley 00:33:11
161 Carly Edwards W 10 Darwen Dashers 00:33:16
162 Peter Derych M50 29 Northern Star 00:33:21
163 Emma Parkin W 11 Manchester YMCA Harriers 00:33:24
164 Victoria Pooler W 12 Achille Ratti 00:34:17
165 Andy Pooler M40 46 Achille Ratti 00:34:19
166 Carolyn Shimwell W 13 Calder Valley 00:34:23
167 Rebecca Simms W40 10 Darwen Dashers 00:34:34
168 Estelle Hollows W 14 Unattached 00:34:48
169 James McGarry-Stanley M 45 Darwen Dashers 00:34:55
170 Chris Cash M50 30 Darwen Dashers 00:34:55
171 Simon Lister M40 47 Trawden AC 00:35:13
172 Andy Day M 46 Unattached 00:35:23
173 Dave Wood M50 31 Manchester Harriers 00:35:30
174 Iain Threlkeld M 47 Stainland Lions 00:35:44
175 Anne Milner W40 11 Wharfedale Harriers 00:35:58
176 David Danbury M60 10 Unattached 00:36:44
177 Sharon Kinsella W40 12 Calder Valley 00:36:46
178 Alan Turner M40 48 Marsh Harriers 00:37:06
179 Sue Martin W50 4 Halifax Harriers 00:37:20
180 Margaret Deacon W40 13 Halifax Harriers 00:37:37
181 Ti Hart W40 14 Calder Valley 00:37:40
182 Joyce Catterick W60 2 Unattached 00:39:37
183 Joanne Wain W40 15 Calder Valley 00:39:59
184 David ONeill M50 32 Todmorden Harriers 00:40:12
185 Myra Wells W50 5 Todmorden Harriers 00:40:56
186 Ian Stansfield M60 11 Todmorden Harriers 00:50:43
187 Nick Harris Rossendale Harriers DNF