Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/06/2013 – Riber Run





  
Pos Name Category Club Time
1 Peter Hodkinson M Senior Erewash 00:30:29
2 Ben Cartwright M Senior Matlock 00:31:53
3 Kieran Davis M Senior Erewash 00:33:18
4 Robert Donald M Senior Shelton Striders 00:33:27
5 Richard Bradbury M V40 Matlock 00:34:10
6 Tom Powis M Senior Ripley 00:35:00
7 Kenneth Malton M Senior Shelton Striders 00:35:10
8 Andrew Hunter M Senior Beeston AC 00:36:02
9 Chris Wardle M Senior Wirksworth 00:36:39
10 Anthony Roberts M V50 Unattached 00:36:57
11 Richard Hyde M V40 Erewash 00:36:59
12 David Broadbent M Senior Sinfin 00:37:03
13 Jonathan Pitts M V40 Ilkeston 00:37:15
14 Andrew Powell M Senior Shelton Striders 00:37:29
15 Gary McMahon M V50 Redhill RR 00:37:45
16 David Lawrance M Senior Macc Harriers 00:38:08
17 Glen Irving M Senior Dark Peak 00:38:22
18 Chris Booth M V50 Derby AC 00:38:30
19 Mark Pollak M Senior Matlock 00:39:02
20 Martin Dowson M V50 Wirksworth 00:39:08
21 Dave Halford M V40 Unattached 00:39:20
22 Brett Belshaw M Senior Erewash 00:39:51
23 Craig Allen M Senior Belper Harriers 00:39:52
24 Reg Cooper M V50 Unattached 00:39:56
25 Mike Lea M Senior Unattached 00:40:12
26 Jos Hunter M Senior Unattached 00:40:21
27 Tony Corton M V50 Unattached 00:40:42
28 Mick Moorhouse M V60 Matlock 00:40:47
29 Gary Yates M V40 Hatton Darts 00:40:54
30 Simon Brister M V60 Matlock 00:41:03
31 Brian Warner M V40 Sinfin 00:41:17
32 John Dodds M Senior Unattached 00:41:27
33 Danielle Booth F U18 Derby AC 00:41:40
34 Sam Amps M Senior Shelton Striders 00:41:47
35 Jennifer Willison F U16 Derbys AC 00:42:09
36 Tom Hawkins M Senior Wirksworth 00:42:34
37 Russell Buxton M V50 White Peak 00:42:37
38 Robin Davidson M V40 Unattached 00:42:55
39 Trevor Stevens M V50 Unattached 00:43:02
40 Ian Chappell M V40 Unattached 00:43:06
41 Paul Brunt M V40 Shelton Striders 00:43:10
42 Simon Rollitt M V50 Wirksworth 00:43:12
43 Roger Willison M V50 Sinfin 00:43:18
44 Lance Philpott M V50 Unattached 00:43:27
45 Fiona Alexander F V40 Ripley 00:43:46
46 James Bennett M Senior Unattached 00:44:08
47 Oliver Edwards M U16 Unattached 00:44:36
48 Andrew Cochrane M Senior Unattached 00:44:57
49 Martin Sleath M V60 White Peak 00:45:04
50 Robin Markwell M V40 Unattached 00:45:16
51 Mick Lucking M V50 Erewash 00:45:42
52 Elaine Stone F Senior Wirksworth 00:45:55
53 Alison Booth F V40 Little Eaton Hornets 00:46:36
54 Erwin Van Vroenhoven M V40 Unattached 00:48:10
55 Paul Stevenson M V50 Sinfin 00:48:27
56 Esther Broughton F Senior Ripley 00:49:11
57 Andrea Atkinson F Senior Unattached 00:49:30
58 Jane Hartog F V40 Unattached 00:49:36
59 Jim Titterton M V60 Wingerworth Wobblers 00:50:09
60 John Bush M V60 Sinfin 00:51:19
61 Martin Griffiths M V40 Dark Peak 00:55:16
62 David Furness M V60 Matlock 00:57:46
63 Barry Boole M V60 Sinfin 00:57:55
64 Joanne Allerton F V40 Sinfin 00:59:51
65 Julie Cowley F V40 Sinfin 01:00:09
66 Mick Edwards M V70 Dark Peak 01:04:52