Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/06/2013 – Duddon - Long





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Booth M40 Borrowdale FR 02:55:32
2 Tom Brunt M40 Dark Peak 02:56:09
3 Ben Abdelnoor M Ambleside AC 02:58:23
4 Richard Mellon M40 Bowland 02:59:27
5 Adam Perry M Pennine 03:05:46
6 Joe Blackett M40 Dark Peak 03:06:20
7 John Hunt M40 Dark Peak 03:06:43
8 Andrew Schofield M40 Borrowdale FR 03:06:51
9 Jon Duncan M Warrior 03:08:44
10 Steve Birkenshaw M40 Borrowdale FR 03:09:43
11 Konrad Rawlik M Carnethy 03:10:29
12 Peter Taylor M# Tattenhall Runners 03:11:49
13 Gary Thorpe M40 Ambleside AC 03:11:51
14 Dave Eiser M Ochill 03:13:14
15 Matthew Reedy M Ambleside AC 03:14:24
16 Mike Johnson M50 Bowland 03:17:19
17 Jamie Luxmoore M Ambleside AC 03:19:53
18 William Horsley M Northumberland FR 03:20:32
19 Chris Perry M U/A 03:22:20
20 Jasmin Paris L Carnethy 03:25:51
21 Gerrard Callan M Bingley Harriers 03:26:09
22 Nigel Wood M Coniston 03:26:20
23 Charles Stanley M Durham FR 03:27:37
24 Andy Fleet M Calder Valley FR 03:27:41
25 Mike Wallis M50 Clayton-Le-Moors 03:27:59
26 Steve Turland M40 Ilkley Harriers 03:34:26
27 Oliver Blomfield M40 Eden Runners 03:34:39
28 David Armstrong M50 Northumberland FR 03:34:47
29 Leigh Warburton M50 Bowland 03:36:24
30 Vaclav Paris M U/A 03:36:34
31 Robert Crawford M Coniston FR 03:37:00
32 Lewis Taylor M WCOC 03:38:29
33 David Naughton M50 Clayton-Le-Moors 03:38:49
34 David Sykes M Dark Peak 03:38:52
35 Gary Parker M40 U/A 03:39:02
36 Andy Dickenson M40 Dark Peak 03:39:31
37 Andrew Orr M40 Clayton-Le-Moors 03:39:38
38 Andrew Robinson M60 Clayton-Le-Moors 03:39:57
39 David Banks M40 Kendal AC 03:42:26
40 Paul Hobbs M Todmorden H 03:42:35
41 Pete Booth M60 Clayton-Le-Moors 03:42:43
42 Roy Gibson M50 Dark Peak 03:43:02
43 Phil Clayton M40 Black Combe 03:43:05
44 Ian Barnes M Ambleside AC 03:43:38
45 Mark Liptrot M50 Lostok AC 03:46:00
46 Matt Wilson M Kendal AC 03:47:12
47 John Butters M Northumberland FR 03:48:13
48 Barry Scott M40 U/A 03:49:25
49 Gary Fleet M50 Pennine 03:49:47
50 Richard Clarke M40 Esk Valley FR 03:50:15
51 William Buckton M Ilkley Harriers 03:50:21
52 Jamie Baron M40 Black Combe 03:52:13
53 Alestair Macgregor M Holmfirth H 03:53:36
54 John Griffiths M40 Preston Harriers 03:53:56
55 Paul Johnson M CFR 03:54:54
56 Tony Holland M50 Borrowdale FR 03:57:08
57 Dave Cumins M40 Fell Ponies 03:57:50
58 Jack Simpson M U/A 03:57:50
59 Alayne Finlay L Ochill 03:57:58
60 Simon Laheney M U/A 03:58:07
61 Rob Blyth M50 Helm Hill 03:58:30
62 Brian Thompson M50 Helm Hill 03:58:34
63 Simon Browne M40 Denby Dale Travellers 03:59:40
64 Barry Atkinson M50 York Knavesmire Harriers 03:59:44
65 Huw Price M50 Bowland 04:00:20
66 Roy Gardner M40 Saddleworth RC 04:00:44
67 Kevin Perry M50 U/A 04:00:56
68 Michael Quinn M Esk Valley FR 04:00:58
69 David Malia M40 Mercia FR 04:01:01
70 John Fletcher M40 CFR 04:01:08
71 Ben Milton M40 U/A 04:01:11
72 Tim Ripper M Black Combe 04:01:46
73 Paul Lydon M40 Totley AC 04:01:59
74 Crispin Halsall M40 Bowland 04:02:06
75 Neil Walker M Altrincham 04:02:08
76 Richard Bellaries M50 Clayton-Le-Moors 04:02:13
77 Jenny Caddick L40 Dark Peak 04:02:21
78 Neil Smith M40 Ilkley Harriers 04:02:33
79 Peter Tayler M50 Black Combe 04:05:20
80 Paul Simpson M50 Kendal AC 04:06:25
81 Tim Miller M40 Ambleside AC 04:07:46
82 Steven OKeefe M40 CFR 04:08:02
83 Julie Carter L40 Keswick 04:15:36
84 Tim Jackson M40 Settle H 04:15:53
85 Rowena Browne L50 Bowland 04:17:16
86 Jamie Rennie M40 FRA 04:17:42
87 Robert Jones M Keswick 04:17:54
88 Stuart Alan M40 Allithwaite 04:18:31
89 Benjamin Robson M40 Dark Peak 04:19:51
90 Sally Ward L50 U/A 04:19:53
91 David Sykes M40 U/A 04:20:01
92 Nick Hewitt M50 Bowland 04:20:20
93 David Rennie M40 West End Runners 04:21:15
94 Paul Cooke M40 Bowland 04:22:36
95 Nina Walkingshaw L CFR 04:27:48
96 Rigby Jerram M50 Kendal AC 04:28:46
97 Giles Hawkins M York Knavesmire Harriers 04:29:42
98 Andy Watts M60 Cheshire Hill Racers 04:31:30
99 Laurence Ormerod M50 Settle H 04:32:20
100 George Yates M40 Dark Peak 04:35:41
101 Chris Lomas M U/A 04:39:08
102 Nick Sebley M50 Black Combe 04:42:01
103 Chris Green M40 FRA 04:42:21
104 Lindsey Berends L Preston Harriers 04:42:59
105 Martin Quinn M Chorley AC 04:44:13
106 Lesley Malarkey L60 Keswick 04:44:55
107 Marcus Taylor M40 Mercia FR 04:47:36
108 Joe Brown M40 York Knavesmire Harriers 04:48:36
109 Dave Chaffey M40 Derwent Valley Orienteers 04:49:12
110 Victoria Haworth L Keswick 04:50:22
111 Catriona Purdy L Abbey Runners 04:53:00
112 Mark Rawlinson M50 Leicestershire Orienteers 04:57:00
113 Dave Parker M40 Esk Valley FR 05:00:14
114 Joanne Worboys-Hodgson L40 Denby Dale Travellers 05:00:41
115 Richard Howard M40 Denby Dale Travellers 05:00:58
116 Claire Smith L40 Ilkley Harriers 05:03:03
117 Stephen Watson M40 Pickering Running Club 05:06:05
118 Bob Horsman M Pickering Running Club 05:06:08
119 Dave Bebbington M50 Denby Dale Travellers 05:06:48
120 Darren Burns M40 Fell Ponies 05:11:09
121 Peter Carter M40 Preston Harriers 05:16:40
122 Emma Bain L40 Northumberland FR 05:17:18
123 Richard Simpson M50 U/A 05:18:08
124 Kevan Latham M50 SE Lancs Orienterring Club 05:34:07
125 Bill Allsop M70 Buxton AC 05:35:22
126 Elspeth Pennington L Preston Harriers 05:36:05
127 Andrew Russell M40 Northumberland FR 05:46:46
128 Karl Fursey M40 Black Combe 05:52:20
129 Eoin Connaughton M50 Dark Peak 06:06:31
130 Colin Grime M60 Spectrum Striders 06:21:11
131 Toby Cushion M Keswick 3.27.1
132 Richard Talbot M Ambleside AC Dnf
133 Rhys Finlay Robinson M Dark Peak Dnf
134 Fran Walker L40 Horwich Dnf
135 Alex Braysford M40 Clayton-Le-Moors Dnf
136 Simon Mitchell M U/A Dnf
137 Craig Dring M40 Keswick AC Dnf