Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/05/2013 – Burbage Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Kristian Jones M SHUOC 00:37:09
2 Stuart Bond M Dark Peak 00:37:13
3 Aidan Smith M Hallamshire Harriers 00:39:32
4 Tom Brunt MV40 Dark Peak 00:39:52
5 Ben Cartwright M Matlock AC 00:39:58
6 Tom Sutherland M U/A 00:40:12
7 Stuart Walker M Dark Peak 00:40:27
8 Jonny Malley M Dark Peak 00:40:34
9 Adam Taylor M Dark Peak 00:40:38
10 Jon Morgan MV45 Dark Peak 00:40:49
11 Chris Shelton M U/A 00:41:00
12 Andrew Douglas M The Bike Tree 00:41:00
13 Alistair Rees MV40 Holmfirth Harriers 00:41:14
14 Darren King MV40 Dark Peak 00:41:34
15 Malcolm Johnson M Stockport Harriers 00:41:34
16 Jonny Wilson M Fat Boys RC 00:42:14
17 Steve Knowles MV40 Pennine FR 00:42:35
18 Jon Hargreaves M U/A 00:42:38
19 Andrew Stuart M U/A 00:42:44
20 Daniel Page M Clowne RR 00:42:47
21 Matt Lichfield M Holme Pierrepont 00:43:12
22 Antony Moss M Totley AC 00:43:18
23 Peter Hague MV40 South Yorks Police 00:43:18
24 Andrew Wainwright MV40 U/A 00:43:26
25 Simon Choppin M CGCC 00:43:38
26 Richard Gratton M U/A 00:43:44
27 Edward James M Belper Harriers 00:43:50
28 Damian Kilpin M Penistone Footpath Runners 00:43:58
29 Robert Gardner M Sheffield University 00:44:02
30 Bart Shaw M U/A 00:44:10
31 Stefan Bramwell MV40 Pennine FR 00:44:14
32 Mark Richards MV50 Goyt Valley Striders 00:44:21
33 Jon Pemberton M Dark Peak 00:44:38
34 Gavin Williams MV50 Dark Peak 00:44:54
35 Rob Pilling M Porter Valley Plodders 00:44:55
36 Simon Dixon MV40 Dark Peak 00:44:56
37 Matthew Cartwright M Derwent Runners 00:45:00
38 Louis Wood M Steel City Striders 00:45:05
39 Graeme Schofield M Dark Peak 00:45:09
40 Kristian Groom M U/A 00:45:13
41 Andy Marshall MV40 Grindleford Goats 00:45:17
42 Stephen Hargreaves M Steel City Striders 00:45:20
43 Johnathan Cooper-Knock M Totley AC 00:45:20
44 James Walsh M U/A 00:45:25
45 Marcus Nilsson MV40 Sweden 00:45:28
46 Kristian Edwards M Tamworth AC 00:45:28
47 Max Wainwright M Staff Moorlands AC 00:45:29
48 Peter Davies M U/A 00:45:32
49 Thomas Hall M U/A 00:45:34
50 Matthew Hulley M Dark Peak 00:45:34
51 Alan Billington MV40 Dark Peak 00:45:38
52 Richard Hunt M Dark Peak 00:45:40
53 Tim Rutter M Dark Peak 00:45:43
54 Matthew Burden M Totley AC 00:45:48
55 Helen Elmore LV40 Dark Peak 00:45:56
56 Simon Mills M Racing TNT 00:45:58
57 Chris Duffy M U/A 00:45:59
58 Goran Edendro MV40 Sweden 00:45:59
59 Adam Gardner MV40 U/A 00:46:12
60 Sally Fawcett L Smiley Paces 00:46:19
61 Andy Barnett MV50 Dark Peak 00:46:29
62 Ralph Skrimshire M U/A 00:46:30
63 Martyn James M Porter Valley Plodders 00:46:35
64 Will Spain M Dark Peak 00:46:47
65 Andrew Hunter M Beeston AC 00:46:52
66 Jonathan Sanderson M U/A 00:47:12
67 Branden Davison MV40 Fat Boys RC 00:47:31
68 Laurie Kearsey M U/A 00:47:35
69 Matthew Lewis M U/A 00:47:40
70 Steph Curtis LV40 Pennine FR 00:47:52
71 Simon Roberts MV40 Buckley Runners 00:47:54
72 Paul Stuart MV40 Steel City Striders 00:47:55
73 William Lindsay M U/A 00:48:00
74 Dicky Wilkinson MV50 Dark Peak 00:48:06
75 James Pierce M Penistone Footpath Runners 00:48:14
76 Mark Salkild MV50 Dark Peak 00:48:16
77 Paul Lyon MV40 Totley AC 00:48:19
78 Andrew Dickenson MV45 Dark Peak 00:48:24
79 Zoe Proctor L Bowline CC 00:48:28
80 Stephen Whiteley MV40 Barnsley Harriers 00:48:32
81 Chris Jackson M Glossopdale Harriers 00:48:35
82 Andrew Rose M Belper Harriers 00:48:40
83 Richard Spooner M Barnsley Harriers 00:48:47
84 John Alexander M CGCC 00:48:52
85 Bryan Clayton MV50 Barnsley Harriers 00:49:02
86 Fraser Hirst MV40 U/A 00:49:04
87 Dave Sykes M Dark Peak 00:49:11
88 John Bramwell M U/A 00:49:15
89 Claire Aspinall L Pennine FR 00:49:18
90 Dom Hewins MV40 Fat Boys RC 00:49:25
91 Sean Ollier M Belper Harriers 00:49:37
92 Daniel Stephenson MV40 U/A 00:49:40
93 Richard Parkin MV40 DVO 00:49:41
94 Mark Cliff MV40 Pennine FR 00:49:47
95 Shaun Swallow MV40 Barnsley Harriers 00:49:50
96 Robert Nash M Racing TNT 00:49:53
97 Chris Martin M Fat Boys RC 00:49:54
98 Bisanth Batuwitage M U/A 00:49:58
99 Joseph Wall MV50 U/A 00:50:07
100 Mick Archer MV45 Dark Peak 00:50:07
101 Shaun Clarkson MV40 Barnsley Harriers 00:50:16
102 Ian Squires MV40 GHR Karate 00:50:18
103 Paul Addison MV50 DVO 00:50:20
104 Nick Baynes MV40 Fat Boys RC 00:50:26
105 Kenny Hunter MV40 U/A 00:50:30
106 F X Leuthrot MV40 Sheffield Tri Club 00:50:31
107 Paul Barnett M U/A 00:50:33
108 Lucy Harris L Pennine FR 00:50:36
109 Dave Evans MV40 Beeston AC 00:50:42
110 Paul Hulbert MV40 Dark Peak 00:50:42
111 Hazel Tant L SYO 00:50:46
112 Barry Blyth MV60 Macclesfield Harriers 00:50:48
113 Kirsty Bryan-Jones LV40 Dark Peak 00:50:56
114 William Baxter MV40 U/A 00:51:17
115 Vik Dillon MV40 U/A 00:51:25
116 Adrian Taraslvk M U/A 00:51:28
117 David Musgrove M U/A 00:51:32
118 Jonathan Haynes MV50 Bishops Stortford 00:51:36
119 Stephen Metz MV50 Porter Valley Plodders 00:51:41
120 Lawrence Day M Pennine FR 00:51:42
121 Steven Battle MV40 U/A 00:51:43
122 Andrew Platt M Totley AC 00:51:44
123 Rupert Finn M Fat Boys RC 00:51:51
124 Simon Fagg M U/A 00:51:52
125 Neil Johnson MV40 Barnsley Harriers 00:51:54
126 Chris Booth MV50 Little Eaton Hornets 00:51:55
127 Matt Mcfarlin M Holme Pierrepont 00:51:56
128 Peter Stanley MV50 Penistone Footpath Runners 00:51:58
129 Peter Stenton M Dark Peak 00:51:59
130 Shaun Taylor M Porter Valley Plodders 00:52:00
131 Geoff Evatt M U/A 00:52:10
132 Martin John Dowson MV50 Wirksworth 00:52:11
133 Mark Evans M Dark Peak 00:52:12
134 Claire Prosser L Dark Peak 00:52:15
135 Lewis Ashton MV40 Dark Peak 00:52:20
136 Trevor Watson MV50 Steel City Striders 00:52:22
137 Carl Bradford MV40 U/A 00:52:31
138 Jon Hallam M U/A 00:52:33
139 Steve Bowker MV50 Pennine FR 00:52:34
140 Robert Willis MV40 U/A 00:52:34
141 Richard Mead MV40 U/A 00:52:36
142 Mark Jenneson M Totley AC 00:52:39
143 Chris Caroe M U/A 00:52:39
144 Mr Carter M U/A 00:52:41
145 Jo Mayland L Staffs Moorlands 00:52:43
146 Frank Fielding MV60 Pennine FR 00:52:49
147 Andrew Orwin M Killamarsh Kestrels 00:52:51
148 Clare Thompson L Sheffield RC 00:52:55
149 Graeme McCarthy MV45 Dark Peak 00:52:58
150 Andy Buck MV50 Steel City Striders 00:53:05
151 Bob Grocutt MV50 U/A 00:53:06
152 Mick Moorhouse MV60 Matlock AC 00:53:15
153 Martin Clist M U/A 00:53:16
154 Chris Evans MV40 U/A 00:53:20
155 Chris Pearce M U/A 00:53:28
156 Jack Symmons M U/A 00:53:32
157 Jane Crowson LV50 Dark Peak 00:53:35
158 Paul Stapleton MV40 2 Dash 00:53:37
159 Alan Maplethorpe MV50 Long Eaton RC 00:53:41
160 Charles Bonnett MV40 Elton Ski Club 00:53:42
161 Lee Weatherall MV40 Kimberworth Striders 00:53:43
162 Ken Emery MV50 U/A 00:53:44
163 David Clough MV50 Long Eaton RC 00:53:46
164 Alison Wainwright LV40 Staff Moorlands AC 00:53:47
165 Alison Barrett L Steel City Striders 00:53:49
166 Graham Millar M U/A 00:53:51
167 Fran Cummins L U/A 00:53:54
168 Nathan Pallett M Barnsley Harriers 00:53:59
169 Ben Coales M Dark Peak 00:54:06
170 John Thompson MV40 U/A 00:54:06
171 Steve Dickinson MV40 Penistone Footpath Runners 00:54:14
172 Paul Burchell MV50 Long Eaton RC 00:54:39
173 Julia Nolan LV45 Dark Peak 00:54:48
174 Johanna Eklund L U/A 00:54:51
175 Mick OHanlon MV40 Totley AC 00:54:53
176 Andy Howie MV50 Pennine FR 00:55:00
177 Simon Cooke MV40 Clowne RR 00:55:00
178 Fiona Alexander LV40 Ripley RC 00:55:02
179 John Brierley MV40 U/A 00:55:04
180 Clare Oliffe L Dark Peak 00:55:05
181 Claire Haycock L Smiley Paces 00:55:06
182 D Williams MV40 U/A 00:55:08
183 David Fox M Elton Ski Club 00:55:09
184 Gaye Fletcher LV40 Hallamshire Harriers 00:55:10
185 John Gorman MV60 North Derbyshire RC 00:55:18
186 Kevin Rhone M U/A 00:55:20
187 Richard Thompson MV40 Rolls Royce Harriers 00:55:24
188 Pat Goodall LV50 Totley AC 00:55:25
189 Ant Harris MV40 Fat Boys RC 00:55:28
190 Alec Hartley M CGCC 00:55:30
191 Jonathan Fawcett MV40 U/A 00:55:32
192 Donna Claridge LV45 Dark Peak 00:55:35
193 Mary Edgerton LV50 Pennine FR 00:55:37
194 Lyndon Stocks MV40 Southwell RC 00:55:41
195 Bob Turner MV40 Derwent Runners 00:55:43
196 Richard Bowles M U/A 00:55:45
197 Chris Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs 00:55:56
198 Rob Freeman M Fat Boys RC 00:56:05
199 Michael Cooper MV40 U/A 00:56:09
200 Marcus Adams MV40 Totley AC 00:56:10
201 Jonathan Tilley M U/A 00:56:11
202 Judith Havenhand LV40 U/A 00:56:12
203 Cheryl Brown L Long Eaton RC 00:56:16
204 Paul Rigsby M Dark Peak 00:56:18
205 Richard Jones MV40 South Yorks Police 00:56:34
206 William Chang M Long Eaton RC 00:56:37
207 Matthew Chenery MV40 U/A 00:56:41
208 Kevin Rowles MV50 Killamarsh Kestrels 00:56:43
209 Melvin Smith MV40 U/A 00:56:43
210 Steve Marciniak MV40 U/A 00:56:52
211 Clive Waddington MV40 Totley AC 00:56:53
212 Tim Coey M Fat Boys RC 00:56:55
213 Allison Higgins LV40 Fat Boys RC 00:56:56
214 Will Meredith M Pennine FR 00:57:01
215 Max Howard MV50 Retford AC 00:57:06
216 Darren Webb MV40 Dark Peak 00:57:07
217 Patrick Wright M U/A 00:57:09
218 Steve Brandreth MV40 Porter Valley Plodders 00:57:13
219 Rob Hepworth MV40 U/A 00:57:27
220 David Prentice MV45 Dark Peak 00:57:31
221 Steve Monaghan MV50 U/A 00:57:36
222 Anna Hogan LV40 Southwell RC 00:57:42
223 Emma Dent LV40 Totley AC 00:57:49
224 Chris Moody MV40 U/A 00:57:52
225 Brett Broadhead M U/A 00:58:01
226 Ian Gibson MV50 Dark Peak 00:58:04
227 Brent Lindsay MV50 Penistone Footpath Runners 00:58:05
228 Ruth Batty L Dark Peak 00:58:10
229 Ian Wolfendale MV50 Pennine FR 00:58:28
230 Samantha Hulbert LV40 Fat Boys RC 00:58:42
231 Paul Mitchison M U/A 00:58:47
232 Lee Gordon MV40 Fusion CC 00:58:56
233 Richard Ferguson MV40 Long Eaton RC 00:58:58
234 Tony Jackson MV50 Glossopdale Harriers 00:59:01
235 John Richardson MV40 Killamarsh Kestrels 00:59:05
236 Shaun Bellamy MV40 U/A 00:59:08
237 Nicholas Watts M U/A 00:59:12
238 Matthew Orwin M Killamarsh Kestrels 00:59:15
239 Bill Sheppard MV50 Long Eaton RC 00:59:17
240 Jo Pearce L U/A 00:59:22
241 Steven Eyre MV40 U/A 00:59:26
242 Paul Hills MV50 Pennine FR 00:59:43
243 Andrew Dinsdale MV40 Elton Ski Club 00:59:44
244 Chris Sheldon M U/A 00:59:50
245 Martin Brown M North Derbyshire RC 00:59:55
246 Brian Nevin M U/A 00:59:56
247 Dean Drabble MV40 Handsworth Roadhogs 00:59:57
248 Matt Ridge MV40 Totley AC 01:00:02
249 Mark Utley MV40 Kimberworth Striders 01:00:09
250 Will Taylor MV50 U/A 01:00:17
251 Alan Ashforth MV60 Handsworth Roadhogs 01:00:19
252 Samantha Weatherall LV40 Kimberworth Striders 01:00:40
253 Colin Bostock MV50 Long Eaton RC 01:00:41
254 Steve Kerrison MV40 Esk Valley Fell Club 01:00:45
255 Yvonne Peake L Derwent Runners 01:00:49
256 Trevor White MV50 U/A 01:00:50
257 John Hewitt MV60 Barnsley Harriers 01:00:52
258 Catriona Neath L U/A 01:00:52
259 Jeremy Brayshaw MV60 Totley AC 01:00:53
260 Phil Walters MV45 Dark Peak 01:00:57
261 Lisa Trollope L U/A 01:00:58
262 Ann Walsham LV40 Sheffield Tri Club 01:01:00
263 Russell Dixon M U/A 01:01:02
264 Ann Alexander L CGCC 01:01:03
265 Steve West M Lydgate Loafers 01:01:04
266 Katie Rockliff L Steel City Striders 01:01:25
267 Sarah Jane Burton L Barnsley Harriers 01:01:29
268 Michael Ryan MV50 Dark Peak 01:01:32
269 Dennis Belbin M U/A 01:01:44
270 Tim Taylor M U/A 01:01:55
271 Tim Nixon MV55 Dark Peak 01:02:19
272 Lynsey Jefferiess L U/A 01:02:27
273 Andrew Matthews MV50 Fat Boys RC 01:02:31
274 Andrew Waind MV40 Totley AC 01:02:33
275 Nicky Ward L Wirksworth 01:02:42
276 Pete Tanker MV50 U/A 01:02:43
277 John Pearson MV40 Killamarsh Kestrels 01:02:58
278 Richard Horner MV50 Mercia Fell Runners 01:03:05
279 Matthew Zawadzki MV40 Steel City Striders 01:03:06
280 Chris Small M U/A 01:03:12
281 Paul Higginbottom MV40 Handsworth Roadhogs 01:03:19
282 Richard Garton MV50 U/A 01:03:22
283 John Franklin MV60 Porter Valley Plodders 01:03:31
284 Alison Coldwell L Sheffield Tri Club 01:03:33
285 Jon Heathfield MV50 Dark Peak 01:03:34
286 Nadhim Bayatti M U/A 01:03:42
287 Jerry Fisher MV40 Barnsley Harriers 01:03:42
288 Shaun Braddocks MV50 U/A 01:03:53
289 Martin Griffiths MV40 Dark Peak 01:03:53
290 Dave Arundale MV55 Dark Peak 01:03:57
291 Mick Fowler MV50 U/A 01:04:04
292 Simon Foster MV50 U/A 01:04:06
293 Garry Nock MV50 Barnsley Harriers 01:04:14
294 Daniel Hawkins M U/A 01:04:19
295 Rachel Steen L U/A 01:04:23
296 Alison Booth LV40 Little Eaton Hornets 01:04:29
297 Chris Bradley MV40 U/A 01:04:29
298 Claire Dutson L Porter Valley Plodders 01:04:30
299 Jen Dyer M U/A 01:04:39
300 Sheona Schofield L U/A 01:04:42
301 Michael Arundale MV60 Dark Peak 01:04:42
302 Charlotte Lawson L Derwent Runners 01:04:43
303 Geoff Andrew MV50 U/A 01:04:50
304 Gerry Lax MV65 Dark Peak 01:04:51
305 Jennifer Husty L U/A 01:05:03
306 Maurice West MV65 Dark Peak 01:05:03
307 Julie White LV40 Killamarsh Kestrels 01:05:05
308 Keith Lindley MV50 Doncaster 01:05:09
309 Sue Barker LV50 U/A 01:05:15
310 Catherine Rowe LV50 Long Eaton RC 01:05:20
311 Linda Dixon L U/A 01:05:27
312 Tim Meekings M U/A 01:05:40
313 Bert Simmons MV60 Totley AC 01:05:45
314 Joseoh Denman M Rear Gunners 01:05:59
315 Simon Philip Gregory M Clowne RR 01:06:01
316 Geoff Nichols MV55 Dark Peak 01:06:03
317 Kathy Bennett L U/A 01:06:05
318 Anna Swallows L Porter Valley Plodders 01:06:19
319 Eleanor Wainwright L Staff Moorlands AC 01:06:19
320 Gary Kennedy MV50 Handsworth Roadhogs 01:06:38
321 Justine Clarke L U/A 01:06:49
322 Fraser Sugden M Barnsley Harriers 01:06:49
323 Cressida Pearce LV50 Totley AC 01:06:49
324 Paul Morris MV50 U/A 01:07:01
325 Vicki Schofield L U/A 01:07:04
326 Lynda Howard LV50 Retford AC 01:07:34
327 Steve Megson M U/A 01:07:34
328 John Bush MV60 Sinfin 01:07:36
329 Robyn Lloyd-Davies L Smiley Paces 01:07:37
330 Seamus Carroll MV50 U/A 01:07:42
331 Stewart Benfield MV40 Rear Gunners 01:08:10
332 John Rawlinson MV40 Steel City Striders 01:08:17
333 Jamie Richardson M Barnsley Harriers 01:08:25
334 Tim Fish MV50 Barnsley Harriers 01:08:28
335 Kate Hamilton L Dark Peak 01:08:32
336 Ian Wade MV40 Handsworth Roadhogs 01:08:53
337 Angela Bent LV60 Buxton AC 01:08:54
338 Jill Langley LV50 North Derbyshire RC 01:09:16
339 Rachel Nothard LV50 Barnsley Harriers 01:09:45
340 Mark Chappell M U/A 01:09:52
341 Ian Clough MV50 Fat Boys RC 01:10:31
342 Stephen Langford MV50 U/A 01:10:48
343 Bev Warwick LV50 North Derbyshire RC 01:10:49
344 Jodie Stephenson L U/A 01:10:56
345 Joan Waller LV50 Dark Peak 01:11:10
346 Gina Granger LV40 Holme Pierrepont 01:11:56
347 Samuel Ransom M U/A 01:12:20
348 Lotty Bradford L Smiley Paces 01:13:23
349 Anita Hill LV60 Smiley Paces 01:13:35
350 Joe Alexander M U/A 01:15:52
351 Kathryn Wilkinson LV40 Smiley Paces 01:15:56
352 Frank Makin MV70 Holme Pierrepont 01:19:01
353 Tony Barry MV70 Holme Pierrepont 01:19:01
354 Melanie Sanders LV50 Barnsley Harriers 01:19:22
355 Susan Harris L Derwent Runners 01:23:16
356 Rebecca Green L U/A 01:23:22
357 Andy Lake MV40 U/A 01:27:55