Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

27/04/2013 – Three Peaks





  
Pos Name Category Club Time
1 Joe Symonds M Salomon International Team 02:54:39
2 Carl Bell M Keswick AC 02:59:44
3 Karl Gray MV40 Calder Valley Fell Runners 02:59:50
4 Robert Jebb M Bingley Harriers & AC 03:01:46
5 Andrew Fallas M Carnethy Hill RC 03:03:15
6 Oli Johnson M Dark Peak Fell Runners Club 03:06:40
7 Adam Osborne M Leeds City AC 03:07:51
8 Pete Vale MV40 Mercia Fell RC 03:08:30
9 Tofol Castanyer MV40 Salomon International Team 03:10:35
10 Tom Brunt MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:13:04
11 Ian Holmes MV40 Bingley Harriers & AC 03:13:50
12 Kenny Richmond MV40 Shettleston Harriers 03:14:13
13 Simon Harding M Macclesfield Harriers & AC 03:16:14
14 Richard Pattinson MV40 Pudsey & Bramley AC 03:18:39
15 Spencer Riley M Wharfedale Harriers 03:18:47
16 Nicholas Charlesworth MV40 Wharfedale Harriers 03:19:14
17 John Hunt MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:19:33
18 Chris Birchall M Leeds City AC 03:21:18
19 Will Boothman M Dark Peak Fell Runners Club 03:23:57
20 Richard Mellon MV40 Bowland Fell Runners 03:24:13
21 Sam Watson M Wharfedale Harriers 03:24:45
22 Nicholas Barber MU25 Pennine Fell Runners 03:25:41
23 Alex Whittem M Calder Valley Fell Runners 03:26:38
24 James Mountain MU25 Skipton AC 03:27:04
25 Jayson Cavill M Pickering RC 03:27:36
26 Dave Motley M Clayton-le-Moors Harriers 03:28:12
27 Luke Delderfield M Tring RC 03:29:10
28 Jonathan Newey MV40 Mercia Fell RC 03:29:23
29 Dominic Raby MV40 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:29:30
30 Andy Brown MV40 Bingley Harriers & AC 03:29:33
31 David Fulton M Hunters Bog Trotters 03:29:46
32 Shaun Wilkinson MV40 Keighley & Craven AC 03:30:03
33 Andy Blackett M Durham Fell Runners 03:30:33
34 Andrew Schofield MV40 Borrowdale Fell Runners 03:30:33
35 Nick Treitl M Barlick Fell Runners 03:30:48
36 Tony Heron MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:30:56
37 Matthew Lalor M Clayton-le-Moors Harriers 03:31:08
38 Steven Knowles MV40 Pennine Fell Runners 03:32:35
39 Mark Hinder M Unattached 03:32:56
40 Scott Hitchen M Rossendale Harriers & AC 03:32:58
41 Toby Evans MV40 Rossendale Harriers & AC 03:33:01
42 Jasmin Paris F Carnethy Hill RC 03:33:04
43 Lee Knight M Ambleside AC 03:34:23
44 Toby Cushion M Keswick AC 03:35:17
45 Harry Dalby M Pudsey & Bramley AC 03:35:45
46 Andy Thorpe MV40 Calder Valley Fell Runners 03:35:57
47 Dave Ward M Pennine Fell Runners 03:36:14
48 Steve Young M Hoad Hill Harriers 03:36:15
49 Oihana Kortazar Aranzeta F Salomon International Team 03:36:29
50 Matthew Hayes MV40 East Hull Harriers & AC 03:37:01
51 Thomas Beautyman M Unattached 03:37:12
52 Daniel Brazier M Mercia Fell RC 03:37:16
53 Ross Langley M Tring RC 03:37:51
54 Jamie Luxmoore M Ambleside AC 03:38:35
55 Charles Stead MV40 Northumberland Fell Runners 03:38:55
56 Craig Stansfield MV40 Todmorden Harriers & AC 03:39:02
57 Helen Bonsor F Carnethy Hill RC 03:39:07
58 Dave Prosser MV50 Keswick AC 03:40:07
59 Graeme Brown M Calder Valley Fell Runners 03:40:10
60 Matthew Nuttall MV40 Blackburn Harriers & AC 03:40:29
61 Mike Wallis MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:40:38
62 William Fraser MU25 York University AC 03:40:58
63 Kristof Nowicki M Wolf Pack 03:41:13
64 Edward Davies M Otley AC 03:41:28
65 Ashley Holt M Rossendale Harriers & AC 03:41:38
66 Phil Winskill M Keswick AC 03:43:04
67 John Raho M FRA 03:43:11
68 Gary Thorpe MV40 Ambleside AC 03:43:21
69 Mark Chippendale MV40 Bowland Fell Runners 03:43:33
70 Mark Walsh MV40 Darwen Dashers RC 03:43:59
71 Lee Newton M Keswick AC 03:44:17
72 John Sutton M Blackburn Harriers & AC 03:44:25
73 Simon Halliday MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:44:37
74 Andrew Slattery MV40 Keswick AC 03:44:53
75 David Naughton MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:45:22
76 Jules Coleman MV40 Lonsdale Fell Runners 03:45:27
77 James Titmuss M Pudsey & Bramley AC 03:45:30
78 Julian Goudge MV40 Chorley Harriers 03:45:33
79 James Craig MU25 Wharfedale Harriers 03:45:56
80 Niall Bourke M Pudsey & Bramley AC 03:46:03
81 David Banks MV40 Kendal AAC 03:46:05
82 Jill Mykura F Carnethy Hill RC 03:46:20
83 Jonny Pawson MU25 Skipton AC 03:46:21
84 Jackie Winn MV60 Ellenborough AC 03:46:29
85 Colin Jennings MV40 Garstang Running Club 03:46:45
86 Ian Grindley MV40 Mercia Fell RC 03:47:21
87 Charlie Mcintosh MV40 Pudsey & Bramley AC 03:47:25
88 Paul Mitchell MV50 Bingley Harriers & AC 03:47:35
89 Nick Keen M Chapel Allerton Road Runners 03:47:47
90 Andrew Mcfarlane MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:48:13
91 Gary Pearse MV40 Blackburn Harriers & AC 03:48:49
92 Richard Roberts M Eryri Harriers 03:49:06
93 John Hosker M Howgill Harriers 03:49:14
94 Mick Loftus MV40 Valley Striders AC 03:49:23
95 Craig Boggon MU25 Holmfirth Harriers AC 03:49:26
96 Craig Burrow M Helm Hill Runners 03:49:51
97 Andy Whittaker MV50 Matlock AC 03:50:04
98 Roger Laycock MV50 Settle Harriers 03:50:25
99 Mark Goldie MV40 Calder Valley Fell Runners 03:50:26
100 Martin Terry MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:50:29
101 Kevin Drew M Abbey Runners Leeds 03:50:30
102 Kieran Horrigan MV50 Unattached 03:50:35
103 Francis Shillitoe M Northumberland Fell Runners 03:50:37
104 Richard Bewell MV50 Wetherby Runners 03:50:48
105 David Beech M Tyne Bridge Harriers 03:50:57
106 John Ewart MV50 Holmfirth Harriers AC 03:51:02
107 Brian Horrocks MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:51:12
108 Matt Scriven MV40 Mercia Fell RC 03:51:27
109 Steve Sweeney MV40 Bowland Fell Runners 03:51:28
110 Helen Elmore FV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:51:30
111 James Morris MV40 Dewsbury Road Runners 03:51:37
112 Jason Phillips M Unattached 03:51:40
113 Jonathan Barnard M Mossley Hill AC 03:51:42
114 Christopher Adams M City Of Hull AC 03:51:46
115 Paul Lambert MV40 Wharfedale Harriers 03:51:59
116 Deborah Gowans FV40 Accrington Road Runners 03:52:00
117 Claire Gordon F Hunters Bog Trotters 03:52:03
118 Chris Clarke M COLT 03:52:44
119 Nick Ogden MV40 Keswick AC 03:53:00
120 Richard Taylor M Fetcheveryone 03:53:02
121 Chris Barnes M Blackburn Harriers & AC 03:53:08
122 Hannah Rhodes-Patterson FU25 Unattached 03:53:09
123 Richard Gibson MV40 Pudsey Pacers RC 03:53:13
124 Christopher Balderson MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:53:28
125 Helen Berry F Holmfirth Harriers AC 03:53:41
126 Robert Paradise M Calder Valley Fell Runners 03:53:47
127 Neil Hardiman MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:54:01
128 Heath McDonald-Noble M Trawden AC 03:54:12
129 Alistair Shuttleworth MV40 Unattached 03:54:24
130 Will Buckton MU25 Ilkley Harriers AC 03:54:31
131 Simon Ford M Astley & Tyldesley Road Runners 03:54:39
132 Brian Thompson MV50 Helm Hill Runners 03:54:47
133 Andrew Orr MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:54:49
134 Jean Brown FV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:55:04
135 Adrian Pickles MV50 FRA 03:55:14
136 Colin Brearley M FRA 03:55:22
137 Graham Schofield MV50 Horwich RMI Harriers 03:55:39
138 Martin Hurst M Bowland Fell Runners 03:55:52
139 Tim Harvey M Nidd Valley Road Runners 03:56:10
140 Daniel Wilkinson M Unattached 03:56:22
141 Dave Powell MV50 Aberystwyth AC 03:56:26
142 Andrew Armstrong MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:56:28
143 Brian Mullins M St. Finbarrs AC 03:56:29
144 Rachel Hill FV40 Wharfedale Harriers 03:56:30
145 Bob Smith MV50 FRA 03:56:44
146 Rob Furness M Horsforth Harriers 03:56:44
147 Nathan Crossley MV40 Horsforth Harriers 03:56:46
148 Yewan Bennison MV40 Chorley AC 03:56:51
149 Christopher Hewitson M Congleton Harriers & AC 03:56:52
150 Paul Barnes MV40 Borrowdale Fell Runners 03:57:05
151 Paul Brown M Trawden AC 03:57:17
152 Ryan Belshaw M Trawden AC 03:57:38
153 Martyn Pollitt MV50 Burnden Road Runners 03:57:55
154 David Lund M Dark Peak Fell Runners Club 03:57:55
155 Richard Johnson MV40 Sandhurst Joggers 03:57:57
156 Carol Evans FV50 Settle Harriers 03:58:04
157 Richard Ellwood MV40 Beacon Wheelers 03:58:23
158 Jason Miles MV40 Unattached 03:58:47
159 Mark Mackintosh MV40 Unattached 03:59:24
160 Ian Symington M Calder Valley Fell Runners 03:59:38
161 Neil Armitage MV40 Pudsey & Bramley AC 03:59:40
162 Barry Scott MV40 Unattached 04:00:00
163 Mark Horsley Frost MV40 Macclesfield Harriers & AC 04:00:11
164 Jon Richardson M Howgill Harriers 04:00:22
165 James Smith M Barrow Runners 04:00:28
166 Helen Leigh F Blackburn Harriers & AC 04:00:39
167 Dan Murray M Valley Striders AC 04:00:48
168 Steven Bamber MV40 Bowland Fell Runners 04:00:55
169 Clare Mckeown FV40 Border Harriers & AC 04:01:04
170 Paul Gately MV40 Unattached 04:01:07
171 Chris Rainbow MV40 Mablethorpe Running Club 04:01:47
172 Neil Chapman M Lincoln & District RRC 04:01:57
173 Simon Vallance MV40 Valley Striders AC 04:01:59
174 Andy Preedy MV40 Rossendale Harriers & AC 04:02:31
175 Jonathan Bridge MV40 Blackburn Harriers & AC 04:02:39
176 Ben Imeson M Ripon Runners 04:02:52
177 Simon Chabriere M Unattached 04:03:06
178 Ian Jones MV40 FRA 04:03:16
179 Stuart Walton M Keighley & Craven AC 04:03:21
180 Jez Hellewell MV40 Ilkley Harriers AC 04:03:47
181 Stuart Pitches MV40 Ilkley Harriers AC 04:03:49
182 Peter Bowles MV40 Todmorden Harriers & AC 04:03:51
183 Chris Beadle MV40 Holmfirth Harriers AC 04:04:12
184 Neil McKenzie MV40 Ambleside AC 04:04:12
185 John Armitstead MV50 Otley AC 04:04:17
186 Pete Booth MV60 Clayton-le-Moors Harriers 04:04:23
187 Paul Hammond M Wolverhampton & Bilston AC 04:04:41
188 Jann Smith FV40 Ilkley Harriers AC 04:04:45
189 Joe Atherton M Keighley & Craven AC 04:04:55
190 Paul Lydon MV40 Totley AC 04:04:56
191 David Phillips M Vale Royal AC 04:04:59
192 Jonathan Haynes MV50 Bishops Stortford RC 04:05:04
193 Shelli Gordon F New Marske Harriers AC 04:05:10
194 David Jelley MV50 Ripon Runners 04:05:16
195 Ben Sheppard M Ilkley Harriers AC 04:05:24
196 Robert Johnson MV50 Southport Waterloo AC 04:05:40
197 Chris Campbell MV40 Trawden AC 04:05:43
198 Dan Hill MV40 FRA 04:05:44
199 Luke Maude MU25 Skipton AC 04:05:56
200 John Bristow M Malvern Joggers 04:05:58
201 Joe Brown MV40 Unattached 04:06:04
202 Eirik Stangnes M Valley Striders AC 04:06:29
203 Ivan Whigham MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:06:32
204 Oliver Roberts MU25 Howgill Harriers 04:06:46
205 Gary Johnson MV40 Eden Runners 04:07:09
206 Alex Jones M Pudsey & Bramley AC 04:07:23
207 Phil Grimes MV50 Halifax Harriers & AC 04:07:51
208 Aengus McCullough M Northumberland Fell Runners 04:07:57
209 Tim Jackson MV40 Settle Harriers 04:07:59
210 Matt Perry M Clayton-le-Moors Harriers 04:08:03
211 Mark Smith M Unattached 04:08:04
212 Jimmy Rhodes MV40 Bowland Fell Runners 04:08:16
213 Andrew Meskimmon MV40 Dewsbury Road Runners 04:08:29
214 Ruth Whitehead FV40 Bingley Harriers & AC 04:08:32
215 Robert Williamson MV40 Loftus AC 04:08:37
216 Steve Knight M Glossopdale Harriers 04:08:50
217 Stephen Brock M Wharfedale Harriers 04:08:53
218 Chris Whiteoak M Wharfedale Harriers 04:08:55
219 Wayne Collins M FRA 04:09:06
220 Giles Hawking M Knavesmire Harriers 04:09:13
221 James Wright M Unattached 04:09:24
222 Jon Taylor MV40 Unattached 04:09:26
223 Richard Howcroft MV40 Kimberworth Striders RC 04:09:31
224 Martin Farrar MV50 Wharfedale Harriers 04:09:32
225 Sharon Mcdonald FV40 Settle Harriers 04:09:39
226 Stephen Whitaker MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:09:48
227 Dan Croft MV40 Shrewsbury AC 04:09:56
228 Robert Dunn MU25 Tattenhall Runners 04:10:04
229 Andy Hauser MV50 Holmfirth Harriers AC 04:10:11
230 Andrew Hunt MV40 Otley AC 04:10:17
231 Julia Leventon F Valley Striders AC 04:10:28
232 Mark Pearson MV40 Unattached 04:11:09
233 Shane Ewen M Hyde Park Harriers 04:11:35
234 David Horrocks MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:11:40
235 Robin Mitton M Pennine Fell Runners 04:11:43
236 Andy Kenyon MV40 Unattached 04:11:47
237 David Heslop MV50 Redcar RC 04:12:00
238 Louise Barker F Aberystwyth AC 04:12:07
239 Jean-Marc Lawton MV50 Stornoway R & AC 04:12:15
240 Graeme Menzies M Preston Harriers 04:12:20
241 Phil Mather M Unattached 04:12:37
242 Darren Fishwick MV40 Chorley Athletic And Triathlon Club 04:12:38
243 Ashley Sharp M Calder Valley Fell Runners 04:12:40
244 Rebecca Stevenson F Unattached 04:12:43
245 Dave McGuire MV40 Hyde Park Harriers 04:13:31
246 Dave Evans M Keighley & Craven AC 04:13:59
247 Gary Thoms MV50 North Yorks Moors AC 04:14:13
248 Simon Tobin MV40 Southport Waterloo AC 04:14:15
249 Anthony Ratcliffe MV50 Saddleworth Runners 04:14:17
250 Jayne Butterworth FV40 Skipton AC 04:14:24
251 Jonathan Melia MV40 Unattached 04:14:58
252 Adam Moger M Kirkstall Harriers 04:15:08
253 Andy Berry M Barlick Fell Runners 04:15:34
254 Ben Clare M Unattached 04:15:37
255 Jon Sharples MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:15:41
256 Dave Woodvine MV40 Shropshire Shufflers 04:15:55
257 Dominic Nurse MV40 Abbey Runners Leeds 04:15:58
258 Paul Nelson MV40 Stowmarket Striders RC 04:16:01
259 Peter Hill MV50 Pudsey & Bramley AC 04:16:04
260 Chris Jackson M Glossopdale Harriers 04:16:09
261 Stephen Nicholls M Wigan & District Harriers & AC 04:16:21
262 Matthew Grove MV40 Carnethy Hill RC 04:16:25
263 Steve Webb MV50 Valley Striders AC 04:16:43
264 Paul Reaney MV40 Killamarsh Kestrels RC 04:16:53
265 Jack Page MU25 Unattached 04:17:09
266 Colin Earl MV40 Kimberworth Striders RC 04:17:10
267 Claire Aspinall F Pennine Fell Runners 04:17:13
268 Pauline Griffin F Manchester Triathlon Club 04:17:15
269 Chris Eland MV40 Garden City Runners 04:17:20
270 Robyn Hawxby F Knavesmire Harriers 04:17:22
271 Mike Lang MV40 Unattached 04:17:29
272 Duncan Cooper MV40 Ilkley Harriers AC 04:17:30
273 Russell Beresford MV40 Dark Peak Fell Runners Club 04:17:37
274 Claire Cooper F Keighley & Craven AC 04:17:44
275 Chris Standish MV40 Calder Valley Fell Runners 04:18:00
276 Isaline Kneale FV40 Burnden Road Runners 04:18:04
277 Tom Beach M FRA 04:18:33
278 Derek Queenan M Tri Lakeland 04:18:47
279 Ian Haigh MV40 Southwell RC 04:19:06
280 Richard Mackie MV40 Penistone Footpath Runners AC 04:19:14
281 David Sandham MV40 Horsham Joggers 04:19:14
282 Clare Pearson F Wharfedale Harriers 04:19:15
283 Lisa Grantham F City Of Chester Triathlon Club 04:19:22
284 John Noblett MV40 Altrincham & District AC 04:19:28
285 David Higgins MV40 Unattached 04:19:32
286 Daniel Taylor M Unattached 04:19:35
287 David Ashby MV40 Wharfedale Harriers 04:19:53
288 Colin Tranter M Hyde Park Harriers 04:20:02
289 Dick Waddington MV40 Ilkley Harriers AC 04:20:11
290 Richard Wheeler MV40 Valley Hill Runners 04:20:12
291 Mark Wharton MV40 Calder Valley Fell Runners 04:20:38
292 David Ryder M Unattached 04:20:46
293 Patrick McDougall MV40 Unattached 04:20:52
294 Oliver Cheyne M Valley Striders AC 04:20:57
295 Kristian Groom M Unattached 04:21:21
296 Heather Tuffs FU25 York Acorn RC 04:21:34
297 Anthony Bowness MV40 Unattached 04:21:36
298 Brian McCoubrey M Unattached 04:21:37
299 Steve Hinshelwood MV40 Cambridge Triathlon Club 04:21:47
300 Paul Bowes MV40 Shropshire Shufflers 04:21:55
301 Graham Lake M Otley AC 04:22:25
302 Nathan Walsh M Unattached 04:22:47
303 Julie Carter FV40 Keswick AC 04:23:00
304 Ann-Kristin Koehler F Valley Striders AC 04:23:08
305 Paul Smith MV40 Valley Striders AC 04:23:14
306 Lee Curtis MV40 Dunbar RC 04:23:17
307 Paul Baker M Knowle & Dorridge Running Club 04:23:43
308 John Crisp MV40 Ely Runners 04:24:01
309 Matt Mcfarlin M Unattached 04:24:08
310 Dave Smith MV40 Esk Valley Fell Club 04:24:18
311 Richard Thackray MV40 Bingley Harriers & AC 04:24:19
312 Rod Welford MV40 Unattached 04:24:30
313 Michael Bray MV40 Wharfedale Harriers 04:24:33
314 Gary Forrester MV40 East Hull Harriers & AC 04:25:03
315 Simon Schofield MV40 FRA 04:25:13
316 Rebecca Mon-Williams FV40 Ilkley Harriers AC 04:25:28
317 Jenn Hopkins F Unattached 04:25:59
318 Nigel Batty MV40 Skyrac AC 04:26:08
319 John Griffiths MV40 Preston Harriers 04:26:09
320 Adrian Spencer MV40 Barrow Runners 04:26:14
321 Simon Barnett M Tring RC 04:26:25
322 Garth Watson MV40 Newham & Essex Beagles AC 04:26:44
323 Nick Harper MV40 Totley AC 04:27:45
324 Neil Hindle MV50 FRA 04:27:47
325 Andy Stoneman M Valley Striders AC 04:27:55
326 Ellie Maddocks F Unattached 04:27:56
327 Timothy Jacobs MV40 Abbey Runners Leeds 04:28:17
328 David Griffin MV50 Dallam Running Club 04:28:21
329 Simon Phipps MV40 Dark Peak Fell Runners Club 04:28:36
330 Philip Hewitt M Holmfirth Harriers AC 04:28:42
331 Ed Strong M Unattached 04:28:44
332 Stuart Hunn M Unattached 04:28:47
333 Jamie Rennie MV40 FRA 04:28:48
334 Simon Morton M Unattached 04:28:52
335 Rachel Nolan FV40 Pennine Fell Runners 04:29:15
336 Nicholas Walsh MV40 Rochdale Harriers & AC 04:29:17
337 Steven Whitehurst MV40 Unattached 04:29:22
338 Ray Gill MV50 Dallam Running Club 04:29:34
339 Andrew Birkinshaw MV40 Pudsey & Bramley AC 04:29:37
340 Jim Londesborough MV50 Hatton Darts RC 04:29:42
341 Mark Collinson M Trail Running Association 04:29:44
342 Alex Braysford MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:29:48
343 Emily Dove FU25 Whitchurch Whippet 04:29:48
344 Lee Booth MV40 Trawden AC 04:29:50
345 Ian Winstanley MV40 Trawden AC 04:29:51
346 Mike Gibbison MV40 Bowland Fell Runners 04:29:56
347 Matt Broughton MV40 Otley AC 04:30:12
348 Alex Copley M Unattached 04:30:16
349 Andy Gamble MV40 Unattached 04:30:20
350 Kimberley England F Pickering RC 04:30:25
351 Nick Wishart MV40 Delamere Spartans 04:30:27
352 Clare Oliffe F Dark Peak Fell Runners Club 04:30:48
353 Sarah Yeomans FU25 Rossendale Harriers & AC 04:30:55
354 Simon O'Shea M Dark Peak Fell Runners Club 04:31:15
355 Claire Kirkham F FRA 04:31:23
356 Nigel Hodson MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:31:25
357 Nick Leigh M Unattached 04:31:29
358 John Hempston M Unattached 04:31:29
359 Stephen Crownshaw M Killamarsh Kestrels RC 04:31:30
360 Kate Archer F Ilkley Harriers AC 04:31:34
361 Brendan Georgeson MV40 Bitton Road Runners 04:31:36
362 Jill Eccleston F Settle Harriers 04:31:43
363 Richard Ross MV40 FRA 04:31:46
364 Jonathan Powell M Tyne Bridge Harriers 04:31:50
365 Alison Weston FV40 Ilkley Harriers AC 04:32:17
366 Benjamin Greene MU25 York University AC 04:32:19
367 Stephen Fry MV40 Harrogate Harriers & AC 04:32:26
368 Stephen Ross MV50 FRA 04:32:29
369 Stuart Mcaleavy M Unattached 04:32:31
370 Suzanne Budgett FV50 Horwich RMI Harriers 04:32:38
371 Robert Smith MV40 Unattached 04:32:56
372 Stephen Grimley MV40 Calder Valley Fell Runners 04:33:16
373 Xavier Chaduc MV40 Wharfedale Harriers 04:33:31
374 Nick Whittaker MV40 Totley AC 04:33:35
375 Mark Walker MV40 Rochdale Harriers & AC 04:33:42
376 Liga Magdalenoka-Keen F Chapel Allerton Road Runners 04:34:08
377 Craig MacAlpine MV40 Erme Valley Harriers 04:34:11
378 Matthew Oldham M Greater Manchester Police Running Team 04:34:12
379 Chris Evans MV40 Ambleside AC 04:34:17
380 Graham Kay M FRA 04:34:17
381 Jo Mayland F Staffordshire Moorlands AC 04:34:28
382 Michael Thistlethwaite M Barlick Fell Runners 04:34:29
383 Vik Dhillon MV40 Unattached 04:34:38
384 Shane Beaumont M Keighley & Craven AC 04:34:39
385 Wendy Dodds FV60 Clayton-le-Moors Harriers 04:34:42
386 Clive Bandy M Valley Striders AC 04:35:24
387 Hester Cox FV40 Thirsk & Sowerby Harriers 04:35:29
388 Richard Hyde MV40 Erewash Valley RC 04:35:31
389 Craig Cooper MV40 Keighley & Craven AC 04:35:33
390 Martin Clements M North Yorks Moors AC 04:35:40
391 Ian Mercer MV50 Lancaster & Morecambe AC 04:35:44
392 Mark Dye MV40 Knavesmire Harriers 04:35:45
393 Edward Morris MV40 Cirencester AC 04:35:59
394 Andrew Sykes MV40 Wakefield District Harriers & AC 04:36:02
395 Alison Wilson FV40 Horsforth Fellandale Club 04:36:04
396 Michael Huggins MV50 Rossendale Harriers & AC 04:36:04
397 Lio Achard MV40 Horsforth Harriers 04:36:08
398 Rick Ansell MV50 Tring RC 04:36:10
399 Steve Almond MV50 FRA 04:36:11
400 Nick Dewell MV40 Keighley & Craven AC 04:36:16
401 Mark Cliff MV40 Pennine Fell Runners 04:36:25
402 Toby White MV50 Unattached 04:36:30
403 Lorraine Laycock F Pickering RC 04:37:10
404 Ian Horne MV40 Eden Runners 04:37:15
405 Garry Burnip MV40 North Yorks Moors AC 04:37:28
406 Neil Worswick MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:37:33
407 Edward Rawlings M Pocklington Runners 04:37:36
408 David Nevill M Unattached 04:37:47
409 Nick Done MV40 Wharfedale Harriers 04:37:51
410 John Wilcock MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:37:57
411 Phil Targett MV40 Eryri Harriers 04:38:01
412 Gary Balmer MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:38:09
413 Brian Davey MV50 Southport Waterloo AC 04:38:15
414 Ross Bibby M Valley Striders AC 04:38:20
415 Lee Weatherall MV40 Kimberworth Striders RC 04:38:39
416 Nicholas Sheard MV40 Eynsham Road Runners 04:38:44
417 Matthew Wilcock MV40 Trawden AC 04:38:52
418 Steven Carter MV40 Durham Fell Runners 04:38:54
419 Adrian Leigh MV50 Dallam Running Club 04:39:02
420 Aidan Joyce M Unattached 04:39:11
421 Stuart Lewis M Unattached 04:39:27
422 Shaun Lennon MV50 Idle AC 04:39:27
423 James Smith M Unattached 04:39:28
424 Andy Holden MV40 Wharfedale Harriers 04:39:56
425 Mark Rogerson M Settle Harriers 04:40:42
426 Carlos Fernandez Lence M Unattached 04:40:45
427 Sam Healy M North Yorks Moors AC 04:40:53
428 Simon Stansfield M Clayton-le-Moors Harriers 04:41:01
429 Roger Saxton MV40 FRA 04:41:05
430 Chris Deadman M Lincoln & District RRC 04:41:30
431 Gary Platt MV50 Chorley Harriers 04:41:44
432 Andrew Doyle MV40 Bolton United Harriers & AC 04:41:56
433 Paul Calverley MV40 Accrington Road Runners 04:42:19
434 Richard Sample M Saddleworth Runners 04:42:28
435 Chris Smith MV40 West 4 Harriers 04:42:57
436 Andrew Thompson MV40 Wakefield Triathlon Club 04:42:59
437 Ian France MV50 Bowland Fell Runners 04:43:12
438 Daniel Rhodes MV40 Durham Fell Runners 04:43:30
439 Jon Howard MV40 Wakefield Triathlon Club 04:43:35
440 Alistair MacGregor M Holmfirth Harriers AC 04:43:37
441 Jon Fawcett MV40 Unattached 04:43:39
442 Lukas Lee MV40 Keighley & Craven AC 04:43:48
443 Michael Raynor M Penistone Footpath Runners AC 04:43:49
444 Stuart Hutchison M Saddleworth Runners 04:43:50
445 Mark Steel MV40 Unattached 04:43:52
446 Adnan Khan M Sunderland Strollers 04:43:54
447 Paul Johnston MV40 Ellenborough AC 04:44:14
448 Paul Atherton M Delamere Spartans 04:44:14
449 Mike Baldwin MV50 Ilkley Harriers AC 04:44:22
450 Andy McCue M Skyrac AC 04:44:23
451 Jason King M Unattached 04:44:23
452 Steve Boom MV40 Pudsey Pacers RC 04:44:36
453 David Mellor MV40 Leeds & Bradford TC 04:45:20
454 John Orrell MV40 Blackburn Harriers & AC 04:45:30
455 Richard Chatterton M Unattached 04:45:31
456 Stephen Bajic MV50 Telford Harriers 04:45:35
457 Mark Brogden MV50 Unattached 04:45:37
458 James Howgego M Bingley Harriers & AC 04:45:41
459 Paul Pycroft MV40 Dark Peak Fell Runners Club 04:46:04
460 Caroline Harding F Pudsey & Bramley AC 04:46:11
461 Steven Soper MV40 Unattached 04:46:11
462 Richard Henderson MV50 FRA 04:46:13
463 Joanne O'Dowd FV50 FRA 04:46:26
464 Garth De Roux M Horsforth Harriers 04:46:27
465 Dominic Carr MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:46:56
466 Martin Mason MV40 Calder Valley Fell Runners 04:46:58
467 Paul Bowerbank MV50 Totley AC 04:47:11
468 Martin Smillie MV50 FRA 04:47:21
469 Steve Cartmell MV40 Bowland Fell Runners 04:47:29
470 Phil Cook MV40 Todmorden Harriers & AC 04:47:43
471 Melanie Blackhurst FV40 Todmorden Harriers & AC 04:47:43
472 Neil Taylor MV40 Skelmersdale Boundary Harriers 04:47:45
473 Jim Hardy M Unattached 04:47:47
474 Richard Love MV40 Malvern Joggers 04:48:01
475 Graham Schofield MV60 Chorley Athletic And Triathlon Club 04:48:14
476 Tim Done MV50 Wharfedale Harriers 04:48:28
477 James Sneath MV40 Otley AC 04:48:34
478 Jack Billingham M COLT 04:48:49
479 Mark Allen MV40 Unattached 04:48:54
480 Angela Donlan F Wharfedale Harriers 04:48:59
481 Gary Wilson MV40 Settle Harriers 04:49:00
482 Andy Holland MV40 Unattached 04:49:02
483 Outi Kamarainen F Ilkley Harriers AC 04:49:14
484 Andrew Travis MV40 Baildon Runners 04:49:16
485 John Henry MV50 Spenborough & District AC 04:49:19
486 Richard Lloyd MV40 Mercia Fell RC 04:49:49
487 Henry Morris M Mornington Chasers 04:50:00
488 Samuel Spencer MV40 Lincoln Tri 04:50:14
489 Mike Ayers MV50 Abbey Runners Leeds 04:50:29
490 Rachel Slattery FV40 Helm Hill Runners 04:50:30
491 Richard Bowles M Unattached 04:50:39
492 Bob Horsman M Pickering RC 04:50:41
493 Jim Fisher MV50 Howgill Harriers 04:50:53
494 Kevin Knights M Westbury Harriers 04:50:54
495 Rachel Pilling F Pudsey & Bramley AC 04:51:11
496 Andrew Simister MV40 Unattached 04:51:13
497 Paul Atack MV40 Unattached 04:51:23
498 Andrea Edmondson FV40 Settle Harriers 04:51:32
499 Jean Powell FV40 Wharfedale Harriers 04:51:53
500 Dave Kershaw MV50 Chorley AC 04:51:54
501 Paul Fordham MV40 Barnsley Harriers 04:51:54
502 Stuart Hayton MV40 Bowland Fell Runners 04:52:00
503 Matt Brennan MV40 Mansfield Harriers 04:52:03
504 Helen Buchan F Calder Valley Fell Runners 04:52:05
505 Kate Mansell FV40 Calder Valley Fell Runners 04:52:05
506 Emma Dodd FU25 Wharfedale Harriers 04:52:08
507 Jim Bell MV50 Dark Peak Fell Runners Club 04:52:12
508 Joe De Sousa MV40 Macclesfield Harriers & AC 04:52:15
509 Adrian Baker MV50 Manx Fellrunners 04:52:18
510 Richard Adcock MV40 Valley Striders AC 04:52:24
511 Jim Clapp MV50 Unattached 04:52:27
512 Marcellus Springer MV50 Horsforth Harriers 04:52:40
513 Deborah Mahoney FV40 Settle Harriers 04:52:40
514 Nick Bishop M Unattached 04:52:41
515 Jack Whitelegg M Unattached 04:52:41
516 Steven Brown MV40 Unattached 04:52:41
517 Neil Jones M Kirklees Alternative Sports Club 04:52:58
518 Tom Metcalfe MV40 Unattached 04:53:05
519 Malcolm Cochrane MV50 Unattached 04:53:06
520 David Jones MV60 Unattached 04:53:12
521 Katie Green F Keighley & Craven AC 04:53:15
522 Dave Potter M Trawden AC 04:53:16
523 Jason MacVaugh M York Knavesmire Harriers 04:54:17
524 Ian Connell MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:54:22
525 Mike Vinegrad MV40 East Hull Harriers & AC 04:54:26
526 Linda Isherwood FV50 Unattached 04:54:31
527 Paul Jackson MV40 Chorley Athletic And Triathlon Club 04:54:32
528 Rob Barber MV40 Eryri Harriers 04:54:33
529 Andrew Settle MV40 Valley Striders AC 04:54:44
530 Denise Tunstall FV40 Durham Fell Runners 04:54:46
531 Max Howard MV50 Retford AC 04:54:54
532 David Pickering MV40 Retford AC 04:54:57
533 Robert Spavin MV40 Unattached 04:55:31
534 Mike Troup MV50 Ambleside AC 04:55:38
535 Martin Brady MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:55:45
536 Aileen Baldwin FV60 Stainland Lions RC 04:56:36
537 Craig Quirk M Unattached 04:56:37
538 Andrew Davidson MV40 Abbey Runners Leeds 04:56:43
539 Andy Thorpe MV40 Calder Valley Fell Runners 04:56:45
540 Richard Foster M Abbey Runners Leeds 04:56:52
541 Andy Buck MV50 Steel City Striders RC 04:57:20
542 Natalie Curtis FV40 Ilkley Harriers AC 04:57:27
543 Tim Allard MV40 Unattached 04:57:31
544 Mary Edgerton FV50 Pennine Fell Runners 04:57:35
545 Matthew Gilliard M Unattached 04:58:01
546 Davina Raidy FV40 Rossendale Harriers & AC 04:58:07
547 Grace Leedham FV40 Dallam Running Club 04:58:11
548 Dean Stockwell MV40 Esk Valley Fell Club 04:58:18
549 Edwin Sherstone MV40 Southport Waterloo AC 04:58:39
550 Allan Greenwood MV50 Calder Valley Fell Runners 04:58:47
551 Adela Reperecki FV50 Ilkley Harriers AC 04:59:18
552 Anne Wilson F Eden Runners 04:59:18
553 Philip Donnison MV50 Unattached 04:59:45
554 Ben Whiting M Wetherby Runners 04:59:48
555 Andy Smith M Unattached 04:59:49
556 Alan Spurr MV40 Wakefield District Harriers & AC 04:59:50
557 John Fortescue MV50 Abbey Runners Leeds 04:59:59
558 Andrew Watson MV40 Erewash Valley RC 05:00:19
559 Will Race M Unattached 05:00:27
560 Jonathan Coles MV40 Unattached 05:00:58
561 Stephen Moor MV40 Settle Harriers 05:01:01
562 David Naylor MV50 Clayton-le-Moors Harriers 05:01:04
563 David Scott MV60 Clayton-le-Moors Harriers 05:01:09
564 Phil Gray MV50 FRA 05:01:21
565 Colin Dilks MV40 Tyne Bridge Harriers 05:01:50
566 Chris Crabtree MV40 Trawden AC 05:01:53
567 Tom Beebe M Barlick Fell Runners 05:01:54
568 Matthew Wells M Unattached 05:01:58
569 Michelle Morris F Baildon Runners 05:02:04
570 Andrew Johnson MV50 Knavesmire Harriers 05:02:08
571 David Anderson MV40 Altrincham & District AC 05:02:25
572 Dave Chaffey MV40 Derwent Valley Orienteers 05:02:28
573 Mike Symons MV40 Manchester YMCA Harriers Club 05:02:32
574 David Parker MV40 Unattached 05:02:35
575 Katy Thompson FV50 Clayton-le-Moors Harriers 05:02:47
576 Mark Nolan MV40 Pudsey Pacers RC 05:03:02
577 Louise Outterson FV40 Sunderland Strollers 05:03:06
578 David Hogan MV40 Clayton-le-Moors Harriers 05:03:09
579 Louise Marix Evans FV40 Calder Valley Fell Runners 05:03:17
580 Mark Bennett MV40 Wharfedale Harriers 05:03:23
581 Geoff Smith M Clayton-le-Moors Harriers 05:03:29
582 Michael Dean MV40 Calder Valley Fell Runners 05:03:51
583 Peter Edwards MV50 Harrogate Harriers & AC 05:04:00
584 Richard Tremere M Unattached 05:04:13
585 Marcus Saunders MV40 Lincoln & District RRC 05:04:24
586 Sarah Smith F Otley AC 05:04:51
587 Robert Halstead MV50 Unattached 05:04:59
588 Alastair McEwan M Accrington Road Runners 05:05:23
589 Neil Ashcroft MV40 Unattached 05:05:27
590 Elise Milnes FV50 Todmorden Harriers & AC 05:05:47
591 Gareth Jones MV40 Delamere Spartans 05:05:58
592 Helen Greenep FV40 Settle Harriers 05:06:05
593 Theresa Duckett FV40 Horsforth Harriers 05:07:03
594 Alistair Smyth MV50 Valley Striders AC 05:07:27
595 Martin Carter MV40 Hay Hot Footers 05:07:58
596 Diane Jobson FV40 North Yorks Moors AC 05:08:04
597 Vikki Hardwicke FV40 Rossendale Harriers & AC 05:08:16
598 Jeremy Gold MV40 Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 05:10:07
599 Dave Knowles M Unattached 05:10:08
600 Dan Oldfield M FRA 05:10:13
601 Susannah Goddard F Chapel Allerton Road Runners 05:10:31
602 Richard Howard MV40 Denby Dale Travellers 05:10:31
603 Joanne Worboys-Hodgson FV40 Denby Dale Travellers 05:11:25
604 Richard Taylor MV40 Blackburn Harriers & AC 05:11:44
605 Paul Longster MV40 Unattached 05:12:32
606 Alison Barrett F Steel City Striders RC 05:12:40
607 Jean Shotter FV50 Holmfirth Harriers AC 05:13:51
608 Will Meredith M Pennine Fell Runners 05:13:57
609 Julia Murfin FV40 Settle Harriers 05:14:10
610 Peter Murray MV40 York Acorn RC 05:14:20
611 Nick Jones MV40 Bingley Harriers & AC 05:14:31
612 Tom O'Boyle MU25 Newport & District RC 05:15:19
613 Paul Sheridan MV40 Pocklington Runners 05:15:35
614 Jonathan Rylands M Unattached 05:15:36
615 Karen Gates FV40 Dallam Running Club 05:15:53
616 Sal Chaffey FV40 Derwent Valley Orienteers 05:16:00
617 Stephen Whincup MV50 South Cheshire Harriers 05:16:17
618 Mick O'Hanlon MV40 Totley AC 05:16:30
619 Stephen Eldridge MV50 Unattached 05:16:46
620 Peter Nuttal MV50 Rossendale Harriers & AC 05:16:52
621 Matt Renshaw M Trawden AC 05:17:07
622 Julie Laverock FV40 Salford Harriers & AC 05:17:11
623 Paul Calderbank MV50 Sale Harriers Manchester 05:17:12
624 Angus Hartley M Unattached 05:17:17
625 Les Crownshaw MV60 Killamarsh Kestrels RC 05:17:25
626 Justin Eckersley MV40 Unattached 05:17:58
627 Paul Langan MV40 Unattached 05:18:04
628 Tomas Mildorf M Valley Striders AC 05:19:03
629 John Smith MV50 Unattached 05:19:10
630 John Price MV50 Hay Hot Footers 05:19:11
631 Peter Fleming MV50 FRA 05:19:12
632 Steve Hayes MV50 Unattached 05:19:59
633 Charles Bogg MV40 Quakers RC 05:20:32
634 Trevor Symonds MV50 FRA 05:20:59
635 Sharon Meadows FV40 Ilkley Harriers AC 05:21:02
636 Ashley Hardwell MV50 Unattached 05:21:18
637 Christopher Green MV40 Esk Valley Fell Club 05:21:23
638 Cheryl Grindell FV40 FRA 05:21:42
639 Sarah Cross FV40 Settle Harriers 05:21:47
640 Neil Wilkinson MV40 Unattached 05:21:52
641 Nicholas Cousins MV40 Pickering RC 05:22:13
642 Graham Smith MV50 Unattached 05:22:38
643 Samantha Weatherall FV40 Kimberworth Striders RC 05:23:02
644 Annie Carrington FV40 Settle Harriers 05:23:55
645 Richard Tait MV60 FRA 05:23:56
646 Jane Senior FV50 Unattached 05:24:01
647 Stephen Dewey M Unattached 05:24:03
648 Robert Shuttleworth MV40 Dallam Running Club 05:24:08
649 Jennifer Garside FV40 Trawden AC 05:24:36
650 Mark Bennett MV40 Unattached 05:25:36
651 John Matthews MV40 Ambleside AC 05:26:27
652 Paul Sowden MV40 Ilkley Harriers AC 05:26:36
653 Mark Davies MV40 Mercia Fell RC 05:27:16
654 Manhar Patel MV40 Calder Valley Fell Runners 05:27:49
655 Helen Howard FV40 Retford AC 05:28:01
656 David Smith MV50 Dewsbury Road Runners 05:28:28
657 David Timmins MV60 Unattached 05:28:54
658 Matthew Law MU25 Clayton-le-Moors Harriers 05:29:09
659 Damien Brockie M FRA 05:29:29
660 John Rudd MV50 Perth Road Runners 05:30:24
661 Helen Waddington FV40 Ilkley Harriers AC 05:30:46
662 Adrian Phillips MV40 FRA 05:31:43
663 Janet Watson FV50 Falmouth RRC 05:31:47
664 Jan Benecke MV40 Unattached 05:33:19
665 Allan Corran MV50 Isle Of Man Veteran AC 05:33:19
666 Graham Ford MV50 Valley Striders AC 05:33:58
667 Kevin Holmes MV40 Wortley Warriors 05:35:54
668 Simon Johnson MV40 Unattached 05:41:14
669 Dhiren Patel MV40 Unattached 05:43:02
670 Katherine Beaumont F Unattached 05:45:45
671 Steve Weston MV40 Ilkley Harriers AC 05:46:22
672 Steve Milner MV50 Wharfedale Harriers 06:03:47