Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

18/04/2012 – Joe Barber Herod Farm





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Ross M Staff Moorland 24:07:00
2 Robert Little M Dark Peak 24:25:00
3 Tom Brunt M Holmfirth 24:55:00
4 Jack Barber M Glossopdale 25:55:00
5 Stephen Pyke MV40 Staff Moorland 26:09:00
6 Chris Leigh MV40 Trafford 26:17:00
7 Simon Harding M Macc 26:30:00
8 Tom Bush M Altrincham 26:35:00
9 Ian Mills M U/A 26:38:00
10 Damian Kilpin M Penistone 26:40:00
11 Muir Morton M Pennine 27:07:00
12 Sean Willis MV40 Saddleworth 27:24:00
13 David Kerring MV40 Cheshire HR 27:50:00
14 Austin Frost M Dark Peak 28:00:00
15 Richard Hunt M Dark Peak 28:03:00
16 Alastair Cowell M Glossopdale 28:12:00
17 Chris Pender M Newburgh 28:17:00
18 Richard Horsfield MV50 28:29:00
19 John Doyle MV40 Pennine 28:37:00
20 Tim Budd M Glossopdale 28:59:00
21 Julien Minshull MV50 Glossopdale 29:07:00
22 Matt Dawson M Glossopdale 29:10:00
23 Will Spain M Dark Peak 29:16:00
24 Phil Smith M U/A 29:19:00
25 John Hewitt MV40 Glossopdale 29:24:00
26 Steve Crossman MV40 Glossopdale 30:11:00
27 Judith Jepson FV40 Dark Peak 30:15:00
28 Joe Nuttall M Pennine 30:38:00
29 James Dean M Goyt VS 30:43:00
30 Pete Woodhead M U/A 30:49:00
31 Russell Lewin M Barrow 30:55:00
32 Ian Warhurst MV50 Pennine 30:57:00
33 Mark Cliff MV40 Pennine 31:01:00
34 Robert Taylor MV60 Pennine 31:02:00
35 Alistair Fitzgerald M Goyt VS 31:05:00
36 Roger Dent MV40 Tintwistle 31:09:00
37 Alex Minshull MU18 Glossopdale 31:14:00
38 Carl Moriarty MV50 Pennine 31:19:00
39 David Valton MV40 U/A 31:24:00
40 Roland Strube MV40 Pennine 31:28:00
41 Simon Bolton MV40 Cheshire HR 31:33:00
42 Richard Moss MV40 U/A 32:02:00
43 Tom Skelton M Glossopdale 32:11:00
44 Frank Fielding MV60 Pennine 32:15:00
45 Angus Robinson MV40 GMFRS 32:22:00
46 Geoff Briggs MV50 Pennine 32:28:00
47 Will Casson M U/A 32:30:00
48 Andy Butler MV50 Pennine 32:31:00
49 Helen Slater FV40 Fat Boys 32:33:00
50 Philip Ellis M Denby Dale 32:35:00
51 Geoff Spencer M U/A 32:42:00
52 Steve Blackford MV50 Denby Dale 32:44:00
53 Jonathan Hull MV40 Goyt VS 32:45:00
54 Mike Symons MV40 M/C YMCA 32:47:00
55 Lucas Jones M Goyt VS 32:49:00
56 Dan Riley M Pennine 32:51:00
57 Ben Jay MV40 Goyt VS 32:59:00
58 Lucy Harris F Pennine 33:24:00
59 Tim Rudd M U/A 33:37:00
60 Geoff Read MV50 Todmorden 33:44:00
61 Tim Ruck M Pennine 33:45:00
62 Dean Nankiv? MV40 GMFRS 34:04:00
63 Karl Tiffany M U/A 34:13:00
64 Peter Stanley MV50 Penistone 34:14:00
65 Alan Bocking MV50 Cheshire HR 34:15:00
66 Graham Barnes MV50 U/A 34:17:00
67 Peter Bailey MV50 Buxton 34:20:00
68 Richard Siepp MV40 Pennine 34:38:00
69 Jane Mellor FV40 Pennine 34:52:00
70 Richard Dean MV40 CVFR 34:59:00
71 Tim Isherwood M U/A 35:15:00
72 Paul Hills MV50 Pennine 35:23:00
73 David Livesey MV50 U/A 35:34:00
74 Michael Docherty MV60 U/A 35:38:00
75 Elaine Rose FV40 Pennine 35:43:00
76 Barnaby Crawshaw M Pennine 35:58:00
77 Pete Potter M Radcliffe 36:08:00
78 James Rafter M U/A 36:11:00
79 Roger Hart MV60 Glossopdale 36:13:00
80 Michael Baldwin MV60 Denby Dale 36:21:00
81 George Scott MV60 Pennine 36:22:00
82 Lindsay Palmer FV40 Glossopdale 36:30:00
83 Mark Radcliffe MV40 36:40:00
84 Lisa Bloor FV40 Pennine 37:00:00
85 Andy Howie MV50 Pennine 37:00:00
86 John Barber MV50 Glossopdale 37:08:00
87 Matthew Simon MV50 Goyt VS 37:10:00
88 Stephen Symons MV40 M/C YMCA 37:22:00
89 Sally Smith F Goyt VS 37:30:00
90 Christine Blackford FV50 Denby Dale 37:35:00
91 Becky Thompson FV40 Glossopdale 38:49:00
92 Neil McGraw M Glossopdale 39:49:00
93 Lynne Taylor F Glossopdale 40:12:00
94 Paul Thompson MV40 U/A 40:29:00
95 Lydia Horsfield F U/A 41:28:00
96 Peter McGuiness M U/A 42:22:00
97 Andy Roadir MV40 Fat Boys 43:14:00
98 Alexis Dinsmor FV60 Pennine 43:33:00
99 Stephanie Goodchild FV40 M/C YMCA 43:44:00
100 Rebecca Race FV40 GMFRS 44:22:00
101 Elizabeth Love F U/A 45:42:00
102 Rob Coppock MV50 U/A 45:59:00
103 Derek Cross MV50 U/A 54:09:00
104 Gavin Rafter M U/A 61:05:00