Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/01/2012 – Clay Bank East





  
Pos Name Category Club Time
1 Phil Sanderson M40/1/50/98 N'land Fell R. 00:35:38
2 Cameron Taylor MJ/1/50/300 Esk Valley FC 00:35:38
3 Alex Brazier MO/1/50/50 Ampleforth O.B. 00:36:09
4 Ian McGrath MO/2/48/232 Durham FR 00:36:47
5 Andy Blackett MO/3/46/142 Durham FR 00:37:06
6 Nigel Tate MO/4/45/189 Durham FR 00:37:08
7 Peter Branney MO/5/44/44 Leeds City 00:37:15
8 Paul Stevenson M45/1/50/50 Pudsey & Bramley 00:37:23
9 Dave Smith M40/2/48/188 Esk Valley FC 00:37:34
10 Nicholas Barber MO/6/43/191 Pennine FR 00:37:46
11 Stanley Charles MO/7/42/42 Durham FR 00:38:00
12 Brian Stevenson M45/2/48/48 Pudsey & Bramley 00:38:10
13 Niall Bourke MO/8/41/41 Pudsey & Bramley 00:38:17
14 Nathan Martin MO/9/40/40 Holmfirth H. 00:38:27
15 Dan Middlemas MO/10/39/216 Loftus & Whitby 00:38:35
16 Mick Hill MO/11/38/38 Pudsey & Bramley 00:38:50
17 Richard Bewell M45/3/46/292 Wetherby AC 00:39:37
18 Jayson Cavill MO/12/37/37 Pickering RC 00:39:40
19 Fiona Blackett FO/1/50/100 Durham FR 00:39:56
20 Simon Collins MO/13/36/110 Knavesmire H 00:40:00
21 Joe Johnson MO/14/35/238 Esk Valley FC 00:40:10
22 Chris Plews MO/15/34/215 Wetherby AC 00:40:14
23 Simon Greenwell MO/16/33/188 Esk Valley FC 00:40:38
24 Stefan McLoughlin MO/17/32/180 North York Moors 00:40:46
25 Mike Smith M40/3/46/174 New Marske H 00:40:49
26 Simon Ashwell MO/18/31/103 Esk Valley FC 00:40:51
27 Ian Chapman MO/19/30/172 Ripon Runners 00:41:14
28 Martin Clements MO/20/29/203 North York Moors 00:41:30
29 Bryan Saysell M45/4/45/311 North York Moors 00:41:32
30 Phil Calvert M40/4/45/73 Individual# 00:41:34
31 Chi Trinh MO/21/28/28 Pudsey & Bramley 00:41:42
32 Katie Rawnsley FO/2/48/96 Scarborough AC 00:41:44
33 Stephen Watson M40/5/44/251 Pickering RC 00:41:46
34 Clive Thornton M45/5/44/250 Esk Valley FC 00:41:47
35 Phil Green M40/6/43/259 N'land Fell R. 00:41:49
36 Paul McGough MO/22/27/90 North York Moors 00:41:51
37 Anthony Harnett M50/1/50/192 North York Moors 00:42:04
38 Julian Barwick M50/2/48/331 North York Moors 00:42:10
39 Lawrence Johnson M50/3/46/94 N'land Fell R. 00:42:35
40 Jenny Guard FO/3/46/46 Leeds City 00:42:46
41 Martin Dietrich M50/4/45/191 North York Moors 00:43:02
42 Matthew Trevellyan MO/23/26/38 Esk Valley FC 00:43:10
43 Oloiver Broderick MO/24/25/25 Ampleforth O.B. 00:43:23
44 Lucy Needham FO/4/45/45 Holmfirth H. 00:43:41
45 Mark Walker M50/5/44/132 Loftus & Whitby 00:43:42
46 Keith Westerman M45/6/43/119 Esk Valley FC 00:43:43
47 Ben Whiting MO/25/24/49 Wetherby AC 00:43:45
48 James Lee M40/7/42/233 NYP Tri. 00:43:46
49 Craig Anderton M40/8/41/179 FRA# 00:43:48
50 Gary Thoms M50/6/43/216 North York Moors 00:43:50
51 Kay Neesam F40/1/50/346 New Marske H 00:43:57
52 Brendan Anglim M40/9/40/166 North York Moors 00:44:08
53 Fred Clapham M40/10/39/116 Ripon Runners 00:44:18
54 Kevin Lister M40/11/38/38 N.E.V.AC. 00:44:26
55 Jason Ellis M40/12/37/65 Esk Valley FC 00:44:34
56 Phil Conner M40/13/36/185 Esk Valley FC 00:44:50
57 Shelli Gordon FO/5/44/282 New Marske H 00:44:52
58 Richard Clark M40/14/35/188 Esk Valley FC 00:45:01
59 Derek Parrington M45/7/42/80 Swaledale RR 00:45:12
60 Phil Davis M45/8/41/41 Pudsey & Bramley 00:45:23
61 Derek Owen M45/9/40/126 Scarborough AC 00:45:25
62 Trevor Wakenshaw M45/10/39/77 Tyne Bridge H 00:45:26
63 James Meadows MO/26/23/124 Esk Valley FC 00:45:45
64 Gary Dack M50/7/42/42 Individual# 00:45:50
65 Paramjett Bhagal M50/8/41/41 N'land Fell R. 00:46:07
66 David Minchin MO/27/22/101 Esk Valley FC 00:46:09
67 Phil Meadows M50/9/40/80 Esk Valley FC 00:46:20
68 Dan Rhodes M40/15/34/34 Durham FR 00:46:25
69 Martin Connell M40/16/33/33 Pickering RC 00:46:30
70 Nicholas Cousins M45/11/38/189 Pickering RC 00:46:35
71 Graham Harrison MO/28/21/49 Pickering RC 00:46:40
72 Andy Harvey M45/12/37/222 Pickering RC 00:46:42
73 Martin Finn M40/17/32/32 Pudsey & Bramley 00:46:44
74 David Gibson MO/29/20/130 Esk Valley FC 00:46:46
75 David Bond M45/13/36/110 Individual# 00:46:48
76 Dean Stockwell MO/30/19/19 Individual# 00:46:50
77 Michael Keavney M45/14/35/134 Individual# 00:47:05
78 Chris Green M40/18/31/31 Esk Valley FC 00:47:07
79 Patrick Day M40/19/30/30 Bridlington RC 00:47:11
80 James McGann MO/31/18/33 Easingwold RC 00:47:21
81 Mike Hetherton M65/1/50/296 Pickering RC 00:47:24
82 David Heath M40/20/29/242 New Marske H 00:47:27
83 Kieran O'Toole M40/21/28/28 Tyne Tri. 00:47:48
84 David Butterfield MO/32/17/46 Individual# 00:47:52
85 Robert Johnson M40/22/27/49 Individual# 00:47:55
86 Chris Eggett M40/23/26/59 N'land Fell R. 00:47:57
87 Robert Gatenby MO/33/16/16 Leeds City 00:48:20
88 Neil Byron M45/15/34/114 Esk Valley FC 00:48:26
89 Shaun Roberts M55/1/50/323 Elvet Striders 00:48:30
90 Adrian Dixon M65/2/48/146 FRA# 00:48:32
91 Dave Johnson M50/10/39/167 N'land Fell R. 00:48:50
92 Kim England FO/6/43/259 Pickering RC 00:48:54
93 Sue Haslam F55/1/50/200 Scarborough AC 00:49:01
94 Nigel Bower M60/1/50/273 Ripon Runners 00:49:11
95 Michael Fahey M50/11/38/61 Individual# 00:49:22
96 Nina Mason FO/7/42/259 Elvet Striders 00:49:28
97 Michael Shaw M60/2/48/327 North York Moors 00:49:34
98 Paul Lyons M55/2/48/227 North York Moors 00:49:50
99 Shaun Harris MO/34/15/40 Heaton H 00:49:54
100 Denise Tunstall F45/1/50/193 Durham FR 00:49:58
101 MarieL. Drozdowicz F50/1/50/98 Morpeth H. 00:50:00
102 Lorraine Laycock FO/8/41/300 Pickering RC 00:50:06
103 Neil Gammack M40/24/25/93 N'land Fell R. 00:50:08
104 Trevor Symonds M55/3/46/177 FRA# 00:50:10
105 Caroline Pollard F50/2/48/146 Wharfedale H 00:50:12
106 Ann Dale FO/9/40/241 Wetherby AC 00:50:19
107 Michael Hughes-Nar. MO/35/14/28 Durham Uni 00:50:38
108 Chris Wright M50/12/37/266 North York Moors 00:50:44
109 Janet Cordingley F50/3/46/294 Knavesmire 00:50:48
110 Nigel Heppell M55/4/45/90 Elvet Striders 00:51:12
111 Ian Harmer M55/5/44/173 Esk Valley FC 00:51:17
112 Mark Milner MO/36/13/45 Darlington H 00:51:25
113 Mick McGurk M55/6/43/307 New Marske H 00:51:40
114 Mark Johnson M40/25/24/38 Esk Valley FC 00:51:43
115 Jane Raper F45/2/48/233 B'ham Marsh H. 00:51:44
116 Doug Welsh M65/3/46/186 North York Moors 00:51:46
117 Lynn Humpleby FO/10/39/148 Pickering RC 00:52:23
118 Callum Young MO/37/12/12 Elvet Striders 00:52:24
119 Ian Moody M40/26/23/80 Esk Valley FC 00:52:27
120 Andrew Lambe MO/38/11/83 Quakers RC 00:52:36
121 Carl Clapton M40/27/22/115 Scarborough AC 00:52:40
122 Bob White MO/39/10/10 Robinwood Run. 00:52:40
123 Mark Libby MJ/2/48/48 CLOK 00:52:57
124 Alan Pearson M45/16/33/52 Individual# 00:53:13
125 Bob Lillie M60/3/46/172 Esk Valley FC 00:53:15
126 Ronnie Sherwood M70/1/50/346 New Marske H 00:53:35
127 Dave Ward M45/17/32/93 Pickering RC 00:53:37
128 Phil Hughes-Nar. M45/18/31/74 Kimberworth ST 00:53:45
129 Susan Slack F50/4/45/278 Pickering RC 00:54:08
130 Ian Johnstone M40/28/21/21 Esk Valley FC 00:54:09
131 Barbara Young F55/2/48/140 Wednesdays 00:54:10
132 Ian Bond M50/13/36/114 Quakers RC 00:54:12
133 Chris Jamieson M50/14/35/215 Esk Valley FC 00:54:28
134 Martin Donnelly M40/29/20/20 North York Moors 00:54:36
135 Paul Cutler M45/19/30/102 B'ham Marsh H. 00:54:38
136 Catherine Watson F40/2/48/131 Pickering RC 00:54:50
137 Anthony Corbett M45/20/29/29 Quakers RC 00:55:00
138 Judith Bewell F50/5/44/280 Wetherby AC 00:55:06
139 Paul Willett M45/21/28/48 Individual# 00:55:08
140 Phil Miles M70/2/48/190 New Marske H 00:55:10
141 Craig Hollifield MO/40/9/10 Esk Valley FC 00:55:13
142 Jill Libby F50/6/43/43 Esk Valley FC 00:55:25
143 Louise Calvert F40/3/46/84 Individual# 00:55:30
144 Mike Pennock M65/4/45/45 Ripon Runners 00:55:35
145 Ione Dowson F50/7/42/86 Swaledale RR 00:55:37
146 Jan Young F55/3/46/188 Elvet Striders 00:56:03
147 Paul Haydon M45/22/27/183 FRA# 00:56:03
148 David Murphy M50/15/34/104 North York Moors 00:56:31
149 Bob Howe M65/5/44/89 North York Moors 00:57:35
150 James Green MO/41/8/9 N'land Fell R. 00:57:58
151 Simon Dowson M50/16/33/44 Swaledale RR 00:58:10
152 Martin White M55/7/42/235 New Marske H 00:58:16
153 Alison M'rie-Lewis F40/4/45/166 Wetherby AC 00:58:18
154 David Beaumont M55/8/41/124 N'land Fell R. 00:58:20
155 Stephanie Robertson F40/5/44/44 York Tri. 00:58:48
156 Nick Robertson MO/42/7/7 York Tri. 00:58:50
157 Ian Robinson M50/17/32/220 Esk Valley FC 00:58:55
158 Abbie Hull FO/11/38/152 Quakers RC 00:58:56
159 Emma Hilditch FO/12/37/37 Redcar RC 00:59:04
160 Jane Maloney F50/8/41/41 Easingwold RC 00:59:06
161 Viv Murphy F40/6/43/203 North York Moors 00:59:12
162 Jane Mahon F50/9/40/40 Esk Valley FC 00:59:26
163 Jonathan H-Douglas M40/30/19/19 Easingwold RC 00:59:33
164 Ruth Hodgson FO/13/36/102 Esk Valley FC 01:01:03
165 Debbie Hansell F45/3/46/46 Easingwold RC 01:01:41
166 Colin Scollay M60/4/45/251 New Marske H 01:01:53
167 Phillipa Hare F55/4/45/333 Pickering RC 01:02:19
168 Bernie Wood F50/10/39/39 Easingwold RC 01:06:02
169 Nicola Wise F50/11/38/174 Pickering RC 01:08:26
170 John Bull M65/6/43/139 Ripon Runners 01:08:52
171 Dean Wise M55/9/40/162 Pickering RC 01:09:24